• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

OCAK 2021

OCAK 2021


OCAK 2021

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAKLAR 2021
Sevgili Başaklar 2020 de zor günler geçirdik ve umarım 2021 sizler için sağlık, huzur ve mutluluk getirir. 2021 in gökyüzü gündemine gelecek olursak; 2021 e en çok damgasını vuran gökyüzü görünümü Satürn ve Jüpiter’in kova burcuna geçişi ile yeni bir döngünün başlaması olacaktır.
Satürn ve Jüpiter’in 2020 yılı boyunca 5. Evde transitiyle öncelikle aşk ve cinsellik, çocuklar, riskli yatırımlar, hobiler ve eğlenceli aktiviteler gibi konularda fazlasıyla sorumluluk aldınız ve tüm bu konularda sınavlardan geçtiniz, Satürn’ün ve Jüpiter’in kova burcuna geçişiyle ise 5.ev konularında rahatlama ve gösterdiğiniz çabaların sonuçlarını alma zamanı geldi.
Öte yandan Satürn’ün 5.evinizi terk edip 6.evinize geçmesiyle yoğun ve detaylı çalışmalar, size hizmet edenler, ekip arkadaşlarınız, çalışma hayatınız, iş alanınız, günlük rutinleriniz, evcil hayvanlarınız, hastalıklar ve zayıflıklar konularında sorumluluklarınız artarken tüm bu konularda testlere tabi tutulacaksınız. Bu önümüzdeki 2,5 yıl boyunca sağlık konularında son derece dikkati olmalı, düzenli ve sağlıklı beslenmeye özen göstermelisiniz. Yoğun ve detaylı işlerle uğraşmanız gerekeceğinden Satürn’ün bu transitini, çalışma stratejisi geliştirmek ve iyi organize olmak için kullanabilirsiniz ve Jüpiter’in de olumlu katkısıyla bu şekilde başarı elde edebilirsiniz. Jüpiter çalışma hayatınızla ilgili sorunlarda destek bulmanıza yardımcı olarak size fayda sağlayacaktır. Çok fazla çalışmak ve detaylara kafa yormak sağlığınızı tehdit edebileceğinden yaşam tarzınızı, alışkanlıklarınızı iyi organize etmeli, disiplininizi korumalı, diyetinize dikkat etmelisiniz. Jüpiter’in genişletme enerjisini de dikkate alarak kilo kontrolü konusuna özen göstermelisiniz. Satürn transiti süresince iş koşullarınız zorlaşabilir ve işinizdeki sorumluluklarınız artabilir. İşinizden ayrılabilirsiniz ya da ekip arkadaşlarınız işlerinden ayrılabilirler. İş ortamında uzlaşmazlıklar, engelleyici ve zorlu koşullar görülebilir.
Jüpiter ise düşüşte olduğu rahat edemediği Oğlak burcundan daha rahat ettiği ve üçlü yöneticiliğine sahip kova burcuna geçmesiyle çok daha kuvvetli çalışarak kendi varlığını çok daha iyi hissettirecek ve vaad ettiklerini rahatlıkla gösterebilecektir. Bu nedenle bu alanda Satürn olmasına rağmen ve Satürn’ün yeterince sorumluluk ve zorluk verecek olmasına rağmen Jüpiter de; bu alanda fırsatlar yaratacaktır, destekler bulmanıza, çözümler üretmenize fayda sağlayacaktır. Amaç duyusunun güçlülüğü ve sorumluluğun altında kalabileceğiniz oranda başarınız da artacaktır. Diğer taraftan astlarınızın başarıları ve terfileri de söz konusu olabilir. Satürn’ün getirdiği zorluklara rağmen performansınızı maksimum düzeye getirebilir ve yeteneklerinizi sergileyebilirsiniz. Satürn’ün sağlığınızla ilgili tetikleyebileceği sağlık sorunlarınıza Jüpiter tedavi, sürecinde destek olarak, hastalığınızın iyiye gitmesini sağlayabilir.
Jüpiter,9.evinizde Boğa burcunda bulunan Uranüs ile 17 Ocak da bir kare açı yapacak ve Satürn de 17 Şubat, 14 Haziran ve 24 Aralık tarihinde 3 kez kare açı yapacak.
Jüpiter’in Uranüs ile yaptığı kare açı; yabancılarla bağlantılı işler, internet üzerinde yapılan işler, seyahatler, eğitim almak ve vermek konularında ilgili isteğiniz dışında ve hızlı bir şekilde gerçekleşecek değişimler ve olaylar söz konusu olabilir. Diğer taraftan Satürn ile Uranüs arasındaki zorlu açıda ise değiştirmek istediğiniz konularda değişim desteği bulmakta zorlanırken isteğiniz dışında gelişebilecek olaylarda dış faktörlerin etkileri olurken işler sizin kontrolünüzden çıkabilir. Özellikle 9. Ev konularında ve işinizle ilgili konularda ya da sağlığınızla ilgili konularda çok da güvende olamayacağınız günler olabilir.
Jüpiter  14 Mayıs da Balık burcuna sizlerin 7.evinize geçiş yapacak ve 21 Haziran da Balık burcunda geri hareketine başlayacak,28 Temmuzda geri hareketteyken kova burcuna sizlerin 6.evinize geri dönecek  ve 18 Ekim de kova burcunda geri hareketini sonlandıracak ve yıl sonuna kadar Kova burcunda seyahatine devam edecek.
