• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

NİSAN 2021

NİSAN 2021


NİSAN 2021

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİLER 2021 NİSAN AYI YORUMLARI
Güneş 19 Nisan’a kadar Venüs de 14 Nisana kadar Koç burcunda sizlerin 7. evinizde seyahatine devam ediyor.
Sevgili yükselen Teraziler, 19 Nisan’a kadar Güneş’in 7. evinizde seyahat etmesi ile hayatınızdaki ikili ilişkiler son derece dikkat çekici olacaktır. Tanınmış, ünlü, güçlü ve önemli inşalar hayatınıza girebilir. Bu insanların desteğini görebilirsiniz. Bu süreçte başkalarıyla hareket etmek sizler için faydalı olabilir. Bu süreçte ikili ilişkilerinizle ilgili stratejik davranmak ve bilinçli davranmak ve her zaman yaptığınız gibi paylaşımcı davranmak size kazanç sağlayacaktır. Hayatınızda önemli kişilere destek verebilir ve onlarla vakit geçirebilirsiniz.
Venüs’ün 7.evden transiti ile ikili ilişkilerde yaşadığınız sorunları çözmek için uygun enerjiler alıyor olacaksınız. Böylelikle sorunlarınızı çözebilir, kötüye giden gidişatı iyiye çevirebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken husus, zaten uzlaşma motivasyonunuz çok yüksek olduğu için fazlasıyla uzlaşmacı ve kabullenici olabilirsiniz. Diğer taraftan iş anlaşmaları yapmak, yeni ortaklıklar kurmak için de çok uygun bir zaman dilimi olacaktır.  Aşk gezgeni Venüs’ün 7. Evden transiti ile bekar olan yükselen teraziler evlenebilir ya da yeni bir ilişkiye başlayabilirler.
4 Nisan’da Merkür sizin 7.evinize Koç burcuna geçecek ve 19 Nisan’a kadar da Koç burcundaki seyahatine devam edecek. 
Merkür’ün de ayın 4 ünde 7.evinize transit etmesi ile iletişim becerileriniz, düşünceleriniz, aklınız ve mantığınız ikili ilişkilerinizle ilgili işleyecektir. Önemli anlaşmalar, yazışmalar ve sözleşmeler gündeminize gelebilir ve tüm bunları imzalamak için iyi bir süreç olacaktır. Diğer taraftan evlilik veya alım satım işleri de olabilir. İkili ilişkilerinizde taktik ve strateji geliştirmek, bilinçli davranışlar sergilemek size kazandıracaktır. Yakınlarınızdan haberler alacağınız, sorunları çözmek için iletişim gücünüzü kullanarak, konuşacağınız bir dönem olacaktır.
12 Nisan’da Koç burcunda bir yeniay gerçekleşecek sizlerin 7. Evinizde.
7.evinizdeki bu yeniayın ışığında ikili ilişkilerinizle ilgili, evliliğinizle ilgili, yeni bir ortaklık kurmakla ilgili ya da var olan ortaklığınızın işleri ile ilgili yeni başlangıçlar, yeni atılımlar yapabilirsiniz. Bu yeniayla birlikte sevdikleriniz ve partnerleriniz hayatınıza daha önemli hale gelebilir, onların ilgisine ve sevgisine daha muhtaç hissedebilirsiniz. Yeni bir ortaklığa başlayabilir, işinizle ilgili birebir toplantıları gündeminize alabilir ya da  yeni bir ilişkiye başlayabilirsiniz..
14 Nisan da Venüs, 19 Nisanda da Güneş ve Merkür Boğa Burcuna sizlerin 8. evinize geçiyor.
Venüs’ün ayın 14’ ünde 8. evinize geçmesiyle eşinizden, ailenizden, ortaklığınızdan ya da başkalarından gelen gelirleriniz de artış olabileceği ve başkalarından beklentilerinizin de karşılanabileceği bir sürece girmiş olacaksınız. Tahsil edemediğiniz alacakları tahsil edebilirsiniz, hisse senetleriniz değer kazanabilir. Miras beklentiniz varsa bu dönemde önemli ve olumlu gelişme sağlayabilirsiniz.
