• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

OCAK 2021

OCAK 2021


OCAK 2021

2021 YILI KOVA VE YÜKSELEN KOVA YORUMLARI
Sevgili Kova  ve Yükselen Kovalar olanlar   2021 yılına iki büyük gezegen Satürn ve Jüpiter’in Kova’daki transitleri damga vuracak. Kova sizlerin 1. evinizde  yönettiği burçta olduğu için kuvvetli çalışır. Satürn aynı zamanda sizlerin 12.evinizi yönetiyor ve  9.evinizin de yücelim yöneticisi. Satürn demek ki 2,5 yıl boyunca 1.evinizde yeni bir gelişim döngüsü başlamaktadır, önemli karalar alınabilir, adeta kendinizi yeniden şekillendirdiğiniz, hayatınıza yeniden şekil verdiğiniz ve yeni sorumluluklar alacağınız  bir döngü başlayacaktır.  Daha fazla sorumluluk alma ,elini taşın altına sokma zamanıdır. Sağlığa dikkat edilmesi gereken bir dönemdir, kilo verilebilir. Sert açılarda sağlıkla ilgili riskler olabilir. Karakterinizdeki zayıflıkları ve eksikleri yok etmeye çalışabilirsiniz. İçe bakış, derin düşünme, ve kendinizi dürüst bir şekilde değerlendirmek için mükemmel bir zamandır ama dünyevi sorunlar için ne kadar çaba harcarsanız harcayın doğanın desteği azdır. Kendinizin farkına varacağınız , neler yapabileceğinizi düşünebileceğiniz bir süreç olabilir. Evlenebilir, çocuk sahibi olabilir, kariyerinizi tekrar düşüneceğiniz, dış görünüşünüzü yeniden yapılandıracağınız bir dönem olacaktır. 17 Ocak’ta Jüpiter Uranüs ile kare açı yapacak  ailevi konularda , taşınmalar veya yer değiştirme gibi durumlarla ilgili beklenmedik sürpriz gelişmeler sizi zorlayabilir. Yine yıl  içinde Satürn  Uranüs ile kare açı yapacak ilk açı 17 Şubat  , diğeri 14 Haziran ve sonuncusu ise 24 Aralık tarihinde olacak bu zamanlarda yukarıda bahsettiğimiz konularda  özellikle ,  sağlık ,kontrol dışı gündemler, beklenmedik insanlardan alabileceğiniz tepkiler, ailevi konularla ilgili  hoş olmayan olaylar , aile büyüklerinin sağlığı ile ilgili zorlanmalar, mücadeleler söz konusu olabilir.
Jüpiter   Kova  burcunda 1.evinizde  Satürn ile aynı alanda bu siz sevgili yükselen Kovaları    daha bir rahatlatacak , şanslı bir dönemden geçileceğinin işaretidir. Kimilerinizin  isteklerinin yerine gelmeye başladığı, gerçekten başarmak istediğine emin olduğu şeyleri elde etmeye çok yakın olduğu, koşulları istediği gibi yönlendirebilme şansının arttığı, kendine güveninin geliştiği bir dönemdir. Kimileriniz yakın çevrenizden destek alması, başkalarının kaynaklarını üzerine çekmesi ve bunun yapıcı avantajlarını kullanması söz konusu olabilir. Bazılarınız bu süreçte  evlenebilirsiniz.  Her koşulda girişimlerinizin sonuçları ve başarı elde edeceği konusunda daha iyimser olabilirsiniz. Bazılarınız anne-baba olmak isteyebilirsiniz bunun için iyi bir zamandır. Jüpiter’in bu alandan geçişi sürecinde yeni meraklar, yolculuklar, eğitimle ilgili avantajlar söz konusudur. Öğrenmek ve yeni deneyimler edinmek için çok uygun bir transittir. Kişisel haritalarınızda  Jüpiter’in destekleyici açıları varsa, yeni bir iş kurmak, yeni bir şeylere başlamak için iyi olabilir.  Kişisel büyüme, ruhsal gelişim, manevi değerler ve dini temalar adına da olumlu,  ufkunuzun  genişlediği bir dönemdir. Ama fiziksel olarak da büyüme söz konusu olduğu için kilo alma riski vardır. Lükse kaçma, kendine fazla müsamaha gösterme ve müsriflik de Jüpiter’in bu alandan geçerken ortaya çıkarabileceği riskli etkilerdendir.
