• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

NİSAN 2022

NİSAN 2022


NİSAN 2022

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇLAR 
1 Nisan’da Koç burcunun 11 derecesinde gerçekleşecek Yeniay, Kiron ve Merkür ile kavuşumda olacak. Yükseleninizde gerçekleşecek bu Merküryen yeniayla; aileniz ve yakınlarınız, çocuklarınız, gayrimenkulleriniz, işiniz ve çalışma arkadaşlarınızla, eğitimlerle ya da ticari işlerinizle ilgili konularda yeni başlangıçlara imza atabilirsiniz. Özellikle yeniaydan birkaç gün sonrasında, gündeminizde olan, çocuklarınızla veya kardeşlerinizle ilgili veya ebeveynlerinizin sağlığı ile ilgili konularda yeni girişimleri yapmak için kullanabilirsiniz. Diğer taraftan siz de yeni bir eğitime başlayabilir, yeni iş görüşmeleri veya sözleşmeleri yapabilir, yeni bir kitap yazmak için hazırlıklarınızı hızlandırabilirsiniz. Bazılarınız için aşk konuları gündeme gelebilir. Bazılarınız için de önemli kararlar söz konusu olabilir.  Diğer taraftan kironun da kavuşumda olacağı bu yeniayda özellikle ilişkileriniz, arkadaşlıklarınız ve dostluklarınız konularında bazı yaralar alsanız da tüm çevrenizin şifacısı olabilir, onlarla konuşarak ve dertleşerek bile faydalı olabilirsiniz.
20 Nisan’a kadar Güneş Koç burcunda yükseleninizde seyahat edecek ve ayın 20’ sine kadar odak noktanız kendinizsiniz sevgili Koç’lar; Güneş’in yükselen burcunuzda seyahat etmesi ile fiziksel enerjiniz artmaya başlayabilir ve pek çok girişim için rahatlıkla bu süreci kullanılabilirsiniz. Güneş'in 1. evden geçişiyle  kendinize olan güveniniz artar, otoritenizi daha belirgin bir şekilde ortaya koymaya başlarsınız. Bazılarınız  kişisel yeteneklerinizi  iyi kullanabilme, koşullarınızı yönlendirebilme, dikkatleri üzerinize toplayabilme, başkaları üzerinde etki yaratabilme kabiliyetlerini bu dönemde daha rahat kullanabilirler. Bu transitin en büyük risklerinden bir tanesi abartılı özgüven ve kibir olabilir çünkü daha ziyade kişisel konularınıza odaklanacağınızdan, fazla kendi merkezli davranabilir, karşınızdakiler üzerinde dominant bir etki bırakabilirsiniz. Bu yüzden egoyu iyi kontrol etmek gerekir. Bazılarınız  fiziksel görünüşünüzü değiştirmek isteyebilirsiniz çünkü her zamankinden daha fazla dikkat çekmek, spot ışığında olmak istersiniz. Hayatınızda yeni bir şeye başlamak, özellikle de yeni bir yola girmek için iyi bir zamandır.  Daha kendinizden emin, cesur ve cüretkarsınız ve kimsenin iznini veya yardımını beklemeden dışarı çıkıp istediğinizi almaya hazırsınız. Aynı zamanda aşk hayatınız hareketlenebilir, çocuklarınızla ilgili konulara odaklanmanız gerekebilir. Bazılarınız riskli yatırımlara yönelirken bazılarınız da daha çok hayatın tadını çıkarmak isteyebilir.
3 Nisan’da Merkür Koç burcunda Güneş’in kalbinde yerini alacak, Merkür güneşin kalbinde iken evrenle iletişiminiz en üst noktaya gelir ve bugün ne dilediğinize, ne istediğinize, gerçek amaçlarınıza odaklanmalısınız, iç sesiniz olumlu cümlelerle konuşmalı, dua etmeli, vizyonlama gibi size iyi gelecek, kendinize özel ritüeller yapmalısınız. Olmuş ve olmamış olanlara şükrederek yeni iyilere alan tanımalısınız.
Siz sevgili koçlar, özellikle sağlığınız, işiniz, ilişkileriniz, çocuklarınız ya da kardeşleriniz için iyi şeyler dileyebilirsiniz. Aradığınız aşk ise yüreğinizi sonsuz sevgiye açıp aşkın en güzelini dileyebilirsiniz.
5 Nisan’da Venüs Balık burcuna geçiyor, sizlerin 12. Evinizde seyahat etmeye başlayacak ve bu transitle yaklaşık bir ay boyunca kendinizi sosyal ortamdan uzaklaştırmak isteyebilirsiniz. Venüs’ün bu evden geçişi sürecinde gerek ikili ilişkilerden, gerekse sosyal ilişkilerden geri çekilme eğilimi görülebilir. Aşk ilişkilerinde geçici bir süre için zorlanmalar, yanlış anlaşılmalar, kayıplar, perde arkası oyunlar yaşanabilir. Platonik aşk da 12. evden geçmekte olan Venüs’ün yarattığı etkilerdendir. Bu dönemde duygularınızı  rahat ifade etmekte de zorlanabilirsiniz.  Öte yandan, bu transit biraz da huzuru yalnızlıkta aramakla ilişkilidir, en azından bir müddet için yalnız kalmaktan mutlu olabilir bunu tercih edebilirsiniz. Meditasyon benzeri çalışmalar için ideal transitlerden biridir.
11 Nisan’da Merkür Boğa burcunda sizlerin 2. Evinizde seyahat etmeye başlayacak ve parasal konularda daha akıllı, daha mantıklı ve daha doğru kararlar alabilir ve bu süreçte finansal kaynaklarınızı daha iyi değerlendirebilirsiniz. Bu dönemde para kazanma becerinizi daha iyi kullanabilirsiniz. Fikirlerinizi konuşarak ya da yazarak başkalarına iletmek size avantajlar sağlayabilir ve özellikle de parasal sorunlarınıza çare bulabilirsiniz. Gelirinizi arttırabileceğiniz yeni yollar bulabilirsiniz. Tabi ki parasal konuları iyi analiz etmeli, iyi organize olmalı ve planlı hareket etmelisiniz. Harcamalarınızda dikkatli ve akıllıca davranmalısınız. Bu dönemin en önemli vurgusunun kendi yeteneklerinize güvenerek para kazanmak olduğunu hatırlamanız gerekir.
12 Nisan’da Jüpiter Neptün kavuşumu Balık burcunda 12. Evinizde gerçekleşecek; 12 senede bir kavuşan Jüpiter ile Neptün’ün Balık burcunda son kavuşması 17.02.1856 tarihinde gerçekleşmişti. Bu kavuşum savaşlarla, deprem, volkan ve su baskınları, kaosların büyümesi ile de alakalıdır. Kişisel haritalarımızda ise sevgili Koçlar, sizleri 12. Ev konularında etkileyecektir. Ruhsal konulara ilginiz artarken, çok daha empatik olabilir, çevrenizdekilerin duygu ve düşüncelerini hissedebilirsiniz. Yani sezgilerinizi son derece iyi kullanabilirsiniz. Bol bol hayal kurabilirsiniz. Bu süreçte fazla yalnız kalmak ruhsal olarak sizi derinliğe sürükleyebilir ve içinden çıkmanız zor olabilir, bu nedenle hayallerinizin içinde kalma ve yalnız kalma, içinize çekilme sürelerinize dikkat etmeli, kendi ruhunuzu kaoslara boğmamalısınız. Hem ruh sağlığınız hem de fiziksel sağlığınız için su kenarları gibi yerlerde dostlarınızla ve yakınlarınızla birlikte olmaya özen göstermelisiniz. Kötü alışkanlıklarınıza dikkat etmelisiniz, zira sağlığınızı tehdit ediyor olabilirler. Hastanelerle ilgili gündemleriniz olabilir. Bu dönemi hayal kırıklıklarınıza, arkanızdan çevrilen işlere, dedikodulara odaklanmak yerine şükretmek ve hayallerinizi nasıl gerçekleştireceğinize odaklanabilirsiniz.
15 Nisan’da Mars Balık burcunda seyahatine sizlerin 12. Evinizde başlayacak; bu süreçte enerjinin düşmesi  kendinizi yorgun ve halsiz hissetmenize sebep olabilir. Mars vücudun bağışıklık sistemini yönetir. Ve 12.evde olduğunda bağışıklık sisteminin de güçsüzleşeceğine işaret eder. Bu anlamda özellikle mikrobik enfeksiyonlara karşı tedbirli olmak gerekir. Dikkat etmeniz  gereken diğer bir husus da gerginliklerinizi dışarı yansıtamamak ve içinizde tutmaktan kaynaklanması muhtemel rahatsızlıklardır. Hastalıklar ve hastaneler ya da kapalı yerlerle ilgili temalar da  hayatınızda vurgu kazanabilir. Kontrol dışı faktörler yüzünden kayıplar yaşanabilir. Olumlu yönde kullanıldığında, kişinin kendi içine dönmesi, iç bilgeliğini ortaya çıkarması, geleceğe yönelik kararlarında sezgilerine kulak vermesi zamanıdır. Yoga, meditasyon gibi aktiviteler için, kişinin kendi gücünü kendi içinde arayacağı benzer aktiviteler için kullanılabilir bu transit.
