• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

OCAK 2021

OCAK 2021


OCAK 2021

2021  YILI TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ
Sevgili Teraziler  2021 yılına iki büyük gezegen Satürn ve Jüpiter’in Kova’daki transitleri damga vuracak. Kova sizlerin 5. evinizde  yönettiği burçta olduğu için kuvvetli çalışır. Satürn aynı zamanda sizlerin 4.evinizi yönetiyor 5.ev çocuklar, aşk ve cinsellik, hobiler ve eğlenceli aktiviteler, sahnede olma becerileri gibi alanları anlatır ve 2,5 yıl boyunca bu konular hem sorumluluk hem de testlerinizin bu konularla ilgili olacağını gösterir. Bazılarınız çocuk sahibi olmak bu konuda sorumluluk  almak isteyebilirsiniz. Çocuk sahibi iseniz bu süreçte  çocuklarla ilgili  sorumluluklar artabilir. Bazılarınızın çocukları bu dönemde  somut ve kalıcı adımlar atabilir, işe girebilir, eğitim ile ilgili sınavlardan geçiyor olabilir. Kimileriniz  çocuklarınızın sağlığı konusunda sorunlarla karşılaşılabilir. Bazılarınız aşk ve cinsellikle ilgili konularda problemlere, uzaklaşmalara işaret edebilir. Bekar olanlarınız bu dönemde kendinizden yaşça büyük ya da olgun tavırlı bir kişi ile aşk yaşayabilirsiniz. Aşk ilişkilerinizi yerine oturtmaya bu konuda sağlam temeller atmaya yardımcı olur. Kimileriniz hobilere ve sportif aktivitelere odaklanabilir, bu alanlarda profesyonelleşme, çalışma gibi olasılıklar da gündeme gelebilir , belki hobilerinizi kariyere dönüştürebilirsiniz. Kimileriniz bu dönemde ev satın alabilir, başka bir yere taşınabilir. Kendinizle ilgili yeni kararlar alacağınız hayata karşı sorumluluklarınızın veya aileye karşı sorumluluklarınızın artacağı bir süreç te olabilir. 17 Ocak’ta Jüpiter Uranüs ile kare açı yapacak çocuklarla ,aşk hayatınız , başkalarından gelen kaynaklarla ile ilgili beklenmedik sürprizler sizi zorlayabilir. Yıl içinde Satürn de Uranüs ile kare açı yapacak ilk açı 17 Şubat  , diğeri 14 Haziran ve sonuncusu ise 24 Aralık tarihinde olacak bu zamanlarda yukarıda bahsettiğimiz konularda  özellikle , aşk, çocuklar, hayattan keyif alma, ailevi problemler,  ortaklıklardan gelen kazançlarla ilgili beklenmedik hoş olmayan olaylar , zorlanmalar, mücadeleler söz konusu olabilir.
Jüpiter  Kova  burcunda 5.evinizde  Satürn ile aynı alanda bu siz sevgili yükselen Terazileri  daha rahatlatacak , çocuklar, aşk hayatı, yaratıcı fikirler ve sanatsal yaratıcılıklar, eğlenceli aktiviteler ve pozitif gelişmeler ile Satürn’ün getirdiği testleri daha kolay atlatabilirsiniz.  Çocuk sahibi olmayı denemek açısından da değerlendirilebilir bir süreçte olabilirsiniz. Çocuklarınız varsa, bu dönemde  ilişkileriniz daha iyi olabilir, onlarla gurur duyulacak olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Sanatsal konularda yeteneğiniz varsa bu dönemde  yaratıcılığınız artabilir; daha fazla şey üretebilirsiniz. Artistik ve sanatsal işlerde de kendinizi gösterme şansınız ve potansiyeliniz güçlenebilir, daha fazla kazanım elde edebilirsiniz. Bazılarınız  hobilerinize, sportif aktivitelere daha çok vakit ayırabilirsiniz. Aşk hayatınızla ilgili olumlu gelişmeler beklenebilir , yaşayacağınız aşk ve cinsellik deneyimleri  hayatınıza renk katabilir. Bazılarınız kendinizden farklı kültürden veya daha fazla hayat deneyimine sahip kişilerle aşk yaşayabilir. Bazılarınız da yatırım yapanlarınız özellikle yatırımlarınızın arttığını görebilirsiniz.
