• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

NİSAN 2022

NİSAN 2022


NİSAN 2022

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİLER 
1 Nisan’da Koç burcunun 11 derecesinde 7. Evinizde gerçekleşecek Yeniay, Kiron ve Merkür ile kavuşumda olacak. Merküryen bu yeniaydan birkaç gün sonra, anlaşma ve sözleşmelere imza atmak, yakın ilişkide bulunduğunuz kişilerle konuşmak, anlaşmaya varmak, sorunları çözmek için iyi bir zaman dilimi olacaktır. Eşinizle, partnerinizle ya da ortağınızla birlikte atmak istedikleriniz için yeni adımlar atabilir ya da yeni bir ortaklığa başlayabilirsiniz. Bazılarınız için de taşınmak söz konusu olabilir. Evlilik yapabilirsiniz. Kiron’un aynı alanda olması ile özellikle yakınlarınıza şifa dağıtabilir, eşinizin ya da ortağınızın sorunlarını çözmekte destek verebilirsiniz. İlişkilerde aldığınız yaraları şifa dağıtarak sarabilirsiniz.
20 Nisan’a kadar Güneş Koç burcunda 7.evinizde seyahat edecek Güneş’in bu alana transit etmesiyle birlikte ikili ilişkiler hareketlenmeye, dikkat çekmeye ve önem kazanmaya başlar. Bazılarınızın hayatına tanınmış, önemli, insanların dikkatini çeken kişiler girebilir. Güneş’in kişisel haritanızdaki  gezegenlere  uyumlu ya da uyumsuz  açılarına bağlı olarak bu kişiler destekçi veya tersine köstekçi olabilirler. Eğer Güneş’in kişisel gezegenlerinize uyumlu açıları ağırlıkta ise,  başkalarıyla birlikte hareket etmekten avantaj sağlar, güç elde eder önemli iş bağlantıları gerçekleştirebilirsiniz. Bazılarınız bu dönemde işle ilgili konularda, deneyimli kişilere danışabilirsiniz.  Bu transit sürecinde bazılarınız yer değişikliği yapılabilir, taşınabilirsiniz. Bazılarınız ilişkilerinizde iyileştirmeler yapmak ve daha kararlı olmak isteyebileceğiniz bir süreçte olacaksınız.
3 Nisan’da Merkür Koç burcunda 7. Evinizde Güneş’in kalbinde yerini alacak, Merkür güneşin kalbinde iken evrenle iletişiminiz en üst noktaya gelir ve bugün ne dilediğinize, ne istediğinize, gerçek amaçlarınıza odaklanmalısınız, iç sesiniz olumlu cümlelerle konuşmalı, dua etmeli, vizyonlama gibi size iyi gelecek, kedinize özel ritüeller yapmalısınız. Olmuş ve olmamış olanlara şükrederek yeni iyilere alan tanımalısınız.
Siz sevgili Teraziler, özellikle ilişkileriniz, eşiniz, partneriniz, ortağınız, ortaklığınız, eğitim hayatınız, yabancılarla ilgili işler ya da hayalinizdeki seyahatler için iyi şeyler dileyebilirsiniz. Evlilik motivasyonunuz varsa bununla ilgili en iyisini dilemek, düşlediğiniz evliliği ya da eşi vizyonlamak ve şükretmek, hayallerinize kavuşmanın kapısını açacaktır.
5 Nisan’da Venüs Balık burcuna geçiyor, sizlerin 6. Evinizde seyahat etmeye başlayacak ve bu transitle  bu dönemde çalışma hayatınızda  astlarınızdan, size hizmet  eden kişilerden  fayda görebilirsiniz. İş ilişkileriniz   iyi olacağı için de başarı daha kolay olacaktır. İş ortamında huzuru sağlama, işle ilgili sorunlarda uzlaşma sağlamak bu dönemde daha rahat akacaktır. Eğer bazılarınız iş değiştirmiş ise yeni iş yerine kolaylıkla adapte olabilirler. İş yerinde çalışma arkadaşlarınızla ilişkileriniz daha rahat olacaktır bazılarınız bu süreçte iş arkadaşlarınızdan birine aşık olabilir. Bu alan sağlığı da anlatır ama Venüs buradayken hastalık ve zayıflıktan belli ölçüde korunabilirsiniz fakat tatlı ve kilo yapıcı yiyeceklerden uzak durmak gerekir. Günlük rutin işlerinizde daha tembel davranabilir, bazı işlerinizi daha sonraya bırakmak isteyebilirsiniz. Evcil hayvanların bakımını üstlenmek için de uygun bir zamandır.
11 Nisan’da Merkür Boğa burcunda sizlerin 8. Evinizde seyahat etmeye başlayacak Merkür’ün 8.evinizde seyahati ile birlikte; parasal konulan konuşmak, planlamak adına uygun bir süreçte olunacağını anlatır. Başka kişilerle iş konusunda finansal ortaklıklar yapma konusu gündeme gelebilir. Genel anlamda bu dönemde  projeleriniz varsa destek alma şansınız da yüksek olabilir. Ortaklaşa işlerde çıkması muhtemel sorunlara karşı, her şeyi yazıya dökmekte, haklarınızı korumak açısından, imzalanan herhangi bir belgeyi iyice okumakta fayda vardır. Bu dönem, kendinizden çok başkalarının işleriyle uğraşmayı gerektirecek bir dönem olabilir. Müşterek sahip olunan değerlerle ilgili konular açısından, başkalarından beklenen alacaklarla ilgili konuşmalar, anlaşmalar, kredi ve borç konularıyla ilgili başvurular, başkalarının parasal konularını idare etmeye yönelik işler için de kullanabilirsiniz. Aynı zamanda okült konularla ilgili eğitim alabilir veya bu konularla ilgili araştırmalar yapabilirsiniz.
12 Nisan’da Jüpiter Neptün kavuşumu Balık burcunda 8. Evinizde gerçekleşecek 12 senede bir kavuşan Jüpiter ile Neptün’ün Balık burcunda son kavuşması 17.02.1856 tarihinde gerçekleşmişti. Bu kavuşum savaşlarla, deprem, volkan ve su baskınları, kaosların büyümesi ile de alakalıdır.
Kişisel haritalarımızda ise sevgili Teraziler, sizleri 8. Ev konularında etkileyecektir. Krediler, borçlar hayatınızda gündem olabilir. İhtiyacınız olan kredileri almak konusunda kaos yaşayabilirsiniz. Veya aldığınız krediler boyunuzu aşabilir ve ödemekte zorlanabilirsiniz. Miras konuları da gündeme gelebilir. Sağlığınıza dikkat etmeniz gereken bir süreç olacaktır. Her ne kadar Jüpiter’in varlığı sağlığınızla ilgili konularda destekleyici olsa da, Neptünle birlikteliğinde sağlık sorunlarını büyütebilir, ameliyat söz konusu olabilir ya da kötü alışkanlıklarınız sağlığınızı olumsuz etkileyebilir. Okulüt konulardaki düşünceleriniz sizi kaosa sürükleyebilir, bu tür konulara ilginizi belirli bir seviyede tutmak daha doğru olacaktır.
15 Nisan’da Mars Balık burcunda seyahatine sizlerin 8. Evinizde başlayacak bu transit ile birlikte ortaklaşa kazanımlarınızda hareketlenme olacaktır. Eforunuzu ve enerjinizi ortaklaşa işlere harcayabilirsiniz ancak ortaklaşa işler le alakalı stresler de söz konusu olabilir. Miras konuları gündeminize gelebilir ve miras yüzünden tartışmalar yaşanabilir. Bu dönemde alacaklarınızı tahsil etmekte zorlanabilirsiniz. Kendi ödemeleriniz konusunda da son derece dikkatli olmalısınız. Diğer taraftan tehlikeli şeylerden uzak durmalısınız. Kışkırtmalara karşı sağduyulu yaklaşmalısınız ve tartışmalardan mümkün olduğunca kaçınmalısınız. Marsın balık burcunda iyi bir efor gösteremediğini de göz önüne alırsak enerji düşüklüğü de yaşayabilirsiniz.
16 Nisan’da Terazi burcunun 26 derecesinde bir Dolunay gerçekleşecek (1-7 aksında) ve bu dolunay Satürn ile üçgen açıda iken Güneş de Satürn ile sekstil açıda olacak. Bu dolunayla birlikte siz de ilişkileriniz, ortaklığınız, çocuklarınız, evliliğiniz veya varsa davalarınızla ilgili konularda netleşen durumlar söz konusu olabileceği gibi bu konularda sorumluluk alarak ilişkilerinizi ve ortaklıklarınızı doğru bir şekilde yapılandırma imkanı bulabilirsiniz. Dolunayın ışığı altında sosyal çevrenizden ya da arkadaşlarınızdan birinden evlilik teklifi alabilirsiniz, ya da evlilik teklif edebilirsiniz. Bazılarınız evlenebilir, bazılarınız yeni arkadaş çevrelerine girebilirsiniz. Yeni bir ortaklık kurabilirsiniz veya devam eden ortaklığınızla ilgili durumlar ve sorunlar ortaya açığa çıkabilir ve ortaklığınızla ilgili sorumluluk alabilirsiniz. Bazılarınızın açıkça düşmanlık yapan kişilerle uğraşması gerekirken bazılarınız ise taşınabilirler.
