• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

NİSAN 2021

NİSAN 2021


NİSAN 2021

Sevgili yükselen Başaklar, 19 Nisan’a kadar Güneş ve Venüs sizlerin  Koç burcunda  8.evinizde burada yaralı şifacı Kiron da bulunmakta ve Güneş ile kavuşumda. Ortaklaşa kazanımlar, müşterek değerler, eş veya ortağın gelirleri, alacak ve borçlar, krediler, vergiler, ödemelerle ilgili konularda  krizler ve yüzleşmeler yaşayabilir ve sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz. Tehlikeli ve risk taşıyan durumlar, ameliyatlar, ölümle sonuçlanan durumlar  etrafınızda her zamankinden  daha fazla yer alabilir. Ayrıca  vergi, stopaj, kredi kartı gibi ödemelere ilişkin konulara dikkat etmek gerekebilir. Venüs’ün  bu alanda olması ise başkalarıyla müşterek değerlerin, başkalarından beklentilerin karşılanabileceği bir dönemi, bu zamana kadar tahsil edemediği alacaklarını tahsil etme , veya  uzlaşma şansını anlatabilir. Ortağınız veya eşinizin  ekonomik durumunda olumlu gelişmeler olabilir. Hisse senedi, tahvil, bono gibi başkalarıyla birlikte sahip olduğu maddi değerler artış gösterebilir. Miras beklentisi olduğu bir dönemde, olumlu gelişmeler yakalanabilir. Bu dönem, gerek maddi, gerekse manevi anlamda destek alınacak bir dönemdir. Ortaklaşa işlere girişmek açısından da uygundur. Eğer doğum haritasında bu vaat ediliyorsa, harita sahibi Venüs bölgeleriyle ilgili operasyon geçirebilir (genital bölgeler, yumurtalıklar, böbrekler vs.).
4 Nisan - 19 Nisan arası  Merkür Koç burcunda aynı alanda olacak parasal konulan konuşmak, planlamak adına uygun zamanlardır. Başka kişilerle iş konusunda finansal ortaklıklar yapma konusu gündeme gelebilir. Harita sahibinin genel anlamda projelerine destek alma şansı yüksektir. Ortaklaşa işlerde çıkması muhtemel sorunlara karşı, her şeyi yazıya dökmekte, haklarını korumak açısından, imzalanan herhangi bir belgeyi iyice okumakta fayda vardır.
12 Nisan’da  Koç burcunda Yeniay olacak ve bu alanda gezegen birikimi söz konusu dolayısı ile  gündeminiz; ortaklaşa kazanımlar, müşterek değerler, eş veya ortağın gelirleri, alacak ve borçlar, krediler, vergiler, ödemelerle ilgili konular olacaktır. Bazılarınız yeni ortaklıklar kurabilir bu konularla ilgili yeni başlangıçlar yapabilir. Kimileriniz kedi almak için başvurabilir, kimileriniz okült konularla ilgilenmeye başlayabilir.
14 Nisan Venüs Boğa burcunda 9.evinizde seyahat ediyor olacak dış seyahatler yapmak, yabancılarla ortaklaşa işlere girişmek ve eğitimle ilgili konular açısından olumlu etkiler söz konusu olabilir.. Uzun yolculuklardan, yabancı kültürlerden insanlarla bir araya gelmekten, yeni şeyler öğrenmekten keyif alınacak bir dönemdir. Alışılmış kalıplar dışına çıkmak, hayatına değişiklikler getirmek için güzel bir zaman dilimidir. Bu dönemde  yeni ve ilginç, muhtemelen de yabancı kişilerle tanışabilir; hayata karşı olumlu bakış açısı kazanmasına sebep olacak olaylarla ya da kişilerle karşılaşabilir.
19 Nisan’da Güneş ve Merkür de Boğa burcuna geçiyor ve bu kez Boğa burcunda yani 9.evinizdeki stelyumun birer parçası olacaklar. Yaklaşık bir ay boyunca seyahatler, dış ticaret, eğitim, dinsel, ruhsal ve ilahi konuların harita sahibinin gündeminde önemli yer tutacağını gösterir. Bir şeyler öğrenme amaçlı seyahatler için güzel bir süreçtir. İşin büyütülmesi istenen bir dönemde uluslararası piyasalara açılmak için kullanılabilir bu transit. Hedefleri geniş tutmakta, yeni alanlara doğru yönelmekte, yeni şanslar denemekte fayda vardır. Bu transit döneminde kişi hayatın daha ziyade felsefi yönlerine de kayabilir. Alışılmışın