• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

OCAK 2021

OCAK 2021


OCAK 2021

AKREP VE YÜKSELEN AKREPLER 2021
2021 e en çok damgasını vuran gökyüzü görünümü Satürn ve Jüpiter’in kova burcuna geçişi ile yeni bir döngünün başlaması olacaktır. Satürn ve Jüpiter sizlerin kova burcuna yani sizlerin 4. Evinize geçti.
Satürn ve Jüpiter’in 2020 yılı boyunca 3. evinizde transitiyle öncelikle kardeşleriniz, yakın akrabalarınız, çocukluk arkadaşlarınız ile ilişkileriniz, zihinsel aktiviteler, kısa seyahatler, eğitim, öğretim, gibi konularda şans ve kısmetler yakalarken fazlasıyla sorumluluk aldınız ve tüm bu konularda sınavlardan geçtiniz. Satürn ve Jüpiter’in kova burcuna geçişiyle ise 3.ev konularında rahatlama ve gösterdiğiniz çabaların sonuçlarını alma zamanı geldi.
Bu öğretmen ikilinin 4. evinize transiti ile birlikte ailevi konular, eviniz, yaşadığınız yer, gayrimenkulleriniz gibi konularda önemli şans ve fırsatlar elde ederken bir taraftan da bu konularda fazlasıyla mesuliyet alacağınız bir dönem olacaktır. Satürn’ün 4.evinizde kalacağı bu 2.5 yıl tam bir temel atma dönemi olacaktır. Burası haritanın en dip noktasıdır ve bu transit dışarıdaki hayatla, gelecek ve kariyer hedeflerinizle ilgili mücadelenin de verildiği yerdir. Sağlam temeller atmanız gereken, doğru başlangıçlar yapmanız gereken ve bunu için de ne istediğinizi belirlemeli ve kararlı adımlarla ilerlemelisiniz. Jüpiter’in aynı evde transiti ile doğru başlangıçlar yapmanız için gerekli desteği özellikle de ailenizden alabilirsiniz. Dış dünyanızdan çok iç dünyanızın genişleyeceği bu dönemde; ailenizle ilgili birçok konuda testten geçmenize rağmen huzur ve dengeyi sağlayabilirsiniz. Bu süreç ailevi konulara fazlasıyla eğilmek zorunda kalmanız nedeni ile kariyer ve kişisel hedeflerinize eğilmekte zorluk yaşayabilirsiniz. Satürn’ün hayatınızı yapılandırma çabası Jüpiter’in sunacağı fırsatlar sayesinde ev ve gayrimenkul alış verişi yapmak, ev ve yer değiştirmek açısından değerlendirebileceğiniz bir süreç olacaktır önümüzdeki bir yıl.
Jüpiter,7.evinizde Boğa burcunda bulunan Uranüs ile 17 Ocak da bir kare açı yapacak ve Satürn de 17 Şubat, 14 Haziran ve 24 Aralık tarihinde 3 kez kare açı yapacak.
Jüpiter’in Uranüs ile yapacağı bu açı kişisel ve ruhsal gelişiminiz açısından olumlu etkiler taşısa da özellikle aileniz ve tüm ikili ilişkileriniz açısında şans ve fırsatları yakalamak konusunda zorluklar yaşayabilirsiniz.
Satürn’ün  Uranüs ile yapacağı zorlu açılar da ise Uranüs’ün değişim ve yenilik isteyen yapısı ile Satürn’ün şartları koruma enerjisinin çatışması söz konusu olacaktır. Hayatınıza giren yenilikleri kabullenme ve hayatınıza kolaylıkla dahil etmek de zorluklar yaşayabilirsiniz. Kariyerinizle, ailenizle ve genel olarak ilişkilerinizle ilgili olarak dış faktörlerin etkisiyle isteğiniz dışı değişimler söz konusu olabilir ve bu değişimleri kontrol etmeniz mümkün olmayacaktır.
Jüpiter 14 Mayıs da Balık burcuna sizlerin 5.evinize geçiş yapacak ve 21 Haziran da Balık burcunda geri hareketine başlayacak,28 Temmuzda geri hareketteyken kova burcuna sizlerin 4.evinize geri dönecek ve 18 Ekim de kova burcunda geri hareketini sonlandıracak ve yılsonuna kadar Kova burcunda seyahatine devam edecek.
Jüpiter’in 5. Evinize balık burcuna geçmesiyle, çocuklar, aşk hayatı, yaratıcı fikirler ve sanatsal yaratıcılıklar, eğlenceli aktivitelerle ilgili pozitif gelişmeler yaşayabilirsiniz. Çocuk sahibi olmak isteyen yükselen Akrepler, bu konuda girişimlerde bulunabilirler. Eğer çocuklarınız varsa onlarla ilgili güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz. Sanatsal konularda yeteneği olan biri iseniz bu süreçte yaratıcılığınız artabilir ve daha fazla şey üretebilirsiniz. Aşk hayatınızla ilgili de olumlu gelişmeler yaşanabilir.
Ancak 21 Haziranda Jüpiter’in balık burcunda bu defa geri harekete geçmesiyle Jüpiter’in desteğini tam olarak alamayabilirsiniz.5 ev konularında şans fırsatları göremeyebilirsiniz, elinizden kaçırabilirsiniz ancak geçmişte kaçırdığınız fırsatlar da tekrar önünüze gelebilir.
14 Ocak da Uranüs Boğa burcunda 7. Evinizde düz hareketine başlayacak;
Uranüs’ün direk harekete geçmesiyle ilişkilerde ani ve beklenmedik gelişmelere, değişimlere açık olacaksınız. Özgürlük ihtiyacınızın artacağı bu dönemde başkalarının hakimiyetini kabullenmekte zorluk yaşayabilirsiniz. İlişkilerinizde hareketlenme olacaktır. Sıra dışı değişik diye nitelendirebileceğiniz kişilere ilgi duyabilirsiniz. Size sıkıcı gelen ve enerjisini tamamlamış ilişkileriniz de sonlanacaktır.
2021 yılında KAD ikizler burcunda GAD ise Yay burcunda sizlerin 2-8 hattınızda olacaklar ve tutulmaları tetikleyecekler. (KAD 8 GAD 2)
2021 yılı boyunca ortak kazançlar, miras ya da eşinizin kazançları ile ilgili artışlar ve imkanlarda fazlalaşma söz konusu olacaktır. KAD ın 8.evinizde seyahati sağlığınızla ilgili de olumlu etkiler verecektir. Ancak GAD nün 2. Evdeki transiti ile kendi paranızda kayıplar, paranızı değerlendirmekte sorunlar yaşayabilirsiniz.
2021 yılında 3 kez Merkür retrosu yaşayacağız.
İlk Merkür gerilemenizi 30 Ocak  –  21 Şubat arasında Kova burcunda yaşayacağız. Sizlerin 4.evinizde;
4.Evinizdeki Merkür gerilemesinde özellikle ailenizle iletişim konusunda sorunlar yaşayabilirsiniz. Karşılıklı yanlış anlaşılmalardan kaynaklı kırgınlıklar söz konusu olabilir. Diğer taraftan Merkür retrosu boyunca evinizde kullandığınız elektronik aletler bozulabilir ve tamir etmek ya da yenisi almak için retronun bitişini beklemeniz gerekecektir. Merkür retrosu taşınmak ya da gayrimenkul alım satımı yapmak ya da herhangi bir sözleşme imzalamak için de uygun bir süreç olmayacaktır. Bu tip işlerinizi Merkür retrosunun bitimine bırakmak en doğrusu olacaktır.
30 Mayıs – 22 Haziran arasında İkizler burcunda 8.evinizde;
8.evinizdeki Merkür retrosunda mali tablonuzu dengelemekte sorunlar yaşayabilirsiniz. Kredi almak  için çok da uygun olmayan bir zaman dilimi olacaktır. Kredi almakta zorluk yaşayabileceğiniz gibi aldığınız kredinin şartları sonrasında sizi zorlayabilir ve zarara uğratabilir. Eğer miras gibi bir beklentiniz varsa bu konuda da işler istediğiniz gibi gitmeyebilir, imzaladığınız anlaşmalar sizin için ha kaybına sebebiyet verebilir, dikkatli olmalısınız. Aynı zamanda borç vermek için de doğru bir süreç olmayacaktır, verdiğiniz borcu geri alamama ihtimaliniz yüksek olacaktır. Diğer taraftan alamadığınız eskiden kalma alacakları alabileceğiniz bir süreç de olabilir.
 
