• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

NİSAN 2021

NİSAN 2021


NİSAN 2021

Güneş 19 Nisan’a kadar Venüs de 14 Nisan’a kadar Koç burcunda sizlerin 11. Evinizde seyahatine devam ediyor.
Ayın 19’una kadar sosyal alanda hareketlilik yaşayacağınız, çevrenizde güçlü ve etkin kişilerin çoğalacağı, genel olarak destek göreceğiniz ve güçleneceğiniz bir dönem olacaktır. Bu süreçte yeni arkadaşlıklar, yeni arkadaş grupları ya da yeni sosyal organizasyonlara katılmanız söz konusu olabilir. Gelecek planlarınızla ilgili hiç ummadığınız destekler alabilirsiniz ve kariyerinizin getirilerinde artışlar söz konusu olabilir. Bu süreçte ekipçe çalışmalar yapmak size kazanç sağlayacaktır.
Venüs’ün ayın 14 üne kadar 11. Evinizde seyahat etmesi de arkadaşlarınızla yapacağınız aktiviteler için çok uygun bir transittir. Yeni insanlarla tanışmak, bir araya gelmek, geleceğe yönelik hedefleriniz açısından da olumlu etkiler verecektir. Bu süreç arkadaş çevrenizin genişleyeceği ve sosyal alanlarda iyi vakit geçireceğiniz bir süreç olacaktır. Dernekler, kulüpler gibi yardım amaçlı organizasyonlarda yer almak da size fayda sağlayacaktır.
4 Nisan da Merkür sizin 11.evinize Koç burcuna geçecek ve 19 Nisana kadar da Koç burcundaki seyahatine devam edecek. 
Sevgili İkizler, Nisan ayının özellikle ilk 20 günü 11. ev konuları fazlasıyla gündeminizde olacak ve ayın 4 ünde Merkür’ün de 11. Evinize geçmesiyle sosyal çevrenizle iletişim son derece hızlanacaktır. Sosyal çevrenizle fikirleriniz, düşünceleriniz dikkat çekiyor olacaktır. Eskiden beri gelen dostluklarınızı gözden geçirerek, enerjisini tüketmişleri hayatınızdan çıkarırken yepyeni dostluklar edinebilirsiniz. Ayni idealleri paylaştığınız kişilerle bir araya gelerek, gelecek hedeflerinizi onlarla paylaşarak, destek ve tavsiyeler alabilirsiniz.
12 Nisan’da Koç burcunda bir Yeniay gerçekleşecek sizlerin 11. Evinizde.
Koç burcundaki bu yeniay ile birlikte özellikle kariyeriniz, işiniz ve gelecek planlarınızla ilgili yeni başlangıçlar, yeni adımlar atabilirsiniz. İşinizle ilgili yeni bir eğitime başlayabilir ya da ekibinizle birlikte yeni bir çalışma sistemine geçebilirsiniz. Yeni bir sosyal platformda, kulüpte ya da dernekte çalışmaya başlayabilirsiniz. Sosyal çevrenizi büyütmek arkadaş çevrenizi genişletmek için çok iyi bir transit olacaktır. Yeni arkadaş çevreleri gelecek hedeflerinizle ilgili size destek verecektir.
14 Nisan’da Venüs, 19 Nisan’da da Güneş ve Merkür Boğa Burcuna sizlerin 12. Evinize geçiyor.
Ayın ortalarından sonra bu üçlünün 12. evinize geçmesiyle, geçtiğimiz senenin değerlendirmesini yapmak üzere kendi içinize çekileceğiniz bir sürece girmiş olacaksınız. Ayın 19 una kadar çok sosyal bir dönem geçirmiş olmanızın yorgunluğunu, güneşin 12. Evinize geçmesiyle, evinizde dinlenerek atabilirsiniz. Geçmiş bir yılı değerlendiğinizde, özellikle de yaşarken fark etmediklerinizi fark edebilir ve gerçeklerle yüzleşebilirsiniz. Yüzleşebileceğiniz bir diğer konu da arkanızdan çevrilen işler ve dedikodular olabilir. Bu süreçte geçmişte yaşanılan negatif olayların sizi etkilemesini izin vermemelisiniz. Ayın 19 undan sonrasında alacağınız kararları aceleye getirmemeli ve bir konuda emin olmadan adım atmamalısınız.  Her şeyden önce de sağlığınızla ilgili konulara dikkat etmelisiniz.
Venüs’ün de 12. evinizde olması nedeni ile, İkili ilişkilerden ve sosyal ortamlardan uzak kalabileceğiniz bu izolasyon günlerinizde aşk ilişkilerinde de bir takım zorlanmalar, yanlış anlaşılmalar, kayıplar ya da perde arkası oyunlar yaşayabilirsiniz. Venüs’ün 12.ev transitlerinin en iyi değerlendirilme şekli meditasyon gibi çalışmalara ağırlık vererek kendi ruhunuzu dinlendirmek olacaktır.