14 Ocak Uranüs düz hareketine başlayacak ve sizlerin 8.evinizde kriz ve zorlanma yaratan durumlar, dramatik değişimler yaşanabilir, ölüm ötesi, okült ve metafizik konularla ilgilenmeye başlayabilirsiniz.  Bazılarınızın hayatında  ani ölümler, miraslar veya ödemelerle ilgili konularda beklenmedik gelişmeler olabilir. Ortaklaşa değerlerle ilgili konularda beklenmedik durumlar ortaya çıkabilir. Kredi, borç gibi durumlarla ilgili beklenmedik sıkışıklıklar, kayıplar, zor duruma düşürebilecek muhasebe, vergi, sigorta gibi şeylerle ilgili durumlarla karşılaşabilir eğer haritalarınızda Uranüs olumlu bir konumda ise tüm bu konularda olumlu gelişmeler olabilir.
14 Mayıs – 28 Temmuz 2021 arasında Jüpiter Balık burcunda sizlerin 6.evinizde olacak bu süreçte sağlık, iş ilişkileri ve koşulları, astlar, hizmetliler ve çalışanlarla  ilgili  fayda ve destek bulabilirsiniz, iş koşullarıyla ilgili fırsatlar ,iş yeteneklerini geliştirmek ve iş koşullarını iyileştirmek  daha belirgin hale gelebilir . Kendinizi iş alanında  daha mutlu ve iyimser  hissedebilirsiniz. 6. ev hastalıklar ve zayıflıklar evidir. Jüpiter de  bu alanda iken sağlıkla ilgili koruyucu ve iyileştirici özellikler verir. Bazılarınız bu süreçte  günlük hayatınızı iyi düzenlemek, spor ve benzeri aktivitelere vakit ayırmak isteyebilirsiniz.
Ay düğümleri 2021 yılında sizlerin  3-9  aksında olacak Güney Ay Düğümü Yay burcunda 3.evinizde , Kuzey Ay Düğümü  İkizlerde 9.evinizde olacak. Kardeşler, yakın akrabalar, yakın çevrenizde bitişler, kopmalar olabilir. Bu süreçte tarafsız bilgiye ulaşmak, maceracı ruhunuzu harekete geçirmek, öğrenmek için güvenli alanınızdan çıkarak  bilmediğiniz görmediğiniz yerlere giderek yeni tecrübeler edinmek isteyebilirsiniz. Yurt dışına açılmak, farklı kültürlerden insanlar ile tanışmak, dil öğrenmek, kişisel gelişim ve mahkeme konuları gündeminizde olabilir. Yaşam felsefenizde güncellemeler yapmak isteyebilirsiniz. Optimist düşünce sistemi geliştirerek hayata bakış açınızı değiştirerek  yaşama daha umutlu yaklaşmayı deneyimleyeceğiniz bir yıl olabilir.
RETROLAR
Merkür gerilemelerini  yine 3 kez yaşayacağız.
İlk Merkür gerilemenizi 30 Ocak  –  21 Şubat  arasında Kova burcunda  5.evinizde yaşayacaksınız. Yaratıcılığımızı anlatan bir alan olduğu için sanki kendinizi ifade etme becerinizde kısıtlanmalar olmuş, yaratıcılığınızı kaybetmiş gibi hissedebilirsiniz. Kimileriniz için  bu süreç çocuğunuzla yeniden bağlantı kurmak için harika bir zaman olabilir. Bazılarınız için ise eski bir aşk alevi tekrar ortaya çıkabilir. Ama bu dönemde eski aşklara itibar etmemekte fayda vardır. Geleneksel olarak, yeni bir aşk ilişkisi başlatmak için en iyi zaman bu değildir.