20 Nisan Güneş Boğa burcuna sizlerin 8.evinize geçecek odak noktanız; ortaklaşa kazanımlar, eşinizin veya ortağınızın gelirleri, alacak ve borçlarınız, krediler, vergiler, ödemelere kayacaktır. Bu dönem biraz mali durumunuzu dengelemeye çalışacağınız, ödemelerle yüzleşeceğiniz bir dönem olabilir. Diğer yandan tehlikeli ve risk taşıyan durumlar, ameliyatlar söz konusu olabilir. Bazılarınız ise metafizik gibi konulara eğilebilir, bu konularda araştırmalar yapabilirsiniz.
29 Nisan Plüton oğlak burcunda sizlerin 4. Evinizde geri hareketine başlıyor Plüton gerilediğinde, gölge benliğimizle mücadele etmemiz için bir fırsat doğar.  Plüton enerjileri, hepimizin taşıdığı çok hoş olmayan kişilik unsurları da dahil olmak üzere, bize gerçekte kim olduğumuzu ifşa etme eğilimindedir. Bu gerileme sırasında, kendi hatalarınıza daha açık bir şekilde maruz kaldığınızı ve sizi geride tutan davranışları ortadan kaldırma veya yok etme fırsatı verildiğini fark edebilirsiniz.
Plüton’un 4. evinizde geri harekete geçmesiyle özellikle ailevi konularda, ebeveynlerinizle ilgili konularda, evinizle ve yaşadığınız yerle  ilgili konularda kendi kendinizi sabote edebileceğiniz, sinirsel gerginlikler yaşayabileceğiniz ve bu konularda geri dönülmez değişikliklere maruz kalabileceğiniz bir sürece girmiş olacaksınız. Ebeveynlerinizin sağlığı ile ilgili konularda beklenmedik gelişmeler söz konusu olabilir, onların sağlıklarına özen gösterilmesi gereken bir süreç.
30 Nisan’da Merkür İkizler burcuna sizlerin 9. Evinize geçiyor; ayın uzaklarda yaşayan ya da , eşinizin akrabaları ile ilgili gündemler olabilir.  Yurtdışı  seyahatleri yabancılarla yapılan işler, eğitim, yayıncılık ve medya ile ilişkili konularda yazışmalar, konuşmalar veya anlaşmalar olabilir. Bir takım hukuksal konularla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Kimileriniz eğitim almak, vermek, seminer düzenlemek, uluslararası konuşmalar ya da yazışmalar yapmak için  bu süreci değerlendirebilir. Eğer kişisel haritanızdaki gezegenler Merkür ile uyumlu bir enerji içinde ise  gelecekle ilgili planlar yapabilir, kararlar alabilir,  saydığımız tüm konularda  yeni çözüm yolları üretebilirsiniz hatta bazılarınız daha sonra kariyerinizde kullanabileceğiniz konularla ilgili eğitimler alabilirsiniz.
30 Nisan’da Boğa burcunun 10 derecesinde 8. Evinizde Kuzeyli Uranüsyen Güneş tutulması gerçekleşecek;  Boğa burcunda gerçekleşecek olan bu parçalı güneş tutulması Uranüs ile kavuşum yaparken Mars ile de sekstil açıda gerçekleşecek ve bu etkilerle hayatınızdaki yeni başlangıçlara hazır hissedeceksiniz. Üstelik bu yeni başlangıçlar uzun vadeli etkiler taşıyacak.
Hayatınızın işini kurabilir ve sonunda ne aradığınızı, aslında ne istediğinizi keşfedebilirsiniz. Bu dönemde yeni parasal kaynaklar keşfedebilirsiniz Mars’ dan alacağınız cesaretle yeni kaynakları deneyimleyebilirsiniz. Bu tutulma; şapkanızı önünüze koyup, neyi neden yaptığınızı, hangi tavır ve tutumlarınızın size hizmet ettiğinin hangilerinin size hizmet etmediğinin farkına varma zamanın geldiğinin göstergesidir. Ayrıca bu zaman zarfında dünyada da ekonomik piyasalarda önemli değişim ve dönüşümler yaşanabilir.
Tutulmayı takip eden 3 ila 6 ay içerisinde, özellikle parasal konularda, alacak verecek konularında, gelirlerinizle giderlerinizde ne durumda olduğunuzu durup düşünerek; kendi ihtiyaçlarınızın gerçekte neler olduğunun, doğru yerlere para harcayıp harcamadığınızın, ihtiyaçlarınızı ve bunları nasıl güvenle karşılayacağınızın farkına varma ve bu konularda adımlar atma zamanı! Ani parasal değişimlere hazırlıklı olun.
Sizin ya da çevrenizdeki insanların, çocuklarınızın maddi hayatlarındaki çok olumlu ve önemli gelişmeler olabilir. Uzun zamandır süre gelen maddi sorunlarınız varsa bu tutulma ile istediğiniz krediyi ya da mirası alarak bu sorunları çözebilirsiniz.
AKREP  VE YÜKSELEN  AKREPLER 
1 Nisan’da Koç burcunun 11. derecesinde gerçekleşecek Yeniay, Kiron ve Merkür ile kavuşumda ve sizlerin 6.evinizde gerçekleşecek. Altıncı evdeki Yeni Ay, yeni diyet rejimlerinin, sağlıklı rutinlerin ve tatmin edici çalışma programlarının başarılı bir şekilde başlatılabileceği bir zamanın habercisidir. İşinizi halletmenin, ayrıntılarla başa çıkmanın ve yeniden organize ederek ya da sadece işinize yetişmenize yardımcı olacak görevlerde hevesle çalışarak verimliliğinizi artırmanın zamanı geldi. Ayrıca, eleştirel düşünme bu süreçte  en üst noktada olduğu , her türlü analiz için iyi bir zamandır. Bu dönem, her şeyi çözme arzusu, aynı zamanda faydalı olma arzusuyla işaretlenir. Bu konularla ilgili acılarınıza ve yaralarınıza çözümler bulup yeniden şifalanacağınız bir süreçte olacaksınız.
20 Nisan’a kadar Güneş Koç burcunda 6. Evinizde seyahat edecek ve ayın 20’ sine kadar odak noktanız günlük iş ve mecburiyetler daha fazla önem kazanmaya ve öncelik tutmaya başlar. Hayattaki sorunlara, sorumluluklara ve görevlere daha fazla eğilmek gerekir. Güneş’in bu alandan geçişi süresince başkalarının istek ve arzularına göre çalışmanız  gerekebilir ,iş ve sorumluluklar artabilir, bu durum sağlığı bozacak denli yorucu olabilir. Yapılması öncelikli işler yüzünden  kendi ihtiyaçlarınıza yeterince eğilemeyebilirsiniz. Kendinizi  ön plana çıkarmakta zorlanabilirsiniz. Sevmediğiniz halde yapmanız gereken işlere kendinizi zorlamak mutsuzluğunuza  sebep olabilir. Yine de, başkalarının yararına çalışmak, onlara yardımcı olmak hoşunuza  gidebilir.
5 Nisan’da Venüs Balık burcuna geçiyor, sizlerin 5. evinizde seyahat etmeye başlayacak ve bu transitle yaklaşık bir ay boyunca  aşk ve ilişkilerde olumlu etki altında olacaksınız. Venüs bu evi sevdiği için buradaki transiti keyifli sonuçlar ortaya çıkarabilir. Kişinin cinsel hayatı olumlu etkilenir. Çocuk sahibi olmak adına iyi bir transittir. Venüs bu alandan geçerken  kişisel haritalarınızda iyi açılar alıyorsa çocuklarla ilgili ilişkiler keyif vericidir. Hobilere daha fazla vakit ayırılabilir, sanatsal faaliyetler için uygun dönemdir , kısa tatillere çıkmak , sosyalleşmek ,arkadaşlarla eğlenmek açısından da uygun zamanlardır.
11 Nisan’da Merkür Boğa burcunda sizlerin 7. evinizde seyahat etmeye başlayacak İletişim becerileri, düşünceler ve zihin ikili ilişkiler ve ortaklıklar bu dönemde vurgulanır. 7. ev aynı zamanda anlaşmalar ve sözleşmelerle de ilişkilidir bu dönemde önemli anlaşmaların gündeme gelebilir, bu anlaşmalar veya sözleşmeler, işle ilgili olabileceği gibi, evlilik veya alım-satım ile ilgili de olabilir. Bu dönemde başkalarıyla birlikte hareket etmek, ikili ilişkilerde taktik ve strateji geliştirmek, bilinçli davranmak gerekir . Bu ev müşteri ilişkilerini de anlattığından, yeni satış stratejileri geliştirilebilir, önemli mülakatlar veya bilgilendirmeler de söz konusu olabilir. Aynı zamanda  yakın ilişkiler de bu ev konularını temsil ettiğinden, bu süreçte  yakın ilişkide bulunduğunuz ve uzun süredir haber alamadığınız  kişilerden haber ve bilgi alabilirsiniz.  Yakın ilişkide olduğunuz  kişilerle de  önemli konuları konuşmak, açığa kavuşturmak için de uygun bir dönemde olacaksınız . İlişkide zorlukların üstesinden gelmek için açıkça konuşmak, önemli konularda danışmanlık ve tavsiyeler almak ,ortak işlere girmek, birlikte seyahate çıkmak açısından uygun bir transittir.