27 Eylül – 19 Ekim arasında Terazi Burcunda sizlerin 12.evinizde;
12. Evinizdeki Merkür retrosu arkanızdan yapılan dedikoduları, çevrilen işleri arttırabilir. Zihniniz eski sorunlara kayabilir, unutmak istediğiniz şeyler tekrar karşınıza çıkabilir ve ruhsal olarak kendinizi iyi hissetmeyebilirsiniz. Fikirlerinizi insanlara anlatmak konusunda zorluklar yaşayabilirsiniz. Kurnazlıklara ve dolandırıcılıklara açık olabilirsiniz, dikkatli, olmakta fayda var.
23 Mayıs -10 Ekim arası Satürn 4.evinizde geri harekette olacak
Şartları değiştirmek istemeyen Satürn, ailenizle veya kariyerinizle  ilgili konularda sağlam ve kalıcı şartlar yaratmak konusunda motivasyon verir. Ancak Satürn Retro harekette iken sağlam ve kalıcı şartlar oluşturmakta, ailevi sorunları çözmekte ve kariyerinize odaklanmakta sorunlar yaşayabilirsiniz. Satürn’ün testten geçirme motivasyonunu daha derinden ve sıkıntılı bir şekilde hissedebilirsiniz.
25 Haziran-1 Aralık  Neptün Balık burcunda sizlerin 5.evinizde geri harekete başlayacak
Neptün’ün 5.evinizdeki geri hareketinde aşk hayatınız, çocuklar, eğlenceli aktiviteler, riskli yatırımlar konularında yanılmalar, aldanmalar, aldatmalar, kandırılmalar ya da hayal kırıklığı yaşanabilir. Aşk hayatınızda enerjisi tükenmiş ilişkilerinize son verebilirsiniz. Diğer taraftan Neptün retrosunu yaratıcılık evinde güçlü bir şekilde yaşayacağınız için ilham kapılarınız açık olacaktır. Beste yapmak, yazmak, resim yapmak gibi sanatsal konularda başarılı işler çıkarabilirsiniz.