• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

OCAK 2020

OCAK 2020


OCAK 2020

10 OCAK  GÖLGELİ AY TUTULMASI

Saatler 22:21 ‘i gösterdiğinde Yengeç burcunda Gölgeli Ay Tutulması yaşayacağız , yılın ilk tutulması ve 6 ay boyunca etkisi sürecek. Tutulma Yengeç burcunda an haritasının 5-11 aksında oluyor, Ay Yengeç’te kendi evinde bu yüzden daha güçlü , hassas ve kırılgan, duygusal anlamda daha çok beslenmek istediğimiz bir dönem. Bu tutulma aile, yuva, ev  korunma, bakım, duygusal anlamda kendimizi güvende hissetme arzusunda olacağımızı anlatıyor. Tutulmanın ana kraliçesi Ay  Güneş, Merkür, Satürn ve Plüton dizilimine karşıt açıda dolayısı ile bizi korkutan, duygusal anlamda bizi daraltan, engelleyen, ilişkilerde çekişmelere sebep olabilecek enerjiler yoğunlukta. Değişim ve dönüşüm baskısı söz konusu , hayatımızda  işe yaramayan ne varsa değişecek gibi görünüyor.  Duygularla mantık arasında mücadele olabilir, duygularınız hakkında başkalarının görüşlerini öğrenmek, açık, net ve mantıksal tartışma yapmak gerekebilir. Ancak bunu hazmetmek zor olabileceğinden, büyüklü küçüklü duygusal problemlere hazır olun.

Dolunaylar aynı zamanda denge kurmamız gereken alanları anlatırlar Yengeç’teki Ay aile , yuva konularındaki hassasiyet ile Oğlak burcundaki gezegen birikimi ise kariyer, iş hayatı ve bu konulara ciddiyetle yaklaşmamız gerektiğini bunlar arasında dengeyi kurabilirsek kırılgan ve hassas yapımızın zarar görmeyebileceğini anlatıyor.

Tutulmanın an haritasında Başak burcu yükseliyor genelde çok mutlu olunmayan , endişeli bir dönemi anlatıyor olabilir, bizi uğraştıracak konular gündeme gelebilir, sağlık , yardım ,aşırı titizlik, analiz etmek ve kritik etmemiz  gereken konular bizi yorabilir. Aile ev konularında uğraşacağımız gündemlerimiz olabilir, aile büyüklerinin sorumluluğu, onların sağlık durumları , çocuklarla ilgili sorumluluklar, aşk ilişkileri, hobilerimiz , işten gelen kazançlar, sosyal hayatımız tüm bu konular da bu süreçte değişecek, dönüşecek. Kendimizi akışa bırakmak ve olması gereken değişimlere esneklik sağlayarak ayak uydurmamız gerekebilir. Tutulma anının yöneticisi   Merkür ise Güneş ile kavuşumda kendimizle ilgili farkındalığa , kendimizi daha iyi ifade etmek ve iletişimle ilgili konuları daha iyi yönetmek isteyeceğimizi  denge kurmak için uğraşacağımızı anlatıyor.  Eğer kişisel haritalarınızda 20 derece ile irtibat içinde olan gezegenleriniz varsa bu tutulmadan daha fazla etki alabilirsiniz. Sevgiler.

Tutulmanın burçlara etkisi;

Koç ve Yükselen Koç
Kariyer ve statü konularında tamamlanmalar, bitişler, yeni bir iş konusu gündemde olabilir ; ev ,aile, yuva konularında duygusal etki altında olabilirsiniz. Kariyer, statü, değer yargılarınızda  duygusal kapanışlar olabilir, bu konularda denge kurmak için uğraşma, aile büyüklerinin sağlığı ile ilgili sorumluluklar olabilir.

Boğa ve Yükselen Boğa
Hukuksal konular ve seyahatler , yakın çevre ,kardeşler, ticari konular, yurtdışı konuları, eğitim  ile ilgili bazı tamamlanmalar, dönüştürme enerjileri olabilir. Yakınlarınızdaki kişiler ve akrabalar ve kardeşlerle ilgili konular gündemde olabilir, onların yaşamlarında değişimler olabilir, davalar ve mahkemeler gündemde olabilir.

İkizler ve Yükselen İkizler
Parasal  konular ,mülk, aileyi ve varlıkları  anlatan konular söz konusu olabilir. Sık sık gelirinizi, varlıklarınızı ve bütçenizi  girişleri ve harcamaları yeniden değerlendirebileceğiniz bir zaman olabilir. Bütçe ile ilgili farkındalık, işten çıkma söz konusu olabilir. Bütçeniz ile ilgili beklemediğiniz bir değişim ve dönüşüm yaşayabilirsiniz.
 
Yengeç ve Yükselen Yengeç,
Dolunay, hayatınızın yolu veya yaşam yönü hakkında size fikir verebilir. Bedeninizi etkileyebilir, dikkatli olun. Bazılarınız  karşınızdaki kişilerden açık düşmanlıklarla  karşılaşabilirsiniz, yasal konularla ilgili  baskılar yaşayabilirsiniz. Kimileriniz baskı hissettiğiniz ilişkiler veya kişilerden ayrılmalar olabilir. Artık size hizmet etmeyen her türlü ilişkilerden kurtulmak isteyebilirsiniz. Sağlığınıza da dikkat etmelisiniz.