12 Nisan’da Jüpiter Neptün kavuşumu Balık burcunda 5. Evinizde gerçekleşecek; 12 senede bir kavuşan Jüpiter ile Neptün’ün Balık burcunda son kavuşması 17.02.1856 tarihinde gerçekleşmişti. Bu kavuşum savaşlarla, deprem, volkan ve su baskınları, kaosların büyümesi ile de alakalıdır.  Kişisel haritalarımızda ise sevgili Başaklar , sizleri 5. ev konularında etkileyecektir. Jüpiter Neptün ile kavuşum halinde olduğunda kişisel haritalarınıza olumlu açılar yapıyorsa çocuklar ve aşk ilişkilerinizde hayal ettiğiniz güzellikleri yaşauabilir, yaratıcı çalışmalar ve spekülatif konulardan kazanç sağlayabilirsiniz eğer ters açılar alıyorsa bu konularda hayal kırıklıkları , aldanmalar , para kaybı yaşayabilirsiniz.
15 Nisan’da Mars Balık burcunda seyahatine sizlerin 5. evinizde başlayacak; enerji ve eforunuz  aşk ve romantizme, çocuklarla ilgili konulara, sanatsal ve artistik yeteneklere sportif aktivitelere, borsa ve benzeri spekülatif ve riskli konulara yönelecek demektir.  Özellikle sportif aktiviteler önem taşır. Mars kişisel  gezegenlerinize uyumlu açılar yapıyorsa , enerjinizi  ,sportif anlamda kendinizi geliştirme, güçlendirme, enerjinizi dengelemek için olumlu bir şekilde kullanabilirsiniz.  Eğer sert açılarınız varsa çocuklarınızın ve kendinizin sağlığınıza  dikkat etmeli ,sakarlık ve kazalara karşı  dikkatli olmalısınız Bazılarınız bu dönemde  tehlikeli sporlar yapmak isteyebilirsiniz. Bazılarınız bu dönemde çocuklarınızı  kontrol etmekte  zorlanabilirsiniz.
16 Nisan’da Terazi burcunun 26 derecesinde bir Dolunay gerçekleşecek ( 12-6  aksında) ve bu dolunay Satürn ile üçgen açıda iken Güneş de Satürn ile sekstil açıda olacak.  Dolunay 12. evinizde gerçekleştiğinde, geçen yıl boyunca beklettiğiniz birçok şey hakkında sizi uyarır ve sizi doğru şekilde işlemenizi ve doğru eylemi gerçekleştirmenizi sağlar. 12. ev bilinçaltı zihnimizin alanıdır, geçmişiniz, hatıralarınız, kalıplarınız, inançlarınız sizi Dolunay'ı terapi yapmak için mükemmel bir zaman haline getirecek ve  sizi geride tutan şeyler konusunda farkındalık kazanabilirsiniz. Bu süreçte rüyalarınız çok canlı olabilir. Koşullar, yalnız kalmak için çok büyük bir ihtiyaç duyduğunuz şekildedir. Bu süreçte  gizli veya özel bir konu açığa çıkabilir, bir sağlık sorunu olabilir, meditatif çalışmalar size iyi gelebilir.
20 Nisan Güneş Boğa burcuna sizlerin 7.evinize   geçecek ve yaklaşık 1 ay boyunca  ikili ilişkiler hareketlenmeye, dikkat çekmeye ve önem kazanmaya başlar. Tanınmış, önemli, insanların dikkatini çeken kişiler  hayatınıza girebilir. Bazılarınız bu dönemde önemli iş bağlantıları gerçekleştirebilir. İşle ilgili konularda, deneyimli kişilere danışılabilir. 7. evin diğer bir anlamı da taşınmak, yer değiştirmektir. Bu transit sürecinde  bazılarınız yer değişikliği yapabilir. 7. evinizdeki transit Güneş ile, odak noktanız diğer insanlar ve ilişkilerinizdir. Kalabalığın içinde ya da tek başınıza bir şeyler yapmakta zorlanabilirsiniz. İlişkilerinizde iyileştirmeler yapmak ve daha kararlı olmak istediğiniz bir süreç olabilir.
 29 Nisan Plüton Oğlak burcunda sizlerin 3. evinizde geri hareketine başlıyor, Plüton gerilediğinde, gölge benliğimizle mücadele etmemiz için bir fırsat doğar.  Plüton enerjileri, hepimizin taşıdığı çok hoş olmayan kişilik unsurları da dahil olmak üzere, bize gerçekte kim olduğumuzu ifşa etme eğilimindedir. Bu gerileme sırasında, kendi hatalarınıza daha açık bir şekilde maruz kaldığınızı ve sizi geride tutan davranışları ortadan kaldırma veya yok etme fırsatı verildiğini fark edebilirsiniz.
Plüton gerilemesini 3. evde yaşayacaksınız 5 aylık süreçte yakın çevre , kardeşler, ticari konularda, sürekli olarak yanlış anlaşılır veya sözleriniz çarpıtılırsa, kendi davranışınızın tüm bunlara ne kadar katkıda bulunan bir faktör olduğunu kendinize sorun. Çevrenizdeki dünyayla etkileşimlerinizde bir tutum değişikliğine ihtiyaç vardır. Daha büyük bir alçakgönüllülükle başlayın ve oradan gidin.
30 Nisan’da Merkür İkizler burcuna sizlerin 8. evinize geçiyor; parasal konulan konuşmak, planlamak adına uygun zamanlarda olunduğunu gösterir. Başka kişilerle iş konusunda finansal ortaklıklar yapma konusu gündeme gelebilir hatta maddi konulardaki projelerinize destek alma şansınız yüksektir. Ortaklaşa işlerde çıkması muhtemel sorunlara karşı, her şeyi yazıya dökmekte, haklarınızı korumak açısından, imzalanan herhangi bir belgeyi iyice okumanızda fayda vardır. Bu dönem, kendinizden çok başkalarının işleriyle uğraşmayı gerektirecek bir dönem olabilir. Müşterek sahip olunan değerlerle ilgili konular açısından, başkalarından beklenen alacaklarla ilgili konuşmalar, anlaşmalar, kredi ve borç konularıyla ilgili başvurular söz konusu olabilir.  Okült, metafizik konularla ilgilenmek, bu konularla ilgili konuşmak, yazmak açısından da ideal transitlerden biridir. Ölüm ve miras konulan da gündemin önemli maddelerinden biri olabilir.
 30 Nisan’da Boğa burcunun 10 derecesinde Kuzey Ay Düğümü  tarafında Güneş tutulması gerçekleşecek; 7.evinizde Boğa burcunda gerçekleşecek olan bu parçalı Güneş tutulması Uranüs ile kavuşum yaparken Mars ile de sekstil açıda ve Merkür Satürn arasında da üçgen bir açı gerçekleşecek ve bu etkilerle her türlü ilişkilerle ilgili  kendinizi  hayatınızda yeni başlangıçlara hazır hissedeceksiniz. Üstelik bu yeni başlangıçlar uzun vadeli etkiler taşıyacak. Bazılarınız bu dönemde kadersel ortaklık kurabilir, bazılarınız taşınabilir, bazılarınız evlenebilir. Tüm bu konularda beklenmedik sürpriz gelişmeler ailenizden destekler gelebilir. Bu tutulma; şapkanızı önünüze koyup, neyi neden yaptığınızı, hangi tavır ve tutumlarınızın size hizmet ettiğinin hangilerinin size hizmet etmediğinin farkına varma zamanın geldiğinin de göstergesidir.
YAY VE YÜKSELEN YAYLAR 
1 Nisan’da Koç burcunun 11 derecesinde 5.evinizde gerçekleşecek Yeniay, Kiron ve Merkür ile kavuşumda olacak. Merküryen bu yeniayın enerjisi size özellikle çocuklarınız, aşk hayatınız, hobileriniz, yaratıcı yönleriniz, hayattan keyif aldınız şeylerle ilgili yeni başlangıçlar yapma motivasyonu verecektir. Çocuklarınız ve partnerinizin şifacısı olabilir, konuşarak, anlatarak, paylaşarak onlara şifa verebilirsiniz. Çocuklarınızla ilgili konularda anlaşma ve sözleşmeler yapabilirsiniz. Yeni bir eğitime başlamaları ya da onların sağlıkları ile ilgili konularda özellikle yeniaydan birkaç gün sonra yani ay büyümeye başladığında, adımlar atabilir, görüşmeler yaparak sözleşmelere imza atabilirsiniz. Hayatınıza yeni birini almak konusunda motivasyon hissedebilirsiniz. Diğer yandan bir hobinizle ilgili eğitime başlayabilir ya da yaratıcı yönlerinizi sergilemek için adımlar atabilirsiniz. Yaralı şifacı Kironun, kulağınıza fısıldadığı, yapamazsın zaten bu konuda yaralısın dediği cümleleri duymazdan gelin çünkü öldürmeyen yaralar sizi güçlendirdi ve yapabilirsiniz.
