• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

OCAK 2021

OCAK 2021


OCAK 2021

2021 İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER BURÇ YORUMLARI
Sevgili İkizler  2021 yılına iki büyük gezegen Satürn ve Jüpiter’in Kova’daki transitleri damga vuracak. Kova sizlerin 9 . evinizde  yönettiği burçta olduğu için kuvvetli çalışır. Satürn aynı zamanda sizlerin 8.evinizi yönetiyor ve 5.evinizin de yücelim yöneticisi. Demek ki 2,5 yıl boyunca yurtdışı konuları, yabancılarla yapılan ticari ilişkiler, uzaklarda yaşayan akrabalar, tanıdıklar ,kariyer için eğitim alma, kariyer için hazırlanma ve ön hazırlık yapma , yarım bırakılan bir eğitimi alma, yeni bir eğitim alma ve tüm bunlarla ilgili zorlanmalar , sınavlar yaşayabilirsiniz. Hayata bakışınızda değişiklikler yaşayabilir, sorgulayabilirsiniz. Bazılarınızın mahkeme ve davalarınız varsa zorlanabilirsiniz. Finansal konular, aile bütçesi , sağlık konuları da gündeminizde olabilir. Satürn çocuklar, aşk , hobiler ve hayattan keyif alma alanınızın da yücelim yöneticisi bazılarınız yeni bir hobiye başlayabilir, bazılarınızın çocuklarıyla ilgili gündemleri olabilir. 17 Ocak’ta Jüpiter Uranüs ile kare açı yapacak tüm saydığımız konularla ilgili beklenmedik sürprizler sizi yorabilir, zorlayabilir. Yine  Yıl içinde Satürn  Uranüs ile kare açı yapacak ilk açı 17 Şubat , diğeri 14 Haziran ve sonuncusu ise 24 Aralık tarihinde olacak bu kare açılar ile yukarıda bahsettiğimiz konularda sıkıntılar, beklenmedik sürprizler, mücadeleler , zorlanmalar yaşayabilirsiniz.
Jüpiter de 2021 yılı boyunca 9.evinizde olacak manevi ve ruhsal konular , hayata bakış açınız  yani Satürn’ün zorladığı tüm bahsettiğimiz konularda Jüpiter size fırsatlar sunacak. Jüpiter bilgi ve bilgelik getiren doğadadır; öğrenme ve araştırma arzusunu artırır. Özellikle felsefi, dinsel ve ruhsal alanlarda kendinizi geliştirme olanaklarına işaret eder. Sadece öğrenmek, eğitim almak açısından değil, aynı zamanda seminer düzenlemek, bilgi paylaşmak için de Jüpiter’in bu alanda olması iyi sonuçlar verebilir.  Eğitimle ilgili konularda başarı sağlanabilir. Yurtdışından eğitim alınabilir. Aynı  alanda olan Satürn sizi yurt dışı konuları, yabancılarla yapılan işler, ticari işler, akademik konular, eğitim alma konuları ile zorlarken Jüpiter bir yandan size destek vermeye devam edecek. İlişkiler evinizi de yöneten Jüpiter her türlü ilişkilerinizde size fırsat ve şans veriyor olacak aynı zamanda 2.evinizin de yücelim yöneticisi olduğu için sizlere maddi anlamda, kazanımlarınız için de fırsatlarla karşılaştıracak.
14 Ocak Uranüs düz hareketine başlayacak ; gizli düşmanlardan gelen beklenmedik hamleler, girişimler bazılarınızı  zor durumda bırakabilir, 12. ev kontrol dışında gelişen olaylarla ilişkilidir, ani ve beklenmedik şekilde ortaya çıkan olaylar  söz konusu olabilir, sağlık konuları gündeme gelebilir. Bazılarınızın bilinçaltında sıkışıp kalmış olaylar  ortaya çıkabilir,  gizli kalmış korku ve endişeler gibi. Bazılarınızın da  gizli kalmış, ortaya çıkamamış yeteneklerinin  dışa vurulması  söz konusu olabilir. Kimilerinizin sinirsel gerginlikleri ruh halini bozabilir, kendinize zarar veren şeyler yapabilirsiniz veya tam tersine,  zarar verici alışkanlıklarından kurtulma fırsatınız olabilir. Örneğin aniden sigarayı bırakma kararı alabilir ve uygulayabilirsiniz.  Bu süreçte gizlide kalan şeyler, sırlar açığa çıkabilir kimileriniz   metafizik çalışmalara , spritüel , ruhani çalışmalara yönelebilir.
14 Mayıs – 28 Temmuz 2021 arasında Jüpiter Balık burcuna sizlerin 10. evinize , kariyer evinize giriyor ve size bu konularda fırsatlar getiriyor olacak, kimilerinizin uluslar arası bir alanda kariyer yapma fırsatı bulabilir. Kariyerinizde görünür olabilirsiniz, işle ilgili eğitim fırsatları olabilir. İyi giden bir ilişkiniz var ise evlenebilirsiniz, kimileriniz de çocuk sahibi olabilir.
Ay düğümleri 2021 yılında sizlerin 1-7 aksında olacak Güney Ay Düğümü Yay burcunda 7.evinizde , Kuzey Ay Düğümü  İkizlerde 1.evinizde olacak. Hayatınızda önemli dönüşümler olacağının habercisidir. Aşk ilişkileri ,evlilik, iş ortaklıkları söz konusu olabilir.  Eğer iyi giden bir ilişki varsa evlenebilir ama kötü giden bir ilişki varsa ayrılık söz konusu olabilir. Kimileriniz bu dönemde kendi görünüşünüzü değiştirmek isteyebilirsiniz , kimileriniz yeni bir tarz edinmek, kimileriniz estetik yaptırmak isteyebilir.
 
