• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

OCAK 2020

OCAK 2020


OCAK 2020

MARS YAY BURCU SEYAHATİ BAŞLIYOR..
3 OCAK – 16 ŞUBAT 2020

2020’nin ilk gezegen hareketi Mars ile başlıyor. Astrolojinin ateşli , hareketli çılgını  Mars 3 Ocak Cuma günü saat 12:37’de Yay burcuna giriyor.
Haritalarımızda Mars’ın bulunduğu burç  kendimizi nasıl ortaya koyduğumuzu ,isteklerimizi nasıl aldığımızı , bulunduğu ev ise hangi alanda kendimizi ortaya koyduğumuzu, kişisel haritalarınızda Mars’ın olumlu bir konumda ise ; cesaretli, inisiyatif alan, dayanıklı, tutarlı bir amaca yönlendirilmiş irade gücü  ve girişimcilik konularını anlatır, eğer haritalarınızda  olumsuz konumda ise; sabırsızlık, dik başlılık,  zalimlik, başkaları üzerinde güç kullanma, bildiğini okuma, kabalık, iş birliği yapamama, düşüncesiz, dayanıksız olmayı anlatır.

Yay burcundaki Mars  Yay’ın maceraperest  ,  hareketli ve cesur özelliklerine uyum sağlar ve daha da vurgulu bir hale getirir. Mars’ın burada olmasıyla bu temalar daha da belirginleşir ve Mars burada atılgan ve tartışmacı, ne pahasına olursa  olsun doğrudan yana hareket etmek gerekliliğine inanan, cesur fanatik,  aşırı açık sözlü, hatta patavatsız  bir mizaç sergiler. Uluslararası işlerde başarılı olma ve  iş kariyer uğruna aşırı riskler alabilir. Bazen karşılaştığı olaylara aşırı dar bakma riski vardır. Enerjisini gereksiz yere dağıtmaması  ve  hedefe odaklanmasında yarar vardır. Daima hedefleri zorlayan bir yapısı vardır, sınırlarını aşmak ister.

 İlişkilerinde  bazı zamanlarda tartışmacıdır, insanlara zorbalık taslayabilir  ve onları aşağılama eğilimi gösterebilir. Korku nedir bilmez, çok cesurca davranabilir. Yay burcunun gezegeni Jüpiter olduğu için Mars burada çok iyimser, aşırı güvenli bir  tavır, risk almaya ve maceraya eğilimli, huzursuz ve kolay dağılan bir enerji verebilir .Fikirlerini fanatikçe söyleyebilir ve aşırı cesur olabilir, dinsel açıdan da fanatik olabilir.

Huzursuz ve kolay dağılan bir enerji söz konusu olacağı için bu dönemde mümkün olduğunca enerjimizi farklı alanlarda kullanmakta fayda vardır. Örneğin; spor yaparak, istediğiniz yada sevdiğiniz bir hobi ile ilgilenerek, yurt dışı seyahatleri, yabancılarla yapılacak işler, yabancı bir dil öğrenme tüm bunlar ile  enerjinizi iyi  yöne kanalize edebilirsiniz.