• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

OCAK 2021

OCAK 2021


OCAK 2021

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞALAR 2021
2021’e en çok damgasını vuran doğa olayı Satürn ve Jüpiter’in kova burcuna geçişi ile yeni bir döngünün başlaması olacaktır. Kova sizlerin 10.evinizi yönetir ve bu da bize kariyer alanında büyük değişimlere, yeni oluşumlara ve yeni yollar keşfetmeye hazır olduğunuzu anlatır. Özellikle kariyeriniz, işiniz, gücünüz, mesleğiniz ve ailenizle ilgili konularda beklenmeyeni beklemeniz gereken bir dönem olacaktır,2021 yılı. Özellikle bir süredir yükseleninizde geri harekette olan Uranüs’ün 14 Ocak’ta direk harekete geçmesiyle birlikte kendiniz ve kariyeriniz için yepyeni koşullar inşa edebilir ve kendinizi bile şaşırtabilirsiniz. Evet beklenmedik gelişmeler sizi yorabilir, sıkıntıya sürükleyebilir ve değişime zorlayabilir. 2021 yılı başarı elde etmek için çok çalışmanız gereken ve gücünüzü ortaya koymanız gereken bir dönem olacaktır ve geçmişte attığınız sağlam temeller ve gösterdiğiniz çabanın meyvelerini toplama zamanı artık gelmiş olacak. Eğer işleriniz istediğiniz gibi gitmiyorsa kararlılık ve sabır göstermeniz gerekecektir ve Jüpiter’in desteği ile de başarı er geç gelecektir.
Bu transit hayatın keyifli yönlerini bir tarafa bırakıp çalışmanız gereken bir süreci anlatır. Diğer taraftan daha önce hiç tecrübe etmediğiniz tamamen farklı bir alana yönelebilirsiniz. Ancak Jüpiter ve Satürn’ün 10. evdeki bu transiti ile birlikte işinize ve kariyerinize aşırı odaklanmanız nedeni ile sevdiğiniz insanları ikinci plana atabilirsiniz ve bu da ilişkilerinizde sorunlara neden olabilir.
Özetle; 2021 yılı, iş ve kariyerinizi ilgilendiren konular, mecburiyet ve sorumluluklarınız, toplumda kendiniz kabul ettirme çabalarınız hayatınızın odak noktası olacaktır. Ancak çabalarınız, eylemleriniz sonuç verecektir ve eylemlerinizi daha iyi gösterebilirsiniz ve gelecek hedefleriniz konusunda pozitif gelişmeler söz konusu olacaktır.
Jüpiter,1.evinizde Boğa burcundaki Uranüs ile 17 Ocak da bir kare açı yapacak ve Satürn  de 17 Şubat , 14 Haziran ve 24 Aralık tarihinde 3 kez kare açı yapacak.
Jüpiter’in Uranüs ile açısı kariyer alanınızda sürpriz ve beklenmedik gelişmeleri tetiklerken, Satürn ve   Uranüs’ün  açı yapacakları  tarihlerin her üçü de sürpriz gelişmelere açık olmakla birlikte kariyeriniz, kişiliğiniz, duruşunuzla ilgili  zorlayıcı ancak dönüştürücü olayların olabileceği tarihler olacaktır. Uranüs şartları değiştirmek isterken Satürn şartları korumaya çalışacaktır ve değişim istem dışı gelecektir. Bu etkileşim beklenmeyeni beklemeniz ve de dikkat etmeniz gereken tarihlerdir.
Jüpiter  14 Mayıs da Balık burcuna sizlerin 11.evinize geçiş yapacak ve 21 Haziran da Balık burcunda geri hareketine başlayacak,28 Temmuzda geri hareketteyken kova burcuna sizlerin 10.evinize geri dönecek  ve 18 Ekim de kova burcunda geri hareketini sonlandıracak ve yıl sonuna kadar Kova burcunda seyahatine devam edecek.
Bolluk bereket gezegeni Jüpiter sizleri kariyer alanınızda desteklerken 14 Mayıs’ta Balık burcuna geçişi ile kariyer getirilerinizle ilgili şans ve kısmetleri de ayağınıza getirecektir. Bu dönem geleceğe yönelik umutlarınızın ve beklentilerinizin artacağı, geçmiş çalışmalarınızın meyvelerini yiyeceğiniz, grup aktivitelerinde ve sosyal çevrenizde genişleme olacağına işaret eder. Jüpiter’in Retro yapacağı dönem olan 21 Haziran ve 18 Ekim arasında kariyeriniz, kariyer getirileriniz, sosyal çevreniz, hedef ve umutlarınız açısından şanslarınızı göremeyeceğiniz ve elinizin altından kayıp gideceği bir dönem olacaktır. Ancak Jüpiter retrosu eskiden kaçırdığınız iş fırsatlarını yeniden yakalama şansı getirebileceği gibi eski arkadaşlarınızın tekrar hayatınıza girmesi de söz konusu olacaktır.