30 Mayıs – 22 Haziran arasında İkizler burcunda 9.evinizde yaşayacaksınız. Bu, daha önce başarısız olunmuş sınavlara tekrar girmek veya eğitime geri dönmek için iyi bir zamandır. Çalışmanızı gözden geçirmek, düzenlemek, yeniden yazmak  için bu zamanı kullanın. Yurt dışı konuları, uluslararası ticari bağlantıları, akademik konuları tekrar gözden geçirmek ve gerekli düzenlemeleri yapak için çok iyi bir süreçtir. Genel olarak,  seyahat planlarının güçlü kontrol edilmesi gerekir. Gecikmeler, iptal edilen uçuşlar ve kaybolan bagajlarınız için  hazırlıklı olun. 9. ev aynı zamanda inanç kavramıyla da ilişkilendirilmiştir. Kendinize veya daha yüksek bir varlığa olan inancınızı sorgulanabilir, yaşam felsefenizi, dünya görüşünüzü yeniden gözden geçirmek isteyebilirsiniz.  
27 Eylül – 19 Ekim arasında Terazi Burcunda  sizlerin 1 .evinizde, hayata  nasıl yaklaştığınızı yeniden düşünmeniz gerekebilir. Görüntünüzde bir değişiklik yapmak isteyebilirsiniz fakat bu süreçte bu önerilmez ama  araştırma yapabilir, en iyi doktoru araştırabilirsiniz. Bu dönemde kişisel kararlar almak isteyebilir sizi en çok neyin mutlu ettiğini de sorgulayabilirsiniz. 
27 Nisan -6 Ekim Plüton geri hareketi 4. evinizde başlıyor aile, yuva, ev ile ilgili artık geçerli olmayan şeyleri gözden geçirmek ve kaldırmak ve  özel hayatınızla ilgili daha önemli gereksinimlere odaklanmak akıllıca olacaktır. Geriye dönük hareket sırasında, içsel çalışma ve çok uzun süredir gömülü olan sorunları ortaya çıkarmak ve bu konularda hayatınızda kontrol edilemeyen şeyler şimdi ele alınabilir ve değiştirilebilir.
23 Mayıs -10 Ekim arası Satürn 5.evinizde geri harekette olacak Karma Efendisi gerilediğinde, geçmiş ile şimdiki zaman ve gelecek harmanlanarak karmik borçlar çözülür. Ama hepsi olumsuz değildir. Adil ve bilge bir öğretmen olarak, Satürn geri gitmesi bizim yolumuza ödüller getirebilir - özellikle de doğrudan olduğu dönemde gerçek çaba gösterildiyse. Aşk hayatınız, çocuklar, yaratıcı aktiviteler, hobiler, borsa, dolar vb yatırımlar ile ilgili konularla  daha çok çalışacaksınız , daha büyük bir çaba sarf edeceksiniz ve daha fazla sorumluluk alacağınız bir süreç olabilir.
21 Haziran- 18 Ekim Jüpiter geri harekette. Jüpiter 14 Mayısta Balık burcundaydı bu yüzden 21 Haziranda Balık burcunda sizlerin 6.evinizde geri gidiyor olacak çalışma hayatı , yanınızda çalışanlar, size hizmet eden kişiler, günlük rutinler, sağlık ile ilgili  konularda kaçırılmış fırsatlar söz konusu olabilir. Yeni bir iş teklifi alabilirsiniz, sağlığınızla ilgili yaptıramadığınız testleri , kontrolleri yaptırma şansınız olabilir, yeni bir diyete başlayabilirsiniz.
Jüpiter 29 Temmuz -18 Ekim tarihlerinde  Kova burcunda gerileyecek, aşk, çocuklar ve yaratıcılık gerektiren konularda, kaçırılmış fırsatları yakalayabileceğiniz bir süreç olabilir. Aynı zamanda çocuklarınızla ilgili kaçırılmış fırsatlar veya aşk hayatınızla ilgili  fırsatlar bu süreçte tekrar karşınıza çıkıp çözüm için fırsat verebilir.
25 Haziran-1 Aralık  Neptün geri hareketi 6.evinizde yaşayacaksınız. Aşırı hassaslık, gerçeklerden  uzaklaşmak, işinizle ve çalışma hayatınızla ilgili, rutin işler ve sağlığınızla ilgili  kontrol yapılması gerekebilir,   çalışma düzeninizin bir revizyona ihtiyacı olabilir, sağlık ve günlük  rutininizi yeniden gözden geçirmekte fayda vardır.