• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

NİSAN 2021

NİSAN 2021


NİSAN 2021

Sevgili  Yükselen Boğalar Nisan ayı boyunca yükselen burcunuzda önemli kişisel gezegenleri ağırlayacaksınız. Bu ay sizin ayınız olacağa benziyor.
19 Nisan’a kadar Güneş Koç burcunda 12.ev alanınızı etkileyecek bu dönem, senenin değerlendirmesini yapmak ve yeni şeylerin hazırlıklarına girişmek için uygundur, geçmişle ilgili olaylar  gündeme gelebilir hayatınızı negatif etkilemesine izin vermeyin. Bu dönemde, yalnız çalışmak avantajlı sonuçlar getirebilir. 12. ev, kayıp ve üzüntü getiren durumları da temsil eder. Bu dönemde endişe ve korkular biraz artabilir. Yeni bir girişimde bulunmadan önce, üzerinde uğraştığınız konular   pekiştirilmelidir. Kararlan aceleye getirmek, kayıplara sebep olabilir. Sağlıkla ilgili konulara da özen gösterilmelidir. İçe çekilmek, meditasyon benzeri çalışmalar yapmak açısından ideal bir transittir.14 Nisan’a kadar Venüs’te Güneş’e eşlik ediyor olacak. Venüs’ün bu evden geçişi sürecinde gerek ikili ilişkilerden, gerekse sosyal ilişkilerden geri çekilme eğilimi görülebilir. Aşk ilişkilerinde geçici bir süre için zorlanmalar, yanlış anlaşılmalar, kayıplar, perde arkası oyunlar yaşanabilir. Platonik aşk da 12. evden geçmekte olan Venüs’ün yarattığı etkilerdendir. Bu dönemde  duygularınızı  rahat ifade etmekte de zorlanabilir. Öte yandan, bu süreç biraz  da huzuru yalnızlıkta aramakla ilişkilidir, en azından bir müddet için yalnız kalmaktan mutlu olabilir. Meditasyon benzeri çalışmalar için ideal transitlerden biridir.
 4 Nisan  -  19 Nisan arası  Merkür Koç burcunda sizlerin 12.evinizde hareket edecek. 19  Nisan’da ise Boğa burcunda sizlerin yükseleninizde olacak. Merkür Venüs ve Güneş bu üçlü 12.evinizde hareket ederken içsel dünyanıza odaklanabilirsiniz. Fazla kalabalık ortamlarda olmak istemeyebilirsiniz. Yalnız kalıp planlar yapmak isteyebilir, yeni kararlar alabilirsiniz. Arkanızdan konuşanlar, dedikodular olabilir. Venüs ve Merkür’ün bu alanda olması yaratıcılığınızın artacağını anlatır bu süreçte resim, şiir, roman, el sanatları, dekorasyon, takı ve benzeri alanlarda tüm yaratıcılığınızı kullanabilir  başarılı olabilirsiniz. Aşk ilişkilerinde ve çalışma arkadaşlarınızla olan ilişkilerinizde  geçici bir süre için zorlanmalar, yanlış anlaşılmalar söz konusu olabilir.
12 Nisan’da 12.evinizde Koç burcunda Yeniay olacak ve bu alanda gezegen birikimi söz konusu ,yalnız olmaya ve içsel yaşamınıza odaklanmaya çok büyük bir ihtiyaç duyabilirsiniz. Biraz terapi, iç gözlem veya bastırılmış duygularla başa çıkmanın zamanı gelmiş demektir. Rüyalar, ilham, bilinçaltına dalmak ve yeniden şarj olmak için iyi bir zamandır. Sırlar açığa çıkabilir ve sezgiler  kuvvetlenebilir ve  rüyalarınızdan mesajlar alabilirsiniz. Spritüel konularla , meditatif çalışmalar ile ilgili yeni başlangıçlar yapabilirsiniz.
14 Nisan Venüs Boğa burcunda yükseleninizde bir kez daha, bu kadar güçlü bir Boğa olmanın nasıl bir şey olduğunu anlayacaksınız - geri adım atmıyorsunuz ve her zaman yolunuza çıkanla başa çıkıyorsunuz. Venüs’ün bu alanda olması çekicilik, cazibeli olma etkisi verir bu dönemde  görünümünüzde değişiklikler yapabilir saçınıza, kıyafetlerinize yeni bir  stil  verebilirsiniz. Uzlaşmacı tavırlarınız  ve iyi ilişkileriniz  sayesinde koşulları istediğiniz gibi yönlendirebilme şansınız da  artar. Başkalarıyla sosyalleşme arzusunuz ,arkadaşlarla hoş vakit geçirmek, eğlenceli konulara yönelmek, biraz hareket etmek, hatta seyahat etmek için ideal bir transittir.