16 Nisan’da Terazi burcunun 26 derecesinde bir Dolunay gerçekleşecek (1-7 aksında) ve bu dolunay Satürn ile üçgen açıda iken Güneş de Satürn ile sekstil açıda olacak. Bu dolunayla birlikte ilişkileriniz, ortaklığınız veya varsa davalarınızla ilgili konularda netleşen durumlar söz konusu olabileceği gibi bu konularda sorumluluk alarak ilişkilerinizi ve ortaklıklarınızı doğru bir şekilde yapılandırma imkanı bulabilirsiniz. Dolunayın ışığı altında sosyal çevrenizden ya da arkadaşlarınızdan birinden evlilik teklifi alabilirsiniz, bazılarınız evlenebilir, bazılarınız yeni arkadaş çevrelerine girebilirsiniz. Yeni bir ortaklık kurabilirsiniz veya devam eden ortaklığınızla ilgili durumlar ve sorunlar ortaya açığa çıkabilir ve ortaklığınızla ilgili sorumluluk alabilirsiniz. Bazılarınızın açıkça düşmanlık yapan kişilerle uğraşması gerekirken bazılarınız ise taşınabilirler.
20 Nisan Güneş Boğa burcuna sizlerin 2.evinize geçecek ve bu transit yaklaşık 1 aylık süreçte finansla ilgili konuların gündeminizde önemli yer tutacağını, bütçenizi  iyi idare edebilme, doğru yönlendirebilme kabiliyetinizin artacağını anlatır. İdari becerileriniz, tanınırlığınız, bilinçli ve iradeli seçimlerinizin yanı sıra, önemli kişiler ya da hayatınızdaki etkin erkek figürlerinin desteği sayesinde  de gelir elde edebilirsiniz.  Ama bu dönemde  başkalarından beklenti yerine, kendi bütçenize, kendi yeteneklerinizden elde edeceğiniz gelire güvenirseniz daha iyi olabilir. Bazılarınızın bu dönemde geliri artabilir ve  kendinize güveniniz artar.
29 Nisan Plüton oğlak burcunda sizlerin 10. Evinizde geri hareketine başlıyor, Plüton gerilediğinde, gölge benliğimizle mücadele etmemiz için bir fırsat doğar.  Plüton enerjileri, hepimizin taşıdığı çok hoş olmayan kişilik unsurları da dahil olmak üzere, bize gerçekte kim olduğumuzu ifşa etme eğilimindedir. Bu gerileme sırasında, kendi hatalarınıza daha açık bir şekilde maruz kaldığınızı ve sizi geride tutan davranışları ortadan kaldırma veya yok etme fırsatı verildiğini fark edebilirsiniz.
Plüton gerilemesini 10. Evde kariyerinizi ve sosyal statünüzü anlatan evde yaşayacağınız için özellikle kariyer, iş alanınızda göstermek istemediğiniz yüzünüzün görünür olabileceğini, kendi kendinizi sabote edebileceğinizi ve geri dönülmez değişikliklere maruz kalabilme ihtimalinizin yüksek olabileceği bilgisi ile kişisel farkındalığınızı arttırarak bu süreci kendi gölge yanınızı tedavi etmek için kullanabilirsiniz.
30 Nisan’da Merkür İkizler burcuna sizlerin 3. Evinize geçiyor; ayın son günü Merkür’ün 3. Evinize geçişi ile zihinsel ya da iletişimsel becerileri geliştirme konusunda fırsatlar yakalama fırsatı söz konusudur.  Fikirlerinizi  konuşma veya yazma yoluyla başkalarına iletmek açısından da avantajlı olduğunuz bir süreçte olacaktır.  Yakın çevre, kardeşler, akrabalar, komşularla iletişim artar; tartışmalar, konuşmalar, çok sayıda kontak gündeme gelir. Önemli görüşmeler, anlaşmalar yapmak için uygun bir dönemdir. Başkalarının görüşlerine açık ve esnek olmak ve iyi iletişim sayesinde çevre ilişkilerini geliştirmek mümkündür. Eğitim almak, eğitim vermek, lisan öğrenmek, el becerileriyle ya da ifade becerileriyle ilgili şeyler öğrenmek, seyahat etmek, fikirlerini yazmak ve yayınlamak açısından en ideal zamanlardandır.
30 Nisan’da Boğa burcunun 10 derecesinde 2. evinizde Kuzeyli Uranüsyen Güneş tutulması gerçekleşecek;  Boğa burcunda gerçekleşecek olan bu parçalı Güneş tutulması Uranüs ile kavuşum yaparken Mars ile de sekstil açıda ve Merkür Satürn arasında da üçgen bir açı gerçekleşecek ve bu etkilerle kendinizi  hayatınızdaki yeni başlangıçlara hazır hissedeceksiniz. Üstelik bu yeni başlangıçlar uzun vadeli etkiler taşıyacak. Hayatınızın işini kurabilir ve sonunda ne aradığınızı, aslında ne istediğinizi keşfedebilirsiniz. Bu dönemde yeni parasal kaynaklar keşfedebilirsiniz Mars’ dan alacağınız cesaretle yeni kaynakları deneyimleyebilirsiniz. Bu tutulma; şapkanızı önünüze koyup, neyi neden yaptığınızı, hangi tavır ve tutumlarınızın size hizmet ettiğinin hangilerinin size hizmet etmediğinin farkına varma zamanın geldiğinin göstergesidir. Ayrıca bu zaman zarfında dünyada da ekonomik piyasalarda önemli değişim ve dönüşümler yaşanabilir. Tutulmayı takip eden 3 ila 6 ay içerisinde, özellikle parasal konularda durup düşünerek; kendi ihtiyaçlarınızın gerçekte neler olduğunu ve bunları nasıl güvenle karşılayacağınızın farkına varma ve bu konularda adımlar atma zamanı! Ani parasal gelişmelere hazırlıklı olun. Sizin ya da çevrenizdeki insanların maddi hayatlarındaki çok olumlu ve önemli gelişmeler olabilir. Uzun zamandır süre gelen maddi sorunlarınızı bu tutulma ile geride bırakabilirsiniz.
BOĞA VE YÜKSELEN  BOĞALAR NİSAN 
1 Nisan’da Koç burcunun 11 derecesinde gerçekleşecek Yeniay, Kiron ve Merkür ile kavuşumda ve sizlerin 12.evinizde gerçekleşecek. On ikinci evdeki  Yeni Ay, daha önce göremediğiniz şeylerle ilgili  kötü alışkanlıklar, düşünceler ve geçmişle ilgili anılar hakkında farkındalığınızı arttırabilir. İçe çekilebilir,  sırlar, gizemler, arkanızdan  çalışan insanlar, başarmaya çalıştığınız şeylerle çelişebilir. Bu, anda mevcut olmanızı, korkuyla veya her ne ortaya çıkmaya başlarsa orada olmanızı isteyen bir Yeni Ay'dır. Yeni Ay ile hayal gücünüzü, hayallerinizi ve geçmişinizi içeren konular harekete geçer;  ruhla, benlikle veya bilinçaltı zihninizle bağlantı zamanıdır. Kiron ve Merkür ile kavuşan Koç Yeni Ay’ını, iyileşmek, dinlenmek ve geçmiş acılarınızdan ,yaralarınızdan zihninizi  arındırmak için kullanabilirsiniz. Mutluluğunuzun ve doyumunuzun önünde duran her şeyi salıvermek zamanıdır. Bu dönemde rüyalarınız da tezahür edebilir, rüyalarınızı günlüğe kaydetmek, meditasyon yapmayı öğrenmek veya ruhsallığınızı  başka bir düzeye taşımak için harika bir zaman olabilir.  On ikinci ev, geleneksel olarak bitişler veya geri dönüşler alanıdır, sizi yaşamınızda tezahür ettirmeye çalıştığınız şeyden uzaklaştıran bağımlılıkların, alışkanlıkların veya faaliyetlerin üstesinden gelmek için ihtiyacınız olan maneviyatı ve ruhsallığı sağlayabilecek bir alandır.
20 Nisan’a kadar Güneş Koç burcunda 12. evinizde seyahat edecek ve ayın 20’ sine kadar odak noktanız içe çekilme, ruhani ve manevi  çalışmalar olacaktır. Aynı zamanda , senenin değerlendirmesini yapmak ve yeni şeylerin hazırlıklarına girişmek için uygundur. Burası gizlide olanı anlatan bir alandır ve  daha önce fark edemediğiniz  konular ve gerçekler su yüzüne çıkabilir. Bazılarınızın bu dönemde  arkasından iş çevirenler , gizli düşmanlıklar  olabilir. 12. ev, kayıp ve üzüntü getiren durumları da temsil eder bu yüzden endişe ve korkularınız biraz artabilir. Sağlıkla ilgili konulara da özen göstermeniz gereken bir dönemdir. İçe çekilmek, meditasyon benzeri çalışmalar yapmak açısından da ideal bir transittir çünkü bu alandaki Güneş ile  odak noktanız bilinçaltınıza yönelir, yüzleşmeniz ve devam etmeniz gereken eski sorunlar ortaya çıkabilir , tüm bunlardan kurtulmak  ve hayatınızı fiziksel, zihinsel, duygusal veya ruhsal olarak temizlemek için iyi bir zamandır. Özellikle insanların yanında kendinizi bitkin hissedebilirsiniz ve yeniden şarj olmak için yalnız başına daha fazla zaman geçirmeniz gerekebilir. Spot ışığında olmak istemiyorsunuz ve arka planda kalmayı ve insanların dikkatini çekmemeyi tercih ediyorsunuz. Bazılarınız bu süreçte  daha şefkatli olabilir  ve kendilerine yardım edemeyen insanlara yardım etmek isteyebilirsiniz.
