• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

NİSAN 2021

NİSAN 2021


NİSAN 2021

Güneş 19 Nisan’a kadar Venüs de 14 Nisana kadar Koç burcunda yani yükseleninizde seyahatine devam ediyor
Güneş’in yükselen burcunuza geçmesiyle birlikte, fiziksel enerjiniz artırmaya  başladı ve yapmak istediğiniz  girişimleri yapabilmek adına kendinize olan güveninizin arttığı ve daha güçlü bir ifade tarzınız  olduğu için, istediklerinizi yapabilmek adına kendinizi kolaylıkla ortaya koyabildiğiniz bir döneme başlamış oldunuz.  Ayrıca  kişisel yeteneklerinizi  iyi kullanabileceğiniz, koşulları kendi lehinize yönlendirebileceğiniz, dikkatleri üzerinizde toplayabileceğiniz bu dönemde, Venüs’ün de vereceği çekicilik, cazibe ile başkalarına sempatik gözükebilirsiniz.
Ancak ayın 14 ünde Venüs’ün burç değiştirmesine kadar olan süreçte, Venüs Koç burcunda  zararlı pozisyonda olduğu için, ikili ilişkilerde bağlanmakta zorluklara, çabuk aşık olup çabuk bıkmaya sebep olabilir. İsteklerinizi  ön planda tutmak isteyip  bencil davranabileceğiniz, maddi konularda da çok kolay  risk alabileceğiniz bir dönem olabilir. Fakat Koç burcunun agresif yönleri Venüs’ün burada olmasıyla biraz daha yumuşayacak, çevrenize, uyum sağlamak daha rahat olacaktır. Bu süreçte  kendinize bakım yapmak, dış görünüşte, giyim kuşamda değişiklikler yapmak açısından uygun zamandır.
4 Nisan da Merkür sizin 1.evinize Koç burcuna geçecek ve 19 Nisana kadar da Koç burcundaki seyahatine devam edecek.  
Merkür’ün de ayın 4 ünde 1. Evinize transit etmesiyle; sözleriniz ve fikirlerinizle de dikkatleri üzerinizde toplayacağınız bir döneme girmiş olacaksınız. Aklınızı ve zekanızı kullanmanız gereken, duygularınızdan daha çok aklınızla ve mantığınızla kararlar almanız gereken bu süreçte akıllıca davranmak size kazanç sağlayacaktır. İletişimsel konular son derece aktif olacağından, önemli konuşmalar, yazışmalar, yazılı anlaşmalar yapmak açısından çok uygun bir zaman dilimi olacaktır. Bu dönem işleriniz ve geleceğe yönelik hedefleriniz için iletişim gücünüzü kullanmanız çok önemli hale gelecektir.
12 Nisan’da Koç burcunda bir yeniay gerçekleşecek sizlerin 1. Evinizde.
Birinci evinizde gerçekleşecek bu yeniayda; Kişisel ihtiyaçlarınız, dış görünüşünüz, ilişkileriniz, hayat hedefleriniz ve amaçlarınız, kariyeriniz ve sağlığınızla alakalı konularda önemli başlangıçlar ve girişimler yapabilirsiniz. Yeni bir işe başlamak, sevginizi büyütecek bir ilişkiye evet demek ya da hayat hedefleriniz için yeni bir eğitime başlamak için kullanabilirsiniz.
14 Nisan da VENÜS 19 Nisanda da Güneş ve Merkür Boğa Burcuna sizlerin 2. Evinize geçiyor.
Güneş’in 2. evinizde transiti ayın 19 undan sonra odak noktanızın parasal konularda olacağını, kendi becerileriniz, tanınırlığınız, bilinçli ve idareli seçimleriniz sayesinde gelirlerinizi arttırabilirsiniz. Bu dönemde başkalarından beklentileriniz yerine kendi yeteneklerinizle elde ettiğiniz gelirlere odaklanmalısınız. Venüs’ün 2. Evden geçişi ile de yatırım ve alışveriş yapmak açısından iyi bir süreç olacaktır. Artistik ve sanatsal konulardan, yaratıcılık gerektiren işlerden, hediyelik eşya ya da takı veya kıyafet satışından para kazanma potansiyeliniz artacaktır.  Bir süredir alamadığınız alacaklarınız varsa o paraları alabilirsiniz.
Merkür’ün 2.evinize geçişiyle parasal kıymetlerinizi, birikimlerinizi iyi değerlendirebileceğiniz, paranızı iyi bir şekilde idare edebileceğiniz bir döneme girmiş olacaksınız. Parasal sorunlarınıza pratik destekler getirirken maddi kaynaklarınızı arttırmak için yeni kaynaklar ve yollar bulabilirsiniz.