20 Nisan’a kadar Güneş Koç burcunda 5.evinizde seyahat edecek ve Ayın 20’ sine kadar odak noktanız; çocuklar, aşk, hobiler, sportif alanlarda olacaktır. Bu dönemde  hayatın zevkli alanlarına, eğlenceli aktivitelerine ve kendinize daha fazla  vakit ayırmak isteyebilirsiniz.  Güneş’in bu alanda olması kendinizi çocuklarla, aşkınızla veya yaratıcılığınız ile ortaya koymak istersiniz, en sevdiğiniz hobilerle meşgul olmak, sosyal organizasyonlarda sorumluluk almak isteyebilirsiniz.   Bazılarınız süre gelen bir aşk ilişkisi bu dönemde daha romantik olabilir, kendinizi aşkınıza adayabilirsiniz. Bazılarınız  bu dönemde kendilerini çocuklara ya da hobilerine adayabilirler.
3 Nisan’da Merkür Koç burcunda 5.evinizde Güneş’in kalbinde yerini alacak ve beşinci ev çocuklar, aşklar, eğlenceler, hobiler  ve sportif faaliyetlerle alakalıdır. Merkür bu alandan geçiş yaparken, tüm  zihniniz  ve düşünceleriniz  de bu konular üzerinde odaklıdır. Örneğin, çocuk sahibi olma konusu gündeme gelebilir, konuşulabilir. Bu yönde bazı kararlar alınabilir. Çocuklarla iletişim açısından da değerlendirilebilecek bir zaman dilimidir. Onları ikna edebilme yeteneği artabilir bu dönemde. Aşk ve cinsellik konusu da bu dönemin önemli sohbet konularındandır. Daha fazla iletişim olabilir. Bu süreçte sevdiğiniz bir kişiden  haber ya da teklif alabilirsiniz ya da teklifte bulunabilirsiniz.  Zihinsel ve sanatsal konularda yaratıcı projeler ortaya koymak için çok uygun bir zamandır.
5 Nisan’da Venüs Balık burcuna geçiyor, sizlerin 4. Evinizde seyahat etmeye başlayacak ve bu transitle Venüs yaklaşık bir ay boyunca ev hayatınız ve ailevi ilişkilerle ilgili konularda olumlu etkiler altında olabileceğinizi anlatıyor. Bu dönemde  yuvanızda, ailenizin yanındayken kendinizi güvende ve huzurlu hissedebilirsiniz. Venüs estetik ve güzellikle ilişkilidir, bu dönemde evinizi yeniden dekore etmek, evinize estetik dokunuşlar vermek isteyebilirsiniz. Evinizde yolunda gitmeyen bir şey varsa, bunu düzeltmek ve ev ortamınızda istikrar yaratmak için her şeyi yapabilirsiniz.  Bazılarınız belki bir aile üyesi sayesinde  yeni biriyle tanışabilir,  bazılarınız ev dekorasyonu için  mimar, emlakçı, tasarımcı ile  tanışabilir. Eğer bir ilişkiniz varsa istikrarlı ve sıcak bir yuva yaratmaya odaklanabilirsiniz. Bazılarınız evlenmeye karar verebilir.
11 Nisan’da Merkür Boğa burcunda sizlerin 6. Evinizde seyahat etmeye başlayacak ve iş başvuruları, işe alışlar, sözleşmeler açısından iyi bir süreç başlamış olacaktır. Kimileriniz  aynı iş ortamını paylaştığı kişilerle iyi ilişkileri  sayesinde daha başarılı olabilir.  Günlük rutin işleri derleyip toparlamak, yapılmış işleri gözden geçirmek, eksikleri ve hataları tespit etmek, çalışma koşullarını bağlayıcı anlaşmalar yapmak gibi faaliyetler için, iş koşullarındaki sorunları çözmek, planlar yapmak için de uygun bir zaman dilim olacaktır. Ayrıca bu dönemde sağlığınızı gözden geçirmeniz de gerekebilir.
12 Nisan’da Jüpiter Neptün kavuşumu Balık burcunda 4. Evinizde gerçekleşecek; 12 senede bir kavuşan Jüpiter ile Neptün’ün Balık burcunda son kavuşması 17.02.1856 tarihinde gerçekleşmişti. Bu kavuşum savaşlarla, deprem, volkan ve su baskınları, kaosların büyümesi ile de alakalıdır.
Kişisel haritalarımızda ise sevgili Yaylar, sizleri 4. Ev konularında etkileyecektir. Ailevi konularda hayal kırıklıklarınız büyüyebilir ya da Jüpiter’in desteğiyle daha büyük hayaller kurabilirsiniz. Ancak ailevi konularda dağılmalar yaşanabilir ve bu dağılmalar da sizi kaosa sürükleyebilir. Jüpiter’in varlığı özellikle gayrimenkul alım konularında sizi desteklese de, bu kavuşumun piyasalarda belirsizlik yaratması ihtimali yüksekliği nedeni ile gerçek değerini verdiğinizden emin olmadan gayrimenkul almamaya dikkat etmelisiniz. Evinizle ilgili tadilat ya da taşınma gibi gündemleriniz varsa bu günlerde işler karışabilir, dikkatli olalım. Diğer taraftan ebeveynlerinizin sağlığı konusunda gündemleriniz olabilir.
15 Nisan’da Mars Balık burcunda seyahatine sizlerin 4. Evinizde başlayacak; bu dönemde enerjiniz  günlük rutin işlere, çalışma hayatınıza ve sağlık konularına harcanabilir. Bu 2 aylık süreçte iş ve tempo yüksek olabilir, agresyon ve acelecilik de yüzünden olumsuz sonuçlara götürebilir. İş ortamındaki kişilerden, özellikle astlardan ve çalışanlardan yana sorunlar ortaya çıkabilir. Bitirmek gereken çok sayıda proje olabilir ve  sürekli mücadele etme gerekliliği sinirleri bozabilir. Bazılarınız  girişim yaptığınız  işlerden başarı ile çıkabilirsiniz. Çok çalışacağınız, enerji sarf edeceğiniz ve çok yorulacağınız bir dönem olacaktır.
16 Nisan’da Terazi burcunun 26 derecesinde bir Dolunay gerçekleşecek (5-11 aksında) ve bu dolunay Satürn ile üçgen açıda iken Güneş de Satürn ile sekstil açıda olacak, dolunaylar tamamlanma ve netleşme enerjileri taşır. Dolunay zamanına kadar göstermiş olduğunuz çabaların meyvelerini, olumlu ya da olumsuz, toplama zamanıdır. Gerek çocuklarınız gerekse aşk hayatınızla ilgili gerekse arkadaşlarınız ya da sosyal projelerinizle ya da kariyer getirilerinizle ilgili konularda farkındalığınız artacaktır ve sizin için bu konularda netleşen durumlar söz konusu olacaktır. Tüm bunlarla ilgili daha fazla sorumluluk almanız, bugüne kadar olan çabalarınızın olumlu sonuçlarını ortaya koyabilmeniz için çok önemli olacaktır. Diğer taraftan bu dolunayı takip eden günlerde yeni bir hobi edinebilir, yeni bir ilişkiye başlayabilir, yeni bir arkadaş gurubuna dahil olabilir, gelirlerinizde bir artış sağlayabilirsiniz.
20 Nisan Güneş Boğa burcuna sizlerin 6.evinize geçecek ve Ayın 20’ sinden sonra ise hayatınızdaki iş ve mecburiyetler daha fazla önem kazanmaya başlayacaktır ve hayatınızdaki sorunlara ve sorumluluklarınıza daha fazla eğilmeniz ve bu konularda mücadele etmeniz gerekecektir. Güneş’in 6.evden geçişi ile işleriniz fazlalaşırken işlerinizi başkalarının istek ve arzularına göre yönlendirmeniz gerekebilir. Diğer taraftan başkalarının yararına çalışmak ve yardımcı olmak size iyi hissettirecektir. İşleriniz ve günlük rutinlerinizle ilgili yetkili kişilerden ya da hayatınızdaki önemli erkek figürlerinden destek görebilirsiniz. İş başvurusu ya da işe alım yapabilirsiniz. Önemli konulardan biri de sağlığınızın da bu süreçte dikkat çekici olacağıdır. Sağlığınıza dikkat etmeli, kişisel disiplininizi iyi korumalı ve diyetinize dikkat etmelisiniz.
