• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

NİSAN 2022

NİSAN 2022


NİSAN 2022

JÜPİTER – NEPTÜN  “MUCİZEVİ DENEYİMLER”
Merhabalar, 12 Nisan Salı günü 17:42’de astrolojinin en büyük en iyicil gezegeni Jüpiter  ile   büyülü,  merhametli, evrensel sevgiye sahip gezegeni  Neptün  koşulsuz sevgiye sahip  bağışlayıcı  fedakar  Balık burcunda, kendi yönettikleri alanda  bir arada olacaklar.  Bu iki gezegen yaklaşık olarak her 12 yılda bir   araya gelseler de Balık burcunda kavuşmaları  166 yılda bir  oluyor. En son   1856'daki  Jüpiter-Neptün kavuşumunda Amerika, Louisiana'da kasırgadan yaklaşık 300 kişi hayatını kaybetmiş, Dolmabahçe sarayı kullanıma açılmış, 28 Şubat 1856 ‘da  Abdülmecit tarafından Islahat Fermanı ilan edilmiş, Kırım Savaşı bitmiş, Osmanlı İmparatorluğu, devletler genel hak ve hukukundan faydalanma imkânı elde ettiği Avrupa konseyine girme hakkını kazandığı  Paris anlaşmasını yapmış, Gregor Mendel genetik üzerine  araştırmalar yapmaya başlamış, ünlü Fizikçi Nicolas Tesla doğmuş.
Balık  Zodyak’ın son işaretidir ,bu nedenle enerjisi değişken ve aşkındır , bize maneviyatımızı  ve ruhsal tarafımızı  sevgi ve şefkatle  iyileştirmeyi  öğretir,  duygularımızı kucaklamak ve soyut şeylerde kendimizi kaybetmekle ilgilidir. Burcumuz  ne olursa olsun, Jüpiter-Neptün kavuşumu  maneviyat duygumuzu , sezgimizi güçlendirme ve bize bilinçaltı zihinlerimizi daha derinden keşfetmek için fırsat veren bir etki yaratır. Daha empatik olacağımız başkalarının ihtiyaçlarına karşı daha duyarlı olacağımız bir süreçte olacağız. Bilinçaltı düzeydeki yeni kavramları veya yeni felsefeleri kalplerimize entegre etmek,  hem kişisel hem de toplumsal düzeyde yaratıcılığı,  ilham , sanat, müzik veya film endüstrisinde ortaya çıkabilecek duygusallığı, spritüelliği anlatır.  Neptün, aldatma ,hayal kırıklığı potansiyeline de sahipken, Jüpiter dokunduğu her şeyi genişletme eğilimindedir  Balık hayal gücü  zengin bir burç olduğu için bu etkiler bu kavuşum ile daha fazla ortaya çıkabilir ve bu  özelliği bu süreçte  gerçeklerden kaçma, hayata pembe gözlüklerle bakmaya meyilli olacağımızı anlatır.
Neptün daha çok idealler ve hayal gücü ile ilgilidir, Jüpiter ise daha yüksek fikirler , geniş ufuklar şans ve fırsatlar gezegenidir. Bu dönemde beklentilerimiz normalden daha yüksek ve daha yücedir, bu da bir mucizemizi veya bir rüyamızı gerçekleştirmemize veya geleceğimiz , mevcut durumumuzla ilgili çok hayalperest  olmamıza  yol açabilir ama  ilahi sevgiden alacağımız ilhamla  hayırsever, iyi kalpli ve başkalarına  yardımcı olabilir ve çok fazla iyilik yapabilme arzusunda olabiliriz.
Dünya astrolojisi olarak baktığımızda bu kavuşum kimyasal maddeleri, su ve sel baskınlarını , petrolü, doğal gazı , gaz zehirlenmelerini, depremleri, volkanları anlatır. Tüm bu konular Jüpiter kavuşumu ile  büyüyebilir, yağışlardaki artışlar sel felaketlerine dönüşebilir. Depremler büyük ölçekli olabilir, volkanik patlamalar  büyük alanları etkileyebilir. Jüpiter finansla da ilgilidir ve bu kavuşum önümüzdeki günlerde enflasyonun daha da artmasına sebep olabilir. Yükselen burçlara göre bu etkiyi nasıl yaşayacağınızı  www.astrodanismanlik.com Nisan ayı burç yorumlarından okuyabilirsiniz, hepinizin hayallerinizin gerçekleşmesi dileği ile  sevgiler.