• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

OCAK 2021

OCAK 2021


OCAK 2021

2021 YILI  KOÇ VE YÜKSELEN KOÇLAR 
Sevgili Koçlar 2021 yılına iki büyük gezegen Satürn ve Jüpiter’in Kova’daki transitleri damga vuracak. Kova sizlerin 11 evinizde olacak  hayaller, umutlar, hayattan beklentilerimiz , kariyerden gelen kazanımlar ve kariyer konuları da gündeminizde olacak.  2021 yılında bu konularla ilgili sınavlar, testler, sorumluluklar, yapılandırmalar içinde olabilirsiniz. Bazılarınız için  toplumsal alanda önemli sorumluluklar almak söz konusu olabilir. Bu dönemde kariyer alanında sıkı çalışma karşılığı başarıya ulaşmak gecikmeler ve engeller de olsa gerçekleşebilir. Bu süreçte bazılarınız  için  size hizmet etmeyen arkadaşlar ve sosyal çevreden ayrılma , kopma zamanı olabilir.  Kimileriniz ekipçe yapılan işler, organizasyonlar alanında sorumluluklar, mücadeleler verebilir ve toplumsal organizasyonlar için çalışılabilir ,  dernekler, kurumlar içerisinde olabilir ve fedakârca faaliyet gösterilebilir. Bu süreçte işle ilgili uzun vadeli yatırımlar konusunda da dikkatli olunmalıdır; iş ve aksiyonlarınızdan elde ettiğiniz gelirlerinizde daralma olabilir.  Jüpiter  17 Ocak  ‘ta  Uranüs ile kare açı yapacak maddi konularda beklenmedik, hoşunuza gitmeyen gelişmeler olabilir. Satürn ise 17 Şubat , 14 Haziran ve  24 Aralık tarihinde tam 3 kez Uranüs ile kare açı yapacak  olacak bu zamanlarda statünüz, kariyeriniz ve kariyerden gelen kazançlarınızda ani beklenmedik sürpriz zorlanmalar yaşayabilirsiniz. Kimileriniz hayallerini ve hedeflerinizi yapılandırmada zorluklarla karşılaşabilir, kariyeriniz ile beklenmedik sıkıntılar yaşayabilir , mücadele etmeniz gerekebilir. Bazılarınız  ise ailevi sağlık konuları ile de uğraşabilir.
Jüpiter  Kova  burcunda 11.evinizde  Satürn ile aynı alanda bu siz sevgili yükselen Koçları daha rahatlatacak ,Satürn ile  sosyal çevremizdeki kopuşlar yaşarken Jüpiter ‘in etkisi ile yeni bir çevre ve yeni arkadaşlıklar edinebilirsiniz.  Grupsal aktivitelere katılmaya , sosyal çevrenizi  geliştirmeye önem verebilirsiniz, farklı, orijinal , alternatif konulardan kazanç sağlayabilirsiniz. Yabancı kültürden ya da yurtdışından arkadaşlar, gruplar, iyi şans ve kazanımlar, umutlar, mutluluk ve  hedefleriniz konusunda size yardımcı olacak kişilerle tanışma fırsatı bulabilirsiniz. Bazılarınız  kariyeriniz  ve toplumsal statünüz ile ilgili önemli şans ve fırsatlar yakalayabilirsiniz.  Kimileriniz kariyerinde ilerlemenize yardımcı olacak kişilerle bir araya gelebilirsiniz. Kimileriniz dostlarınız aracılığı ile işler alabilir, kazanımlar elde edebilirsiniz. Bazılarınız  da toplumsal olaylarla, politika  ve hayır işleri ile ilgilenebilir.
14 Ocak Uranüs düz hareketine başlayacak ve sizlerin parasal kazanç alanınızda sahip olunan maddi  konularda ani beklenmedik değişimler olabilir. Bütçede inişler, çıkışlar  yaşayabilirsiniz  ve gelirinizi sabitlemekte sorun yaşayabilirsiniz. Eğer Uranüs kişisel gezegenlerinize sert açılar yapıyorsa beklenmedik maddi kayıplar olabilir ,eğer  olumlu açıları varsa kişi beklenmedik sürpriz kazanımlarınız olabilir, farklı konulardan para kazanabilirsiniz; astroloji , okült konular , daha önce denemediğiniz sizin için sıra dışı  ticari  konular da olabilir.
14 Mayıs – 28 Temmuz 2021 arasında Jüpiter Balık burcuna sizlerin 12. evinize girecek. Koruyucu meleğiniz gibi çalışacak ve sağlık sorunlarınız varsa sizi burada koruyacak. Bazılarınız ruhani konular, spiritüel  konularla , bilinçaltı çalışmaları ile  ilgilenebilir kendinizi bu temalarla içsel anlamda geliştirebilirsiniz.
Ay düğümleri 2021 yılında sizlerin 3-9 aksında olacak Güney Ay Düğümü Yay burcunda 9.evinizde , Kuzey Ay Düğümü  İkizlerde 3.evinizde olacak. Astroloji, hayata bakış ,manevi konular, din, felsefe, yurt dışı ile ilgili konularda eskimiş kalıplarınızdan kurtulup yeni bir vizyon kazanabilirsiniz. Kardeşler, yakınlar, komşular eşinizin akrabaları  ile ilgili iletişiminizin daha fazla olacağı bir yıl olabilir. Kimileriniz eğitime başlayabilirsiniz, kimileriniz kendi işinizi kurabilirsiniz.
 
