• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

NİSAN 2021

NİSAN 2021


NİSAN 2021

Güneş 19 Nisan’a kadar Venüs de 14 Nisana kadar Koç burcunda sizlerin 9. Evinizde seyahatine devam ediyor.
Sevgili Aslanlar, Güneş’in 9. ev transiti ile ayın 19’una kadar seyahatler, dış ticaret, eğitim, dinsel, ruhsal ve ilahi konular gündeminizde yer tutabilir. Eğitim almak, eğitim vermek, kitap yazmak, kitap yayımlamak, seminer vermek gibi zihinsel faaliyetler için olumlu etkiler alabileceğiniz bir zaman dili olacaktır. Diğer taraftan işinizi büyütmek istiyorsanız özellikle de yurtdışı temalı işleriniz için tanıtım yapmak için çok iyi bir zaman dilimi olacaktır.
Venüs’ün ayın 14 üne kadar 9. Evinizde olması ile de tüm bu konulardaki olumlu etkiler artacaktır. Uzun yolculuklardan, yabancılarla bir araya gelmekten, yabancılarla tanışmaktan, yeni şeyler öğrenmekten keyif alacağınız bir dönem olacaktır. Bu dönem aşkı uzaklarda bulabilirsiniz, mesela bir seyahatte tanışabilirsiniz. Bu dönemde alacağınız ya da vereceğiniz eğitimler  keyif dolu geçecektir.
4 Nisan da Merkür sizin 9.evinize Koç burcuna geçecek ve 19 Nisana kadar da Koç burcundaki seyahatine devam edecek. 
4 Nisan’da Merkür’ün 9. evinize geçişi ile de; yurtdışı ve yabancılarla ilgili konularda, eğitim, seminerler, yayıncılık veya medya ile ilgili konularda yazışmalar veya anlaşmalar gündeminize gelecektir. Çok daha açık görüşlü olacağınız ve her türlü görüş hayata bakışınız değiştirebilir. Bu transitte sizi aydınlatacak kişilerle bir araya gelebilirsiniz ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Bu kişiler hayata bakış açınızda değişime sebebiyet verebilir.
12 Nisan’da Koç burcunda bir yeniay gerçekleşecek sizlerin 9. Evinizde.
Seyahatler, dış ticaret, eğitim, dinsel, ruhsal ve ilahi konular, eğitim almak, eğitim vermek, kitap yazmak, kitap yayımlamak, seminer vermek gibi konularda yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Yeni bir eğitime başlayabilir, yayımlamak istediğiniz kitabınızın tanıtımını yapabilir ya da işinizi tanıtmak için sosyal medyadan faydalanabilirsiniz. Bu yeniayın ışığında cesur davranmanın tam zamanı.
14 Nisan’da Venüs, 19 Nisan’da da Güneş ve Merkür Boğa Burcuna sizlerin 10. Evinize geçiyor.
Güneş’in 10. eve transiti ile birlikte, iş, kariyer, toplumsal statü ve tanınma konuları hayatınızda öncelikli olacaktır. Güneşin 10. Evden transiti özellikle kariyer alanında ve toplum önünde az ya da çok tanınır olacağınız, ilgiyi üzerinizde toplayabileceğiniz, başarı ve ilerleme gösterebileceğiniz bir zaman dilimine işaret eder. Geçmiş aylarda yaptığınız çalışmaların karşılıklarını alabilir, terfi edebilirsiniz.
Venüs’ün 10. Evinize transit etmesi ile işinizle ilgili kişilerle iyi geçinmeniz ve uyum içinde olmanız ve yöneticilerinizle de iyi ilişkileriniz sayesinde kariyer alanında daha da başarılı olabilirsiniz ve avantajlar elde edebilirsiniz. Artistik ve sanatsal yönleriniz varsa bunları toplum önünde gösterebilirsiniz.
Merkür’ün 10.eviinize geçişi ile birlikte de tüm bu konularda yazışmalar, anlaşmalar, konuşmalar yapabilirsiniz ve işinizle ilgili eğitimler alabilirsiniz ya da işinizle ilgili seyahatlere çıkabilirsiniz. Otoite figürleriyle konuşmak, iş ve kariyer sorunlarınıza çözüm bulmak ya da yeni bir iş bulmak için de çok uygun bir zaman dilimi olacaktır.
Diğer taraftan Boğa burcundaki gezegenler sırasıyla, Boğa burcunda uzun süre ikamet etmekte olan Uranüs ile bir araya gelecekler. Uranüs sırasıyla Venüs Güneş ve en son Merkür ile kavuşacak. 10. Evinizdeki bu kavuşumlar, işiniz, kariyeriniz ve toplumsal statünüz ile ilgili konularda, isteğiniz dışında ve ani olarak gelişen olaylar sonucunda değişim ve dönüşümlere sebebiyet verebilir. İş kaybı, kariyer değişikliği ya da aniden gelen bir terfi söz konusu olabilir.
 