3 Nisan’da Merkür Koç burcunda Güneş’in kalbinde yerini alacak, Merkür Güneş’in kalbinde iken evrenle iletişiminiz en üst noktaya gelir ve bugün ne dilediğinize, ne istediğinize, gerçek amaçlarınıza odaklanmalısınız, iç sesiniz olumlu cümlelerle konuşmalı, dua etmeli, vizyonlama gibi size iyi gelecek, kendinize özel ritüeller yapmalısınız. Olmuş ve olmamış olanlara şükrederek yeni iyilere alan tanımalısınız.
Siz sevgili Boğalar , özellikle  bilinçaltı korkularınızdan ve endişelerinizden ve  kötü alışkanlıklarınızdan kurtulmak, iç benliğinizi arındırmak,  ve gizli kalmış yeteneklerinizi ortaya çıkarmak  için evrenin bu ilahi gücüne güvenebilirsiniz.
5 Nisan’da Venüs Balık burcuna geçiyor, sizlerin 11. Evinizde seyahat etmeye başlayacak ve bu transitle yaklaşık bir ay boyunca organizasyon ve aktivitelere ya da partilere katılmak, pek çok yeni insanla bir araya gelmek  isteyebilirsiniz. Bazılarınız bu süreçte geleceğe yönelik hedefler için destek alabilir, özellikle de  sosyal ortamlarda kadın figürlerinden gelen bir destek olabilir. Bazılarınız bu dönemde çevresinde  saygınlık ve prestij kazanabilir  ve bu sayede  daha geniş çevreleri olabilir. Venüs’ün bu alandan geçişi, iş yatırımları ve kazanmaları alanlarında da olumlu gelişmelere işaret eder. Çalışmayan kişiler için  arkadaşlarla, sosyal çevreden insanlarla güzel vakitler geçirmeye yöneliktir. Dernekler, kulüpler gibi yardım amaçlı organizasyonlarda topluma fayda üretmek açısından ya da sosyalleşmek açısından da olumlu etkiler taşır. Harita sahibinin etrafında artistik ve sanatsal yönü gelişkin kişiler oluşabilir bu dönemde.
11 Nisan’da Merkür Boğa burcunda sizlerin 2. evinizde seyahat etmeye başlayacak ve parasal konularda daha akıllı, daha mantıklı ve daha doğru kararlar alabilir ve bu süreçte finansal kaynaklarınızı daha iyi değerlendirebilirsiniz. Bu dönemde para kazanma becerinizi daha iyi kullanabilirsiniz. Fikirlerinizi konuşarak ya da yazarak başkalarına iletmek size avantajlar sağlayabilir ve özellikle de parasal sorunlarınıza çare bulabilirsiniz. Gelirinizi arttırabileceğiniz yeni yollar bulabilirsiniz. Tabi ki parasal konuları iyi analiz etmeli, iyi organize olmalı ve planlı hareket etmelisiniz. Harcamalarınızda dikkatli ve akıllıca davranmalısınız. Bu dönemin en önemli vurgusunun kendi yeteneklerinize güvenerek para kazanmak olduğunu hatırlamanız gerekir.
12 Nisan’da Jüpiter Neptün kavuşumu Balık burcunda 11. Evinizde gerçekleşecek; 12 senede bir kavuşan Jüpiter ile Neptün’ün Balık burcunda son kavuşması 17.02.1856 tarihinde gerçekleşmişti. Bu kavuşum savaşlarla, deprem, volkan ve su baskınları, kaosların büyümesi ile de alakalıdır.  Kişisel haritalarımızda ise sevgili Boğalar, sizleri 11. ev konularında etkileyecektir. Jüpiter Neptün ile kavuşum halinde olduğunda arkadaşlarınız ve sosyal çevreniz konusunda daha hassas ve duyarlı olabilirsiniz. Kariyerinizle ilgili yeni açılımlar veya dağılmalar olabilir, bazılarınız yeni kararlar alabilirsiniz. Finansal konularda yanlış yatırımlar söz konusu olabilir, ortaklıklarda finansal konularda yanlış anlaşılmalar olabilir, farkında olmalı dikkatli adımlar atmalısınız. Jüpiter aynı zamanda ortaklıklar ve başkalarından gelen kazançlar alanını da temsil ettiği için kişisel haritalarınızda olumlu etkiler alıyorsa genişleme ve fırsatlar olabilir fakat ters açıları varsa ortaklaşa kazanımlar ya da başkalarından elde ettiğiniz gelirlerde hayal kırıklıkları, aldanmalar söz konusu olabilir.
15 Nisan’da Mars Balık burcunda seyahatine sizlerin 11. evinizde başlayacak; bu süreçte sosyal alanda özgürlük ve hareket ihtiyacınız artabilir, arkadaşlar ve ait olduğunuz sosyal çevrenizle birlikte hareket etmek isteyebilirsiniz. Mars’ın kavgacı ve sert enerjisini arkadaşlar ve sosyal çevre ilişkilerinde  yaşayabilirsiniz, bu dönemde  ideal ve görüş farklılıkları sizi arkadaşlarınızdan kopartabilir. Ekipçe yapılması beklenen işlerde, bireysellik ve isyankâr tavırlar ön plana çıkabilir. Aynı zamanda  işten elde edilen gelirler veya iş yatırımları anlamına da geldiğinden, olumlu açılarda bu konularda cesaretli girişimler yapılabilir. Hayallerinizi, hedeflerinizi gerçekleştirmek için kendinizi zorlanmış hissedebilirsiniz. Bu dönemde birlikte çalışabileceğiniz  arkadaşlar ve gruplarla beraber olmak hedeflerinizi gerçekleştirmenizde size yardımcı olabilir.
16 Nisan’da Terazi burcunun 26 derecesinde bir Dolunay gerçekleşecek (6-12  aksında) ve bu dolunay Satürn ile üçgen açıda iken Güneş de Satürn ile sekstil açıda olacak. Bu dolunayla birlikte günlük işler, çalışma hayatınız, sağlığınız , varsa evcil hayvanlarınız, iş arkadaşlarınızla  ilgili konularda netleşen durumlar söz konusu olabileceği gibi bu konularda sorumluluk alarak doğru  şekilde yapılandırma imkanı bulabilirsiniz. Dolunayın ışığı altında bazılarınız başka bir işe girebilir, bazılarınızın çalışma arkadaşları değişebilir, bazılarınızın sağlığı ile ilgili durumlar ve sorunlar ortaya açığa çıkabilir ve beslenme alışkanlığınız ile  ilgili sorumluluk alabilirsiniz.
20 Nisan Güneş Boğa burcuna sizlerin yükseleninize  geçecek ve yaklaşık 1 aylık süreçte Güneş’in yükselen burcunuzda seyahat etmesi ile fiziksel enerjiniz artmaya başlayabilir ve pek çok girişim için rahatlıkla bu süreci kullanılabilirsiniz. Güneş'in 1. evden geçişiyle  kendinize olan güveniniz artar, otoritenizi daha belirgin bir şekilde ortaya koymaya başlarsınız. Bazılarınız  kişisel yeteneklerinizi  iyi kullanabilme, koşullarınızı yönlendirebilme, dikkatleri üzerinize toplayabilme, başkaları üzerinde etki yaratabilme kabiliyetlerini bu dönemde daha rahat kullanabilirler. Bu transitin en büyük risklerinden bir tanesi abartılı özgüven ve kibir olabilir çünkü daha ziyade kişisel konularınıza odaklanacağınızdan, fazla kendi merkezli davranabilir, karşınızdakiler üzerinde dominant bir etki bırakabilirsiniz. Bu yüzden egoyu iyi kontrol etmek gerekir. Bazılarınız  fiziksel görünüşünüzü değiştirmek isteyebilirsiniz çünkü her zamankinden daha fazla dikkat çekmek, spot ışığında olmak istersiniz. Hayatınızda yeni bir şeye başlamak, özellikle de yeni bir yola girmek için iyi bir zamandır.  Daha kendinizden emin, cesur ve cüretkarsınız ve kimsenin iznini veya yardımını beklemeden dışarı çıkıp istediğinizi almaya hazırsınız. Aynı zamanda aşk hayatınız hareketlenebilir, çocuklarınızla ilgili konulara odaklanmanız gerekebilir. Bazılarınız riskli yatırımlara yönelirken bazılarınız da daha çok hayatın tadını çıkarmak isteyebilir.
29 Nisan Plüton oğlak burcunda sizlerin 9. evinizde geri hareketine başlıyor, Plüton gerilediğinde, gölge benliğimizle mücadele etmemiz için bir fırsat doğar.  Plüton enerjileri, hepimizin taşıdığı çok hoş olmayan kişilik unsurları da dahil olmak üzere, bize gerçekte kim olduğumuzu ifşa etme eğilimindedir. Bu gerileme sırasında, kendi hatalarınıza daha açık bir şekilde maruz kaldığınızı ve sizi geride tutan davranışları ortadan kaldırma veya yok etme fırsatı verildiğini fark edebilirsiniz.