 
RETROLAR
Merkür gerilemelerini  yine 3 kez yaşayacağız.
İlk Merkür gerilemenizi 30 Ocak  –  21 Şubat  arasında Kova burcunda  9.evinizde yaşayacaksınız. Bu süreçte  gerçeğin gerçekte ne anlama geldiğini yeniden değerlendirmeniz istenebilir. Bu, daha önce başarısız olmuş sınavlara tekrar girmek veya eğitime geri dönmek için iyi bir zamandır. Çalışmanızı gözden geçirmek, düzenlemek, yeniden yazmak  için bu zamanı kullanabilirsiniz. Genel olarak, bu gerilemede seyahat planlarının çok iyi kontrol edilmesi gerekir. Gecikmeler, iptal edilen uçuşlar  için hazırlıklı olun.
30 Mayıs – 22 Haziran arasında İkizler burcunda 1. evinizde hayata nasıl yaklaştığınızı yeniden düşünmeniz gerekebilir. Görüntünüzde de bir değişiklik düşünüyorsanız - araştırmayı yapın ve  geri hareketin bitmesini bekleyin! Aynaya uzunca bir bakın. En önemli şey sizi ne mutlu ediyor bu dönemde bunu sorgulayabilirsiniz. Ayrıca  kendinizi istediğiniz gibi ifade edemeyebilirsiniz bu da ilişkilerinizde yanlış anlaşılmalara sebep olabilir.
27 Eylül – 19 Ekim arasında Terazi Burcunda  5. evinizde yaratıcı enerjinin geri çekilmesi olabilir ama , çocuğunuzla yeniden bağlantı kurmak için harika bir zaman olabilir. Geçmişte yaşanmış bir  aşk ortaya çıkabilir ama geri hareket zamanlarında buna pek rağbet etmeyin sonuç alamazsınız. Geleneksel olarak, yeni bir aşk ilişkisi başlatmak için iyi değildir.
27 Nisan -6 Ekim Plüton geri hareketi   8.evinizde başlıyor başkalarından gelen kaynaklar, ortaklıklardan elde edinilen kazançlar , ölüm ve yeniden doğuş evinizde geriliyor. Bu süreç, ortak kaynaklarınızı incelemenizi sağlayacak. Bu konularla ilgili artık geçerli olmayan maddeleri gözden geçirmek ve kaldırmak ve  hayatınızla ilgili daha önemli gereksinimler eklemek akıllıca olacaktır. Geriye dönük hareket sırasında, içsel çalışma ve çok uzun süredir gömülü olan sorunları ortaya çıkarmak için iyi bir zamandır. Bu konularda hayatınızda kontrol edilemeyen şeyler şimdi ele alınabilir  ve değiştirilebilir .