23 Nisan Mars Yengeç burcuna sizlerin 12. evinize geçecek.
Enerji, efor ve çaba gezegeni Mars’ın 12. Evinize transit etmesi ile birlikte; kendinizi yorgun, halsiz ve isteksiz hissedebilirsiniz. Bağışıklık sisteminiz de güçsüzleşebilir, özellikle mikrobik enfeksiyonlara karşı ( tabi ki gündemimizde korona virüs olduğu için başta buna) dikkatli olmalısınız.
Mars’ın 12. Evinizdeki bu transiti kızgınlıklarınızı ve gerginliklerinizi içinize atmanızdan dolayı da sağlık sorunlarına sebebiyet verebilir.
Bu süreçte içinize dönmeniz, kendinizle yüzleşmeniz ve geleceğe yönelik kararlarınızda sezgilerinizi kullanmanız en doğrusu olacaktır. Meditasyon ya da benzeri çalışmalar yapmak enerjimizi yükselterek size fayda sağlayabilir.
27 Nisan’da Akrep Burcunda sizlerin 4. Evinizde bir Dolunay gerçekleşecek.
27 Nisan’da gerçekleşecek bu Dolunay,  Boğa burcundaki gezegen birikimine(Güneş, Uranüs, Merkür ve Venüs ) karşıt açıda gerçekleşecek. Karşıt açılar son derece zorlayıcı, engelleyici enerjilerdir, her ne kadar bu karşıt açıyı Merkür ve Venüs gibi iyicil gezegenlerle yapıyor olsa da şartları değiştirmeyi ve dönüştürmeyi kendisine görev edinen beklenmedik durumların gezegeni Uranüs de karşıt açıyla dolunay derecesini tetikleyecek.
Tutku, değişim ve sezginin flört ettiği bu dolunayla birlikte ailevi konularda, ebeveynlerinizle ilgili konularda, yaşadığınız yer ve evinizle ilgili konularda farkındalığınızın artacağı, bazı sorunların, olayların ve durumların gün yüzüne çıkacağı bir dönem olacaktır. Ebeveynlerinizin sağlığı ya da ailevi konularınızla ilgili aniden gelişen değişimler söz konusu olabilir. Bazılarınız evlenebilir, bazılarınız boşanabilir ya da bazılarınız taşınabilir.
27 Nisan’da Plüton Oğlak burcunda geri hareketine başlıyor ve 4 Ekim’e kadar geri hareketine devam edecek sizlerin 6. evinizde
Plüton gerilediğinde, gölge benliğimizle mücadele etmemiz için bir fırsat doğar.  Plüton enerjileri, hepimizin taşıdığı çok hoş olmayan kişilik unsurları da dahil olmak üzere, bize gerçekte kim olduğumuzu ifşa etme eğilimindedir. Bu gerileme sırasında, kendi hatalarınıza daha açık bir şekilde maruz kaldığınızı ve sizi geride tutan davranışları ortadan kaldırma veya yok etme fırsatı verildiğini fark edebilirsiniz.
Plüton’un 6. evinde geri harekete geçmesiyle özellikle İş alanınızla, iş ve ekip arkadaşlarınızla ilgili konularda, günlük rutinlerinizle ilgili konularda kendi kendinizi sabote edebileceğiniz, sinirsel gerginlikler yaşayabileceğiniz ve bu konularda geri dönülmez değişikliklere maruz kalabileceğiniz bir sürece girmiş olacaksınız. Beklenmedik iş kayıpları ya da ekip arkadaşlarınızın hayatlarında kayıplar ve ya iş arkadaşlarınızın işi bırakmaları söz konusu olabilir. Sağlığınızla ilgili konulara son derece dikkat etmeniz gereken bir 4 aylık süreç  geçireceksiniz.