29 Nisan Plüton oğlak burcunda sizlerin 2. Evinizde geri hareketine başlıyor, Plüton gerilediğinde, gölge benliğimizle mücadele etmemiz için bir fırsat doğar.  Plüton enerjileri, hepimizin taşıdığı çok hoş olmayan kişilik unsurları da dahil olmak üzere, bize gerçekte kim olduğumuzu ifşa etme eğilimindedir. Bu gerileme sırasında, maddi konularla ilgili kendi hatalarınıza daha açık bir şekilde maruz kalabilirsiniz  ve sizi para kazanmak konusunda geride tutan davranışları ortadan kaldırma veya yok etme fırsatı verildiğini fark edebilirsiniz.
30 Nisan’da Merkür İkizler burcuna sizlerin 7. Evinize geçiyor; Merkür’ün 7.evinize seyahati ile birlikte önemli anlaşmalar  gündeme gelebilir, bu anlaşmalar veya sözleşmeler, işle ilgili olabileceği gibi, evlilik veya alım-satım ile ilgili de olabilir. Bu ev müşteri ilişkilerini de anlattığından, yeni satış stratejileri geliştirilebilir, önemli mülakatlar veya bilgilendirmeler de söz konusu olabilir. Aynı zamanda  yakın ilişkiler de bu ev konularını temsil ettiğinden, bu süreçte  yakın ilişkide bulunduğunuz ve uzun süredir haber alamadığınız  kişilerden haber ve bilgi alabilirsiniz.  İlişkilerde zorlukların üstesinden gelmek için açıkça konuşmak, önemli konularda danışmanlık ve tavsiyeler almak, ortak işlere girmek, birlikte seyahate çıkmak açısından da uygun bir dönemdir. 
30 Nisan’da Boğa burcunun 10 derecesinde 6. Evinizde Kuzeyli Uranüsyen Güneş tutulması gerçekleşecek; Boğa burcunda gerçekleşecek olan bu parçalı güneş tutulması Uranüs ile kavuşum yaparken Mars ile de sekstil açıda gerçekleşecek ve bu etkilerle hayatınızdaki yeni başlangıçlara hazır hissedeceksiniz. Üstelik bu yeni başlangıçlar uzun vadeli etkiler taşıyacak.
Hayatınızın işini kurabilir ve sonunda işinizle ve mesleğinizle ilgili ne aradığınızı, aslında ne istediğinizi keşfedebilirsiniz. Bu dönemde yeni parasal kaynaklar keşfedebilirsiniz Mars’ dan alacağınız cesaretle yeni kaynakları deneyimleyebilirsiniz. Bu tutulma; sağlığınız ve işiniz gücünüz, ekip arkadaşlarınız, sizin için çalışanlarınız, evcil hayvanlarınız ve günlük rutinleriniz hakkında şapkanızı önünüze koyup, neyi neden yaptığınızı, hangi tavır ve tutumlarınızın size hizmet ettiğinin hangilerinin size hizmet etmediğinin farkına varma zamanın geldiğinin göstergesidir. Ayrıca bu zaman zarfında dünyada da ekonomik piyasalarda önemli değişim ve dönüşümler yaşanabileceğini göz önünde tutmalısınız.
Tutulmayı takip eden 3 ila 6 ay içerisinde, özellikle parasal konularda ve tüm bu konularda durup düşünerek; kendi ihtiyaçlarınızın gerçekte neler olduğunu ve bunları nasıl güvenle karşılayacağınızın farkına varma ve bu konularda adımlar atma zamanı! Ani parasal gelişmelere hazırlıklı olun.
OĞLAK  VE YÜKSELEN  OĞLAKLAR  
1 Nisan’da Koç burcunun 11. derecesinde gerçekleşecek Yeniay, Kiron ve Merkür ile kavuşumda ve sizlerin 4.evinizde gerçekleşecek. Ailevi konular, ebeveynler ,ev ve eve ait konularla ilgili yeni başlangıçlara imza atabilirsiniz. Özellikle yeniaydan birkaç gün sonrasında, gündeminizde olan, eve ait konularda bir takım planlar yapabilir , evinizden veya  başka bir şehre taşınmaya karar verebilirsiniz. Kiron ile kavuşumda olan bir Yeniay olduğu için geçmişten gelen sizi ve ailenizi acıtan konularla ilgili konuşarak bir takım yaralarınıza çözümler bulabilir, şifalanabilirsiniz. Belki bu dönemde  bir bebek haberi gelebilir  veya ailede söz, nişan evlilik gündemleri olabilir.
20 Nisan’a kadar Güneş Koç burcunda 4. Evinizde seyahat edecek ve ayın 20’ sine kadar odak noktanız  ebeveynleriniz ve ev hayatınız olabilir. Bu dönemde aileniz  size daha fazla ihtiyaç duyabilir. Aile arası sorunların çözümlenmesine liderlik edebilirsiniz ,aile  ilişkilerinin güçlendiği bir dönemdir. Bazılarınız bu dönemde  kendinizi yeniden yapılandırmak için gerekli kararları almak isteyebilirsiniz  eğer kişisel haritalarınızda Güneş’in uyumlu açıları varsa bu daha belirgindir. Bazılarınız bu dönemde evinizi süslemek, bir ev satın almak veya satmak, taşınmak veya bir şeyleri düzeltmek için evinize yeni bir şey yapabilirsiniz. Bazılarınız bu dönemde ailenizle daha fazla zaman geçirerek  aile gezileri veya buluşmalar yapabilirsiniz. İçsel temelinizi oluşturmaya ve duygularınızla temasa geçmeye çalışabilirsiniz. Uzun vadeli projeler planlamak için de iyidir.
5 Nisan’da Venüs Balık burcuna geçiyor, sizlerin 3. evinizde seyahat etmeye başlayacak  yaklaşık bir ay  boyunca yakın çevreyle sosyallik ve uyum sağlayabilme anlamında olumlu bir etki altında olacaksınız. Çevreyle iyi iletişim içerisinde olmanız iyi kapılar açabilir. Etrafınızda huzur ve denge sağlayabileceğinizden, arabuluculuk yaparak yakın çevrenizde olagelen anlaşmazlıkların sona ermesine katkıda bulunabilirsiniz.  Fikirlerinizi konuşma veya yazma yoluyla başkalarına iletmek gereken işlerde başarılı olabilir; reklam, tanıtım, pazarlama, satış, gazete, bilgisayar, internet gibi alanları iyi kullanmanız sayesinde başarı elde edebilirsiniz. Önemli görüşmeler, anlaşmalar yapmak, seyahatlere çıkmak, eğitim almaya başlamak, iletişimsel becerilerini kullanmak için uygun bir dönemdir.

11 Nisan’da Merkür Boğa burcunda sizlerin 5. evinizde seyahat etmeye başlayacak 5. ev çocuklar, aşklar, eğlenceler, hobisel ve sportif faaliyetlerle alakalıdır. Merkür bu alandan geçiş yaparken, kimilerinizin  zihni ve düşünceleri de bu konular üzerine odaklanabilir. Örneğin, çocuk sahibi olma konusu gündeme gelebilir, konuşulabilir. Bu yönde bazı kararlar alınabilir. Çocuklarla iletişim açısından da değerlendirilebilecek bir zaman dilimidir. Onları ikna edebilme yeteneğiniz artabilir bu dönemde. Aşk ve cinsellik konusu da bu dönemin önemli sohbet konularındandır. Daha fazla iletişim olabilir. Bazılarınız  sevdiğiniz  kişiden haber ya da teklif alabilir. Teklifte bulunmak açısından da kullanılabilir bu transit. Zihinsel ve sanatsal konularda yaratıcı projeler ortaya koymak için çok uygun bir zamandır.
12 Nisan’da Jüpiter Neptün kavuşumu Balık burcunda 3. Evinizde gerçekleşecek; 12 senede bir kavuşan Jüpiter ile Neptün’ün Balık burcunda son kavuşması 17.02.1856 tarihinde gerçekleşmişti. Bu kavuşum savaşlarla, deprem, volkan ve su baskınları, kaosların büyümesi ile de alakalıdır. Kişisel haritalarımızda ise sevgili Oğlaklar yakın çevrenizle olan ilişkileriniz, iletişiminiz, eğitimler veya seminerlere katılmak için şans ve fırsatlar, yakınlarınızdan destek alacağınız bir dönemde olacaksınız. Aynı zamanda sizler de yakın çevrenize destek verebilirsiniz. Yurt dışı konularıyla ilgili bir takım fırsatlar da karşınıza çıkabilir. Eğer Neptün ve Jüpiter’e kişisel haritalarınızda sert açılar varsa hayal kırıklığı veya aldanmalar yaşayabilirsiniz.