Jüpiter’in 7.evinize geçmesiyle ikili ilişkileriniz, eşiniz, partneriniz, davalarınız, danışmanlık vermek, ortaklıklarınızla ilgili konularda olumlu gelişmeler olacaktır. Bu süreçte ortaklık teklifleri alabilir, ortaklaşa projelere imza atabilirsiniz. Önemli saygın, kültürlü kişiler hayatınıza girebilir, size yardımcı olabilirler. Yabancı bir eş ya da yabancı bir ortak hayatınıza girebilir. Ancak 21 Haziranda Jüpiter’in balık burcunda geri harekete geçmesiyle Jüpiter’in desteğini tam olarak alamayabilirsiniz.7 ev konularında şans fırsatları göremeyebilirsiniz, elinizden kaçırabilirsiniz ancak geçmişte kaçırdığınız fırsatlar da tekrar önünüze gelebilir. Kova burcunda 6.evinizde geri hareketine devam ederken Jüpiter, geçmişte kaçırdığınız iş fırsatlarını tekrar hayatınıza getirebilir ya da eski bir ekip arkadaşınız tekrar sizin ekibinize dahil olabilir.
14 Ocak da Uranüs Boğa burcunda 9 Evinizde düz hareketine başlayacak; Uranüs’ün düz harekete geçmesiyle farkındalık ve aydınlanma potansiyeliniz artacak, hayata bakış açınız daha da genişleyecek ve kişisel gelişiminiz anlamında hızla yol kat edebileceksiniz. Yabancılarla işler, internet üzerinden yapılan işler konularında bilimden ve teknolojiden daha fazla yararlanabilirsiniz.
2021 yılında KAD ikizler burcunda GAD ise Yay burcunda sizlerin 4-10 hattınızda olacaklar ve tutulmaları tetikleyecekler. (KAD 10 GAD 4)
Gad 4. evinizde ailevi konularda sorunlar ya da kayıplar yaşatabileceği gibi taşınmak ya da sıklıkla yer değiştirmek söz konusu olabilir. Ailenizin sağlığı ile ilgili konular gündeminize gelebilir. Diğer taraftan kariyer alanında olumlu gelişmeler ve kazançlar, terfi, başarı ve şöhret elde etmek de söz konusu olacaktır. Mesleki becerilerinizin gelişmesi ve işle ilgili şans ve kısmetlere açık olacaksınız.
2021 yılında 3 kez Merkür retrosu yaşayacağız.
İlk Merkür gerilemenizi  30 Ocak  –  21 Şubat arasında Kova burcunda yaşayacağız. Sizlerin 6.evinizde;
İş alanınızdaki Merkür retrosunda özellikle iş sözleşmelerine imza atmak, iş başvurusu yapmak, yeni ekip arkadaşları seçmek ya da işinizi geliştirmek için başlangıçlar yapmak için çok da uygun olmayan bir zaman dilimi olacaktır. Özellikle ekip arkadaşlarınızla ya da müşterilerinizle iletişim sorunları yaşayabilirsiniz ve ofis elektronik aletleriniz bozulabilir.
30 Mayıs – 22 Haziran arasında İkizler burcunda 1o.evinizde;
Kariyer evinizdeki Merkür gerilemesi özellikle patronlarınız, otorite figürleri, müdürleriniz ve ailenizle iletişim sorunları yaratabilir. Yanlış anlaşılmalar sizi zor durumda bırakabilir. Yanlış birine mail ya da mesaj göndermek gibi elektronik iletişim kazaları söz konusu olabilir. Merkür retrosunda; iş başvurusu yapmak ya da terfi ya da zam istemek gibi davranışlar doğru olmayacaktır.
27 Eylül – 19 Ekim arasında Terazi Burcunda sizlerin 2.evinizde;
Para ve maddi varlıklarınızı anlatan 2. Evinizde Merkür retrosunun gerçekleşmesi, özellikle para ile ilgili konularda anlaşma yapmak, sözleşme imzalamak, kredi almak, borç almak ve borç vermek gibi işlemleriniz için doğru zaman dilimi olmayacaktır. İmzaladığınız sözleşmenin maddelerinde ya da aldığınız kredinin geri ödeme koşullarında sizi zora sokabilecek maddeler olabilir. Diğer taraftan alamadığınız bir alacağınız varsa bu Retro sürecinde o alacağı alma şansınız bulunabilir.
23 Mayıs -10 Ekim arası Satürn 6.evinizde geri harekette olacak
Şartları değiştirmek istemeyen Satürn, işinizle ilgili konularda sağlam ve kalıcı şartlar yaratmak konusunda motivasyon verir. Ancak Satürn Retro harekette iken sağlam ve kalıcı şartlar oluşturmakta, işinizi yapılandırmakta ve ekip arkadaşlarınızla organize olmakta sorunlar yaşayabilirsiniz. Satürnün testten geçirme motivasyonunu daha derinden ve sıkıntılı bir şekilde hissedebilirsiniz.
25 Haziran-1 Aralık  Neptün Balık burcunda sizlerin 7.evinizde geri harekete başlayacak.
Neptünün 7.evinizdeki geri hareketinde özellikle ilişkiler konusunda; eşiniz, partneriniz, ortağınız ya da yakın arkadaşlarınızla ilişkilerinde yanılmalar, aldanmalar, aldatmalar, kandırılmalar ya da hayal kırıklığı yaşanabilir. İlişkilerinizde dağılmalar, kayıplar söz konusu olabilir. Neptün Retrolarının ilham verici enerjiisini özellikle spirtüel konularda danışmanlık verirken kullanabilirsiniz.
 
 
 
 
 
 
 
 
.