• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

NİSAN 2021

NİSAN 2021


NİSAN 2021

Sevgili yükselen Yaylar, Güneş 19 Nisan’a kadar Venüs de 14 Nisana kadar Koç burcunda yani 5.evinizde  seyahatine devam ediyor. Bu dönemde çocuklar, aşklar, hobiler, sportif alanlar hareketlenmeye başlar. Sanatsal becerilerinizi ve yeteneklerinizle daha bir görünür olabilirsiniz, yaratıcılığınız artabilir. Bu dönemde  hayatınızın  zevkli alanlarına ,eğlenceli aktivitelere ,çocuklarınıza veya aşkınıza daha fazla zaman ayırmak isteyebilirsiniz
Ancak ayın 14 ünde Venüs’ün burç değiştirmesine kadar olan süreçte, Venüs Koç burcunda  zararlı pozisyonda olduğu için, aşk ve ilişkilerinizde acele kararlar vermek yüzünden sıkıntı çekebilirsiniz. Çabuk aşık olabilir, çabuk bıkabilirsiniz. Aslında Venüs bu evi sevdiği için bu alanda  keyifli sonuçlar ortaya çıkarabilir. Birden bire çocuk sahibi olmak isteyebilirsiniz bir ebeveynseniz, çocuklarla ilgili ilişkiler keyif verici olabilir. Kimileriniz hobilerine  daha fazla vakit ayırılabilir bir sürü şey yaratabilir ama bazı çalışmalarınız yarım kalabilir, kısa tatillere çıkmak, sosyalleşmek, arkadaşlarla eğlenmek açısından da uygun zamanlardır ama pandemi döneminde olduğumuzu unutmadan önlemlerimizi alarak!
4 Nisan da Merkür  de 5.evinize Koç burcuna geçecek ve 19 Nisana kadar da Koç burcundaki seyahatine devam edecek.  Bu süreçte tüm ilgimiz, zihnimiz  çocuklar, aşklar, eğlenceler, hobisel ve sportif faaliyetlere yönelecektir.  Kimileriniz için çocuk sahibi olma konusu gündeme gelebilir, konuşulabilir ve  bazı kararlar alınabilir. Ebeveynler açısından ise çocuklarla iletişim daha uzlaşmacı ve rahat akabilir. Aşk  ilişkilerinizde çabuk iletişim kurma yeteneği söz konusu olabilir ,sevdiğinize aşkınızı itiraf etme cesaretiniz olabilir. Zihinsel ve sanatsal konularda da yaratıcı projeler ortaya koymak için çok uygun bir zamandır.
12 Nisan’da Koç burcunda bir yeniay gerçekleşecek sizlerin 5.evinizde ; yeniaylar yeni başlangıçları anlatır , yeni girişimleri ve alınan kararları ifade eder Koç burcu zaten girişimcidir bu alanda gezegen birikiminin de fazla olması yüzünden bu süreçte sizi hayattan keyif almak için girişimler yapmanız konusunda zihin sizi uyarmak isteyebilir. Yeni bir aşka yelken açabilirsiniz veya iyi giden bir birlikteliğiniz varsa evlilik teklif edebilir veya evlilik teklifi alabilirsiniz. Bazılarınız çocuk sahibi olmak isteyebilir. Çocuğu olan ebeveynlerin hayatında çocuklarıyla ilgili yeni başlangıçlar olabilir. Kimileriniz size keyif veren bir hobiye başlayabilir.