15 Nisan’da Mars Balık burcunda seyahatine sizlerin 3. evinizde başlayacak; enerji ve eforunuz yakın çevre , kardeşler ve iletişime odaklanır. Aynı zamanda yakınlarla ilişkilerde  de pasif gerginlikler  söz konusu olabilir. Fikirlerinizde kararsızlıklar söz konusu olabilir o yüzden bu dönemde önemli kararlar almamaya özen göstermelisiniz. Bu dönemde seyahatler, yakınlarla yapılan işlerde de pasif  rol oynayabilirsiniz.  Mars üçüncü evinizden geçtiğinde, bir tür profesyonel veya kurumsal iletişimle ilgilenebilirsiniz ama  sözleşmeler veya anlaşmalarla ilgili bazı sorunlar olabilir. İşle ilgili seyahatler yapmanız da çok olasıdır.
16 Nisan’da Terazi burcunun 26 derecesinde bir Dolunay gerçekleşecek ( 10-4 aksında) ve bu dolunay Satürn ile üçgen açıda iken Güneş de Satürn ile sekstil açıda olacak. Bu Dolunay ile birlikte kariyerinizle ilgili sizin için önemli haberler alabilirsiniz bazı durumlar bu Dolunay ile netlik kazanabilir. Kimileriniz kariyeri ile ilgili güzel gelişmeler yaşayabilir, kimileriniz evlenebilir, kimilerinizin anne ile olan gündemlerinde bir takım somut sonuçlar ortaya çıkabilir.
20 Nisan Güneş Boğa burcuna sizlerin 5.evinize   geçecek ve yaklaşık 1 ay boyunca çocuklar ,aşklar hobiler, sportif alanlar hareketlenmeye başlar. Bu dönemde bazılarınız  hayatın zevkli alanlarına eğlenceli aktivitelere daha fazla zaman ayırabilir aslında kendinize vakit ayırma zamanıdır. 5. evinizdeki transit Güneş ile odak noktanız eğlencedir. Oturup çalışmak veya ciddi sorunlarla uğraşmak istemezsiniz. En sevdiğiniz hobilerle meşgul olun, arkadaşlarınızla dışarı çıkın, partilere katılın ve randevulara çıkın.
29 Nisan Plüton Oğlak burcunda sizlerin 1. evinizde geri hareketine başlıyor, Plüton gerilediğinde, gölge benliğimizle mücadele etmemiz için bir fırsat doğar.  Plüton enerjileri, hepimizin taşıdığı çok hoş olmayan kişilik unsurları da dahil olmak üzere, bize gerçekte kim olduğumuzu ifşa etme eğilimindedir. Bu gerileme sırasında, kendi hatalarınıza daha açık bir şekilde maruz kaldığınızı ve sizi geride tutan davranışları ortadan kaldırma veya yok etme fırsatı verildiğini fark edebilirsiniz. Hayatınızda, düşüncelerinizde, kararlarınızda büyük yaşam dönüşümleri için büyük olasılıklar olabilir  bu yüzden boşa harcamayın. Olmak istediğini kişi olabilirsiniz, sadece bu işi yapmak için irade gücünüzü ve odağınızı kullanmanız gerekiyor.
30 Nisan’da Merkür İkizler burcuna sizlerin 6. evinize geçiyor; bu süreçte bilgi paylaşımları, anlaşmalar artabilir, iş başvuruları, işe alışlar, sözleşmeler açısından hareketli ve kararlar almanız gereken bir süreçte olabilirsiniz. Bazılarınız  aynı iş ortamını paylaştığınız kişilerle iyi kontaklar sayesinde başarıya daha kolay uzanabilirsiniz. Bu dönemde , iş ortamınızda daha düzenleyici ve organize olabilirsiniz, çalışmayanlar açısından günlük rutin işleri derleyip toparlamak, yapılmış işleri gözden geçirmek, eksiklerinizi ve hatalarınızı tespit etmek, çalışma koşullarını bağlayıcı anlaşmalar yapmak gibi faaliyetler için uygun zamanlarda olacaksınız.  İş koşullarındaki sorunları çözmeye yönelik konuşmalar, planlar yapılabilir. Sağlığınızı da  gözden geçirmeniz gerekebilir. Bu dönem temponuz yoğun olduğundan  sinirleriniz gerilebilir.
30 Nisan’da Boğa burcunun 10 derecesinde Kuzey Ay Düğümü  tarafında Güneş tutulması gerçekleşecek; 5. evinizde Boğa burcunda gerçekleşecek olan bu parçalı Güneş tutulması Uranüs ile kavuşum yaparken Mars ile de sekstil açıda ve Merkür Satürn arasında da üçgen bir açı gerçekleşecek ve bu etkilerle her türlü ilişkilerle ilgili  kendinizi  hayatınızda yeni başlangıçlara hazır hissedeceksiniz. Üstelik bu yeni başlangıçlar uzun vadeli etkiler taşıyacak. Hayattan keyif alacağınız şeylerle ilgili yeni bir takım başlangıçlar yapabilirsiniz, çocukları olanların çocuklarıyla ilgili bir takım başlangıçları olabilir, bazılarınız yeni bir hobiye veya spora başlayabilir. Bazılarınızın  kadersel bir aşk ilişkisi başlayabilir.
KOVA VE YÜKSELEN KOVALAR 
1 Nisan’da Koç burcunun 11 derecesinde 3.evinizde gerçekleşecek Yeniay, Kiron ve Merkür ile kavuşumda olacak. Merküryen bu yeniayla fikirlerinizi yazmak, eğitim hayatınız, ticari işleriniz, seyahatleriniz ya da yakınlarınızla ilgili konularda anlaşma ve sözleşme yapmak için özellikle yeniaydan birkaç gün sonrasında adımlar atabilirsiniz. Yeni başlangıçlar için motivasyonunuzun yüksek olacağı bugünlerde ticari işinizi tanıtmak isteyebilir ya da yeni bir seyahat planlayabilirsiniz. Kardeşlerinizin ya da yakınlarınızın hayatları ile ilgili konularda yeni başlangıçlar söz konusu olabilir. Yakınlarınıza en çok yaralandığınız konularda şifa verebilirsiniz. Kendi yaralarınızdan çıkardığınız derslerle, konuşarak, iletişim kurarak yakınlarınıza şifa dağıtabilirsiniz.
20 Nisan’a kadar Güneş Koç burcunda 3.evinizde seyahat edecek ve Ayın 20’ sine kadar odak noktanız; merak ettiğiniz her türlü konuyu öğrenmek, fikirlerinizi konuşma veya yazma yoluyla başkalarına iletmek olacaktır. Yine bu süreçte  etkin ve dikkat çekici bir ifade tarzı ortaya koymak isteyebilirsiniz. Başkalarının görüşlerine açık olamamak, esneklikten yoksunluk, kendi fikirlerinize öncelik vermek gibi hatalara düşmemeye özen göstermelisiniz. Bu dönemde zihniniz daha aktif, daha fazla fikriniz ve düşünceniz olabilir  ve insanların söylediklerinizi duymasını istersiniz.  Yakın çevre ile ilişkileriniz daha fazla odak noktanızda olabilir, yakınlarınızın dikkatini daha çok çekeceğiniz bir dönemde olabilirsiniz. Kısa seyahatler ve eğitimler, seminerler bu dönemde gündeminizde daha fazla olabilir.
3 Nisan’da Merkür Koç burcunda Güneş’in kalbinde yerini alacak, Merkür Güneş’in kalbinde iken evrenle iletişiminiz en üst noktaya gelir ve bugün ne dilediğinize, ne istediğinize, gerçek amaçlarınıza odaklanmalısınız, iç sesiniz olumlu cümlelerle konuşmalı, dua etmeli, vizyonlama gibi size iyi gelecek, kedinize özel ritüeller yapmalısınız. Olmuş ve olmamış olanlara şükrederek yeni iyilere alan tanımalısınız.
Siz sevgili Kovalar, özellikle kitap, makale ya da bir hikaye yazmak gibi bir motivasyonunuz varsa bunlar için dilekler dileyebilirsiniz ve yazdıklarınızın insanlara ulaşmasını ve başarılı olmayı vizyonlayabilirsiniz. Veya kardeşleriniz, yakınlarınız, çocukluk arkadaşlarınız veya komşularınızla ilgili konularda dileklerinizi dileyebilirsiniz. Diğer yandan ticari işlerinizin tanınması ve büyümesi ya da seyahat planlarınızla ilgili dileklerinizi de unutmayın.
5 Nisan’da Venüs Balık burcuna geçiyor, sizlerin 2. Evinizde seyahat etmeye başlayacak ve bu transitle Venüs’ün bu alandan geçiş yapacağı yaklaşık bir aylık süreç boyunca yatırım ve alışveriş yapmak açısından kullanılabilir. Artistik ve sanatsal konulardan, yaratıcılık gerektiren işlerden, hediyelik eşya, giyim kuşam eşyaları, takılar gibi Venüsyen alanlardan kazanç elde etme fırsatları çıkabilir. Kazançlarınızda artış söz konusu olabileceği gibi güzellik ve estetik için ya da sanatsal konulara harcamalarınız da artabilir.
