• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

OCAK 2021

OCAK 2021


OCAK 2021

2021  YILI ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN
Sevgili Aslanlar  2021 yılına iki büyük gezegen Satürn ve Jüpiter’in Kova’daki transitleri damga vuracak. Kova sizlerin 7. evinizde  yönettiği burçta olduğu için kuvvetli çalışır. Satürn aynı zamanda sizlerin 6.evinizi yönetiyor ve 3.evinizin de yücelim yöneticisi.   Her türlü ortaklıklar, evlilikler, günlük rutinler, çalışma hayatınız , sağlığınız , kardeşler, yakın çevre ve akrabalar , eğitim, yolculuklar, yurt dışı bağlantılı konular 2021 yılı da dahil 2,5 yıl boyunca gündeminizde olacak. Satürn 7.evinizde olduğunda ikili ilişkiler en önemli test alanınız olabilir.  Satürn uzlaşmayı, sonuca gitmeyi zorlaştıran, engelleyen yapıdadır ve  ikili ilişkiler bu durumdan etkilenebilir. İlişkilerde güven teması ön plandadır, zorlanmalar, kopmalar söz konusu olabilir. İleri dönük işlerde uygun olmayan ilişkiler bu noktada temizlenebilir; her koşulda ortaklık, evlilik gibi yakın ilişkilerde tutumları gözden geçirme zamanlarıdır. Bazılarınız   Satürn bu alandan iken  düzgün giden bir ilişkiniz varsa evlenebilirsiniz, sağlam ve kalıcı bir evlilik olacaktır. Bazılarınız ise kötü giden evliliklerini veya ortaklıklarını sonlandırabilir, Satürn sıkıntılar varsa karşınıza çıkarır ve ilişkilerle ilgili düzen kurmayı, sorumluluk almayı ister bu yüzden de ilişkilerle ilgili sorunlarla yüzleşme zamanıdır.  17 Ocak’ta Jüpiter Uranüs ile kare açı yapacak kariyer ve iş hayatınızla ilgili beklenmedik sürprizler sizi üzebilir, iş değişikliği olabilir.  Yıl içinde Satürn de Uranüs ile kare açı yapacak ilk açı 17 Şubat , diğeri 14 Haziran ve sonuncusu ise 24 Aralık tarihinde olacak bu zamanlarda yukarıda bahsettiğimiz konularda  özellikle , kariyeriniz ve iş hayatınızla ilgili , ikili ilişkilerde veya ortaklıklarda beklenmedik hoş olmayan durumlar, zorlanmalar, mücadeleler söz konusu olabilir.
Jüpiter  Kova  burcunda 7.evinizde  Satürn ile aynı alanda bu siz sevgili yükselen Aslanları  daha rahatlatacak ,Satürn ile  her türlü ikili ilişkilerimizle  kopuşlar yaşarken Jüpiter ‘in etkisi ile ikili ilişkilerinizle ilgili fırsatlar elde  edinebilirsiniz. Evlilik, ortaklık gibi resmi imza gerektiren birliktelikler için ideal bir süreçtir eğer kişisel haritalarınız vaat ediyorsa, maddi imkânları geniş olan , yurt dışından  veya yabancı birisi  ile evlilik olabilir.  Jüpiter’in  yaklaşık 1 yıl  kalacağı bu alanda bazılarınızın hayatına   önemli, saygın, kültürlü kişiler  girebilir ve  yardımcı olabilirler. Bazılarınız ,bu dönemde yabancı bir eş veya yabancılarla ortaklaşa işlere girilebilir. Jüpiter buradan geçerken bazılarınızın  başarısı da görünür olacaktır. Kimileriniz de kendisinden farklı kültürlere ve deneyimlere sahip kişiler sayesinde  ufkunuzu genişletebilirsiniz.
