• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

OCAK 2021

OCAK 2021


OCAK 2021

2021 YILI YAY VE YÜKSELEN YAY YORUMLARI
Sevgili Yaylar ve Yükseleni Yay olanlar   2021 yılına iki büyük gezegen Satürn ve Jüpiter’in Kova’daki transitleri damga vuracak. Kova sizlerin 3. evinizde  yönettiği burçta olduğu için kuvvetli çalışır. Satürn aynı zamanda sizlerin 2.evinizi yönetiyor demek ki 2,5 yıl boyunca yakın çevre, eğitim, bilgi ve iletişimsel konular, seyahatlerle ilgili konularda sorumluluklar alacağınıza ve bu konularla ilgili testlere ve sınavlara tabi tutulacaksınız. Aynı zamanda  Satürn’ün burada hareket ediyor olması, zihinsel ve eğitimsel konulara odaklanacağınızı, sınavlara veya fikirlerin ortaya konulacağı kitap benzeri uzun süreli hazırlıklara girişebileceğinizi anlatıyor. Bazılarınız  eğitim öğrenim, okuma ve yazma gibi konulara odaklanabilir, derin araştırmalar yapabilir, örneğin tez hazırlayabilirsiniz. Tabi tüm bunlar kolay olmayacaktır , eğitimle veya araştırmalarla ilgili zorlanmalar, daha fazla çalışma gerekliliği ortaya çıkabilir hatta karamsarlık ve endişe söz konusu olabilir. Bazılarınız bu dönemde iletişimsel sorunlar yaşanabilir. Bazılarınız kardeşlerle ve yakınlarla ilgili sorunlar ,yanlış anlaşılmalar yüzünden sorunlar, ilişkilerde sorunlar yüzünden veya taşınma gibi temalar yüzünden uzaklaşmalar görülebilir. Bazılarınızın  kardeşi  evden ayrılabilir kendine yeni bir düzen kurmak isteyebilir. Bazılarınız bu dönemde borç altına girebilir ve ödeme ile ilgili sıkıntılar yaşayabilir. Kimileriniz ticaret hayatıyla ilgili kontratlar ve anlaşmaları ile  ilgili sorunlar yaşayabilir. 17 Ocak Jüpiter Uranüs ile kare açı yapacak, çalışma hayatınız , günlük rutinlerinizle ilgili beklenmedik hoş olmayan gelişmeler olabilir. Yıl içinde Satürn 6.evinizde Boğa burcundaki Uranüs ile kare açı yapacak ilk açı 17 Şubat , diğeri 14 Haziran ve sonuncusu ise 24 Aralık tarihinde olacak bu zamanlarda yukarıda bahsettiğimiz konularda  özellikle , yakın çevre, kardeşlerinizin hayatı ile olan olaylar, onlarla ilişkiler, eğitim ile ilgili , iletişim ile ilgili konular, sağlık , çalışma hayatı ile ilgili, çalışma düzeniniz ve günlük rutinlerle ilgili beklenmedik hoş olmayan olaylar , zorlanmalar, mücadeleler söz konusu olabilir bu yüzden yeniliklere açık olmak, yeni fikirlere adapte olmak gerekir.
Jüpiter  yani sizin yöneticiniz Kova  burcunda 3.evinizde  Satürn ile aynı alanda bu siz sevgili yükselen Yayları   daha bir rahatlatacak , Jüpiter’in yaklaşık bir yıl boyunca kardeşler, yakın çevre ilişkileri, zihinsel aktiviteler, iletişim, kısa seyahatler, fikirleri yazılı veya sözlü ortaya koyma, eğitim, yayıncılık gibi konularla önemli gelişmeler ve şanslar yakalayabilirsiniz. Kimilerinizin  hayat görüşleri genişler; eski kalıplar açılmaya başlar, önyargılar azalır. Bazılarınız ise geleceğe dönük planlarınızda , fikir ve görüşlerinizi daha çok sayıda insana ulaştırabilir, kitlenizi genişletebilirsiniz. Bazılarınız yeni ticari sözleşmeler yapabilir, tecrübenizi iş veya kariyerinizde kullanabilirsiniz. Bu transit süresince yakın çevreyle iyi iletişim içerisinde olmak bütün kapıları açabilir,  yakınlarınızdan aldığınız maddi ve manevi destek artabilir. Jüpiter’in hareket etmekte olduğu alanda ılımlılık, huzur ve barış söz konusudur eğer kardeşler, akrabalar ve yakın çevrenizde küs olduğunuz kimseler varsa  dargınlığınız ortadan kalkabilir, uzakta olan yakınlarınızı görebilme şansınız artabilir.  Sadece kendi hayatınızda değil, kardeşlerinizin  veya sevdiklerinizin hayatında da bir şeyler yolunda gitmeye başlayabilir. Kimilerinizin kısa seyahatlerinde artış olabilir ya da seyahatlerde bazı şanslar yakalayabilirsiniz. Bazılarınız bu dönemde arabasını yenileyebilir, bazılarınızın kardeşleri veya yakın çevresindeki kişiler ticaret hayatına veya yeni bir eğitime  başlayabilir veya sizin ticaret ve eğitim  ile ilgili başlangıçlarınız olabilir ,her koşulda önemli görüşmeler, anlaşmalar yapmak için uygun bir dönemdir .