 
RETROLAR
Merkür gerilemelerini  yine 3 kez yaşayacağız.
İlk Merkür gerilemenizi 30 Ocak  –  21 Şubat  arasında Kova burcunda yaşayacağız. Eski dostlarla buluşma zamanı olabilir, beklenmedik şekilde birbirinizle karşılaşabilirsiniz. Öte yandan, bu geçiş, bir süre için sosyal çevrenizden geri çekilmeyi de gösterebilir, arkadaşlarınızla  aranızda yanlış anlamalar olabilir, dedikodu ve söylentiler  iyi ilişkilerinize  zarar verebilir.  Bununla birlikte, artık size hizmet etmeyen bağlantıları ayıklamanın zamanı gelmiş olabilir. 11. Evdeki Merkür geri hareketi gerçek arkadaşlarınızın kim olduğunu  keşfetmenize yardımcı olabilir.  11. ev, hedeflerinize ve hayallerinize de anlatır, eksik ve yarım kalan hayallerinizi de bu dönemde gerçekleştirmek için çalışmalar yapabilirsiniz.
30 Mayıs – 22 Haziran arasında İkizler burcunda 3.evinizde her türlü iletişim, ulaşım ve zihinsel yoğunluk söz konusu olabilir. Bazen endişe ve sinir semptomlarını artırabilir, düşüncelerinizde netlik kazanmak için kendinize sessiz bir zaman yaratmak isteyebilirsiniz , düşüncelerinizde karışıklık olabilir. Arabanızı bu dönemde  bakım için servise  götürün; fazla hız yapmamaya dikkat edin, telefonunuzun bataryanızı düzenli olarak şarj edin. Herhangi bir iletişiminizde doğru anlayıp anlamadığınızı kontrol etmek için sorular sorun; mesajlarınızı kontrol edin; randevu zamanlarını kontrol et; mesaj göndermeden önce yazım denetimi yapın. Bilgisayarınızı yedekleyin, virüs ve kötü amaçlı yazılım denetleyicinizi düzenli olarak çalıştırın;  e-postaları, çifte kontrol edin. Tutamayacağın sözleri vermeyin; yakın çevrenizle, kardeşlerle olan ilişkilerinize dikkat edin, ağzınızdan çıkanı kulağınız duysun.
27 Eylül – 19 Ekim arasında Terazi Burcunda  sizlerin 7.evinizde geri gidecek  evlilik ya da iş ortağı olsun, buradaki Merkür'ün geçişi şartların yeniden müzakere edilmesini gerektirebilir. İlişkilerinizde  “Konuşulmamış” olarak kalan konular muhtemelen bu geçiş sırasında ortaya çıkabilir ve belki de ilişkilerdeki yolunuzu temizlemeniz için bu gereklidir. 7. evde bulunan Merkür geri hareketi, fikir farklılıklarıyla sizi bir araya getirmeye yardımcı olabilir. Bu geçiş sona erdiğinde, her iki taraf  birbirini çok daha iyi anladığını hissedebilir. Geleneksel olarak, Merkür geri hareketinde  evlenme veya bir düğün tarihi ayarlama önerilmemektedir. Bir sözleşme imzalamanız gerekiyorsa, en ufak detayları o küçük yazıları okuyun! Mümkünse, Merkür düz hareketine kadar erteleyin.
27 Nisan -6 Ekim Plüton geri hareketi başlıyor 10. evinizde, kariyer ve statünüzle ilgili konularda konularla ilgili artık geçerli olmayan şeyleri  gözden geçirmek ve kaldırmak ve  hayatınızla ilgili daha önemli gereksinimler eklemek akıllıca olacaktır. Geriye dönük hareket sırasında, içsel çalışma ve çok uzun süredir gömülü olan sorunları ortaya çıkarmak için iyi bir zamandır. Bu konularda hayatınızda kontrol edilemeyen şeyler şimdi ele alınabilir  ve değiştirilebilirsiniz. Kimileriniz için evliliğiniz size yük oluyorsa ayrılabilirsiniz. Kimileriniz için işiniz ile  ilgili  aldığınız sorumluluklar sizi  yorduysa işinizi bırakabilirsiniz.
23 Mayıs -10 Ekim arası Satürn 11.evinizde geri harekette olacak Karma Efendisi gerilediğinde, geçmiş ile şimdiki zaman ve gelecek harmanlanarak karmik borçlar çözülür. Ama hepsi olumsuz değildir. Adil ve bilge bir öğretmen olarak, Satürn geri gitmesi bizim yolumuza ödüller getirecek - özellikle de doğrudan olduğu dönemde gerçek çaba gösterildiyse. Sosyal çevre , arkadaşlıklar, kariyerden gelen kazançlar konuları ile ilgili  konularda daha çok çalışacaksınız veya planlarınızı, hayallerinizi gerçekleştirmek için daha büyük bir çaba sarf edeceksiniz ve ödülleriniz alabileceksiniz.
 