14 Ocak Uranüs düz hareketine başlayacak ve sizlerin 10.evinizde kariyer, statü  alanında  radikal değişikliklere, yön ve iş değişikliklerine sebep olabilir, kadersel anlamda yeni bir yön kazanmanıza sebep olabilir. Bazılarınız daha önce  yapmadığı işlere yönelebilir, daha önce denenmemiş teknikleri deneme veya yeni teknolojileri işine katabilirsiniz. Kişisel haritalarınızda Uranüs’ün konumuna göre  hayatınızda ortaya çıkacak bu gelişmeler mecburi, zorlayıcı, geçici süre için de olsa rahatsızlık verici sonuçlar uyandırabilir ; işten çıkarılma,   otorite figürleriyle ani bir şekilde gelişen sorunlar ve aniden iş bırakmalar, toplumca hoş görülmeyen acayip durumlara maruz kalmak gibi sorunlar olabilir ama  tersine  kişisel haritalarınızda Uranüs iyi bir konumda ise değişimler istendiği gibi kolay ve akıcı olabilir, hızlı ve beklenmedik başarılar elde edilebilir, kişi toplumsal tanınma yakalayabilir. Olumlu açılarla kişinin toplum önünde çizdiği imaj pozitif yönde; olumsuz açılarda negatif yönde etkilenebilir. Bazılarınız Astroloji, metafizik gibi orijinal konulara veya insancıl konulara yönelebilir. Ayrıca  hayatınızda değişimleri yapma güdüsü hissedebilir, başkalarının otoritesini kabullenmekte zorlanabilir inisiyatif almak ve bireyselliğinizi ön plana çıkarmak istediğiniz bir süreç başlamış olabilir.
14 Mayıs – 28 Temmuz 2021 arasında Jüpiter Balık burcunda sizlerin 8.evinizde olacak bu süreçte ortaklaşa işlerden edinilen kazançlar ,ölüm ve miras, metafizik konuları gündeminizde daha fazla olacaktır.  Jüpiter’in kişisel haritalarınızda  gezegenlere gergin açıları varsa  giderlerde abartılar görülebilir, boyu aşan kredi ve borç girişimleri yüzünden zarar görülebilir. Ama olumlu açıları varsa ya da en azından olumsuz açıları yoksa, kredi ve borç girişimi açısından bu transit değerlendirilebilir. Bazılarınızın eşinin ve ortağının finans anlamında genişlemesi söz konusu olabilir. Sürpriz para kaynakları ortaya çıkabilir, aileden destek alabilirsiniz. Bazılarınız da spritüel, metafizik konulara ilgi duyabilirsiniz.
Ay düğümleri 2021 yılında sizlerin  5-11  aksında olacak Güney Ay Düğümü Yay burcunda 5.evinizde , Kuzey Ay Düğümü  İkizlerde 11.evinizde olacak.  Sizlere aşk ve ilişkiler konusunda doğru bir yol çizmeyi anlatıyor , çocuk sahibi olmak isteyebilirsiniz. Hobilerinizle birlikte yaratıcı yeteneklerinizi ortaya koyabilir, bunu kariyerinize taşıyabilir bu konuda önemli fırsatlar yakalayabilirsiniz. Bu yıl daha fazla sosyalleşeceğiniz süreçte olacaksınız.
RETROLAR
Merkür gerilemelerini  yine 3 kez yaşayacağız.
İlk Merkür gerilemenizi 30 Ocak  –  21 Şubat  arasında Kova burcunda  7.evinizde yaşayacaksınız. İlişkilerinizde  “Konuşulmamış” olarak kalan konular muhtemelen bu geçiş sırasında ortaya çıkabilir ve belki de ilişkilerdeki yolunuzu temizlemeniz için bu gereklidir. 7. evde bulunan Merkür ger hareketi, fikir farklılıklarıyla sizi bir araya getirmeye yardımcı olabilir. Bu geçiş sona erdiğinde, her iki taraf ta  birbirini çok daha iyi anladığını hissedebilir. Geleneksel olarak, Merkür geri hareketinde  evlenme veya bir düğün tarihi ayarlama önerilmemektedir. Bir sözleşme imzalamanız gerekiyorsa, en ufak detayları o küçük yazıları okuyun! Mümkünse, Merkür doğrudan gidene kadar erteleyin.
30 Mayıs – 22 Haziran arasında İkizler burcunda 11.evinizde yaşayacaksınız, eski dostlarla buluşma zamanı. Beklenmedik şekilde birbirinizle karşılaşabilirsiniz. Öte yandan, bu geçiş, bir süre için sosyal çevrenizden geri çekilmeyi de gösterebilir, arkadaşlarınızla  aranızda yanlış anlamalar olabilir, dedikodu ve söylentiler  iyi ilişkilerinize  zarar verebilir.  Bununla birlikte, artık size hizmet etmeyen bağlantıları ayıklamanın zamanı gelebilir. 11. Evdeki Merkür geri hareketi gerçek arkadaşlarınızın kim olduğunu  keşfetmenize yardımcı olabilir.  11. ev, hedeflerinize ve hayallerinize de anlatır, eksik ve yarım kalan hayallerinizi de bu dönemde gerçekleştirmek için çalışmalar yapabilirsiniz.
