• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

OCAK 2021

OCAK 2021


OCAK 2021

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAKLAR 2021
2021 e en çok damgasını vuran gökyüzü görünümü yönetici gezegeniniz, Satürn ve Jüpiterin sizin evinizden ayrılarak kova burcuna geçişi ile yeni bir döngünün başlaması olacaktır. Satürn ve Jüpiter sizlerin kova burcuna yani sizlerin 2. Evinize geçti.
Bu ikiliyi kendi evinizde, yükseleninizde Plüton ve GAD ile birlikte 2020 yılı boyunca misafir ettiniz ve birçok testten geçtiniz. Çok yoruldunuz, daraldınız hatta bunaldınız ama güçlü bir şekilde 2021 e geldiniz.
2021 de hem yönetici gezegeniniz Satürn hem de en iyicil gezegenimiz Jüpiter 2. Evinizde seyahat edecek. Satürn’ün bu alanda transiti sahip olunan değerler ve parasal konularda sorumluluk almanızı gerektirecektir. Bu dönemde sağlam birikimler, sağlam yatırımlar yapmanız, fantazilerden uzak durmanız gerekmekte. Maddi güvence ve destek arayacağınız bu dönemde Jüpiter’in etkisiyle paranızı akılcı idare edebilir ve aradığınız desteği de bulabilirsiniz.
Gelirinizi arttırmak için yeni yollar bulma gerekliliği ortaya çıkacaktır ve Jüpiter’in desteği ile yeni yollar, yeni yatırım araçları keşfedebilirsiniz. Ayrıca bu dönemde, maddi konular ve yatırımla ilgili konularda deneyimli kişilere danışmakta fayda olacaktır. Yine Jüpiter size destek olabilecek kişilerle tanışmanız ve fikir alabilmeniz için destekleyecektir.
Jüpiter,5.evinizde Boğa burcunda bulunan Uranüs ile 17 Ocak da bir kare açı yapacak ve Satürn de 17 Şubat, 14 Haziran ve 24 Aralık tarihinde 3 kez kare açı yapacak.
Jüpiter’in Uranüs ile yapacağı bu açı kişisel ve ruhsal gelişiminiz açısından olumlu etkiler taşısa da özellikle aşk hayatınız ve çocuklarla ilgili konularda şans ve fırsatları yakalamak konusunda zorluklar yaşayabilirsiniz. Ancak Jüpiter retrosunun olumlu etkisi yaratıcı yönlerinizi ortaya çıkarmak ve yaratıcılığınızı kullanmak konusunda olabilir.
Satürn’ün Uranüs ile yapacağı zorlu açılar da ise Uranüs’ün değişim ve yenilik isteyen yapısı ile Satürn’nün şartları koruma enerjisinin çatışması söz konusu olacaktır. Hayatınıza giren yenilikleri kabullenme ve hayatınıza kolaylıkla dahil etmek de zorluklar yaşayabilirsiniz. Aşk hayatınız, çocuklarla ilgili konular ve yaratıcı yönlerinizle ilgili olarak dış faktörlerin etkisiyle isteğiniz dışı değişimler söz konusu olabilir ve bu değişimleri kontrol etmeniz mümkün olmayacaktır.
Jüpiter 14 Mayıs da Balık burcuna sizlerin 3.evinize geçiş yapacak ve 21 Haziran da Balık burcunda geri hareketine başlayacak,28 Temmuzda geri hareketteyken kova burcuna sizlerin 2.evinize geri dönecek ve 18 Ekim de kova burcunda geri hareketini sonlandıracak ve yılsonuna kadar Kova burcunda seyahatine devam edecek.
Jüpiter’in 3. evinize geçmesiyle kardeşler, yakın çevre ilişkileri, zihinsel aktiviteler, iletişim, kısa seyahatler, fikirleri yazılı ve sözlü ortaya koyma, eğitim, yayıncılık gibi konularda önemli gelişmeler ve şanslar yakalayabileceğiniz bir dönemdir. Hayat görüşünüz genişler, eski kalıplar açılmaya başlar ve önyargılarınız azalır. Görüşlerinizi iletmek açısından da önemli fırsatlar yaşayabilirsiniz. Diğer taraftan kardeşlerinizin ve yakınlarınızın hayatlarında olumlu gelişmeler olabilir.
Ancak 21 Haziranda Jüpiter’in balık burcunda bu defa geri harekete geçmesiyle Jüpiter’in desteğini tam olarak alamayabilirsiniz.3. ev konularında şans fırsatları göremeyebilirsiniz, elinizden kaçırabilirsiniz ancak geçmişte kaçırdığınız fırsatlar da tekrar önünüze gelebilir.
14 Ocak da Uranüs Boğa burcunda 5. Evinizde düz hareketine başlayacak;
