• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

NİSAN 2021

NİSAN 2021


NİSAN 2021

Sevgili yükselen Yengeçler,e19 Nisan’a kadar Güneş ve Venüs sizlerin  Koç burcunda kariyer ve statü alanınızda  aynı zamanda burada yaralı şifacı Kiron da bulunmakta ve Güneş ile kavuşumda .Bütün bunlar ne demek iş, kariyer, toplumsal statü ve tanınma konuları öncelik kazanmaya başlayacak bu konularla ilgili bir iyileşme krizi yaşayabilirsiniz. Kariyeriniz ve işinizle ilgili konularda belki yüzleşmeler yaşayabilir ve sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz.  Az veya çok, başkalarının ilgisini üzerine toplama, başarı ve ilerleme zamanıdır. Önemli pozisyondaki güç sahibi kişilerden iş ve kariyer, geleceğe yönelik girişimler alanlarında destekler gelebilir. Hayatını ve amaçlarını gözden geçirmek için uygun bir zaman dilimidir. Venüs’ün de bu alanda olması iş ve kariyeri, prestiji ve saygınlığı, geleceğe yönelik planları, hayatında etkin ve yönetici pozisyonunda bulunan kişilerle ilişkileri alanlarında kendini gösterecektir. İş ve profesyonellikle ilgili konular , işinizle ilgili kişilerle iyi geçinmeniz sayesinde işleriniz kolaylaşacaktır.
4 Nisan - 19 Nisan arası  Merkür Koç burcunda aynı alanda olacak işle ilgili önemli konuşmalar, yazışmalar, anlaşmalar yapılabilir; eğitimler olabilir, işle ilgili seyahatler yapılabilir, kariyerinizle ilişkili konularda eğitim alabilir, yeni teknikler öğrenebilirsiniz. Bu dönemde, otoriteyi temsil eden kişilerle konuşmak, kariyerle ilgili konularda tavsiyeler almak da akıllıca olabilir.
12 Nisan’da 10.evinizde Koç burcunda Yeniay olacak ve bu alanda gezegen birikimi söz konusu dolayısı ile  gündeminiz kariyeriniz ,statünüz ile ilgili yeni başlangıçlar söz konusu olabilir. Kimileriniz kariyerinde terfi alabilir, kimileriniz iş değişikliği yapabilir, bazılarınız evlenebilir, bazılarınız çocuk sahibi olabilir bazılarınızın ebeveynleri ile ilgili yeni gündemleri olabilir.
14 Nisan Venüs Boğa burcunda sosyal gruplar, umutlar, hayaller ve arkadaşlık alanında geleceğe ve ideallere yönelik ümitleriniz  artabilir . Organizasyon ve aktivitelere ya da partilere katılmak, pek çok yeni insanla bir araya gelmek isteyeceğiniz bir süreç olabilir ama maske ve mesafeye dikkat etmek gerekiyor. Eğer Venüs kişisel gezegenlerinizle uyumlu enerjiler içerisinde ise  çevreniz genişleyebilir, burası aynı zamanda kariyerden kazanılan gelirleri de anlattığı için, iş yatırımları ve kazanmaları alanlarında da olumlu gelişmeler söz konusu olabilir. Sanatsal çalışmaları olan kişiler için de gayet güzel bir süreçtir, yaratıcılıkları artabilir.
19 Nisan’da Güneş ve Merkür de Boğa burcuna geçiyor ve bu kez Boğa burcunda yani 11.evinizdeki stelyumun birer parçası olacaklar ve sosyal alanda hareketlilik, etrafınızda güçlü ve etkin kimseler artabilir.  