21 Haziran- 18 Ekim Jüpiter geri harekette. Jüpiter 14 Mayısta Balık burcundaydı bu yüzden 21 Haziranda Balık burcunda sizlerin 12. evinizde geri gidecek manevi eğilimler söz konusu olabilir ve  manevi gelişim sağlayabilirsiniz.  Eğer kişisel haritalarınız da destekliyorsa  ruhani gurular veya ruhani öğretmenler olabilirsiniz. Ruhsal gelişim sağlamak için maneviyat alanında çalışabilir ve önemli gelişmeler elde edebilirsiniz.
Jüpiter 29 Temmuz ‘da Kova burcunda gerileyecek. Sosyal çevre ,arkadaşlar, kariyerden elde edilen kazançlar konusunda kaçırılmış fırsatlar tekrar  karşımıza çıkabilir ve değerlendirme şansı elde edebiliriz.  
25 Haziran-1 Aralık  Neptün geri hareketi 12.evinizde yaşayacaksınız aşırı hassaslık, gerçeklerden  uzaklaşmak, kendi iç dünyanızda hapsolmak söz konusu olabilir bu süreç manevi anlamda kendi iç dünyanızı keşfetmek için idealdir. Bilinçaltı çalışmaları, meditasyon, yoga , spiritüel çalışmalar yapmak iç dünyanızın yaratıcılığını kullanmaya çalışmak için çok iyidir.