23 Mayıs -10 Ekim arası Satürn 9 .evinizde geri harekette olacak Karma Efendisi gerilediğinde, geçmiş ile şimdiki zaman ve gelecek harmanlanarak karmik borçlar çözülür. Ama hepsi olumsuz değil. Adil ve bilge bir öğretmen olarak, Satürn geri gitmesi bizim yolumuza ödüller getirecek - özellikle de doğrudan olduğu dönemde gerçek çaba gösterildiyse. Yabancılarla yapılan işler , yurt dışı konuları , eğitim ,uluslar arası ticaret, seyahat, yayıncılık, medya, ile ilgili konularda daha çok çalışacaksınız veya planlarınızı gerçekleştirmek için daha büyük bir çaba sarf edeceksiniz ve belirli ayarlamalar yapmak veya daha iyi verimlilik için planlarınızı yeniden değerlendirmek söz konusu olabilir. Genellikle Satürn, bilginin daha iyi organize edilmesini ve yeniden yapılandırılmasını gerektirir bu nedenle herhangi bir işlemi sonuçlandırmak için sabır ve azim gerekir.
21 Haziran- 18 Ekim Jüpiter geri harekette. Jüpiter 14 Mayısta Balık burcundaydı bu yüzden 21 Haziranda Balık burcunda sizlerin 10. evinizde geri gidecek Jüpiter'in geriye dönük hareketi sırasında, kariyer ve statünüzle  ilgili bazı dersleri kendi deneyimlerinizden öğrenme eğiliminde olabilirsiniz. Bu dönemde kariyerinizle ilgili kaçırdığınız fırsatlar tekrar karşınıza çıkabilir. Daha önceden kabul etmediğiniz bir iş fırsatı tekrar karşınıza çıkabilir.
Jüpiter 29 Temmuz ‘da Kova burcunda gerilemeye devam edecek sizlerin 9.evinizde bu dönemde yani 18 Ekim 2021’e kadar yurt dışı eğitim, ticaret, hukuki konular, davalar , yurt dışı seyahatleri gibi konularda kaçırılmış fırsatlar tekrar karşınıza çıkabilir. Bu dönemlerde seyahat etmeniz gerekiyorsa, gezileri daha iyi organize etmeye çalışın ve bagajınızı kaybederseniz paniğe kapılmayın. Başkalarının yardımına asla güvenmemeyi öğrenecek ve gerçekliğe daha uyumlu hale geleceksiniz.
25 Haziran-1 Aralık  Neptün geri hareketi Balık burcundaki Neptün, bizi sezgimizi ve hayal gücümüzü dinlemeye, hayal gücümüzü kullanmaya, fantezilerimizi keşfetmeye zorlarken, gerileme hareketi bizi gerçekle yüzleşmeye, ayaklarımızı yere basmamıza , korkularımızla ve endişelerimizle yüzleşmemizi sağlıyor. Bu, gizli sırların ve gerçeklerin ortaya çıkabileceği bir zamandır. Sizlerin 10.evinizde gerileyeceği için kariyeriniz ve işinizle ilgili, evlilik, aile büyükleri ile ilgili konularda endişeler korkular ve gerçeklerle yüzleşmeyi anlatıyor.