• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

NİSAN 2021

NİSAN 2021


NİSAN 2021

19 NİSAN – 20 MAYIS GÜNEŞ BOĞA BURCUNDA
Bu gece 23:33 ‘te Güneş Boğa burcuna giriyor , Sevgili Boğalar doğum gününüz kutlu olsun, istediğiniz her şey  Boğa burcunun yöneticisi Venüs gibi güzel olsun. Evet , canlar Güneş Boğa'ya girerek Boğa Sezonunu başlatıyor ve yaklaşık bir aydır Koç burcundaki Güneş ile hareketli olan tempo ve enerji  Güneş’in Boğa ‘ya geçmesi ile yavaşlıyor.
Bu Boğa Mevsimi, Güneş’ten önce Merkür'ün aynı gün  Boğa'ya geçmesi  ve Venüs'ün de Boğa’da olması ile  başlıyor, Boğa, Zodyak'taki ikinci burçtur ve enerjik Koç burcundan sonra gelir ve Boğa artık işleri yavaşlatmak, bir an durmak ve duraklatmak ,hayatın keyiflerini tatmak, tembellik yapmak için bize bir süre veriyor. Boğa hiçbir şey için acele etmez, önce kararlarında kendine güvenmek ister çünkü Boğa için güven, istikrar , huzur, mutluluk çok önemlidir bu süreçte bu özellikleri geliştirmeye odaklanabiliriz.
Boğa’daki bu gezegen birikimi özellikle de Güneş’in Boğada olması ile;
*Kendimize daha çok  zaman  ayırabiliriz,
*Hem kendimizi   hem de  yaşadığımız ortamı güzelleştirmek  isteyebiliriz ,
*Hayatın tüm güzelliklerini kendimizi şımartmak için kullanabiliriz,
*Doğa ve bedenlerimizle yeniden bağlantı kurmak isteriz; bol bol toprağa basarak ağaçlara sarılarak enerjimizi dengeleyebiliriz, topraklanma meditasyonları yapabiliriz. Bahçesi olanlar bu dönemde daha fazla bahçe işleri ile uğraşabilirler. Evlerimizde çiçek cenneti oluşturmak isteyebilir, yeni bitkiler ekebiliriz.
*5 duyunun algıladığı her şeyin farkındalığını yaşamak isteriz; bizi rahatlatan müzikleri dinlemek, lezzetli yemekler yapmak, yemek (dikkatli olun fazla kilo alabilirsiniz bu dönemde) ,bahar çiçeklerinin kokusunu içimize çekmek, bedenimizi rahatlatmak, çevremizde güzellikler görmek isteriz.
*Parasal konularda bütçemizi yeniden düzenleyebiliriz, birikim yapmak veya bir ev veya mülk almak ister maddi anlamda kendimizi güvence altına almak isteyebiliriz, ayrıca bu dönem mülk edinmek için iyi bir süreçtir.
Julia Roberts’ın “Eat,Pray,Love” adlı filmindeki gibi “Ye- Dua et , Sev” modunda olabilir, hayatımızın daha keyifli olmasını ister ve bunun için gayret edebiliriz bu pandemi günlerinde tüm bunlara daha çok ihtiyacımız var zaten, sevgiler.