Genel anlamda destek veren, güç kazandıran bir  etkiye sahip olabilirsiniz. Bu dönemde tanışacağınız  kişilerden fayda görebilirsiniz. Ayrıca gelecekle ilgili planlarınıza hiç ummadığınız destekler gelebilir. Merkür’ün de bu alanda olması sayesinde  sizinle aynı ideali paylaşan kişilerle bir araya gelebilir, ileride yapacağı şeyleri tartışabilir, gelecekle ilgili  plan yapmak için uygundur. Bu dönemde etrafınızda zeki, bilgili, becerikli, İletişimci kişileri daha fazla bulacaktır, ticari konularda girişim ve yatırımlar yapmak açısından da uygun zamanlardır. Bu arada Boğa burcundaki gezegenler sırasıyla Boğa burcunda uzun süre ikamet etmekte olan Uranüs ile bir araya gelecekler. Uranüs  sırasıyla  Venüs  Güneş ve en son Merkür ile kavuşacak. Venüs kavuşumunda  ailevi ilişkilerde ev ve yuva, ev  konuları beklenmedik  olumlu değişimler olabilir, bir ev değişikliği veya evde tadilat yapabilirsiniz ,sosyal çevrenizde ve kariyerinizden gelen kazanımlarla ilgili beklenmedik olumlu gelişmeler söz konusu olabilir. İlginç, sıra dışı konularla ilgili işler yapabilirsiniz. Güneş ile kavuştuğunda heyecan, değişim ve daha fazla kişisel özgürlük getiriyor. Parasal konularda, kariyerinizle, sosyal statünüz veya ebeveynlerinizle ile  ilgili farklı durumlar ortaya çıkabilir.
23 Nisan Mars Yengeç burcuna 1.evinize giriş yapacak, yükseleninizde olacak .Harekete geçme kendini ortaya koyma, girişimde bulunma güdüsünü tetikler. Kendinizi  aktif ve enerjik hissedebilirsiniz.  Birinci evdeki Mars’ın enerjisi  ayarsızdır bu da  sakarlık, kazalar ve yaralanmalara açık olunduğunu  anlatır, dikkat edilmesi gereken bir süreçtir ayrıca tepkilerinizi saldırgan biçimde dışarı vurmadan, enerjinizi  yönlendirmeyi öğrenmeniz gerekebilir. Mars’ın bu alanda olmasının en güzel tarafı vücudunuzu forma sokmanızı sağlayacak fiziksel aktivitelere başlamaya fırsat sağlamasıdır bunu değerlendirip vücudunuzu forma sokabilirsiniz. Ayrıca bu süreçte sağlığınıza özen göstermeniz gerekiyor, özellikle baş bölgesindeki operasyonlar ya da estetik müdahaleler bu konumla ilgili olabilir.
27 Nisan’da Akrep Dolunay’ını 5-11 aksında yaşayacaksınız. Akrep burcundaki Dolunay, duygularınızı olabildiğince derinlemesine inceleme ihtiyacı verir , Bu Dolunay ‘da Boğa burcundaki gezegen birikimi (Güneş, Uranüs, Merkür ve Venüs ) Dolunay’a karşıt açıda olacaklar , aşk ilişkileri, çocuklar, hayattan keyif alma,  sosyal çevreniz, hayalleriniz, umutlarınız, kariyerden gelen getiriler konularında zor lanabileceğinizi  ve  sürpriz gelişmeler olabileceğini ve tüm bu saydığımız konularda  daha önce fark etmediğiniz bilgilere ulaşabilir, aydınlanabilirsiniz. Bu süreç kolay olmasa ve birçok şeyi değiştirmek zorunda kalsanız bile, bu 2 haftalık süreçte  herhangi bir zamandan daha fazla çocuklar, aşk, sosyal çevre ,hayaller ve umutlarınızla ilgili anlamlı ve daha duygusal  paylaşımı arzulayabilirsiniz. 7 derece ve bu dereceye +5/-5 derece yakınlıkta gezegenleri olanlar daha fazla etkilenebilirler.
27 Nisan’da Plüton Oğlak burcunda 7 .evinizde geri hareketine başlıyor ve 4 Ekim’e kadar geri hareketine devam edecek. Plüton bu alanda gerilediğinde, her türlü ilişkilerimizde daha derin düşünebilir  ve hem kendimizi  hem de partnerimizi, eşimizi, ortağımızı daha iyi tanıma fırsatı yakalayabiliriz.  Plüton'un geriye dönük hareketi aynı zamanda gölge benliğimizle mücadele etmemiz için bir fırsattır. Plüton enerjileri, hepimizin taşıdığı çok hoş olmayan kişilik unsurları da dahil olmak üzere, bize gerçekte kim olduğumuzu ifşa etme eğilimindedir. Bu gerileme sırasında, her türlü ilişkilerinizle ilgili  kendi hatalarınıza daha açık bir şekilde maruz kaldığınızı ve sizi geride tutan davranışları ortadan kaldırma veya yok etme fırsatı verildiğini  fark edebilirsiniz