Plüton gerilemesini 9. evde yaşayacaksınız 5 aylık süreçte geniş felsefe ve inançlarla ,istediğiniz kişi olma yolunda zihniniz genişleyebilir ve  gerileme sırasında, bir inanç krizi yaşayabilir veya haksız yere yargılandığınızı hissedebilirsiniz. Plüton gerileme dönemini, artık sizin iyiliğinize hizmet etmeyen hayat görüşlerinizi,  veya yakın ilişkilerinizi hayatınızdan çıkarmak için kullanabilirsiniz.
30 Nisan’da Merkür İkizler burcuna sizlerin 2. evinize geçiyor; sahip  olduğunuz kaynakları iyi değerlendirebilme, parayı idare edebilme ve para kazanma becerinizi daha iyi kullanabilme şansınız  artabilir. Gelirinizi ve kişisel maddi kaynaklarınızı artırmak için yeni yollar bulabilirsiniz tabi ki bunun için de  parasal konuları  iyi organize etmek, planlı hareket etmek ve harcamalarda akıllıca davranmak gerekliliği olabilir. Geçim kaynağınızın, şu anki hayat tarzınızı karşılayıp karşılamadığını gerçekçi bir şekilde gözden geçirmek isteyebilir bunun için düzenlemeler yapabilirsiniz. Eğer işin içinden çıkamazsanız  maddi konular ve yatırımla ilgili konularda deneyimli kişilere danışabilirsiniz. Bazılarınız için  İş girişimleri ve ticari konularda teklifler gündeme gelebilir. Bazılarınız ise  ticari becerileriniz, iletişim becerileriniz sayesinde kazanç elde edebilirsiniz.
30 Nisan’da Boğa burcunun 10 derecesinde Kuzey Ay Düğümü  tarafında Güneş tutulması gerçekleşecek;  hayatınızla ilgili hızlı  beklenmedik ani kadersel kararlar alabilir, özgürleşme gereksinimi, yeni şeylere merak ve ilginiz artabilir. Fiziksel görünümünüz veya tarzınız İle ilgili değişiklikler yapabilirsiniz. Bu süreçte gerginlik ve sinirli tavırlar söz konusu olabilir, etrafınızdaki kişiler sizlerin  bu değişimine adapte olamayabilir. Aynı zamanda kaza, sakarlık ve sağlıkla ilgili ani değişimler olabilir  özellikle kişisel haritalarınızda Yeniay’a sert açılarla temas eden bir gezegen varsa daha güçlü kadersel etkiler alabilirsiniz. Tutulmalar 6 ay öncesi veya 6 ay sonrası etkili olduklarından belki de bazılarınız bu etkileri hissetmeye başladılar bazılarınız da 6 ay içinde hissedebilirler aynı zamanda özel ilişkilerinizle, ailevi konular , her türlü ilişkileriniz ve  kariyerinizle ilgili  kadersel önemli girişimler , açılımlar, işbirlikleri  söz konusu olabilir, sosyal çevrenizden veya arkadaşlarınızdan tüm bunları gerçekleştirmek için cesaret ve yardım alabilirsiniz ve tüm bu gelişmeler uzun süre hayatınızda etkili olabilir.
İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER NİSAN 
1 Nisan’da Koç burcunun 11 derecesinde gerçekleşecek Yeniay, Kiron ve Merkür ile kavuşumda olacak ve sizlerin 11.evinizi etkileyecek, Merküryen bu yeniayla birlikte özellikle kariyeriniz ve kariyerinizin getirileri ile ilgili anlaşmalar ve sözleşmeler yapmak için yeni adımlar atabilirsiniz. Kariyer getirilerinizi arttırmak için araştırmalar yapabilir, bu konularda sosyal çevrenizin veya ailenizin fikirlerini alabilirsiniz. Diğer taraftan arkadaşlarınız ya da sosyal çevrenizle ilgili konularda yeni adımlar atabilir yeni girişimlerde bulunabilirsiniz. Yeniaydan birkaç gün sonrası yeni bir arkadaş çevresine dahil olmak ya da bir sosyal projede yer almak isteyebilirsiniz ve böylece çevrenizi genişletebilirsiniz. Kironun da eşlik edeceği bu yeniayda arkadaşlarınızdan yana yara alabileceğiniz gibi sosyal projelerde yer alarak ihtiyacı olanların şifacısı olabilirsiniz.
20 Nisan’a kadar Güneş Koç burcunda sizlerin 11. evinizde seyahat edecek ve Ayın 20’ ine kadar odak noktanız; sosyal  çevreniz, arkadaşlarınız, umutlarınız ve hayalleriniz, kariyerden elde ettiğiniz gelirlerde olacaktır. Etrafınızda güçlü ve etkin kimseler artar, genel anlamda destek veren, güç kazandıran bir süreçtir. Bu dönemde  tanışacağınız  kişilerden fayda görebilirsiniz bu yüzden  mümkün olduğunca sosyal organizasyonlara dahil olmalısınız. Gelecekle ilgili planlarınıza hiç ummadığınız  destekler gelebilir. Geleceğinize, hayalinizdeki geleceğin nasıl görüneceğine ve umutlarınızın neler olduğuna daha fazla konsantre olursunuz. Geleceğinizin ne olmasını istediğinizi daha iyi kavrarsınız ve nihai arzularınızın ne olduğuna dair fikirler formüle edebilirsiniz. Ayrıca artık daha çok insancılsınız ve bir davaya dahil olabilmek için bir bütün olarak dünyaya yardım etmek istiyorsunuz. Alışılmadık şeylere ilgi duyuyorsunuz ve bir kutuya konmak istemiyorsunuz.
3 Nisan’da Merkür Koç burcunda 11. Evinizde Güneş’in kalbinde yerini alacak, Merkür güneşin kalbinde iken evrenle iletişiminiz en üst noktaya gelir ve bugün ne dilediğinize, ne istediğinize, gerçek amaçlarınıza odaklanmalısınız, iç sesiniz olumlu cümlelerle konuşmalı, dua etmeli, vizyonlama gibi size iyi gelecek, kedinize özel ritüeller yapmalısınız. Olmuş ve olmamış olanlara şükrederek yeni iyilere alan tanımalısınız.
Siz sevgili İkizler, özellikle hayattan en çok umut ettiğiniz, beklediğiniz ne varsa onu yüreklerinizin en derininden, sonsuz sevginin gücünü kullanarak, iç sesinizi konuşturarak istemelisiniz. Arkadaşlarınız, dostlarınız, yakınlarınız, aileniz için de en iyisini dilemenin tam zamanı.
5 Nisan’da Venüs Balık burcuna geçiyor, sizlerin 10. Evinizde seyahat etmeye başlayacak ve bu transitle  iş ve kariyer, prestij ve saygınlık, geleceğe yönelik planlar, hayatınızda etkin ve yönetici pozisyonunda bulunan kişilerle ilişkiler bu yaklaşık 1 aylık süreçte önemli olacaktır.  İş ve profesyonellikle ilgili konular açısından bu dönemi iyi değerlendirirseniz olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz. Bu dönemde işinizde üstlerinizle  iyi geçinmeniz size artı fırsatlar getirebilir örneğin; yönetici pozisyonundaki kişilerden, patronlarınızdan  iyilik ve fayda görebilirsiniz. Bazılarınız sanatsal konularla ilgilenebilir, artistik yaratıcılığınızı, yeteneklerinizi toplum önünde görünür hale getirebilirsiniz. Kimileriniz bu süreçte söz, nişan, evlilik konuları gündeme gelebilir.
11 Nisan’da Merkür Boğa burcunda sizlerin 12. Evinizde seyahat etmeye başlayacak kalabalıktan uzaklaşıp kendi düşüncelerinizle baş başa kalmak isteyebilirsiniz, yalnız çalışmak size  daha faydalı  sonuçlar getirebilir. Bu dönemde zihinsel yetenekleriniz  de geliştirebilirsiniz, ileri sürmeyi düşündüğünüz fikirleriniz için, bu hazırlık döneminde kendinizi iyi donatmalısınız. Aynı zamanda bu süreçte  kendinizi  rahat ifade edemeyebilir, çok fazla iç gözlem yapabilir, kendi bilinçaltınızla yüzleşebilirsiniz.  Geçmişle ilgili  unutmak istediğiniz şeyler tekrar karşınıza çıkıp keyfinizi kaçırabilir. Bu dönemde  arkadan iş çevirenler, dedikodu yapanlar bol olabilir  ve siz bunların neler olduğunu, kimler tarafından yapıldığını fark etmeye de başlayabilirsiniz.
12 Nisan’da Jüpiter Neptün kavuşumu Balık burcunda 10. Evinizde gerçekleşecek; 12 senede bir kavuşan Jüpiter ile Neptün’ün Balık burcunda son kavuşması 17.02.1856 tarihinde gerçekleşmişti. Bu kavuşum savaşlarla, deprem, volkan ve su baskınları, kaosların büyümesi ile de alakalıdır.
Kişisel haritalarımızda ise sevgili İkizler; kariyer alanınızda gerçekleşecek bu kavuşum, kariyeriniz, işiniz, mesleğiniz ya da sosyal statünüzle ilgili konularda etkileyecektir, bu konulardaki hayalleriniz ve istekleriniz büyüyecek ve bazılarınız bu hayallerinize biraz daha hızlı yaklaşacaksınız. Ancak diğer taraftan eğer işiniz ve mesleğinizle ilgili kaos içeren durumlar varsa bunlar büyüyebilir ve sorunlar yaşanabilir. Bu anlamda dikkat etmeniz gereken bir süreç olabilir. Diğer taraftan sosyal statünüzü gösteren evlilik gibi kişisel konularda da kaos söz konusu olabileceği gibi evlenerek hayallerinize kavuşabilir ve sosyal statünüzü evli biri olarak değiştirebilirsiniz.