19 Nisan’da Güneş’in ve Merkür’ün de bu alana geçişiyle ortaklaşa kazanımlar, müşterek değerler, eş veya ortağın gelirleri, alacak ve borçlar, her türlü krediler, vergiler ve her türlü ödeme gündeminizde fazlasıyla yer tutmaya başlayacaktır. Bu dönem özellikle ödemelerinize çok dikkat etmeli, mali tablonuzu dengeye oturtmalısınız. Diğer taraftan tehlikeli ve risk taşıyan durumlar da etrafınızda daha çok görülebilir.
Merkür’ün de 8. eve transit etmesiyle tüm bu konularda konuşmak, planlamalar yapmak, bu konularla ilgili toplantılara katılmak, sözleşmeler gündeminizde olacaktır. Bu konularla ilgili beklediğiniz destekleri alabilirsiniz. Kredi ihtiyacınız varsa istediğiniz krediyi alabilirsiniz.
Diğer taraftan Boğa burcundaki gezegenler sırasıyla, Boğa burcunda uzun süre ikamet etmekte olan Uranüs ile bir araya gelecekler. Uranüs sırasıyla Venüs Güneş ve en son Merkür ile kavuşacak. 10. evinizdeki bu kavuşumlar, parasal durumunuzla ilgili ve sağlığınızla ilgili konularda, isteğiniz dışında ve ani olarak gelişen olaylar sonucunda değişim ve dönüşümlere sebebiyet verebilir. İş kaybı, kariyer değişikliği ya da aniden gelen bir terfi söz konusu olabilir.
23 Nisan Mars Yengeç burcuna sizlerin 10. evinize geçecek.
Mars’ın 10. evinizde transit etmesiyle mücadeleniz, eforunuz ve çabanız işiniz ve kariyerinize kayacaktır. Mars yengeç burcunda çok rahat edemez ancak yine de bu transit te işiniz konusunda daha kararlı ve cesaretli olmalısınız. Kararlılığınız ve yüksek motivasyonunuz sayesinde başarı elde edebilirsiniz. Ancak diğer taraftan iş çevrenizle agresyon ve tartışmalar sonucu kırgınlıklar yaşanabilir. İş çevrenizde çekişmeler, kavgalar, abartılı rekabet söz konusu olabilir.
27 Nisan’da Akrep Burcunda sizlerin 2. evinizde bir Dolunay gerçekleşecek.
27 Nisan’da gerçekleşecek bu Dolunay,  Boğa burcundaki gezegen birikimine(Güneş, Uranüs, Merkür ve Venüs ) karşıt açıda gerçekleşecek. Karşıt açılar son derece zorlayıcı, engelleyici enerjilerdir, her ne kadar bu karşıt açıyı Merkür ve Venüs gibi iyicil gezegenlerle yapıyor olsa da şartları değiştirmeyi ve dönüştürmeyi kendisine görev edinen beklenmedik durumların gezegeni Uranüs de karşıt açıyla dolunay derecesini tetikleyecek. Bu dolunay ışığı ile parasal konularda zorlanmalar söz konusu olabilir. Parasal durumunuz göz önüne serilebilir, farkında olmadığınız bazı konular gün yüzüne çıkabilir. Parasal konularda elinizde olmayan, müdahale edemediğiniz aniden gelişen durumlar söz konusu olabilir.
27 Nisan’da Plüton Oğlak burcunda geri hareketine başlıyor ve 4 Ekim’e kadar geri hareketine devam edecek sizlerin 4. Evinizde
Plüton gerilediğinde, gölge benliğimizle mücadele etmemiz için bir fırsat doğar.  Plüton enerjileri, hepimizin taşıdığı çok hoş olmayan kişilik unsurları da dahil olmak üzere, bize gerçekte kim olduğumuzu ifşa etme eğilimindedir. Bu gerileme sırasında, kendi hatalarınıza daha açık bir şekilde maruz kaldığınızı ve sizi geride tutan davranışları ortadan kaldırma veya yok etme fırsatı verildiğini fark edebilirsiniz.
Plüton’un 4. evinizde geri harekete geçmesiyle özellikle ailevi konularda, ebeveynlerinizle ilgili konularda, evinizle ve yaşadığınız yerle  ilgili konularda kendi kendinizi sabote edebileceğiniz, sinirsel gerginlikler yaşayabileceğiniz ve bu konularda geri dönülmez değişikliklere maruz kalabileceğiniz bir sürece girmiş olacaksınız. Ebeveynlerinizin sağlığı ile ilgili konularda beklenmedik gelişmeler söz konusu olabilir, onların sağlıklarına özen gösterilmesi gereken bir süreç.