• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

NİSAN 2021

NİSAN 2021


NİSAN 2021


Sevgili Yükselen Akrepler, 19 Nisan’a kadar Güneş ve Venüs  Koç burcunda  6.evinizde burada yaralı şifacı Kiron da bulunmakta ve Güneş ile kavuşumda. Çalışma hayatı, günlük rutinler ,sağlıkla ilgili konularda  krizler ve yüzleşmeler yaşayabilir ve sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz.  Güneş’in bu alanda olması ile günlük iş ve mecburiyetler daha fazla önem kazanmaya ve öncelik tutmaya başlar. Hayattaki sorunlara, sorumluluklara ve görevlere daha fazla eğilmeniz gerekebilir. Venüs bu alanda iken ise ; astlarınız, size hizmet eden kişiler veya çalışma arkadaşlarınızdan  yana fayda sağlayabilirsiniz. Kimileriniz çalışma arkadaşlarından birisine aşık olabilir, kimilerinizin iş ilişkileri iyi olacağı için daha başarılı olabilir . Bazılarınız iş değiştirmiş veya değiştirecek olabilirler , iş değişikliği yapanlar yeni iş yerine kolaylıkla adapte olunabilir. Hastalık ve zayıflıktan belli ölçüde korunabilirsiniz. Fakat tatlı ve kilo yapıcı yiyeceklerden uzak durmanız  gerekebilir Venüs’ün burada olması biraz tembellik verebilir.. Evcil hayvanların bakımını üstlenmek için uygun bir zamandır.
4 Nisan - 19 Nisan arası  Merkür Koç burcunda aynı alanda olacak iş başvuruları, işe alışlar, sözleşmeler açısından  iyi bir süreçtir. Aynı iş ortamını paylaştığınız  kişilerle iyi kontaklarınız sayesinde başarıya daha kolay olabilir. İş ortamında daha düzenleyici ve organize olmak, günlük rutin işleri derleyip toparlamak, yapılmış işleri gözden geçirmek, eksiklerini ve hataları tespit etmek, çalışma koşullarını bağlayıcı anlaşmalar yapmak ,iş koşullarındaki sorunları çözmeye yönelik konuşmalar yapmak çözümler bulmak için iyi bir dönemdir.
12 Nisan’da  Koç burcunda Yeniay olacak ve bu alanda gezegen birikimi  de söz konusu dolayısı ile  gündeminiz; çalışma hayatı, çalışma arkadaşları, günlük rutinler ,sağlık konuları ile ilgili yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Kimileriniz yeni bir işe başlayabilir, kimileriniz işinden ayrılabilir, bazılarınız yeni bir diyete başlayabilir, bazılarınız da bir evcil hayvan edinebilir.
14 Nisan Venüs Boğa burcunda 7.evinizde seyahat ediyor olacak yaklaşık bir aylık süreçte ikili ilişkilerde olumlu gelişmeler yakalanabilir. Bu zamana kadar olumsuz giden şeyleri düzeltme şansı artar. Evlilik için çok ideal bir transittir. Ortaklaşa girişimler açısından da uygun, her türlü ilişkileri güçlendirici bir transittir. Burası, transit Venüs’ün doğal özelliklerini en çok hissettirdiği alanlardan biridir. İlişkiler adına en iyi konumlandığı yerdir. Riskli yanı, fazla uzlaşmacı ve kabullenici, karşı tarafa dayalı hareket etmektir. Yasal konularda şansın artması, uzlaşma sağlanması gibi olumlu etkiler ortaya çıkartır. İş anlaşmaları yapmak, ortak işlere girmek açısından çok uygun bir dönemdir
19 Nisan’da Güneş ve Merkür de Boğa burcuna geçiyor ve bu kez Boğa burcunda yani 7.evinizdeki stelyumun birer parçası olacaklar. Bu arada Boğa burcundaki gezegenler uzun süredir Boğa burcunda harekette olan  Uranüs  ile bir araya gelecekler. Uranüs  sırasıyla  Venüs  Güneş ve en son Merkür ile kavuşacak. Venüs ile kavuştuğunda her türlü ikili ilişkilerinizde beklenmedik olumlu gelişmeler söz konusu olabilir aniden evlenmeye veya ortaklık kurmaya karar verebilirsiniz. Güneş ile kavuşumunda da ilişkiler odak noktanız olabilir, tanınmış, önemli, insanların dikkatini çeken kişiler  hayatınıza girebilir, aniden önemli iş bağlantıları söz konusu olabilir veya taşınmaya karar verebilirsiniz. Merkür kavuşumunda ise sürpriz ortak işlere girmek,  seyahate çıkmak açısından olumlu gelişmeler olabilir.
23 Nisan Mars Yengeç burcuna sizlerin  9.evinize geçiş yapıyor ve yaklaşık 2 ay boyunca burada hareket edecek. Mars bu alanda iken eforunuz  seyahatler, yabancılarla ilişkiler, dış ticaret, eğitim, yayıncılık ve yasal konularda olabilir. Mars bu evde, saydığımız konularda kişiye daha fazla mücadele edebilme gücü ve girişim cesareti getirir. Bu dönemde dışa dönük hedeflerinizi gözden geçirip, ne yapmanız gerektiğine karar verebilirsiniz. Hukuksal konular gündeme gelebilir, kariyerinizle ilgili eğitimler almak isteyebilirsiniz.
27 Nisan’da Akrep Dolunay’ını  1-7  aksında yaşayacaksınız. Akrep burcundaki Dolunay, duygularınızı olabildiğince derinlemesine inceleme ihtiyacı verir , Bu Dolunay ‘da Boğa burcundaki gezegen birikimi (Güneş, Uranüs, Merkür ve Venüs ) Dolunay’a karşıt açıda olacaklar dolayısı ile her türlü ilişkiler, davalar konularında zorluklar yaşayabilirsiniz, ilişkilerinizde şimdiye kadar konuşulmamış şeyler  ortaya çıkabilir, bazı konular netlik kazanabilir. Bazılarınız evlilik, bazılarınız boşanma kararı alabilir.
27 Nisan’da Plüton Oğlak burcunda  3. evinizde geri hareketine başlıyor ve 4 Ekim’e kadar geri hareketine devam edecek. Plüton bu alanda gerilediğinde, yakın çevre, kardeşler, akrabalar, eğitim, ticari faaaliyetler , yakınlarla iletişimimiz konularında  derin düşünebiliriz. Plüton'un geriye dönük hareketi aynı zamanda gölge benliğimizle mücadele etmemiz için bir fırsattır. Plüton enerjileri, hepimizin taşıdığı çok hoş olmayan kişilik unsurları da dahil olmak üzere, bize gerçekte kim olduğumuzu ifşa etme eğilimindedir. Bu gerileme sırasında, kendimizle yüzleşerek daha derin anlamlar için araştırmalar yapıp kendimizi bu konularla ilgili yeniden yapılandırabiliriz.