14 Nisan da VENÜS 19 Nisanda da Güneş ve Merkür Boğa Burcuna sizlerin 6. evinize geçiyor. . Hayattaki sorunlara, sorumluluklara ve görevlere daha fazla eğilmek gerekebilir, çalışma hayatınız veya günlük rutinleriniz  bu süreçte odak noktanız olacaktır. Çalışanlar için İş ve sorumluluklar temposu artabilir. Venüs’ün de bu alanda olması tatlıya çok daha fazla düşkünlük göstereceğinizi anlatabilir bu dönemde belki bazılarınız diyet yapmaya karar verebilir, bazılarınız iş yerinden bir arkadaşına aşık olabilir. Kimileriniz çalışma hayatından daha iyi gelir elde edebilir, kimilerini çalışma alanını dekore etmek, tadilat yapmak isteyebilir. Merkür’ün de çalışma alanınızda olması , çalışma hayatı ile ilgili sözleşmeler yapmasına yardımcı olabilir .Çalışma hayatınızdaki problemlere çözüm bulacağınız , iletişimde uzlaşma sağlayacağınız zamanlardır. Boğa burcundaki gezegenler sırasıyla, Boğa burcunda uzun süre ikamet etmekte olan Uranüs ile bir araya gelecekler. Uranüs sırasıyla Venüs Güneş ve en son Merkür ile kavuşacak tüm bahsettiğimiz konularla ilgili beklenmedik sıra dışı durumlar yaşanması söz konusu olabilir.
23 Nisan Mars Yengeç burcuna sizlerin 8. evinize geçecek; ortaklaşa yapılan işlerde, başkalarıyla paylaşılan kaynaklarda ilgili hareketlenme getirir. 8. ev, geleneksel olarak, ölümle  de ilişkilendirilir ve vasiyetnameler ve miraslar da bu evin konusudur. Mars’ın bu alandan geçişi bu konuları  hayatınıza taşıyabilir. Bu 2 aylık süreçte çevrenizde  kayıplar yaşanabilir ya da ilginiz ölüm ve ötesi, metafizik, okült konulara yönelebilir. 8. ev ödemeler ve harcamalarla da ilişkilidir bu süreçte ödemeleriniz ve harcamalarınız artabilir. Ortaklaşa kazanmalarınızda veya başkalarıyla birlikte sahip olduğu kaynaklarla ilgili stresler  de yaşanabilir. Kimileriniz  başkalarından alacaklarınızı tahsil etmekte zorlanabilir ya da bu alanda mücadele etmeniz gerekebilir. Vergiler, harcamalar, ödemeler konusunda da dikkatli olunmalıdır.
27 Nisan’da Akrep Burcunda  Dolunay sizlerin 12. evinizde bir Dolunay gerçekleşecek.
27 Nisan’da gerçekleşecek bu Dolunay,  Boğa burcundaki gezegen birikimine(Güneş, Uranüs, Merkür ve Venüs ) karşıt açıda gerçekleşecek. Karşıt açılar son derece zorlayıcı, engelleyici enerjilerdir, her ne kadar bu karşıt açıyı Merkür ve Venüs gibi iyicil gezegenlerle yapıyor olsa da şartları değiştirmeyi ve dönüştürmeyi kendisine görev edinen beklenmedik durumların gezegeni Uranüs de karşıt açıyla dolunay derecesini tetikleyecek .Bu dönemde yalnız kalıp inzivaya çekilmek kendinizle kalmak ve yüzleşmek istersiniz, kendi pillerinizi şarj etme zamanıdır, bu dönemde arkanızdan laf ,söz söyleyen insanları sözde arkadaşlıklarınızın arkanızdan dedikodu yaptığına şahit olabilirsiniz.
27 Nisan’da Plüton Oğlak burcunda geri hareketine başlıyor ve 4 Ekim’e kadar geri hareketine devam edecek sizlerin 2. evinizde
Plüton gerilediğinde, gölge benliğimizle mücadele etmemiz için bir fırsat doğar.  Plüton enerjileri, hepimizin taşıdığı çok hoş olmayan kişilik unsurları da dahil olmak üzere, bize gerçekte kim olduğumuzu ifşa etme eğilimindedir. Bu gerileme sırasında, maddi konularla ilgili kendi hatalarınıza daha açık bir şekilde maruz kalabilirsiniz  ve sizi para kazanmak konusunda geride tutan davranışları ortadan kaldırma veya yok etme fırsatı verildiğini fark edebilirsiniz.Sevgiler.