15 Nisan’da Mars Balık burcunda seyahatine sizlerin 10. Evinizde başlayacak; Enerji ve eforu ifade eden Mars’ın bu alandan geçişi, mesleğinizle veya kariyerinizle ilgili konularda otoritenizi ortaya koymak isteyebilirsiniz fakat Mars’ın acelecilik ve agresyonla ilişkili olduğu unutulmamalıdır. Bu alandan geçiş yaparken, bir müddet için  idealleriniz  ve geleceğe yönelik hedefleriniz  için daha fazla mücadele etmeniz gerekebilir. Girişim cesareti ve gözü peklik vurgu kazansa da marsın Balıkda enerjisi düşük olabilir. Ancak Kararlılık ve yüksek motivasyon sayesinde başarı elde edilebilir. Eğer enerjinizi  doğru kullanabilir ve hedefe kilitlenirseniz, başarı şansınız yüksek olabilir.  Aynı zamanda aceleci, gözü kara girişimler sonradan üzücü sonuçlara taşıyabilir. Bu yüzden dikkat edilmesi gereken bir süreçtir.  Statü, ün ve pozisyonunuzu  iyi korumalı, dikkatli hareket etmeli ve  hırsınızı  iyi dengelemeniz  gerekebilir.
16 Nisan’da Terazi burcunun 26 derecesinde bir Dolunay gerçekleşecek (5-11 aksında) ve bu dolunay Satürn ile üçgen açıda iken Güneş de Satürn ile sekstil açıda olacak, dolunaylar tamamlanan ve netleşen durumları, ortaya çıkarıp gözler önüne serer. Aslında bir anlamda o zamana kadar dolunayın gerçekleştiği ve yönettiği evlerin anlattığı konularda, nasıl yol aldıysanız onun sonuçlarını toplarsınız. İyi şeyler yaptıysanız iyileri, kötü şeyler yaptıysanız kötüleri gördüğünüz bir süreç olacaktır.  Bu itibarla sevgili ikizler, gerek çocuklarınız, aşk hayatınız, yetenekleriniz ve hayattan aldığınız keyiflerle ilgili gerekse sosyal çevreniz, arkadaşlarınız ve kariyer getirilerinizle ilgili konularda netleşen durumlar ortaya çıkarken, bu konulardaki çalışmalarınız olumlu ya da olumsuz sonuçlarını göreceğiniz ve bu konularda daha fazla sorumluluk alarak yapılanmaya gideceğiniz bir süreç olacaktır.
20 Nisan Güneş Boğa burcuna sizlerin 12.evinize geçecek ayın 20’ sinden sonra, senenin değerlendirmesini yapmak ve yeni şeylerin hazırlıklarına girişmek için uygundur. Burası gizlide olanı anlatan bir alandır ve Güneş’in bu alandaki hareketiyle ve daha önce fark edemediğiniz  konular ve gerçekler su yüzüne çıkabilir. Bazılarınızın bu dönemde  arkasından iş çevirenler, gizli düşmanlıklar  olabilir. 12. ev, kayıp ve üzüntü getiren durumları da temsil eder bu yüzden endişe ve korkularınız biraz artabilir. Güneş’in 12. evde olması, harekete geçmek için henüz erken olduğunu göstermektedir yani yeni bir girişimde bulunmadan önce  üzerinde uğraştığınız  konuları pekiştirilmeli, kararlan aceleye getirmemelisiniz yoksa  kayıplar söz konusu olabilir. Sağlıkla ilgili konulara da özen göstermeniz gereken bir dönemdir. İçe çekilmek, meditasyon benzeri çalışmalar yapmak açısından da ideal bir transittir çünkü bu alandaki Güneş ile  odak noktanız bilinçaltınıza yönelir, yüzleşmeniz ve devam etmeniz gereken eski sorunlar ortaya çıkabilir, tüm bunlardan kurtulmak  ve hayatınızı fiziksel, zihinsel, duygusal veya ruhsal olarak temizlemek için iyi bir zamandır. Özellikle insanların yanında kendinizi bitkin hissedebilirsiniz ve yeniden şarj olmak için yalnız başına daha fazla zaman geçirmeniz gerekebilir. Spot ışığında olmak istemiyorsunuz ve arka planda kalmayı ve insanların dikkatini çekmemeyi tercih ediyorsunuz.
29 Nisan Plüton oğlak burcunda sizlerin 8. Evinizde geri hareketine başlıyor, Plüton gerilediğinde, gölge benliğimizle mücadele etmemiz için bir fırsat doğar.  Plüton enerjileri, hepimizin taşıdığı çok hoş olmayan kişilik unsurları da dahil olmak üzere, bize gerçekte kim olduğumuzu ifşa etme eğilimindedir. Bu gerileme sırasında, kendi hatalarınıza daha açık bir şekilde maruz kaldığınızı ve sizi geride tutan davranışları ortadan kaldırma veya yok etme fırsatı verildiğini fark edebilirsiniz.
 Plüton gerilemesini 8. evde başkalarından olan gelirlerinizi ve tüm ödemelerinizi, miras konularını anlatan evde yaşayacağınız için özellikle parasal konularda kendi kendinizi sabote edebileceğiniz ve parasal konularda geri dönülmez değişikliklere maruz kalabilirsiniz. Beklenmedik ödemeler sizi zorlayabilir, iflas enerjisini de aktif olabileceğinden, parasal konularda son derece dikkat etmelisiniz.
 
30 Nisan’da Merkür İkizler burcuna sizlerin 1. evinize geçiyor; Merkür'ün ortalama 3 hafta  boyunca 1.evinizde kalması  kendinizi daha iyi ifade edebileceğinizi, ikna yeteneğinizi  iyi kullanabileceğinizi, sözleriniz  ve fikirlerinizle  dikkat çekebileceğiniz bir dönemde olduğunuzu gösterir. Akıllıca davranırsanız, şartları kendi lehinize çekebilmeniz mümkündür. Bu dönemde duygularınızdan ziyade mantığınızla hareket etmek size daha çok kazandıracaktır. Zekânızı her zamankinden daha aktif kullandığınız, iletişimsel konuların daha hızlı akmaya başladığı bir dönemdir bu. Önemli konuşmalar, yazılı anlaşmalar yapmak açısından Merkür’ün bu alandan geçiş yaptığı zamanlar uygun zamanlardır. Önemli konuşmalar, toplantılar da bu döneme denk getirilebilir.
30 Nisan’da Boğa burcunun 10 derecesinde 12. evinizde Kuzeyli Güneş tutulması gerçekleşecek; Boğa burcunda gerçekleşecek olan bu parçalı güneş tutulması Uranüs ile kavuşum yaparken Mars ile de sekstil açıda gerçekleşecek ve bu etkilerle hayatınızdaki yeni başlangıçlara hazır hissedeceksiniz. Üstelik bu yeni başlangıçlar uzun vadeli etkiler taşıyacak. Tutulma sonrası özellikle Güneş’in yükseleninize geçtiği günlerden sonra yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Hayatınızın işini kurabilir ve sonunda ne aradığınızı, aslında ne istediğinizi keşfedebilirsiniz. Bu dönemde yeni parasal kaynaklar keşfedebilirsiniz Mars’ dan alacağınız cesaretle yeni kaynakları deneyimleyebilirsiniz. Bu tutulma; şapkanızı önünüze koyup, neyi neden yaptığınızı, hangi tavır ve tutumlarınızın size hizmet ettiğinin hangilerinin size hizmet etmediğinin farkına varma zamanın geldiğinin göstergesidir. Ayrıca bu zaman zarfında dünyada da ekonomik piyasalarda önemli değişim ve dönüşümler yaşanabilir. Bu süreçte bilinçaltınızla yaptığınız kavga son bulabilir ve daha huzurlu hissedebilirsiniz. Bu tutulmayı izleyen 6 aylık süreçte maddi ve manevi baskılardan kurtulabilirsiniz ve ruhsal durumunuzda olumlu gelişmeler yaşanabilir  aynı zamanda 12. ev kontrol dışında gelişen olaylarla ilişkilidir, ani ve beklenmedik şekilde ortaya çıkan olaylar  kontrolünüz dışına taşabilir. Hastaneler, hapishaneler, kapalı yerlerle ilgili konular da  söz konusu olabilir. Uranüs’ün bu geçişi, kişinin bilinçaltında sıkışıp kalmış şeyleri sarsarak ortaya çıkarabilir, uyandırabilir. Bu, bazen  gizli kalmış korku ve endişelerinizi de ifade edebilir, bazı gizli kalmış, ortaya çıkamamış yetenekleriniz açığa çıkabilir.