19 Nisan’da Güneş ve Merkür de Boğa burcuna geçiyor ve buradaki stelyumun birer parçası olacaklar, ikna yeteneğinizi iyi kullanabileceğiniz, sözleriniz ve fikirlerinizle dikkat çekebileceğiniz bir dönemde olacaksınız. Fiziksel enerjiniz ve kendinize  olan güveniniz artacağı için her türlü girişimlerde bulunmak için iyi bir süreçte olacaksınız, kişisel yeteneklerinizi de  iyi kullanabilme potansiyeliniz de artacaktır.
Bu arada Boğa burcundaki gezegenler sırasıyla Boğa burcunda uzun süre ikamet etmekte olan Uranüs ile bir araya gelecekler. Uranüs  sırasıyla  Venüs  Güneş ve en son Merkür ile kavuşacak. Daha fazla sosyalleşmenin tadını çıkarmak için ekstra kişisel özgürlük getiriyor. Venüs kavuşumunda  aşk hayatınızdaki olumlu değişim, ilk görüşte aşka ve heyecan verici yeni bir romantizme yol açabilir. İlginç, sıra dışı sanatsal çalışmalar yapabilirsiniz. Çalışma hayatı , sağlık veya günlük rutinlerinizde farklı gelişmeler olabilir Güneş ile kavuştuğunda heyecan, değişim ve daha fazla kişisel özgürlük getiriyor. Normal aktivitelerinizden tamamen farklı bir şey yaparak, rutinden kurtulmak için güçlü bir dürtü hissedebilirsiniz. Esneklik ve açık fikirlilik, hoş sürprizler ve heyecan verici deneyimler getirir. Ailevi konularla veya ebeveynlerle ilgili konularda sürpriz gelişmeler olabilir veya onların sağlıklarıyla ilgili gündeminiz olabilir. Merkür ile kavuştuğunda  heyecan verici yeni fırsatlara yol açabilecek beklenmedik haberler veya şans eseri karşılaşmalar olabilir Bu, özgünlük ve deneme gerektiren herhangi bir zihinsel veya yaratıcı çalışma için iyi bir zamandır. Artan sezgi, iç görünün parlamalarına yol açabilir.
23 Nisan Mars Yengeç burcuna 3.evinize giriş yapacak. Yakın çevre ile ilgili ilişkilerde hareketlenme olur. Yakınlarla ilişkilerde gerginlikler yaşanabilir. Yeni şeyler öğrenme amacıyla aynı anda pek çok şeye ilgi göstermeye başlayabilirsiniz. Fikirlerinizi güçlü bir şekilde ortaya koyma arzusu artar ve  aynı fikri paylaşmayan kişilerle tartışmalar çıkabilir. Kazalara açık bir süreçtir araba kullanırken dikkatli olmanız gerekebilir. Bu süreçte bir eğitim almak isteyebilirsiniz. Kısa seyahatleriniz olabilir , yakınlarla yapılan işlerde aktif rol oynayabilir aynı zamanda kardeşler veya yakınlar için mücadele etmeyi, uğraş vermeyi, emek harcamayı anlatan bir süreç olabilir.
27 Nisan Akrep Dolunay’ını 7.evinizde karşılayacaksınız. Akrep burcundaki Dolunay, duygularınızı olabildiğince derinlemesine inceleme ihtiyacı verir , Bu Dolunay ‘da Boğa burcundaki gezegen birikimi (Güneş, Uranüs, Merkür ve Venüs ) Dolunay’a karşıt açıda olacaklar , her türlü ilişkilerinizde zorlanabileceğinizi , ilişkilerinizle ilgili sürpriz gelişmeler olabileceğini ve daha önce fark etmediğiniz konularla aydınlanacağınızı anlatıyor.   Bu süreç kolay olmasa ve birçok şeyi değiştirmek zorunda kalsanız bile, bu 2 haftalık süreçte  herhangi bir zamandan daha fazla ilişkilerinizde daha  anlamlı ve daha duygusal  paylaşımı arzulayabilirsiniz. 7 derece ve bu dereceye +5/-5 derece yakınlıkta gezegenleri olanlar daha fazla etkilenebilirler.
27 Nisan’da Plüton Oğlak burcunda 9.evinizde geri hareketine başlıyor ve 4 Ekim’e kadar geri hareketine devam edecek. Plüton gerilediğinde, yüzeyin altına dalma ve bu psişik, bilinçaltı malzemeyle kendimizi daha iyi tanıma fırsatı yakalayabiliriz.  Plüton'un geriye dönük hareketi aynı zamanda gölge benliğimizle mücadele etmemiz için bir fırsattır. Plüton enerjileri, hepimizin taşıdığı çok hoş olmayan kişilik unsurları da dahil olmak üzere, bize gerçekte kim olduğumuzu ifşa etme eğilimindedir. Bu gerileme sırasında, kendi hatalarınıza daha açık bir şekilde maruz kaldığınızı ve sizi geride tutan davranışları ortadan kaldırma veya yok etme fırsatı verildiğini  fark edebilirsiniz. Siz tüm bunları uzak yerler, yabancılarla yapılan işler  inanç krizi, veya haksız bir şekilde yargılandığınız duygusu yaşayabilirsiniz. Enerjilerin üzerinizden akmasına izin verin.