11 Nisan’da Merkür Boğa burcunda sizlerin 4. Evinizde seyahat etmeye başlayacak Merkür’ün 4.evinizde seyahati ile birlikte; ev hayatınız, ailevi ilişkileriniz, ebeveynlerinizle ilgili konular gündeminize gelecektir. Evinizle ilgili planlar yapabilir, evinizde yapacağınız değişiklikleri konuşabilir ve planlayabilirsiniz. Aynı zamanda ebeveynlerinizle ilgili konular da ya da ailevi konularda önemli görüşmeler veya konuşmalar yapabilirsiniz. Bu dönemde eviniz değiştirebilirsiniz. Diğer taraftan bu dönem geleceğe yönelik planlarınızı yapmanız ve dikkatli adımlar atmanız gereken zamanlardır. Özel hayatınızı gözden geçirebilir ve hayatınızı yeniden organize edebilirsiniz.
12 Nisan’da Jüpiter Neptün kavuşumu Balık burcunda 2. Evinizde gerçekleşecek; 12 senede bir kavuşan Jüpiter ile Neptün’ün Balık burcunda son kavuşması 17.02.1856 tarihinde gerçekleşmişti. Bu kavuşum savaşlarla, deprem, volkan ve su baskınları, kaosların büyümesi ile de alakalıdır.
Kişisel haritalarımızda ise sevgili Kovalar, sizleri 2. Ev konularında etkileyecektir parasal konularda son derece dikkatli ve özenli davranmalısınız. Sizi kaosa sürükleyecek büyük harcamalar yapabilir ya da kazançlarınız konusunda kayıp yaşanabilir. Diğer taraftan özgüven kaybı olabilir ya da gereksiz özgüven sorunlara sebebiyet verebilir.
15 Nisan’da Mars Balık burcunda seyahatine sizlerin 2. Evinizde başlayacak; Mars’ın  bu alanda olması, maddi güvenlik ihtiyacınızda  artış sağlayabilir. Para kazanmak için çok efor sarf ettiğinizi hissedebilir, hatta ekstra gelir için ikinci bir işe başlayabilirsiniz. 2. evdeki Mars para kazanmanın yeni yöntemlerini bulmakla, bazen spor ya da dansı kariyer haline getirmekle ilgilidir. Ancak borç ya da kredi almakla ilgili olumlu yorumlanmaz. Hızlı para kazanmak ve kazancı aynı hızda tüketmeyi gösterir. Ani ve düşüncesiz alışverişlerden kaçınmanız, öfkeliyken para harcamamaya özen göstermeniz çok önemlidir. Venüs ‘ün de burada olması parasal konular açısından olumlu etki yaratır
16 Nisan’da Terazi burcunun 26 derecesinde bir Dolunay gerçekleşecek (3-9 aksında) ve bu dolunay Satürn ile üçgen açıda iken Güneş de Satürn ile sekstil açıda olacak. Dolunaylar tamamlanma ve netleşme enerjisi taşır. Dolunay zamanına kadar göstermiş olduğunuz çabaların, olumlu veya olumsuz meyvelerini yeme zamanı gelmiş demektir. Kardeşleriniz, yakınlarınız, çocukluk arkadaşlarınız veya komşularınızla ilgili sorumluluklarınız artarken hayatınızdaki bu önemli kişilerle ilgili bazı konular sonuçlanabilir ya da tamamlanabilir ve onların veya sizin çabalarınızın sonuçlarınızı gördüğünüz bir zaman dilimi olabilir. İlişkilerinizde de netleşen durumlar söz konusu olabilir.
Yakın, uzak seyahatler, yabancılarla olan işler, akademik ve hukuki süreçler, eğitimler, kendinizi ve işinizi tanıtmak ile ilgili gündemleriniz olabilir.
20 Nisan Güneş Boğa burcuna sizlerin 4.evinize geçecek ve Ayın 20 ‘sinden sonra,  ebeveynlerinizin hayatında önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz, aileniz bu süreçte  size daha fazla gereksinim duyabilir, onlarla ilgilenmeniz gerekebilir.  Aile arası sorunların çözümlenmesi konularında da danışılan birisi olabilirsiniz. Aile ilişkilerinin güçlendiği bir dönemdir. Bazılarınız  evinde önemli, prestijli misafirler ağırlayabilir. Bu süreçte kimileriniz kendinizi yeniden yapılandırmak için gerekli kararlar alabilirsiniz. Kimileriniz de evinizi süslemek, bir ev satın almak veya satmak, taşınmak veya evinizi tadilat yapabilirsiniz.  Ev ve aileye ait konularla ilgili uzun vadeli projeler planlamak için de iyidir.
29 Nisan Plüton oğlak burcunda sizlerin 12. Evinizde geri hareketine başlıyor,  Plüton bu alanda gerilediğinde, geçmişten gelen konular, bilinçaltı çalışmaları,  kendi iç dünyanıza dönme, kendinizi anlama ve kendinizi sevme çok önemlidir. Plüton'un geriye dönük hareketi aynı zamanda gölge benliğinizle mücadele etmeniz için bir fırsattır. Plüton enerjileri, hepimizin taşıdığı çok hoş olmayan kişilik unsurları da dahil olmak üzere, bize gerçekte kim olduğumuzu ifşa etme eğilimindedir. Bu gerileme sırasında, kendimizle yüzleşerek daha derin anlamlar için araştırmalar yapıp kendimizi bu konularla ilgili yeniden yapılandırabiliriz
30 Nisan’da Merkür İkizler burcuna sizlerin 5. Evinize geçiyor; Beşinci ev çocuklar, aşklar, eğlenceler, hobiler  ve sportif faaliyetlerle alakalıdır. Merkür bu alandan geçiş yaparken, tüm  zihniniz  ve düşünceleriniz  de bu konular üzerinde odaklıdır. Örneğin, çocuk sahibi olma konusu gündeme gelebilir, konuşulabilir. Bu yönde bazı kararlar alınabilir. Çocuklarla iletişim açısından da değerlendirilebilecek bir zaman dilimidir. Onları ikna edebilme yeteneği artabilir bu dönemde. Aşk ve cinsellik konusu da bu dönemin önemli sohbet konularındandır. Daha fazla iletişim olabilir. Bu süreçte sevdiğiniz bir kişiden  haber ya da teklif alabilirsiniz ya da teklifte bulunabilirsiniz.  Zihinsel ve sanatsal konularda yaratıcı projeler ortaya koymak için çok uygun bir zamandır.
30 Nisan’da Boğa burcunun 10 derecesinde 4. Evinizde Kuzeyli Uranüsyen Güneş tutulması gerçekleşecek; Boğa burcunda gerçekleşecek olan bu parçalı Güneş tutulması Uranüs ile kavuşum yaparken Mars ile de sekstil açıda gerçekleşecek ve bu etkilerle hayatınızdaki yeni başlangıçlara hazır hissedeceksiniz. Üstelik bu yeni başlangıçlar uzun vadeli etkiler taşıyacak.
Ailevi sorunlarınıza ve parasal sorunlarınıza çözümler üretebilir ve tüm bu konularda sonunda ne aradığınızı, aslında ne istediğinizi keşfedebilirsiniz. Bu dönemde yeni parasal kaynaklar keşfedebilirsiniz Mars’ dan alacağınız cesaretle yeni kaynakları deneyimleyebilirsiniz. Bu tutulma; şapkanızı önünüze koyup, neyi neden yaptığınızı, hangi tavır ve tutumlarınızın size hizmet ettiğinin hangilerinin size hizmet etmediğinin farkına varma zamanın geldiğinin göstergesidir. Ayrıca bu zaman zarfında dünyada da ekonomik piyasalarda önemli değişim ve dönüşümler yaşanabilir.
Tutulmayı takip eden 3 ila 6 ay içerisinde, özellikle ailevi konularda veya eviniz, yaşadığınız yer, topraklarınız veya gayrimenkullerinizle ilgili konularda durup düşünerek; kendi ihtiyaçlarınızın gerçekte neler olduğunu ve bunları nasıl güvenle karşılayacağınızın farkına varma ve bu konularda adımlar atma zamanı! Ani parasal gelişmelere ailece hazırlıklı olmalısınız. Sizin ya da ailenizin, ebeveynlerinizin maddi hayatlarındaki çok olumlu ve önemli gelişmeler olabilir. Uzun zamandır süre gelen maddi sorunlarınızı veya ailevi sorunlarınızı bu tutulma ile geride bırakabilirsiniz.
BALIK   VE YÜKSELEN  BALIKLAR   
1 Nisan’da Koç burcunun 11. derecesinde gerçekleşecek Yeniay, Kiron ve Merkür ile kavuşumda ve sizlerin 2.evinizde gerçekleşecek. Parasal konularda yeni başlangıçlar ve girişimler yapmak için Yeniay enerjisinin 2 gün sonrasını kullanabilirsiniz. Bu süreçte geçmişte parasal konularda yaptığınız hataları düzeltme ve bu konularda şifalanma enerjisi altında olabilirsiniz.
