• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

OCAK 2021

OCAK 2021


OCAK 2021

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇLER 2021
Sevgili Yengeçler  2020 de zor günler geçirdik ve hepimiz kendi nasibimize düşen dersleri alarak 2021’e  geldik. Hepimiz için zor günlerin geride kaldığı, mutluluğun baş rol oynadığı bir yıl diliyorum.
2021’ in gökyüzü gündemine gelecek olursak; 2021’e en çok damgasını vuran gökyüzü görünümü  Satürn ve Jüpiter’in Kova burcuna geçişi ile yeni bir döngünün başlaması olacaktır.
Satürn 2020 boyunca 7.evinizde ikili ilişkilerinizde, eşinizle, ortağınızla, ailenizle olan ilişkilerinizle sizi bir sıra sınavdan geçirdi kimi zaman zorladı, daralttı, bazılarınız boşandı bazılarınız enine boyuna planladıktan sonra Jüpiter’in de olumlu katkısıyla, kalıcı evlilikler ya da ortaklıklar kurdu.
2020’nin sonlarında Satürn’ün ve Jüpiter’in Kova burcuna geçişiyle yeni döngünün başlamasıyla ilişkilerinizdeki sorunlarınız çözülmeye başlarken hayattaki testleriniz, finansal konulara, miraslara, ortaklıktan elde edilen gelirlerinize kayacaktır. Bu dönem gelir gider dengenizi iyi bir şekilde kurmanız gerekecektir. Bazı ödemeleri yapmakta zorlansanız da Jüpiter’in desteği ve iyi bir planlama ile ödemelerinizi yapabilirsiniz. Bu dönemde, her türlü yatırım ve harcamayı iyice gözden geçirmeli, ödemelerinize göre ayarlamalar yapmalısınız. Jüpiter’in 8.ev transitleri bazen ödemelerinizi  fazlalaştırabilir ya da abartılı harcamalara sebep olabilir. Başkalarından gelen kaynaklar veya beklentiler de gecikmeler yaşanabilir. İşten ayrılmak gibi bir düşünceniz varsa tazminatınızı almakta  zorlanabilirsiniz. Diğer taraftan korkularınız artabilir, tehlikeli durumlar yaşayabilirsiniz kimilerinizin ameliyat olması gerekebilir.
Jüpiter,11.evinizde Boğa burcunda bulunan Uranüs ile 17 Ocak da bir kare açı yapacak ve Satürn  de 17 Şubat , 14 Haziran ve 24 Aralık tarihinde 3 kez kare açı yapacak.
Jüpiter’in Uranüs ile yaptığı kare açı arkadaşlarınız, sosyal çevreniz ve kariyer getirilerinizle ilgili isteğiniz dışında ve aniden gerçekleşecek değişimler söz konusu olabilir. Diğer taraftan Satürn ile Uranüs  arasındaki zorlu açıda ise arkadaş çevrenizle ilgili kayıplar söz konusu olabileceği gibi güvence ve garantilerin zorlandığı kırılma noktaları görülebilir. Olmazsa olmaz dediğiniz arkadaşlarınıza güveninizi kaybedip hayatınızdan çıkarabilirsiniz. Kariyer getirileriniz açısından da beklediğiniz ve isteğiniz dışında değişimler olabilir.
Jüpiter  14 Mayıs’ta Balık burcuna sizlerin 9.evinize geçiş yapacak ve 21 Haziran da Balık burcunda geri hareketine başlayacak, 28 Temmuzda geri hareketteyken Kova burcuna sizlerin 8.evinize geri dönecek  ve 18 Ekim de Kova burcunda geri hareketini sonlandıracak ve yıl sonuna kadar Kova burcunda seyahatine devam edecek.
Jüpiter’in 9.evinize geçmesiyle uzak seyahatler, yabancılar, eğitim yayıncılık, dini ve ilahi konular, uzak akrabalarla ilgili konularda olumlu gelişmeler olacaktır. Yapacağınız seyahatlerde şans ve fırsatlar yakalayabilirsiniz ve keyif alabilirsiniz ve bu seyahatler ufkunuzu genişletebilir. Yabancılarla yaptığınız işler de de avantajlar elde edebilirsiniz. Seminer düzenlemek, bilgi paylaşmak için de iyi bir transittir.
Ancak 21 Haziran’da Jüpiter’in Balık burcunda geri harekete geçmesiyle Jüpiter’in desteğini tam olarak alamayabilirsiniz.9. ev konularında şans fırsatları göremeyebilirsiniz, elinizden kaçırabilirsiniz ancak geçmişte kaçırdığınız fırsatlar da tekrar önünüze gelebilir. Diğer taraftan Jüpiter retrosu astroloji gibi çalışmalar yapmak ve ruhsal gelişiminize katkıda bulunmak için iyi bir transittir.
