• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

NİSAN 2021

NİSAN 2021


NİSAN 2021

Sevgili Yükselen  Kovalar, 19 Nisan’a kadar Güneş ve Venüs  Koç burcunda  3.evinizde burada yaralı şifacı Kiron da bulunmakta ve Güneş ile kavuşumda. Yakın çevre, kardeşler, ticaret hayatı, anlaşmalar, eğitim ,kısa yolculuklar gündeminizde olacak. Tüm bu konularla ilgili merak ettiğiniz her türlü konuyu öğrenmek için uygun günlerdesiniz. Fikirlerinizi konuşma veya yazma yoluyla başkalarına iletmek daha fazla önem kazanacak ve etkin , dikkat çekici bir ifade tarzı ortaya koymak isteyeceksiniz ama Kiron’nun da bu alanda  olması kendinizi ortaya koyarken biraz iyileştirici krizler yaşayarak şifalanacağınızı anlatıyor. Venüs’ün de   bu alanda olması bu  dönemde etrafınızda huzur ve denge sağlamak arabuluculuk yapmak yakın çevrenizde olagelen anlaşmazlıkların sona ermesine katkıda bulunabilir. Kimileriniz fikirlerinizi  konuşma veya yazma yoluyla başkalarına iletmek gereken işlerde başarılı olabilir, kimileriniz reklam, tanıtım, pazarlama, satış, gazete, bilgisayar, internet gibi alanları iyi kullanmak sayesinde başarı elde edebilir. Önemli görüşmeler, anlaşmalar yapmak, seyahatlere çıkmak, eğitim almaya başlamak, iletişimsel becerilerini kullanmak için uygun bir dönemdir.
4 Nisan - 19 Nisan arası  Merkür Koç burcunda aynı alanda olacak yakın çevrenizde, kardeşlerle, uzak yerlerde yaşayan akrabalarınızla ilgili iletişimin daha fazla olacağı, ticari anlaşmalar, sözleşmeler,  önemli görüşmelerin gündeme geleceği , telefon trafiğinin fazla olacağı bir dönem Merkür Koç burcunda iken acele kararlar almak elinizdeki işleri bir an önce bitirmek için sabırsızlanabilirsiniz fakat acele alınan kararlar her zaman işe yaramayabilir dikkatli olmakta fayda vardır.
12 Nisan’da  Koç burcunda Yeniay olacak ve bu alanda gezegen birikimi  de söz konusu dolayısı ile  gündeminiz; eğitimler, kısa yolculuklar, kardeşler, yakın çevre ve akrabalar olabilir bazılarınız yakın çevrenizden kişilerle iş yapmak için girişimlerde bulunarak yeni başlangıçlar yapmak isteyebilir, bazılarınızın kardeşleri ile ilgili yeni başlangıçları olabilir.
14 Nisan Venüs Boğa burcunda 7.evinizde seyahat ediyor olacak yaklaşık bir aylık süreçte ikili ilişkilerde olumlu gelişmeler yakalanabilir. Bu zamana kadar olumsuz giden şeyleri düzeltme şansı artar. Evlilik için çok ideal bir transittir. Ortaklaşa girişimler açısından da uygun, her türlü ilişkileri güçlendirici bir transittir. Burası, transit Venüs’ün doğal özelliklerini en çok hissettirdiği alanlardan biridir. İlişkiler adına en iyi konumlandığı yerdir. Riskli yanı, fazla uzlaşmacı ve kabullenici, karşı tarafa dayalı hareket etmektir. Yasal konularda şansın artması, uzlaşma sağlanması gibi olumlu etkiler ortaya çıkartır. İş anlaşmaları yapmak, ortak işlere girmek açısından çok uygun bir dönemdir
19 Nisan’da Güneş ve Merkür de Boğa burcuna geçiyor ve bu kez Boğa burcunda yani 4.evinizdeki stelyumun birer parçası olacaklar. Bu arada Boğa burcundaki gezegenler uzun süredir Boğa burcunda harekette olan  Uranüs  ile bir araya gelecekler. Uranüs  sırasıyla  Venüs  Güneş ve en son Merkür ile kavuşacak. Ailevi konular, ev ,yuva, aileden gelen haberler söz konusu olabilir. Kimileriniz evlenmek için hazırlık yapabilir, kimileriniz ev alım-satımı yapmak isteyebilir. Venüs ve Uranüs kavuşumunda ailevi ilişkilerde sorunlar yaşayabilirsiniz .Aile ile ilgili mal , mülk konuları , maddi konular söz konusu olabilir. Çocuklar ve aşk hayatınızda sürpriz gelişmeler olabilir. Güneş ve Uranüs konuları ile ilgili konular odak noktanız olabilir.
23 Nisan Mars Yengeç burcuna sizlerin  6.evinize giriyor, günlük rutinler, çalışma hayatınız çok efor gerektirebilir. Yapılacak çok fazla iş olabilir. Çalışma hayatınızda bitirilmesi gereken durumlar söz konusu olabilir. Mars agresyonu anlattığından yanınızda çalışanlarla ilgili tartışmalar söz konusu olabilir. Çalışmayanlar için günlük rutin işleri çok yoğun olabilir, kimileriniz diyete , kimileriniz spora başlamak isteyebilir.
27 Nisan’da Akrep Dolunay’ını  10-4 aksında yaşayacaksınız. Akrep burcundaki Dolunay, duygularınızı olabildiğince derinlemesine inceleme ihtiyacı verir , Bu Dolunay ‘da Boğa burcundaki gezegen birikimi (Güneş, Uranüs, Merkür ve Venüs ) Dolunay’a karşıt açıda olacaklar dolayısı ile kariyeriniz ile ilgili konular netleşebilir. Bazılarınızın statüsü değişebilir kimileriniz evlenir kimileriniz boşanma kararı alabilir. Bazılarınız taşınmak isteyebilir, mal ,mülk konularında netleşme olabilir.
27 Nisan’da Plüton Oğlak burcunda  12. evinizde geri hareketine başlıyor ve 4 Ekim’e kadar geri hareketine devam edecek. Plüton bu alanda gerilediğinde, geçmişten gelen konular, bilinçaltı çalışmaları,  kendi iç dünyanıza dönme , kendinizi anlama ve kendinizi sevme çok önemlidir .Plüton'un geriye dönük hareketi aynı zamanda gölge benliğinizle mücadele etmeniz için bir fırsattır. Plüton enerjileri, hepimizin taşıdığı çok hoş olmayan kişilik unsurları da dahil olmak üzere, bize gerçekte kim olduğumuzu ifşa etme eğilimindedir. Bu gerileme sırasında, kendimizle yüzleşerek daha derin anlamlar için araştırmalar yapıp kendimizi bu konularla ilgili yeniden yapılandırabiliriz.Sevgiler.