Merkür’ün de Güneş ve Venüs’e eşlik etmesi ile de zihinsel yeteneklerinizi geliştirmek için de uygun zamanlara girmiş olacaksınız. Geçmişle ilgili unutmak istediğiniz konular tekrar kapınızı çalabilir ve canınız sıkılabilir. En önemli husus ise hırsızlıklara ve dolandırıcılıklara, kurnazlıklara, yalanlara açık olabileceğiniz gerçeğidir. İşlerinizi gizlice bozmaya çalışan insanlara karşı tedbirli davranmalısınız.
Boğa burcundaki gezegenler sırasıyla, Boğa burcunda uzun süre ikamet etmekte olan Uranüs ile bir araya gelecekler. Uranüs sırasıyla Venüs Güneş ve en son Merkür ile kavuşacak. 12. Evinizdeki bu kavuşumlar, gerek psikolojik gerekse fiziksel sağlığınızla ilgili, arkanızdan çevrilen işlerle, dedikodularla ilgili çok da müdahil olamayacağınız, isteğiniz dışında değişim ve dönüşümlere sebebiyet verebilir.
23 Nisan Mars Yengeç burcuna sizlerin 2. evinize geçecek.
Mars’ın düşüşte olduğu yengeç burcuna geçişi ile ruh halimizde dalgalanmalara sebebiyet verirken hırçın ve ani tepkilerden kaçınmalıyız. Biraz melankolik hissedeceğimiz bu transitte enerjilerin bastırılması söz konusu olabilir. Ailevi konular ön planda olurken aile içi gerginlikler de söz konusu olabilir.
Mars’ın 2.eEvinize transiti ise eforunuzu, çabanızı ve enerjinizi parasal konulara vereceğinizi gösterirken kazanç elde etme motivasyonunuzun da artacağı ve parasal konularda cesur ve atak davranacağınız bir döneme işaret eder. Ancak sabit gelirlerinizde dalgalanmalar olabilir. Harcamalarınız artabilir, aceleyle yapılmış yatırımlar sizi hüsrana uğratabilir. Diğer taraftan parasal konularda özellikle de aileniz, iş çevreniz ve sosyal çevrenizle tartışmalar, çekişmeler, agresyon ve rekabet artabilir.
27 Nisan’da Akrep Burcunda sizlerin 6. Evinizde bir Dolunay gerçekleşecek.
27 Nisan’da gerçekleşecek bu Dolunay,  Boğa burcundaki gezegen birikimine(Güneş, Uranüs, Merkür ve Venüs ) karşıt açıda gerçekleşecek. Karşıt açılar son derece zorlayıcı, engelleyici enerjilerdir, her ne kadar bu karşıt açıyı Merkür ve Venüs gibi iyicil gezegenlerle yapıyor olsa da şartları değiştirmeyi ve dönüştürmeyi kendisine görev edinen beklenmedik durumların gezegeni Uranüs de karşıt açıyla dolunay derecesini tetikleyecek.
Haritaların hastalıklarınızı anlatan bu evinde gerçekleşecek bu dolunay ve karşıtlıklar, sağlığınızla ilgili konuları tetikleyebilir ve görmezden geldiğiniz ya da fark etmediğiniz sağlık sorunları gündeminize gelebilir. Sağlığınızla ilgili konularda beklenmedik değişen durumlar söz konusu olabilir.
Diğer taraftan bu dolunayın ışığı bazılarınız için iş hayatlarında fark edemedikleri konuları fark edilebilir haline getirebilir. Özgürleşme güdünüzle iş değişikliğine gidebilirsiniz ve ya ekip arkadaşlarınızdan ayrılanlar sizden kopanlar olabilir.
27 Nisan’da Plüton Oğlak burcunda geri hareketine başlıyor ve 4 Ekim’e kadar geri hareketine devam edecek sizlerin 8. evinizde
Plüton gerilediğinde, gölge benliğimizle mücadele etmemiz için bir fırsat doğar.  Plüton enerjileri, hepimizin taşıdığı çok hoş olmayan kişilik unsurları da dahil olmak üzere, bize gerçekte kim olduğumuzu ifşa etme eğilimindedir. Bu gerileme sırasında, kendi hatalarınıza daha açık bir şekilde maruz kaldığınızı ve sizi geride tutan davranışları ortadan kaldırma veya yok etme fırsatı verildiğini fark edebilirsiniz.
 Plüton gerilemesini 8. evde başkalarından olan gelirlerinizi ve tüm ödemelerinizi, miras konularını anlatan evde yaşayacağınız için özellikle parasal konularda kendi kendinizi sabote edebileceğiniz ve parasal konularda geri dönülmez değişikliklere maruz kalabilirsiniz. Beklenmedik ödemeler sizi zorlayabilir, iflas enerjisini de aktif olabileceğinden, parasal konularda son derece dikkat etmelisiniz.