 20 Nisan’a kadar Güneş Koç burcunda 2. Evinizde seyahat edecek ve ayın 20’ sine kadar odak noktanız  finansla ilgili konular olacaktır bu süreçte , bütçenizi  iyi idare edebilme, doğru yönlendirebilme kabiliyetiniz artabilir. İdari becerileriniz, tanınırlığınız, bilinçli ve iradeli seçimlerinizin yanı sıra, önemli kişiler ya da hayatınızdaki etkin erkek figürlerinin desteği sayesinde  de gelir elde edebilirsiniz.  Ama yine de bu dönemde  başkalarından beklenti yerine, kendi bütçenize, kendi yeteneklerinizden elde edeceğiniz gelire güvenirseniz daha iyi olabilir.
3 Nisan’da Merkür Koç burcunda Güneş’in kalbinde yerini alacak, Merkür Güneş’in kalbinde iken evrenle iletişiminiz en üst noktaya gelir ve bugün ne dilediğinize, ne istediğinize, gerçek amaçlarınıza odaklanmalısınız, iç sesiniz olumlu cümlelerle konuşmalı, dua etmeli, vizyonlama gibi size iyi gelecek, kedinize özel ritüeller yapmalısınız. Olmuş ve olmamış olanlara şükrederek yeni iyilere alan tanımalısınız. Siz sevgili Balıklar bu oluşumu para alanlarında yaşayacaksınız , para kazanma, bol kazanç dilemek için evrene mesaj gönderebilirsiniz.
5 Nisan’da Venüs Balık burcuna geçiyor, sizlerin 1. evinizde seyahat etmeye başlayacak ve bu transitle yaklaşık bir ay boyunca  uzlaşmacı tavır ve iyi ilişkileriniz sayesinde, dikkatleri üzerinize çekebilme ve koşulları istediğiniz gibi yönlendirebilme şansınız artar. Kendinize bakım yapmak, dış görünüşte, giyim kuşamda değişiklikler yapmak açısından uygun zamandır. Bu değişiklikler, başkaları tarafından rahatlıkla fark edilebilecektir. Bu dönemde kendinizi başkalarına ifade etme, başkalarıyla sosyalleşme arzunuz da artar. Başkalarına ayak uydurabilmek, birlikte hareket edebilmek kolaylaşır. Arkadaşlarla hoş vakit geçirmek, eğlenceli konulara yönelmek, biraz hareket etmek, hatta seyahat etmek için ideal bir süreçtir.
11 Nisan’da Merkür Boğa burcunda sizlerin 3. evinizde seyahat etmeye başlayacak  zihinsel ya da iletişimsel becerilerinizi geliştirme konusunda fırsatlar yakalama söz konusudur. Bazılarınız, fikirlerini konuşma veya yazma yoluyla başkalarına iletmek açısından da avantajlı olabilir. Yakın çevre, kardeşler, akrabalar, komşularla iletişim artar; tartışmalar, konuşmalar, çok sayıda kontak gündeme gelir. Önemli görüşmeler, anlaşmalar yapmak için uygun bir dönemdir. Başkalarının görüşlerine açık ve esnek olmak ve iyi iletişim sayesinde çevre ilişkilerini geliştirmek mümkündür. Eğitim almak, eğitim vermek, lisan öğrenmek, el becerileriyle ya da ifade becerileriyle ilgili şeyler öğrenmek, seyahat etmek, fikirlerini yazmak ve yayınlamak açısından en ideal transitlerden biridir.
12 Nisan’da Jüpiter Neptün kavuşumu Balık burcunda 1. Evinizde gerçekleşecek; 12 senede bir kavuşan Jüpiter ile Neptün’ün Balık burcunda son kavuşması 17.02.1856 tarihinde gerçekleşmişti. Bu kavuşum savaşlarla, deprem, volkan ve su baskınları, kaosların büyümesi ile de alakalıdır. Fakat sevgili Balıklar sizler için yükseleninizde olan bu kavuşum   hayallerinizin, dileklerinizin gerçekleşeceği  süreci anlatıyor özellikle de kariyeriniz ile ilgili hayalini kurduğunuz şeyler gerçekleşebilir ama kararsızlık hallerinizi bir kenara bırakmalısınız.
15 Nisan’da Mars Balık burcunda seyahatine sizlerin 1. evinizde başlayacak; harekete geçme kendini ortaya koyma, girişimde bulunma güdüsünüz tetiklenebilir. Bazılarınız kendini aktif, enerjik hissedebilir. .Enerji yüksek olduğu için sakarlık, kazalar ve yaralanmalara açık olunabilir .Ego ,kendine güven yüksektir. Bazılarınız dominant davranışlar, agresyon ve gerginlikler yaşayabilir. Para kazanma konusunda da harekete geçebilirsiniz. Ayrıca bu transitin olumsuz tarafı ,kendine fazla güvenden kaynaklanan düşüncesizce alınmış kararlardır.
 16 Nisan’da Terazi burcunun 26 derecesinde bir Dolunay gerçekleşecek ( 8-2 aksında) ve bu dolunay Satürn ile üçgen açıda iken Güneş de Satürn ile sekstil açıda olacak. Dolunayla birlikte parasal konular gündeminizde olacak. Ödemeler, vergi ,sigorta, pirim işleri  ile ilgili konularda bir takım net durumlar ortaya çıkabilir. Ortaklaşa konular, ortaklıklardan gelen kazanımlarla ilgili bir takım beklentileriniz somutlaşabilir. Bazılarınız alacaklarını tahsil edebilir , bazılarınızın bu dönemde kredi başvuruları onaylanabilir.
20 Nisan Güneş Boğa burcuna sizlerin 3.evinize   geçecek ve yaklaşık 1 ay boyunca merak ettiğiniz her türlü konuyu öğrenmek için uygun bir süreçte olacaksınız, fikirlerinizi konuşma veya yazma yoluyla başkalarına iletmek  önem kazanacak. Etkin ve dikkat çekici bir ifade tarzı ortaya koymak isteyebilirsiniz. Başkalarının görüşlerine açık olamamak, esneklikten yoksunluk, kendi fikirlerinize öncelik vermek gibi hatalara düşmemeye özen göstermelisiniz.
29 Nisan Plüton Oğlak burcunda sizlerin 11. evinizde geri hareketine başlıyor, Plüton gerilediğinde, gölge benliğimizle mücadele etmemiz için bir fırsat doğar.  Plüton enerjileri, hepimizin taşıdığı çok hoş olmayan kişilik unsurları da dahil olmak üzere, bize gerçekte kim olduğumuzu ifşa etme eğilimindedir. Bu gerileme sırasında, kendi hatalarınıza daha açık bir şekilde maruz kaldığınızı ve sizi geride tutan davranışları ortadan kaldırma veya yok etme fırsatı verildiğini fark edebilirsiniz. Bu gerileme sırasında, sosyal motivasyonlarınız ön plana çıkıyor. Sosyal çevre ve arkadaşlarınız arasında  manipülasyon kokan tüm arkadaşlıklarınız yeniden düşünecek ve bu konularda sizi geride tutan arkadaşlıklarınız hakkında tekrar düşünme fırsatı bulacaksınız.
30 Nisan’da Merkür İkizler burcuna sizlerin 4. evinize geçiyor; ev hayatınızı yakın plana alma, evle ilgili planlar yapma, aile arasında önemli konuların konuşulması, geçmişte yaşanmış olayların tekrar gündeme gelip konuşulması, ev değiştirme veya evde yapılacak değişikliklerin konuşulması ve planlanması gibi durumlar söz konusu olabilir. Bu aynı zamanda geleceğe yönelik planları gözden geçirip,  bundan sonrası için dikkatli ve akıllıca adımlar atılması gereken, özel hayatınızı yeniden organize edeceğiniz, kendinizi yeniden yapılandırmak için karalar alacağınız bir dönemdir. 
 30 Nisan’da Boğa burcunun 10 derecesinde Kuzey Ay Düğümü  tarafında Güneş tutulması gerçekleşecek; 3 evinizde Boğa burcunda gerçekleşecek olan bu parçalı Güneş tutulması Uranüs ile kavuşum yaparken Mars ile de sekstil açıda ve Merkür Satürn arasında da üçgen bir açı gerçekleşecek ve bu etkilerle her türlü ilişkilerle ilgili  kendinizi  hayatınızda yeni başlangıçlara hazır hissedeceksiniz. Üstelik bu yeni başlangıçlar uzun vadeli etkiler taşıyacak.  Yakın çevre, kardeşler ve akrabalarla ilgili beklenmedik olaylar gündeminizde olabilir, onların da hayatında, kariyerlerinde hızlı ve beklenmedik durumlar ortaya çıkabilir. Düşüncelerinizde bir takım aydınlanmalar olabilir , yeni ve sıra dışı bir eğitim almaya veya bir seminere katılmaya karar verebilirsiniz. Hepimiz için güzel bir ay olması dileği ile sevgiler.