Aslan ve Yükselen Aslanlar
Geçmişte sizi rahatsız eden konular varsa bunlarla ilgili arınma süreci yaşayabilirsiniz. İnzivaya çekilip hayatınızla ilgili bir sorgulama yapabilirsiniz. Gizli konular ortaya çıkabilir, gizli saklı şeyler yapmamaya özen göstermelisiniz. Bazılarınız zararlı alışkanlıklarından vazgeçebilir, rutin işlerde daha planlı olmak size daha fazla başarı getirebilir, bunu unutmayın. Ayrıca sağlığınıza dikkat etme zamanı.

 Başak ve Yükselen Başaklar
Sosyal çevre ve arkadaşlıklarınızla ilgili duygusal tartışmalar olabilir bu konularla ilgili tamamlanmalar yaşayabilirsiniz.  Kariyerinizden gelen getirilerle ilgili somut sonuçlar alacağınız zamanlar olabilir, hayallerinizin gerçek olması mümkün olabilir, bazılarınızın çocukları veya aşk hayatında değişimler olabilir. Maddi konularda daha temkinli olmakta fayda vardır.

Terazi ve Yükselen Teraziler,
Toplum önünde tanınma getirebilir, sosyal medya yayınlarınızda biraz daha popüler olduğunuzu, işteki insanların sizinle vakit geçirmek isteyecekleri, patronların ve otoritelerin sizi daha fazla fark ettiğini görebilirsiniz. Bazılarınız aile büyükleri ile ilgili daha fazla sorumluluk alabilirsiniz  ,kadersel dönüşümler yaşayacağınız bir süreç olabilir.

Akrep ve Yükselen Akrepler,
Geleceğiniz için hedeflerinizi ve isteklerinizi yeniden yönlendirme olabilir. Dolunay, daha önce göremediğiniz her şeyi aydınlatır, hayatınızın hangi yönden geçtiğini, hedeflerinize ulaşıp ulaşamayacağınızı sorgulayacağınız zamanlar olabilir.  Kişisel eğitim, yurt dışı konuları, sosyal medya konularıyla ilgili sonuçlar alacağınız bir süreç. Eğitim, ticari faaliyetlerle ilgili tamamlanmalar olabilir. Kardeşler komşular ile ilgili konularda çatışmalar olabilir.

Yay ve Yükselen Yaylar
Borçlarınızın bir kısmını finansal veya başka bir şekilde tahsil etmek için uygun bir zamandır. Mali bir uzlaşma veya büyük miktarda para ödemesi yapmak zorunda olduğunuz bir konumda olabilirsiniz; veya, başkalarından gelen  maddi kaynaklarınızla ilgili nihai sonuçlar olabilir. Ya da tazminat veya kredi borcu söz konusu olabilir, aniden çıkan maddi konular sizde baskı yaratabilir.

Oğlak ve Yükselen Oğlaklar
İlişkilerle ilgili kadersel dönüşümler ile karşılaşabilirsiniz ve sağlık konularını da ciddiye almak gerekiyor. Çünkü birkaç yıldır kendinizi çok yordunuz, eklem, kemik ağrıları, diz ağrıları, diş problemleri olabilir. Evlilik, işbirliği, ortaklık temaları gündeminizde olabilir. Belki bu konularda baskı yaratan durumlar sizi bunaltabilir. Hayatınızın en karizmatik, en güçlü   zamanlarında olabilirsiniz, ilişkilerinizde dönüşümler yaşayabilirsiniz.
 
Kova ve Yükselen Kovalar,
Çalışma hayatı, günlük rutin işler  ya da sağlığınız ve refahınızla ilgili ihmal ettiğiniz her şeyi yüzeye çıkarabilir. Genellikle, üzerinde çalıştığınız her şeyin faydalarını görebileceğimiz bir zamandır, bu bir iş hedefi, sağlık ve fitness hedefi veya yaşam tarzı alışkanlığı olabilir. Kötü bir alışkanlığı kırmak için mükemmel bir  zaman dilimidir. Sağlık ile ilgili etkiler alacağınız bir süreç olabilir, özellikle beslenme konuları ile ilgili yeni kararlar alabilirsiniz.

Balık ve Yükselen Balıklar
 Dolunay size hayatınızda neleri kaçırdığınızı gösterebilir. 5. ev bir eğlence evidir; bu bir yaratılış ve kalp merkezli bir ev, bu yüzden buradaki  Dolunay, gerçekten arzuladığınız şeylere ışık tutuyor. Duygusal yoğunlukların zamanı, bu yüzden gömülü tuttuğunuz her şey bu süre boyunca ortaya çıkabilir. Çocuğunuzu veya çocuklarınızı çevreleyen bir faaliyet kasırgası olabilir. Aşk konusunda bitişler olabilir ya da aşk konusunda daha fazla sorumluluk alabilirsiniz. Çocuklarla ilgili konularda baskılar hissedebilirsiniz. Sosyal çevrenizde dikkat çekeceğiniz zamanlar olabilir, bazı arkadaşlıklar  da bitebilir.