14 Ocak Uranüs düz hareketine başlayacak ve sizlerin 6.evinizde günlük rutinlerin dışına çıkılabilir, ani gelişen durumlar  günlük ortamınızı değiştirebilir veya hareketlendirebilir. Çalışma hayatı olanlarınız  için  çok yoğun değişiklikler zamanıdır, çalışanlar, astlar, çalışma ortamında birden ortaya çıkıveren değişiklikler, iş ve pozisyon değişiklikleri görülebilir. Eğer Uranüs kişisel haritalarınıza sert açılar yapıyorsa  günlük işlerinin organizasyonunda aksaklıklar, istenmeyen yön ve durum değişiklikleri yaşanabilir, sağlıkta beklenmedik sorunlar, iniş çıkışlar görülebilir. Beklenmedik rahatsızlıklar, sinirsel gerginlik ve yıpranma, tansiyonda ani iniş çıkışlar söz konusu olabilir. Eğer olumlu açılar söz konusu ise   iş alanında kullandığınız tekniklerde veya işe yaklaşım biçiminizde değişiklikler yaratabilir; daha evvelce çalışmadığınız farklı konulara eğilebilirsiniz .Bazılarınızın iş hayatında hoş ve hızlı gelişmeler, terfiler, beklenmedik pozisyon değişiklikleri olabilir.  Bazılarınız ise beklenmedik bir biçimde evcimen hayvan edinmeye veya hayvanlarla ilgilenmeye karar verebilirsiniz.
14 Mayıs – 28 Temmuz 2021 arasında Jüpiter Balık burcunda sizlerin 4.evinizde olacak, ailevi konular, yuva ve yerleşim konularıyla  ilgili önemli şans ve fırsatlar elde edebilir , gelişme veya genişleme söz konusu olabilir. Örneğin ev sahibi olmak veya gayrimenkul alışverişlerine girişmek, taşınmak, yer değiştirmek açısından da  şanslı olacağınız bir dönem olabilir. Eğer Jüpiter kişisel haritalarınızda iyi bir durumda ise  bu konularda çok mükemmel fırsatlarınız olabilir. Bu transit aile içerisindeki gerginliklerin üstesinden gelmek, kırgınlıkları ortadan kaldırmak açısından olumlu etkiler yaratır ve ailede genişleme ya da ailevi şartların ve imkanların genişlemesini de söz konusu olabilir. Ailede evlenenler, çocuk sahibi olanlar olabilir, bazılarınız daha büyük bir eve taşınabilir veya ev satın alabilir.  Kimileriniz  ailesinden destek alabilir, aile içerisinde karşılıklı olarak cömertçe destek alışverişi olabilir. Yuvada huzur ve güvenlik söz konusudur. Bazılarınız bu dönemde ruhsal konularla ilgilenebilirsiniz.
Ay düğümleri 2021 yılında sizlerin  1-7 aksında olacak Güney Ay Düğümü Yay burcunda 1.evinizde , Kuzey Ay Düğümü  İkizlerde 7.evinizde olacak. Hayatınızda önemli değişikler söz konusu olabilir, ilişkilerinizde kopuşlar, bitişler olabilir. Fakat ilişkilerinizi dikkate almaya çalışmalı, çünkü Kuzey Ay Düğümü 7.evinizde  evlilik, ortaklık gibi konulara daha özen göstermeniz gerekiyor. Bu bir yıl boyunca yeni ortaklıklar ve evlilikler söz konusu olabilir.
RETROLAR
Merkür gerilemelerini  yine 3 kez yaşayacağız.
İlk Merkür gerilemenizi 30 Ocak  –  21 Şubat  arasında Kova burcunda  sizlerin 3.evinizde olacak. Her türlü iletişim, ulaşım ve fikir alışverişinin yoğun olduğu bir dönem. Bazılarınızın  endişe ve sinir semptomlarını artırabilir, düşüncelerinizde netlik kazanmak için kendinize sessiz bir zaman yaratmak isteyebilirsiniz  çünkü düşüncelerinizde karışıklık olabilir. Arabanızı bu dönemde  bakım için servise  götürmeniz gerekebilir. Bu dönemde  fazla hız yapmamaya dikkat edin, telefonunuzun bataryanızı düzenli olarak şarj edin. Herhangi bir iletişiminizde doğru anlayıp anlamadığınızı kontrol etmek için sorular sorun; mesajlarınızı kontrol edin; randevu zamanlarını kontrol edin; mesaj göndermeden önce yazım denetimi yapın. Bilgisayarınızı yedekleyin, virüs ve kötü amaçlı yazılım denetleyicinizi düzenli olarak çalıştırın;  e-postaları, çifte kontrol edin. Tutamayacağın sözleri vermeyin; yakın çevrenizle, kardeşlerle olan ilişkilerinize dikkat edin, ağzınızdan çıkanı kulağınız duysun sevgili Yaylar.