YENGEÇ  VE YÜKSELEN  YENGEÇLER 
1 Nisan’da Koç burcunun 11 derecesinde gerçekleşecek Yeniay, Kiron ve Merkür ile kavuşumda ve sizlerin 10.evinizde gerçekleşecek. Toplumdaki duruşunuza ve  kariyerinizle ilgili  gelişme konusundaki hedeflerinize olan hassasiyetiniz bu  Yeniay ile  vurgulanıyor olacak. Yeni Ay süresince özellikle 2 gün sonra yeni iş planları ve hedefleri geliştirmek için iyi bir zaman ve kariyer hedeflerinizle ilgili olarak yenilenme ve canlanma zamanı.  Topluma ve bir profesyonel olarak yansıtmakta olduğunuz kişiliğinizin unsurlarına odaklanma zamanıdır. Bu, süreç kariyer veya kamu sorumluluklarıyla meşgul olacağınız bir aşamadır aynı zamanda bu süreçte evlilik yapabilir, yeni bir kariyeriniz olabilir özellikle bu konularla ilgili acılarınız ve yaralarınız  varsa iyileştirme, zihinsel olarak çözüm bulma ve Koç enerjisinin vereceği ataklık ve cesurlukla yeni hedeflerinize sarılma zamanıdır.
20 Nisan’a kadar Güneş Koç burcunda 10. Evinizde seyahat edecek ve ayın 20’ sine kadar odak noktanız iş, kariyer, toplumsal statü ve tanınma konuları olacaktır. Başkalarının ilgisini üzerinize toplama, başarı ve ilerleme söz konusu olabilir. Bazılarınız önemli pozisyondaki güç sahibi kişilerden iş ve kariyer, geleceğe yönelik girişimler alanlarında destekler alabilirsiniz. Geçmiş aylardaki performansların geri dönüşleri gelebilir. Bazılarınız  başarı ve ödül kazanabilir, terfi edebilir, güçlü pozisyona geçebilir. Kimileriniz de hedeflerinize yönelik konularda önemli gelişmeler sağlayabilirsiniz. Bu dönemde hayatınızın  amaçlarını gözden geçirmek için  de uygun bir zaman dilimidir. Hayatınızın nasıl geliştiğine ve hayatta nereye gittiğinize bir göz atmak ve gitmek istediğiniz yöne doğru gidip gitmediğinizi belirlemek isteyebilirsiniz. Sorumlu ve olgun olma zamanı.
3 Nisan’da Merkür Koç burcunda Güneş’in kalbinde yerini alacak, Merkür Güneş’in kalbinde iken evrenle iletişiminiz en üst noktaya gelir ve bugün ne dilediğinize, ne istediğinize, gerçek amaçlarınıza odaklanmalısınız, iç sesiniz olumlu cümlelerle konuşmalı, dua etmeli, vizyonlama gibi size iyi gelecek, kendinize özel ritüeller yapmalısınız. Olmuş ve olmamış olanlara şükrederek yeni iyilere alan tanımalısınız. Siz sevgili Yengeçler , özellikle kariyer, statü konularında isteklerinizin gerçekleşmesi için evrenden isteklerinizi tüm kalbinizle dileyebilirsiniz, dilek kapıları açık olacak.
5 Nisan’da Venüs Balık burcuna geçiyor, sizlerin 9.evinizde seyahat etmeye başlayacak ve bu transitle yaklaşık bir ay boyunca dış seyahatler yapmak, yabancılarla ortaklaşa işlere girişmek ve eğitim , medya, satış ,pazarlama  konuları açısından olumlu etkiler altında olabilirsiniz. Uzun yolculuklardan, yabancı kültürlerden insanlarla bir araya gelmekten, yeni şeyler öğrenmekten keyif alınacak bir dönemdir. Alışılmış kalıplar dışına çıkmak, hayatına değişiklikler getirmek için güzel bir zaman dilimidir. Bu dönemde bazılarınız  yeni ve ilginç, muhtemelen de yabancı kişilerle tanışabilir; hayata karşı olumlu bakış açısı kazanmanıza sebep olacak olaylarla ya da kişilerle karşılaşabilirsiniz. Çok da ciddiyetle üstünde durmayacağınız, sizi  rahatlatacak konulara eğilebilir, hayatın tadını çıkarmak isteyebilirsiniz. Bazılarınıza uzak yerlerden , yabancılardan , ya da uzak akrabalarınızdan faydalar  gelebilir. Bazılarınız yurt dışı seyahatinde hayatının aşkını bulabilir.
11 Nisan’da Merkür Boğa burcunda sizlerin 11. evinizde seyahat etmeye başlayacak yaklaşık bir aylık süreçte sosyal çevre ile iletişiminizde  hareketlenme olabilir. Bu transit, her türlü aktivitelere veya organizasyonlara katılmak  , dostlar arasında iletişim sağlamak için çok uygundur. Bazılarınız  sizinle  aynı ideali paylaşan kişilerle bir araya gelebilir, ileride yapacağı şeyleri tartışabilir, geleceğinizi formüle etmek, plan yapmak isteyebilirsiniz. Bazılarınız  eskiden beri gelen dostluklarını gözden geçirmek isteyebilir arkadaşlarınız ve sosyal çevrenizde değişiklikler olabilir. Bu dönemde bazılarınızın etrafında zeki, bilgili, becerikli, İletişimci kişileri daha fazla ve iletişim daha yoğun olabilir. Fikir paylaşımları, kulüp ve dernek işleri gibi faaliyetler, hep birlikte eğitim almak, yeni şeyler öğrenmek, grup içerisinde bilgi paylaşmak açısından; ticari konularda girişim ve yatırımlar yapmak açısından iyi bir dönem olabilir.
12 Nisan’da Jüpiter Neptün kavuşumu Balık burcunda 9. evinizde gerçekleşecek; 12 senede bir kavuşan Jüpiter ile Neptün’ün Balık burcunda son kavuşması 17.02.1856 tarihinde gerçekleşmişti. Bu kavuşum savaşlarla, deprem, volkan ve su baskınları, kaosların büyümesi ile de alakalıdır.  Kişisel haritalarımızda ise sevgili Yengeçler , sizleri 9. ev konularında etkileyecektir, yabancılarla yapılan işler, hayata bakış açınız, akademik eğitimler, yurtdışı seyahatler, hukuksal işleriniz, medya , tanıtım, pazarlama, aynı zamanda Jüpiter 6.evinizi de yönettiği için çalışma hayatınız, yanınızda çalışanlar, günlük rutin işleriniz ve sağlıkla ilgili konularda ve uzak akrabalarla olan ilişkilerinizde genişleme arzusunu teşvik eden idealist eğilimler verebilir fakat kişisel haritalarınızda olumsuz açılar oluşturuyorsa, tüm bu konularda istismara açıklık, aşırılık, fazla hayalci ve idealist eğilimler, limitleri saptayamama, doğruyu ayırt edememe, fanatiklik gibi etkiler ortaya çıkarabilir. Tüm bu konularda idealizm uğrunda gerçeklerden uzaklaşma görülebilir. İyi niyetiniz, cömert davranışlarınız başkaları tarafından suistimal edilebilir. Maddi konularda yanılgılara maruz kalabilirsiniz bu yüzden yatırımlar açısından riskli zamanlardır. Yüksek beklentileriniz sonradan hayal kırıklığı yaratan durumlara dönüşebilir. Eğitimle ilgili konularda, hukuksal konularda hayal kırıklıkları, çözülmeler, hatalar, yanlış yönlendirilmeler olabilir. Olumlu açılarda ruhsal ve dinsel anlamda geliştiren, hayata bakışı genişleten etkileri vardır. İyimserlik ve gelecekten umut, idealistçe girişimlerden olumlu sonuçlar almak, eğitim ve hukuksal konularda olumlu sonuçlar elde etmek mümkündür.
15 Nisan’da Mars Balık burcunda seyahatine sizlerin  9. evinizde başlayacak; seyahatler, yabancılarla ilişkiler, dış ticaret, eğitim, yayıncılık ve yasal konularla daha fazla ilgilenme dürtünüz artabilir, bütün enerjinizi bu konulara harcayabilirsiniz ama harekete geçmekte zorlanabilirsiniz. Mars Balık burcunda rahatsız olduğundan , saydığımız konularda kişiye daha fazla mücadele edebilme gücü ve girişim cesareti getirmesine rağmen  hareket etme zor olabilir. Bu dönemde bazılarınız dışa dönük hedeflerinizi gözden geçirip, ne yapmanız  gerektiğine karar verme eğiliminde olabilirsiniz. Yeni girişimler yapmaya istekli olabilirsiniz. Mars zor açılar yapıyorsa seyahat ederken fiziksel tehlikelere maruz kalabilirsiniz., kazalar söz konusu olabilir.  Şimdi yapabileceğiniz şey, fikirlerinizi savunarak enerjinizi aşındırmak yerine, tüm enerjinizi zihninizi genişletmek ve sizi gerçekliğin yeni boyutlarına açacak deneyimler aramak için harcamaktır.
16 Nisan’da Terazi burcunun 26 derecesinde bir Dolunay gerçekleşecek (4-10  aksında) ve bu dolunay Satürn ile üçgen açıda iken Güneş de Satürn ile sekstil açıda olacak. Bu dolunayla birlikte ev, aile veya güvenlik ile ilgili konularda  farkındalığınızın arttığı zamandır. Belki bu süre zarfında, ailenizin ihtiyaçları ile aydınlanırsınız, belki de iş hayatınızda kariyerinize odaklı  çok fazla zaman geçiriyorsunuzdur, ve şimdi ev ve ailenizle  bağlantı kurmanın zamanı gelmiştir. Dördüncü ev  Karmik bir evdir bu nedenle bu süre zarfında geçmiş ya da bir şey hakkında ve sizin nereye gittiğiniz hakkında net durumlar olabilir.  İşe harcanan enerji ile iç meselelere harcanan enerji arasında bir denge kurmak esastır.  Bir ev, aile veya mülk meselesi şu anda tüm dikkatinizi çekebilir.