Kova burcunda geri hareketine devam ederken Jüpiter, alamadığınız paraları almanızı desteklerken kredi almak ya da borç almak ya da vermekte gecikmeler yaşayabilirsiniz.
14 Ocak’ta Uranüs Boğa burcunda 11. evinizde düz hareketine başlayacak; aynı ideali paylaştığınız kişilerle daha fazla görüşürken, hedeflerinize uymayan arkadaşlarınızdan ise uzaklaşabilirsiniz. Hatta uzun yıllardır gelen arkadaşlıklar bile son bulabilir. Arkadaş ve sosyal çevrenizdeki bu ani değişimlerin sizin hayatınıza geri dönülmez etkileri olacaktır.
2021 yılında KAD ikizler burcunda GAD ise Yay burcunda sizlerin 6-12 hattınızda olacaklar ve tutulmaları tetikleyecekler. (KAD 12 GAD 6)
Bu süreci özellikle de tutulma zamanlarını spirİtüel güçlerinizi çok daha iyi kullanabilir, hayal gücünüze, sezgilerinize güvenebilirsiniz. Bu süreçte inzivaya çekilip meditasyon gibi çalışmalar yapabilirsiniz. Diğer yandan iş kayıpları yaşayabilirsiniz, eğer iş arıyorsanız bulmakta zorluk çekebilirsiniz. Tutulma süreçlerinde özellikle sağlığınızla ilgili konulara dikkat etmelisiniz.
2021 yılında 3 kez Merkür retrosu yaşayacağız.
İlk Merkür gerilemenizi  30 Ocak  –  21 Şubat arasında Kova burcunda yaşayacağız. Sizlerin 8.evinizde; Merkür’ün 8.evinizde geri harekete geçmesiyle parasal konularda iletişim kopukluklarından kaynaklı sorunlar yaşanabilir. Kredi almak ya da nafaka, tazminat gibi ödemelerinizi almakta zorluklar yaşayabilirsiniz. Müşterek sahip olunan değerlerle ilgili konularda sözleşme ya da anlaşma yapmak için uygun zaman dilimi olmayacaktır. Parasal sorunlarınıza çözüm bulmakta zorlanabilirsiniz.
30 Mayıs – 22 Haziran arasında İkizler burcunda 12.evinizde;
Zihninizin karışabileceği bir süreç olacaktır. Ancak aynı zamanda bu Retro ile aklınıza değişik ve güzel fikirler gelebilir. Bu nedenle ileri sürmeyi düşündüğünüz bu fikirlerinizi kayıt etmelisiniz yoksa Retro bitiminde bu fikirleri unutabilirsiniz. Diğer taraftan 12. evinizdeki  Retro eski düşmanlıklarınızı tekrar ortaya çıkarabilir, arkanızdan yapılan dedikoduları öğrenebilirsiniz.
27 Eylül – 19 Ekim arasında Terazi Burcunda sizlerin 4.evinizde;
Merkür 4. evinizde geri harekete geçmesiyle evinizde kullandığınız elektronik aletlerle ilgili sorunlar yaşamaya başlayabilirsiniz. Ailenizle ve ebeveynlerinizle iletişim kurmakta zorluklar yaşayabilirsiniz. Yanlış anlaşılmalar, kırgınlıklar söz konusu olabilir. Merkür Retroları gayrimenkul alıp satmak konusunda doğru zamanlar değildir, aldığınız evden sonrasında memnun kalmayabilir ya da kredisini ödemekte zorluk çekebilirsiniz. Bu dönemi geleceğe yönelik planlarınızı yapmak ve atacağınız adımları hesaplamak için kullanabilirsiniz.
23 Mayıs -10 Ekim arası Satürn 8.evinizde geri harekette olacak; Satürn şartları değiştirmek istemez, sağlam ve kalıcı şartlar yaratmak konusunda motivasyon verir. Satürn retrosunda borçlarınızı yapılandırmak gelir gider dengesini sağlamakta sıkıntılar yaşayabileceğiniz gibi içinizi sıkan sizi zorlayan riskli durumlarla da karşılaşabilirsiniz. Sağlığınız olumsuz etkilenebilir ancak zorunlu ameliyatlar dışında ameliyatları ertelemekte fayda olacaktır.
 25 Haziran-1 Aralık  Neptün Balık burcunda sizlerin 9.evinizde geri harekete başlayacak.
 Neptün’ün geri hareketi ile uzak seyahatler, yabancılar, eğitim yayıncılık, dini ve ilahi konular, uzak akrabalarla ilgili konularda hayal kırıklıkları, aldanmalar ve aldatılmalar söz konusu olabilir. Gelecek hedeflerinizle ilgili kafa karışıklığı ve dağılma, hedeften sapma söz konusu olabilir. Ancak spiritüel çalışmalara açık olacağınız bir dönem olacağından içsel dönüşümünüze faydası olacaktır.