30 Mayıs – 22 Haziran arasında İkizler burcunda 7.evinizde yaşayacaksınız. Evlilik ya da iş ortağı olsun, buradaki Merkür'ün geçişi şartların yeniden müzakere edilmesini gerektirebilir. İlişkilerinizde  “Konuşulmamış” olarak kalan konular muhtemelen bu geçiş sırasında ortaya çıkabilir ve belki de ilişkilerdeki yolunuzu temizlemeniz için bu gereklidir. 7. evde bulunan Merkür geri hareketi, fikir farklılıklarıyla sizi bir araya getirmeye yardımcı olabilir. Bu geçiş sona erdiğinde, her iki taraf ta  birbirinizi çok daha iyi anladığınızı hissedebilirsiniz.  Geleneksel olarak, Merkür geri hareketinde  evlenme veya bir düğün tarihi ayarlama önerilmemektedir. Bir sözleşme imzalamanız gerekiyorsa, en ufak detayları o küçük yazıları okuyun! Mümkünse, Merkür doğrudan gidene kadar erteleyin, arkadaşlar.
27 Eylül – 19 Ekim arasında Terazi Burcunda  sizlerin 11 .evinizde, eski dostlarla buluşma zamanı. Beklenmedik şekilde eski arkadaşlarınızla  karşılaşabilirsiniz, eski sosyal ortamınıza geri dönebilirsiniz. Öte yandan, bu geçiş, bir süre için sosyal çevrenizden geri çekilmeyi de gösterebilir, arkadaşlarınızla  aranızda yanlış anlamalar olabilir, dedikodu ve söylentiler  iyi ilişkilerinize  zarar verebilir.  Bununla birlikte, artık size hizmet etmeyen bağlantıları ayıklamanın zamanı da  gelmiş olabilir.  11. Evdeki Merkür geri hareketi gerçek arkadaşlarınızın kim olduğunu  keşfetmenize yardımcı olabilir.  11. ev, hedeflerinize ve hayallerinize de anlatır, eksik ve yarım kalan hayallerinizi de bu dönemde gerçekleştirmek için çalışmalar yapabilirsiniz.
27 Nisan -6 Ekim Plüton geri hareketi 2. evinizde başlıyor maddi konularla  ilgili artık geçerli olmayan şeyleri gözden geçirmek ve kaldırmak ve  para kazanmakla ilgili  daha önemli gereksinimlere odaklanmak akıllıca olacaktır. Geriye dönük hareket sırasında, bütçenizi ayarlama, para kazanma şeklinizi düşünme  ve çok uzun süredir gömülü olan sorunları ortaya çıkarmak ve bu konularda hayatınızda kontrol edilemeyen şeyleri şimdi ele alınabilir ve değiştirilebilirsiniz.
23 Mayıs -10 Ekim arası Satürn 3.evinizde geri harekette olacak Karma Efendisi gerilediğinde, geçmiş ile şimdiki zaman ve gelecek harmanlanarak karmik borçlar çözülür. Ama hepsi olumsuz değildir. Adil ve bilge bir öğretmen olarak, Satürn’ün geri gitmesi bizim yolumuza ödüller getirebilir - özellikle de doğrudan olduğu dönemde gerçek çaba gösterildiyse. Yakın çevre, kardeşler, ticaret hayatı, eğitim konularında eksik sorumluluklarınızdan dolayı  yarım kalmış şeylerin bu dönemde yeniden sorumluluğu alınarak ciddi bir şekilde yapılanması gerekmektedir. Örneğin üniversite öğrencisi iseniz alttan kalan derslerinize çalışarak bu dönem başarılı olabilirsiniz.
21 Haziran- 18 Ekim Jüpiter geri harekette. Jüpiter 14 Mayısta Balık burcundaydı bu yüzden 21 Haziranda Balık burcunda sizlerin 4.evinizde geri gidiyor. Ailevi konularda ve aile içi ilişkilerde kaçırdığınız fırsatlar varsa bu dönemde tekrar karşınıza fırsatlar çıkacaktır, bu kez bu fırsatları görüp iyi değerlendirmeniz gerekebilir.
Jüpiter 29 Temmuz -18 Ekim tarihlerinde  Kova burcunda 3. evinizde gerileme hareketine devam edecek. Bu süreçte eğitim, ticaret, kısa yolculuklar konularında karşınıza tekrar fırsatlar çıkabilir, iyi değerlendirmeye özen gösterin. Ayrıca  sorun olan kardeş , yakın akraba , komşular ilişkilerini düzeltmek için de fırsatlar çıkabilir önünüze.
 25 Haziran-1 Aralık  Neptün geri hareketi 4.evinizde yaşayacaksınız. Aşırı hassaslık, gerçeklerden  uzaklaşmak, ailevi konular, ev konuları, ebeveynlerle olan ilişkileriniz, aile bireyleri ile olan ilişkilerinizde   gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalabilirsiniz. Bu yüzden ailevi meseleleri ve ebeveynlerle olan ilişkilerinizi  yeniden gözden geçirmekte fayda vardır.