20 Nisan Güneş Boğa burcuna sizlerin 11.  geçecek ve yaklaşık 1 aylık süreçte sosyal alanda ve arkadaş gruplarında hareketlilik devreye girer. Bazılarınızın  etrafında güçlü ve etkin kimseler artar. Genel anlamda destek veren, güç kazandıran bir süreçte olacaksınız ,dışa açılmalı, sosyal ilişkilerden daha fazla istifade etmelisiniz. Bazılarınız bu dönemde  tanışacağınız  kişilerden fayda görebilirsiniz. Ekipçe hareket etmek, arkadaşlar ve sosyal alandan destekleyici kişiler bazılarınızın hayatında daha önemli ve öncelikli hale gelebilir. Gruplar halinde bir şeyler yapmak, arkadaşlarınızla vakit geçirmek ve oldukça sosyal olmak isteyebilirsiniz. Geleceğinize, hayalinizdeki geleceğin nasıl görüneceğine ve umutlarınızın neler olduğuna daha fazla konsantre olursunuz. Geleceğinizin ne olmasını istediğinizi daha iyi kavrarsınız ve nihai arzularınızın ne olduğuna dair fikirler formüle edebilirsiniz.
29 Nisan Plüton Oğlak burcunda sizlerin 7. evinizde geri hareketine başlıyor, Plüton gerilediğinde, gölge benliğimizle mücadele etmemiz için bir fırsat doğar.  Plüton enerjileri, hepimizin taşıdığı çok hoş olmayan kişilik unsurları da dahil olmak üzere, bize gerçekte kim olduğumuzu ifşa etme eğilimindedir. Bu gerileme sırasında, kendi hatalarınıza daha açık bir şekilde maruz kaldığınızı ve sizi geride tutan davranışları ortadan kaldırma veya yok etme fırsatı verildiğini fark edebilirsiniz.
Plüton gerilemesini 7. evde yaşayacaksınız 5 aylık süreçte ,ortaklıklarınızı , evlilik  hayatınızı , yakın arkadaşlarınızı zedeleyebilecek kendi davranış ve tutumlarınızla yüzleşme şansınız olabilir ve değişim  dönüşüm kapıda.
30 Nisan’da Merkür İkizler burcuna sizlerin 12. evinize geçiyor; Merkür’ün bu alandan geçiş yapacağı yaklaşık bir ay boyunca  biraz kalabalıktan uzaklaşıp kendi düşüncelerinizle baş başa kalmak isteyebilirsiniz, yalnız çalışmak size  daha avantajlı sonuçlar getirecektir. Zihinsel yeteneklerinizi de geliştirebilirsiniz. İleri sürmeyi düşündüğünüz fikirleriniz  için, bu hazırlık döneminde, konunuzla ilgili ne kadar materyal toplarsanız o kadar iyidir. Merkür’ün 12. evden geçiyor olması, aynı zamanda henüz kendinizi dilediğiniz  kadar rahat ifade edemediğinizi  de gösterir. Bu dönemde çok fazla iç gözlemler  de olabilir. Merkür’ün bu transiti esnasında arkanızdan konuşulması, gizli düşmanlar tarafından kulaklarınızın sıkça çınlatılması da söz konusu olabilir tabii ki. Geçmişle alakalı unutmak istediğiniz  şeyler tekrar karşınıza çıkıp canınızı  sıkabilir. Merkür her türlü kurnazca görüşmeler yapan, iş çeviren kimselerle, kurnazlıkla, yalancılıkla ve dolandırıcılıkla da alakalıdır. İşlerini gizlice bozmaya çalışanlar, arkadan iş çevirenler, dedikodu yapanlar bol olabilir bu dönemde ,sizler de  bunların neler olduğunu, kimler tarafından yapıldığını fark etmeye de başlayabilirsiniz.
30 Nisan’da Boğa burcunun 10 derecesinde Kuzey Ay Düğümü  tarafında Güneş tutulması gerçekleşecek; 11.evinizde Boğa burcunda gerçekleşecek olan bu parçalı Güneş tutulması Uranüs ile kavuşum yaparken Mars ile de sekstil açıda ve Merkür Satürn arasında da üçgen bir açı gerçekleşecek ve bu etkilerle hayatınızdaki yeni başlangıçlara hazır hissedeceksiniz. Üstelik bu yeni başlangıçlar uzun vadeli etkiler taşıyacak. Yeniay’ın etkilerini sosyal çevre , arkadaşlar , hayattaki umutlarınız, hayalleriniz , kariyerden gelecek beklentilerinizle ilgili beklenmedik gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bu KAD yönünde bir tutulma olduğu için hayatınızı etkileyecek farklı kişilerle kadersel bir şekilde tanışabilir. Hayatınızın  bundan sonraki kısmında aynı ideali paylaştığınız kişilere daha fazla ağırlık verebilir, bundan sonrasındaki hedeflerinize çok da uymayan kişilerle ilişkilerinizi değiştirebilir, uzun yıllardır gelen arkadaşlıklarınız  son bulabilir çünkü artık idealleriniz ve hayattan beklentileriniz farklılaşmaya başlar. Bu süreçte yurt dışı ile ilgili , ticaret, seyahatler yoluyla tanışacağınız kişiler, yabancılar gelecekle ilgili hayallerinizi gerçekleştirmek için size cesaret verebilir.
ASLAN VE YÜKSELEN ASLANLAR 
1 Nisan’da Koç burcunun 11 derecesinde gerçekleşecek Yeniay, Kiron ve Merkür ile kavuşumda olacak ve sizlerin 9.evinizi etkileyecektir. Bu Merküryen yeniayla; uluslararası işleriniz, hukuki ve akademik süreçleriniz, kitap yazmak ya da yayımlamak ilgili konularda, uzakta yaşayan akrabalarınızla ilgili konularda, dinsel ve ilahi konularda, seyahatlerinizle ilgili  ya da sosyal medya aracılığı ile kendinizi ya da işinizi tanıtmakla ilgili yeni başlangıçlara imza atabilirsiniz. Özellikle yeniaydan birkaç gün sonrasını, bu konularla ilgili yeni girişimleri yapmak için kullanabilirsiniz.  Diğer taraftan Kiron’un da kavuşumda olacağı bu Yeniay’da sosyal medyayı kullanarak sizden uzakta olan kişilere bile şifa dağıtabilir, uzakta size ihtiyacı olan kişilerle iletişimde kalarak iyileşmelerine katkıda bulunabilirsiniz.
20 Nisan’a kadar Güneş Koç burcunda  ve 9.evinizde ayın 20 sine kadar seyahatler, dış ticaret, eğitim, dinsel, ruhsal ve ilahi konular gündeminizde olabilir. Yeni şeyler öğrenmek veya işiniz için seyahatler yapabilirsiniz. Bazılarınız belki bu dönemde uluslararası ticaret yapmak isteyebilir, işini genişletmek isteyebilir. Bu süreçte kimileriniz hedeflerini  geniş tutmak, yeni alanlara doğru yönelmek, yeni şanslar denemek isteyebilir, bazılarınız bu süreçte hayatın felsefi yönlerine de kayabilir, farklı konulara  odaklanabilirsiniz. Kitap yazmak, kitap yayımlamak, yeni şeyler öğrenmek, seminer vermek gibi zihinsel faaliyetler açısından kullanırsanız iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Bazılarınızın hayatına bu süreçte  yabancı kültürlerden önemli, karizmatik ve güçlü kişiler girebilir.  
3 Nisan’da Merkür Koç burcunda Güneş’in kalbinde yerini alacak, Merkür güneşin kalbinde iken evrenle iletişiminiz en üst noktaya gelir ve bugün ne dilediğinize, ne istediğinize, gerçek amaçlarınıza odaklanmalısınız, iç sesiniz olumlu cümlelerle konuşmalı, dua etmeli, vizyonlama gibi size iyi gelecek, kedinize özel ritüeller yapmalısınız. Olmuş ve olmamış olanlara şükrederek yeni iyilere alan tanımalısınız.
Siz sevgili Aslanlar, özellikle hayat felsefenize dair, yapmak istediğiniz seyahatler, yazmak ve yayımlamak istediğiniz kitaplar, hukuki süreçleriniz, inançlarınız, akrabalarınız, uluslararası işleriniz gezmek görmek istediğiniz yerler konularında iyi şeyler dileyebilirsiniz.
5 Nisan’da Venüs Balık burcuna geçiyor, sizlerin 8. Evinizde seyahat etmeye başlayacak ve bu transitle başkalarıyla müşterek değerlerin, başkalarından beklentilerin karşılanabileceği bir dönemde olabilir. Bazılarınız bu süreçte daha önce  tahsil edemediği alacaklarını alma şansı yakalayabilir veya bu konuda uzlaşma sağlayabilir. Aynı zamanda, sekizinci ev eşinizin  finansal durumunu da gösterir bu dönemde eşinizin ekonomik durumunda olumlu gelişmeler olabilir. Hisse senedi, tahvil, bono gibi başkalarıyla birlikte sahip olduğunuz maddi değerlerde de artış olabilir. Bazılarınız için miras konularında, olumlu gelişmeler olabilir. Bazılarınız için ise  maddi,  manevi  destek alacağı bir zaman dilimi olabilir. Ortaklaşa işlere girişmek açısından da uygundur. Bazılarınız ise genital bölgeler, böbrekler veya  yumurtalıklar ile ilgili operasyon geçirebilir.