14 Ocak da Uranüs düz hareketine başlayacak; Uranüs’ün 1.evinizde direk harekete geçmesiyle, hayatınızla ilgili hızlı ve beklenmedik kararlar alabilir, değişikliklere ve yeniliklere yönelebilirsiniz. Eski kalıplarınızı yıkıp yenilerini yaratma motivasyonunuzla alışkanlıklarınızı da değiştirmeye başlayacağınız bir yıl olacaktır. Kendiniz daha aktif ve dinamik hissederken dış görünüşünüzle ilgili değişikliklere de yapabilirsiniz. Gergin, sinirli ve sert tavırlara dikkat etmeniz gerekecektir. Bu tip tavırlar ilişkilerinizde zedeleyici rol oynayacaktır.
2021 yılında KAD ikizler burcunda GAD ise Yay burcunda sizlerin 2-8 hattınızda olacaklar ve tutulmaları tetikleyecekler.
Bu yerleşim size iyi parasal konularda, iş ve kariyer konularında iyi şans getirecektir. Kişisel getirilerinizde artışlar olurken ortaklık getirilerinizde kayıplar söz konusu olabilir. Miras ya da eşinizin gelirleri ile ilgili sıkıntılar olabilir. Tutulma zamanları sağlığınıza özen göstermelisiniz.
2021 yılında 3 kez Merkür retrosu yaşayacağız.
İlk Merkür gerilemenizi 30 Ocak  –  21 Şubat arasında Kova burcunda yaşayacağız. Sizlerin 10.evinizde;
Merkür geri hareketi kariyer ve toplumsal statünüzü gösteren evde yaşayacaksınız. Bu alanda iş anlaşmalarında sorunlar yaşayabilirsiniz özellikle imzalayacağınız sözleşmeler ve yapacağınız anlaşmalarla ilgili dikkatli olmakta fayda olacaktır. Ayrıca ister yazılı ister sözlü ister elektronik olsun her türlü iletişimde sorunlar yaşayabilirsiniz. En önemlisi kendinizi ifade etmekte zorlanabilirsiniz. Diğer taraftan ailevi bir takım çözülmemiş sorunlar tekrar gündeme gelebilir. Bu tarihler sosyal statünüzü değiştirecek, evlilik ya da boşanma gibi fiiller için de uygun olmayacaktır.
30 Mayıs – 22 Haziran arasında İkizler burcunda 2.evinizde;
İkizler burcundaki Merkür retrosu sizlerin parasal alanlarınızı etkileyecek, bu nedenle özellikle para ile bağlantılı sözleşmeler yapmak, anlaşmalar yapmak, borç almak ya da vermek için kullanamayacağınız zaman dilimi olacaktır. Parasal sorunlarınıza çözüm bulmakta zorlanırken ödenmesi gereken ancak ödenmeyen bir ödeme de karşınıza çıkabilir. Ancak diğer taraftan alamadığını bir alacağı da alabilirsiniz.
27 Eylül – 19 Ekim arasında Terazi Burcunda sizlerin 6.evinizde;
İş alanınızda gerçekleşecek bu Merkür retrosu   da iş anlaşmaları yapmak, iş başvuruları yapmak, yeni müşterilerle görüşmek için uygun olmayacaktır. İş arkadaşlarınızla ilgili çözülemeyen eski sorunların gündeminize gelmesi söz konusu olabilir. Diğer taraftan sağlığınızla ilgili ya da evcil hayvanlarınızla ilgili sağlık sorunları gündeme gelebilir ancak hastanelerde, yapılan tetkiklerde ya da konulan teşhislerde yanılmalar olabilir. Farkında ve dikkatli olmak gerekir.
23 Mayıs -10 Ekim arası Satürn 1o.evinizde geri harekette olacak; Kariyerinizle ilgili zorlanmalar söz konusu olacaktır. İşlerinizi organize etmekte ve yapılandırmakta da zorlanmalar yaşayabilirsiniz. Evli iseniz boşanma ya da ayrılıklar olabilir. Bazılarınız işine tutunmakta zorluk çekebilirler ve işleriniz kaybedebilirler.
25 Haziran-1 Aralık  Neptün Balık burcunda sizlerin 11.evinizde geri harekete başlayacak.
Neptün geri hareketi ile kariyer getirileriniz, sosyal çevreniz, arkadaşlarınızla ilgili hayal kırıklıkları, aldanmalar ve aldatılmalar yaşayabilirsiniz. Arkadaşlarınızla ilgili ideallerinizi kaybedebilirsiniz  ya da arkadaşlarınız, hayatla ilgili ideallerini ve amaçlarını hayata geçirmek konusunda umutlarını kaybedebilirler.