Diğer taraftan maddi konularla ilgili durumunuzu gözden geçirebilir ve bu konulardaki zorlanmalarınız nedeni ile bilgisine ve deneyimine güvendiğiniz kişilerden destek alabilirsiniz.
Boğa burcundaki gezegenler sırasıyla, Boğa burcunda uzun süre ikamet etmekte olan Uranüs ile bir araya gelecekler. Uranüs sırasıyla Venüs Güneş ve en son Merkür ile kavuşacak. 2. Evinizdeki bu kavuşumlarla parasal konularda beklenmedik değişimler ve yeni oluşumlar söz konusu olurken parasal konularda özgürleşme motivasyonunuzda oldukça yüksek olacaktır. Belki de kendi kanatlarınızla uçmanın tam zamanıdır.
23 Nisan Mars Yengeç burcuna sizlerin 4. evinize geçecek.
23 Nisan’dan itibaren çabanız eforunuz, enerjiniz ailevi konulara kayacaktır. Aile içerisindeki sorunlarla uğraşırken, gerginliklere, tartışma ve kırgınlıklara dikkat etmelisiniz. Bu tip kırgınlıklar kopuşlara sebebiyet verebilir bu yüzden de sağduyulu ve sakin davranmanız çok önemli olacaktır.
Marsın 4. Evinizden geçişi hırsızlıklara da açık olabileceğinizi gösterir. Bu yüzden de evinizle ilgili güvenlik tedbirlerini arttırmanız iyi bir fikir olacaktır. Diğer taraftan ev kazalarına da açık olabileceğinden dikkatli ve tedbirli olmalısınız.
27 Nisan’da Akrep Burcunda sizlerin 8. Evinizde bir Dolunay gerçekleşecek.
27 Nisan’da gerçekleşecek bu Dolunay,  Boğa burcundaki gezegen birikimine(Güneş, Uranüs, Merkür ve Venüs ) karşıt açıda gerçekleşecek. Karşıt açılar son derece zorlayıcı, engelleyici enerjilerdir, her ne kadar bu karşıt açıyı Merkür ve Venüs gibi iyicil gezegenlerle yapıyor olsa da şartları değiştirmeyi ve dönüştürmeyi kendisine görev edinen beklenmedik durumların gezegeni Uranüs de karşıt açıyla dolunay derecesini tetikleyecek.
Haritalarımızın en zorlu evlerinden biri olan 8. Evinizde gerçekleşecek bu dolunay ve karşıtlıklar, tehlikeli ya da sağlığınızla ilgili durumların tetiklenebileceği ve gündeminizin sağlığınızla ilgili ani değişen durumlar tarafından meşgul edilebileceği anlamına gelebilir.
Diğer taraftan parasal konularda, gelir ve giderlerinizi dengelemekle ilgili konularda özgürleşme isteğinin tetiklenmesi ile zorlanabileceğinizi, sürpriz gelişmeler yaşayabileceğinizi ve daha önce fark etmediğiniz konularda aydınlanacağınızı anlatıyor.  
Bu dolunayla okült konularla ilgilenmek, meditasyon çalışmaları yapmak için iyi enerjiler veriyor olacak.
27 Nisan’da Plüton Oğlak burcunda geri hareketine başlıyor ve 4 Ekim’e kadar geri hareketine devam edecek sizlerin 10. evinizde
Plüton gerilediğinde, gölge benliğimizle mücadele etmemiz için bir fırsat doğar.  Plüton enerjileri, hepimizin taşıdığı çok hoş olmayan kişilik unsurları da dahil olmak üzere, bize gerçekte kim olduğumuzu ifşa etme eğilimindedir. Bu gerileme sırasında, kendi hatalarınıza daha açık bir şekilde maruz kaldığınızı ve sizi geride tutan davranışları ortadan kaldırma veya yok etme fırsatı verildiğini fark edebilirsiniz.
 Plüton gerilemesini 10. Evde kariyerinizi ve sosyal statünüzü anlatan evde yaşayacağınız için özellikle kariyer, iş alanınızda göstermek istemediğiniz yüzünüzün görünür olabileceğini, kendi kendinizi sabote edebileceğinizi ve geri dönülmez değişikliklere maruz kalabilme ihtimalinizin yüksek olabileceği bilgisi ile kişisel farkındalığınızı arttırarak bu süreci kendi gölge yanınızı tedavi etmek için kullanabilirsiniz.