dışında konulara odaklanması mümkündür. Yurtdışı ve yabancılarla veya eğitim, yayıncılık ve medya ile ilişkili konularda yazışmalar, konuşmalar veya anlaşmalar bu transit döneminde gündeme gelebilir. Açık görüşlülüğe ve kişinin hayatını değiştirebilecek türden yeni görüşlere imkân tanıyan bu transit sürecinde harita sahibi perspektifini genişletecek konulara yönelebilir, onu aydınlatacak kişilerle bir araya gelebilir ya da iletişim kurabilir. Eğitim almak, vermek, seminer düzenlemek, uluslararası konuşmalar ya da yazışmalar yapmak için ideal transitlerden biridir. Bu arada Boğa burcundaki gezegenler sırasıyla Boğa burcunda uzun süre ikamet etmekte olan Uranüs  ile bir araya gelecekler. Uranüs  sırasıyla  Venüs  Güneş ve en son Merkür ile kavuşacak. Yabancı kişilerle tanışabilir , uzak yerlerde yaşayan akrabalarınızla ilişkilerinizde güzel gelişmeler olabilir, maddi konularda güzel gelişmeler olabilir, başkalarından gelen kaynaklarla ilgili miras vb.  konularda , kariyerinizi ve sizi birebir ilgilendiren konularda da olumlu gelişmeler söz konusu olabilir. 
23 Nisan Mars Yengeç burcuna sizlerin kariyer alanınıza geçiş yapıyor ve yaklaşık 2 ay boyunca burada hareket edecek. Mars bu alanda iken eforunuz  mesleğiniz, kariyeriniz, statü veya ebeveynleriniz olabilir. Bu süreçte kariyeriniz, statünüzle ilgili  idealleriniz ve geleceğe yönelik hedefleriniz için daha fazla mücadele etmesini gerekebilir. Girişim ve  cesaretiniz ,kararlı olmanız ve yüksek motivasyonunuz sayesinde başarı elde edilebilirsiniz. Eğer  enerjinizi doğru kullanabilir, hedefe kilitlenirseniz, başarı şansı yüksektir. Bu arada Mars’ın agresyon veren bir enerjisi olduğu için  üst ve otorite figürleriyle çekişmeler, kavgalar, abartılı rekabet ortaya çıkabilir. İşten ayrılma, çıkarılma gibi durumlarla karşılaşılabilir. Bu yüzden dikkat edilmesi gereken bir süreçtir, statü ve pozisyonunuzu iyi korumak, dikkatle hareket edilmesi ve öfkenin iyi kontrol edilmesi gerekebilir.
27 Nisan’da Akrep Dolunay’ını  3-9  aksında yaşayacaksınız. Akrep burcundaki Dolunay, duygularınızı olabildiğince derinlemesine inceleme ihtiyacı verir , Bu Dolunay ‘da Boğa burcundaki gezegen birikimi (Güneş, Uranüs, Merkür ve Venüs ) Dolunay’a karşıt açıda olacaklar. Bu yüzden  yakın çevre ,akrabalar,kardeşler, eğitim, akademik çalışmalar, uzak yerlere seyahatler, medya, tanıtım, hukuksal konular , uluslararası ticaret, uzakta yaşayan akrabalarınız ile ilgili konularda  takım şeylerin netleştiği ve gerçekleri tüm çıplaklığı ile göreceğiniz bir zamanda olacaksınız ve zorluklar yaşama olasılığınız de fazla olacak fakat bu süreci arkadaşlarınızdan alacağınız destekle daha rahat atlatabileceksiniz.
27 Nisan’da Plüton Oğlak burcunda  5. evinizde geri hareketine başlıyor ve 4 Ekim’e kadar geri hareketine devam edecek. Plüton bu alanda gerilediğinde, çocuklar, aşk hayatı ve hayattan keyif alma, hobilerimiz hakkında daha derin düşünebilir  ve hem kendimizi  hem çocuklarımızı hem de aşık olduğumuz kişiyi,  daha iyi tanıma fırsatı yakalayabiliriz.  Plüton'un geriye dönük hareketi aynı zamanda gölge benliğimizle mücadele etmemiz için bir fırsattır. Plüton enerjileri, hepimizin taşıdığı çok hoş olmayan kişilik unsurları da dahil olmak üzere, bize gerçekte kim olduğumuzu ifşa etme eğilimindedir. Bu gerileme sırasında, gerçekte hayallerimiz ve ümitlerimiz neler, aşık olduğumuz insan aslında nasıl birisi, hayattan aslında nasıl keyif alıyorum gibi kendimizle yüzleşerek daha derin anlamlar için araştırmalar yapıp kendimizi bu konularla ilgili yeniden yapılandırabiliriz.