14 Ocak Uranüs düz hareketine başlayacak ve sizlerin 4.evinizde  ailenizin hayatında beklenmedik değişimlere, ev ve yer değişikliklerine sebep olabilir, hızlı ve beklenmedik yer değişimleri, taşınmalar, evde dekorasyon değişiklikleri gibi şeyler söz konusudur. Bu transit aileyle ilişkiler adına koparıcı ve huzursuz etkiler getirebilir. Gelecek hedefleriyle ilgili beklenmedik durumlar ve değişimler söz konusu olabilir. Bu değişimler iş hayatına da yansıyabilir. Eğer Uranüs’ün kişisel haritalarınıza olumlu açıları varsa  hayatınızı değiştiren ani ve hızlı gelişmeler daha kolay ve rahat  olur ve bu değişimler size fayda getirebilir eğer sert açıları varsa bu değişimler sizi çok zorlayabilir.
14 Mayıs – 28 Temmuz 2021 arasında Jüpiter Balık burcunda sizlerin 2.evinizde olacak, maddi konular ve kariyer konularında fırsatlar karşınıza çıkabilir, elinize toplu para geçebilir, ev alabilirsiniz, maddi konularda yeni para kazanma konuları gündeme gelebilir. Kimilerinizin kazanımlarında artış yaşama olasılığı yüksektir. Parayı idare edebilme ve para kazanma becerisi de gelişir. Bazılarınız gelirini artırmak için yeni yollar, farklı yatırım araçları keşfedebilir. Kimileriniz iş girişimleri ve ticari konularda tekliflerle karşılaşabilir. Bazılarınızın elindeki kaynaklar değer kazanabilir. Jüpiter bu alandan geçiş yaparken kişisel haritalarınıza  uyumlu açılar veya kavuşum yapıyorsa, parasal konularda şans ve fırsatlar daha da belirgindir. Kazancınız arttıkça, kendinize güveniniz ve cesaretiniz de artabilir. Fakat abartılı girişimlerde bulunma veya aşırı risk alma eğilimi de görülebilir, dikkatli olmak gerekebilir.
Ay düğümleri 2021 yılında sizlerin  5-11 aksında olacak Güney Ay Düğümü Yay burcunda 11.evinizde , Kuzey Ay Düğümü  İkizlerde 5.evinizde olacak. Kariyerin getirileri  ile ilgili fırsatlar söz konusu olabilir, hayattan beklentileriniz söz konusu olabilir. Bazılarınız şanslı bir aşk yaşayabilirsiniz. Kimileriniz yeteneklerinizi kullanarak yeni bir kariyere adım atabilirsiniz. Kimilerinizin çocuklarının hayatında güzel gelişmeler söz konusu olabilir.
RETROLAR
Merkür gerilemelerini  yine 3 kez yaşayacağız.
İlk Merkür gerilemenizi 30 Ocak  –  21 Şubat  arasında Kova burcunda  sizlerin 1.evinizde olacak. Hayata  nasıl yaklaştığınızı yeniden düşünmeniz gerekebilir. Fiziksel görüntünüzde bir değişiklik düşünebilirsiniz ama bu süreci araştırma yaparak geçirmekte fayda vardır. Örneğin  sert bir saç kesimi yaptırmadan önce  geri hareketin  bitmesini bekleyin! Aynaya uzunca bir bakın. En önemli şey sizi neyin  mutlu edip etmediğini fark etmenizdir. Bu süreçte kendinizi istediğiniz gibi ifade edemeyebilirsiniz. İlişkilerinizde yanlış anlaşılabilirsiniz bu yüzden konuşmalarınıza dikkat etmekte fayda vardır.
30 Mayıs – 22 Haziran arasında İkizler burcunda 5.evinizde yaşayacaksınız. Yaratıcılığı, hobiler ve çocukları, aşk hayatını , hayattan alınan keyifleri anlatan bu alanda Merkür geri hareket ederken sanki yaratıcı enerjiniz geri çekilmiş gibi olabilir, yeteneklerinizi, yaratıcılığınızı ortaya koyamıyor gibi hissedebilirsiniz.  Kendinizi ifade etme beceriniz hakkında zorlanabilirsiniz.  Yeni ilham  yolları bulmanız gerekebilir ve bunun için sanat galerilerini ziyaret edebilir, roman okuyabilir vb. ilhamınıza taze bir nefes getirebilirsiniz. Ayrıca  çocuklarınızla yeniden bağlantı kurmak için harika bir zaman olabilir , onlarla daha kaliteli vakit geçirerek iletişiminizi düzeltebilirsiniz. Bu dönemde eski aşklar ortaya çıkabilir ama pek rağbet etmezseniz iyi olur. Bu süreçte yeni bir aşk ilişkisi başlatmak , yeni bir hobiye başlamak ve çocuklarınız hakkında önemli kararlar almak için iyi bir zaman değildir.