27 Eylül – 19 Ekim arasında Terazi Burcunda  sizlerin 3.evinizde,her türlü iletişim, ulaşım konuları gündeminizde . Bazen endişe ve sinir semptomlarını artırabilir, düşüncelerinizde netlik kazanmak için kendinize sessiz bir zaman yaratmak isteyebilirsiniz ,düşüncelerinizde karışıklık olabilir. Arabanızı bu dönemde  bakım için servise  götürün; fazla hız yapmamaya dikkat edin, telefonunuzun bataryanızı düzenli olarak şarj edin. Herhangi bir iletişiminizde doğru anlaşıldığınızı kontrol etmek için sorular sorun; mesajlarınızı kontrol edin; randevu zamanlarını kontrol et; mesaj göndermeden önce yazım denetimi yapın. Bilgisayarınızı yedekleyin, virüs ve kötü amaçlı yazılım denetleyicinizi düzenli olarak çalıştırın;  e-postaları, çifte kontrol edin. Tutamayacağın sözleri vermeyin; yakın çevrenizle, kardeşlerle olan ilişkilerinize dikkat edin sevgili Aslanlar.
27 Nisan -6 Ekim Plüton geri hareketi  6.evinizde başlıyor günlük rutinler, sağlık, çalışma hayatı ve düzenini ilgilendiren konularla ilgili artık geçerli olmayan şeyleri  gözden geçirmek ve kaldırmak ve  hayatınızla ilgili daha önemli gereksinimler eklemek akıllıca olacaktır. Geriye dönük hareket sırasında, içsel çalışma ve çok uzun süredir gömülü olan sorunları ortaya çıkarmak için iyi bir zamandır. Bu konularda hayatınızda kontrol edilemeyen şeyler şimdi ele alınabilir  ve değiştirilebilirsiniz. Kimileriniz için çalışma koşullarını yeniden gözden geçirip değişim yapma süreci olabilir, bazılarınızda bu değişimi sağlığı ile ilgili yaşayabilir ,diyete başlayabilirsiniz.
23 Mayıs -10 Ekim arası Satürn 7.evinizde geri harekette olacak Karma Efendisi gerilediğinde, geçmiş ile şimdiki zaman ve gelecek harmanlanarak karmik borçlar çözülür. Ama hepsi olumsuz değildir. Adil ve bilge bir öğretmen olarak, Satürn geri gitmesi bizim yolumuza ödüller getirecek - özellikle de doğrudan olduğu dönemde gerçek çaba gösterildiyse. Her türlü ilişkilerinizde sorumluluklar, ortaklık gerektiren konularla ilgili   daha çok çalışacaksınız , daha büyük bir çaba sarf edeceksiniz.
21 Haziran- 18 Ekim Jüpiter geri harekette. Jüpiter 14 Mayısta Balık burcundaydı bu yüzden 21 Haziranda Balık burcunda sizlerin 8.evinizde geri gidiyor olacak kredi, borçlar, ödemeler, miras, nafaka, konularında kaçırılmış fırsatlar söz konusu olabilir. Ödenmemiş borçlara af çıkabilir, ortaklıklardan gelecek maddi kazanımlar söz konusu olabilir. Tahsil edemediğiniz alacakları alabilirsiniz.
Jüpiter 29 Temmuz -18 Ekim tarihlerinde  Kova burcunda gerileyecek, evlilik, ortaklık, her türlü ikili ilişkilerinizde kaçırılmış fırsatları yakalayabileceğiniz bir süreç olabilir. Aynı zamanda yasal konularla ilgili halledemediğiniz konuların bu süreçte tekrar karşınıza çıkıp çözüm için fırsat verebilir.
25 Haziran-1 Aralık  Neptün geri hareketi 8.evinizde yaşayacaksınız. Aşırı hassaslık, gerçeklerden  uzaklaşmak, derinlere gömdüğünüz duygularınızın rüyalar yoluyla ortaya çıkmasını sağlayabilir, rüyalarınız bu dönemde sizi rahatsız edebilir. Ayrıca  bu süreçte  finansal gerçeklik kontrolü yapılması gerekebilir, harcamalarınızın  bir revizyona ihtiyacı olabilir, bütçe oluşturma rutininizi yeniden gözden geçirmekte fayda vardır.