11 Nisan’da Merkür Boğa burcunda sizlerin 10. Evinizde seyahat etmeye başlayacak ve işle ilgili önemli konuşmalar, yazışmalar, anlaşmalar yapılabilir, eğitimler alabilirsiniz, iş ve kariyer konuları, ailevi konularda iletişim sağlayacağınızı, işle ilgili seyahatler yapabileceğinizi anlatır.  Bu dönemde kariyerinizi ilgilendiren konularda yeni teknikler öğrenebilirsiniz.  Bu dönemde, otoriteyi temsil eden kişilerle konuşmak, kariyerle ilgili konularda tavsiyeler almak da akıllıca olacaktır ayrıca bazılarınız bu dönemde yeni iş anlaşmaları yapabilirsiniz.
12 Nisan’da Jüpiter Neptün kavuşumu Balık burcunda 8. Evinizde gerçekleşecek; 12 senede bir kavuşan Jüpiter ile Neptün’ün Balık burcunda son kavuşması 17.02.1856 tarihinde gerçekleşmişti. Bu kavuşum savaşlarla, deprem, volkan ve su baskınları, kaosların büyümesi ile de alakalıdır. Bu kavuşum okült konulara olan ilginizi arttırabilir. Okült konularda akıl karışıklığı da söz konusu olabilir. Ruhsal olarak gergin hissedebilirsiniz ve hayal kırıklıklarınız depreşebilir. Bu nedenle de, bazılarınız gerek ruh gerekse fiziksel sağlıkları ile ilgili sorunlar yaşayabilirler. Kötü alışkanlıklarınız büyüyebilir ve sağlığınızı tehdit edebilir. Bazılarınız ise gelir gider dengelerinde kaos yaşayabilirsiniz. Mali tabloyu dengelemekte zorluklar, alacaklarınız almak konusunda sıkıntılar olabilir. Almayı hayal ettiğiniz miras sigorta , kredi ya da borçlarınızın tahsili  alacaklar gündeminize gelebilir, bir takım fırsatlar çıkabilir ancak bazı sorunlar, hayal kırıklıkları, aldanmalar  da olabilir.
15 Nisan’da Mars Balık burcunda seyahatine sizlerin 8. Evinizde başlayacak; bu transit ile birlikte ortaklaşa kazanımlarınızda hareketlenme olacaktır. Eforunuzu ve enerjinizi ortaklaşa işlere harcayabilirsiniz ancak ortaklaşa işler le alakalı stresler de söz konusu olabilir. Miras konuları gündeminize gelebilir ve miras yüzünden tartışmalar yaşanabilir. Bu dönemde alacaklarınızı tahsil etmekte zorlanabilirsiniz. Kendi ödemeleriniz konusunda da son derece dikkatli olmalısınız. Diğer taraftan tehlikeli şeylerden uzak durmalısınız. Kışkırtmalara karşı sağduyulu yaklaşmalısınız ve tartışmalardan mümkün olduğunca kaçınmalısınız. Diğer taraftan Balık burcundaki Mars enerjisini tam olarak kullanamayabilir ve enerji dağınıklığı yaşayabilirsiniz.
16 Nisan’da Terazi burcunun 26 derecesinde bir Dolunay gerçekleşecek (3-9 aksında) ve bu dolunay Satürn ile üçgen açıda iken Güneş de Satürn ile sekstil açıda olacak. Dolunaylar o güne kadar yaptığınız iyi ya da kötü çalışmaların, çabaların, uğraşların sonuçlarının ortaya çıktığı zamanlardır. Farkındalığımız artarken netleşen ve tamamlanan durumlar da hayatımıza eşlik eder. Siz sevgili Aslanlar, bu dolunayın ışığıyla; uzak, yakın akrabalarınız, kardeşleriniz, çocukluk arkadaşlarınız veya yabancılarla ilgili konuları gündeminize taşıyabilir ve onlarla ilgili konularda netleşebilirsiniz veya artık farkına varmanız gerekenlerin farkındalığına varabilirsiniz. Diğer taraftan eğitim ile ilgili konular, seminer vermek ya da almak ile ilgili konuları yapılandırabilir, bu konularda destek bulabilirsiniz. Eğer hukuki süreçleriniz varsa sonuçlarını alabilir, yurtdışı işlerinizi yapılandırabilirsiniz. Kendinizi ve işinizi tanıtmanız, yakın veya uzak yerlere seyahat etmeniz mümkün olabilir.
20 Nisan Güneş Boğa burcuna sizlerin 10.evinize geçecek ve  1 aylık süreçte iş, kariyer, toplumsal statü ve tanınma konuları, başkalarının ilgisini üzerine toplama, başarı ve ilerleme konuları odak noktanız olabilir.  Önemli pozisyondaki güç sahibi kişilerden iş ve kariyer, geleceğe yönelik girişimler alanlarında destek alabilirsiniz. Bu dönem bazılarınız  başarı ve ödül kazanabilir, terfi edebilir, güçlü pozisyona geçebilir, hedeflerinize yönelik konularda önemli gelişmeler sağlayabilirsiniz. Bazılarınız bu dönemde evlenebilir, bazılarınız  da çocuk sahibi olabilir.
29 Nisan Plüton oğlak burcunda sizlerin 6 evinizde geri hareketine başlıyor, Plüton gerilediğinde, gölge benliğimizle mücadele etmemiz için bir fırsat doğar.  Plüton enerjileri, hepimizin taşıdığı çok hoş olmayan kişilik unsurları da dahil olmak üzere, bize gerçekte kim olduğumuzu ifşa etme eğilimindedir. Bu gerileme sırasında, kendi hatalarınıza daha açık bir şekilde maruz kaldığınızı ve sizi geride tutan davranışları ortadan kaldırma veya yok etme fırsatı verildiğini fark edebilirsiniz.
Plüton’un 6. evinizde geri harekete geçmesiyle özellikle İş alanınızla, iş ve ekip arkadaşlarınızla ilgili konularda, günlük rutinlerinizle ilgili konularda kendi kendinizi sabote edebileceğiniz, sinirsel gerginlikler yaşayabileceğiniz ve bu konularda geri dönülmez değişikliklere maruz kalabileceğiniz bir sürece girmiş olacaksınız. Beklenmedik iş kayıpları ya da ekip arkadaşlarınızın hayatlarında kayıplar ve ya iş arkadaşlarınızın işi bırakmaları söz konusu olabilir. Sağlığınızla ilgili konulara son derece dikkat etmeniz gereken bir 4 aylık süreç  geçireceksiniz.
30 Nisan’da Merkür İkizler burcuna sizlerin 11. evinize geçiyor; Merkür'ün 11.evinize transiti ile birlikte, sosyal çevre ile iletişiminizi  hareketlendirir. Her türlü aktivitelere veya organizasyonlara katılmak için uygun zamanlardır. Bu günlerde, dostlar arasında iletişim sağlamak sizinle aynı ideali paylaşan kişilerle bir araya gelmek daha fazla hayatınızda olabilir.  Geleceği formüle etmek, plan yapmak için uygun bir transittir bu. Eskiden beri gelen dostlukların gözden geçirileceği bu günlerde,  çevrenizde değişiklikler olabilir. Tavsiyeler alabilir, fikrine saygı duyduğunuz arkadaşlarınıza danışabilirsiniz. Bu dönemde etrafınızda zeki, bilgili, becerikli, İletişimci kişileri daha fazla bulabilirsiniz  İletişim daha yoğun olabilir; fikir paylaşımları, kulüp ve dernek işleri gibi faaliyetler, hep birlikte eğitim almak, yeni şeyler öğrenmek, grup içerisinde bilgi paylaşmak açısından; ticari konularda girişim ve yatırımlar yapmak açısından olumlu bir süreçtir.
30 Nisan’da Boğa burcunun 10 derecesinde 10. evinizde Kuzeyli Uranüsyen Güneş tutulması gerçekleşecek; Boğa burcunda gerçekleşecek olan bu parçalı güneş tutulması Uranüs ile kavuşum yaparken Mars ile de sekstil açıda gerçekleşecek ve bu etkilerle hayatınızdaki yeni başlangıçlara hazır hissedeceksiniz. Üstelik bu yeni başlangıçlar uzun vadeli etkiler taşıyacak. Bu süreçte; hayatınızın işini kurabilir ve özellikle işiniz, mesleğiniz ve kariyerinizle ilgili konularda sonunda ne aradığınızı, aslında ne istediğinizi keşfedebilirsiniz. Bu dönemde yeni parasal kaynaklar keşfedebilirsiniz, Mars’ dan alacağınız cesaretle yeni kaynakları ya da yeni kariyer ya da iş konuları  deneyimleyebilirsiniz.  Bu tutulma; şapkanızı önünüze koyup, neyi neden yaptığınızı, hangi tavır ve tutumlarınızın size hizmet ettiğinin hangilerinin size hizmet etmediğinin farkına varma zamanın geldiğinin göstergesidir. Ayrıca bu zaman zarfında dünyada da ekonomik piyasalarda önemli değişim ve dönüşümler yaşanabilir. Sizin ya da çevrenizdeki insanların maddi hayatlarındaki çok olumlu