27 Eylül – 19 Ekim arasında Terazi Burcunda  sizlerin 9 .evinizde, hayata bakış açınızı , felsefe, din, inançlarınız ile ilgili inandıklarınızı yeniden inceleyin. Geleceği düşünmenin zamanı geldi. Genel hayat felsefeniz nedir? Bu geçiş sırasında gerçeğin gerçekte ne anlama geldiğini yeniden değerlendirme isteği duyabilirsiniz. Bu, daha önce başarısız olmuş öğrenciler için sınavlara tekrar girmek veya yarım kalmış eğitime geri dönmek için iyi bir zamandır. Çalışmanızı gözden geçirmek, düzenlemek, yeniden yazmak ve  okumak için bu zamanı kullanmalısınız.  Bu geri hareket zamanında seyahat planlarınızın çok iyi  kontrol edilmesi gerekir. Gecikmeler, iptal edilen uçuşlar ve yanlış rezervasyonlar için  hazırlıklı olun.  9. ev aynı zamanda inanç kavramıyla da ilişkilendirilmiştir, kendinize veya daha yüksek bir varlığa olan inancınız sorgulanabilir.
27 Nisan -6 Ekim Plüton geri hareketi 12. evinizde başlıyor  içsel büyüme, ruhsal farkındalık ve kaynağı ile ilgili  konularda artık geçerli olmayan şeyleri gözden geçirmek ve kaldırmak ve  dikkatinizi içinize dönerek ,sorunlarınızı, korkularınızı, fobilerinizi,  kökten halletmek için  ne gibi gereksinimlere ihtiyacınız olacağına odaklanmak akıllıca olacaktır. Geriye dönük hareket sırasında tüm bunları düşünme  ve çok uzun süredir gömülü olan sorunları ortaya çıkarmak ve hayatınızda kontrol edilemeyen şeyleri  ele alıp  değiştirmek daha kolay olacaktır.
23 Mayıs -10 Ekim arası Satürn 1.evinizde geri harekette olacak Karma Efendisi gerilediğinde, geçmiş ile şimdiki zaman ve gelecek harmanlanarak karmik borçlar çözülür. Ama hepsi olumsuz değildir. Adil ve bilge bir öğretmen olarak, Satürn’ün geri gitmesi bizim yolumuza ödüller getirebilir - özellikle de doğrudan olduğu dönemde gerçek çaba gösterildiyse. Kendinizle , ilişkilerinizle ve hayatınızla ilgili düzenlemeler için daha önceden alamadığınız sorumlulukları almak ve hayatınıza yeniden şekil vermek için bu gerileme dönemini fırsat olarak değerlendirebilirsiniz.
21 Haziran- 18 Ekim Jüpiter geri harekette. Jüpiter 14 Mayısta Balık burcundaydı bu yüzden 21 Haziranda Balık burcunda sizlerin 2.evinizde geri gidiyor. Parasal kazanım , yeni para kazanma yolları, başkalarından gelen maddi gelirlerle ilgili  kaçırdığınız fırsatlar varsa bu dönemde tekrar karşınıza fırsatlar çıkacaktır, bu kez bu fırsatları görüp iyi değerlendirmeniz gerekebilir.
Jüpiter 29 Temmuz -18 Ekim tarihlerinde  Kova burcunda 1. evinizde gerileme hareketine devam edecek. Bu süreçte kendinizle ilgili , görünümünüzle ilgili , ilişkiler ve kariyer  konularında karşınıza tekrar fırsatlar çıkabilir, iyi değerlendirmeye özen gösterin.
25 Haziran-1 Aralık  Neptün geri hareketi 2.evinizde yaşayacaksınız, parasal konular, para kazanım yolları ve başkalarından gelen maddi gelirler  ile olan konularda    gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalabilirsiniz. Bu yüzden para konuları ile olan ilişkilerinizi, mali bütçenizi   yeniden gözden geçirmekte fayda vardır.