Uranüs’ün 5. Evinizde düz harekete geçmesiyle aşk hayatınızda heyecanlandırıcı gelişmeler söz konusu olabilir. Bu dönemde ilişkilerinizi sabitleştirmek zordur; sürpriz ve hızlı gelişmeler, beklenmedik başlangıç veya bitişler olabilir. Aşk hayatınızda heyecan arayışında olabilirsiniz. Çocuklarla ilgili konularda da beklenmedik gelişmeler, zorda bırakan değişimler, yer değişiklikleri ve aileden kopuşlar yaşanabilir.
2021 yılında KAD ikizler burcunda GAD ise Yay burcunda sizlerin 6-12 hattınızda olacaklar ve tutulmaları tetikleyecekler. (KAD 6 GAD 12)
KAD’ ın 6. Evdeki transiti hastalıklara karşı dayanıklılık, sağlamlık verecektir. İş alanınızla ilgili konularda ekip arkadaşlarınızla ilgili konularda şans ve fırsatlarınız olabileceği gibi astlarınız sayesinde kazanç ve başarı elde edebilirsiniz.
GAD’nün 12.evdeki transiti ise günlük hayatın ayrıntılarından kaçma isteği ve hayatın gerçeklerinden kaçma isteği verebilir. Şartları kendiniz kontrol edemediğinizi hissettiğinizden,  içinize çekilmek isteyebilirsiniz.
2021 yılında 3 kez Merkür retrosu yaşayacağız.
İlk Merkür gerilemenizi 30 Ocak  –  21 Şubat arasında Kova burcunda yaşayacağız. Sizlerin 2.evinizde;
Merkür retrosunu 2.evinizde parasal konularda yaşayacağınız için para ile ilgili konularda anlaşma ya da sözleşme yapmak, borç almak ve vermek, kredi almak gibi parasal işlemler için uygun bir zaman dilimi olmayacaktır. Yanlış hesaplar yüzünden gelir gider dengesizliği yaşayabilirsiniz, para kaybına sebebiyet verebilir.
30 Mayıs – 22 Haziran arasında İkizler burcunda 6.evinizde;
Merkür retrosunun 6. Evde gerçekleşmesi ile özellikle işinizle ilgili konularda anlaşmalar ve sözleşmeler yapmak, yeni iş başvurusun bulunmak ya da ekibinize yeni kişiler dahil etmek için uygun bir süreç olmayacaktır. Tüm bunların sonuçları sizi mutlu etmeyecektir. Çalışanlarınız ve astlarınızla iletişim problemleri yaşayabilirsiniz. Diğer taraftan sağlığınızla ilgili konularda da örneğin yaptırdığınız test sonuçlarının yanlış çıkması, yanlış teşhis ya da yanlış tedavi gibi sorunlar yaşayabilirsiniz. Merkür retrosunda eski bir ekip arkadaşınız ya da çalışanınız tekrar ekibe katılmak veya sizinle çalışmak isteyebilir.
27 Eylül – 19 Ekim arasında Terazi Burcunda sizlerin 10.evinizde;
Kariyer evinizdeki Merkür gerilemesi özellikle patronlarınız, otorite figürleri, müdürleriniz ve ailenizle iletişim sorunları yaratabilir. Yanlış anlaşılmalar sizi zor durumda bırakabilir. Yanlış birine mail ya da mesaj göndermek gibi elektronik iletişim kazaları söz konusu olabilir. Merkür retrosunda; iş başvurusu yapmak ya da terfi ya da zam istemek gibi davranışlar doğru olmayacaktır.
23 Mayıs -10 Ekim arası Satürn 2.evinizde geri harekette olacak
Şartları değiştirmek istemeyen Satürn, parasal konularda sağlam ve kalıcı şartlar yaratmak konusunda motivasyon verir. Ancak Satürn Retro harekette iken sağlam ve kalıcı şartlar oluşturmakta para ile ilgili konularda, mali tablonuzu dengelemekle ilgili konularda odaklanmakta sorunlar yaşayabilirsiniz. Satürn’ün testten geçirme motivasyonunu daha derinden ve sıkıntılı bir şekilde hissedebilirsiniz.
25 Haziran-1 Aralık  Neptün Balık burcunda sizlerin 3.evinizde geri harekete başlayacak
Neptün’ün 3.evinizdeki geri hareketinde kardeşleriniz, yakınlarınız, zihinsel aktiviteler, eğitim, öğretim, iletişim, seyahatler, yayıncılık gibi konularında yanılmalar, aldanmalar, aldatmalar, kandırılmalar ya da hayal kırıklığı yaşanabilir. Yakın çevrenizde enerjisi tükenmiş ilişkilerinize son verebilirsiniz. Diğer taraftan Neptün retrosunu yaratıcılık açısından güçlü bir şekilde yaşayacağınız için ilham kapılarınız açık olacaktır. Kitap yazmak gibi ilham gerektiren işler için çok iyi bir transittir.