• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

OCAK 2021

OCAK 2021


OCAK 2021

YÜKSELEN BALIKLAR 2021
2021 e en çok damgasını vuran gökyüzü görünümü, Satürn ve Jüpiter’in kova burcuna geçişi ile yeni bir döngünün başlaması olacaktır. Satürn ve Jüpiter sizlerin 12. Evinize geçti.
Satürn 2.5 yıl boyunca; kontrol dışında gelişen faktörleri, endişeleri, gizli düşmanlıkları ve hastalıkları anlatan 12.evinizde seyahat ediyor olacak. Jüpiter de 2021 yılının büyük bir kısmında 12.evinizde seyahat edecek. 12.ev bir nevi yeni başlayacak bir döngüye hazırlık dönemidir. Bu dönem aksiyon almaktansa hazırlık yapmak gereken bir dönemdir. Bu transitin en iyicil yanı istenmeyen alışkanlıkların bu dönemde bırakılabilmesidir.  Satürn’ün 12. Evden geçişi genel olarak ruhsal gerginlikler verebilir. Hastaneler, hapishaneler, sanatoryumlar gibi kapalı alanlarla ilgili temalar, gizli düşmanlıklar, korkular endişeler gündeminizde olabilir. Arkanızdan çevrilen işler, perde arkası oyunlar ya da sizin yapacağınız gizli saklı işler olabilir. Bu dönem iş ve girişimler açısında yeni başlangıçlar yapmak için şartları çok da fazla zorlamamak gerekir. Kendi içinize dönük olmak, kendi dinamiklerinizi gözden geçirmek, gelecekle ilgili kalıcı planlar yapmak ve meditasyon gibi çalışmalar yapmak için uygun bir zaman dilimi olacaktır.
Aynı evde yaklaşık 1 yıl boyunca Jüpiter’in transiti ise bu ev konularının olumlu ya da olumsuz abartılı yönde genişlemesine sebebiyet verebilir. Jüpiter kendi iyicil doğasını bu evde yeteri kadar sergileyemeyecektir. Ancak kendi içinize dönerek, meditasyon gibi çalışmalar yaparak kendi hakkınızda daha çok şey öğrenmeniz gerekecektir. Bu dönemde henüz keşfetmediğiniz yeteneklerinizi keşfedebilirsiniz. Bu dönem iç bilgeliğinizden en çok istifa edebileceğiniz ve geleceğe yönelik amaçlarınız saptamak için kullanabileceğiniz bir dönem olacaktır.
Jüpiter,3.evinizde Boğa burcunda bulunan Uranüs ile 17 Ocak da bir kare açı yapacak ve Satürn de 17 Şubat, 14 Haziran ve 24 Aralık tarihinde 3 kez kare açı yapacak.
Jüpiter’in Uranüs ile yapacağı bu açı kişisel ve ruhsal gelişiminiz açısından olumlu etkiler taşısa da içsel değişiminiz ve dönüşümünüzü gerçekleştirmek açısından zorluklar yaşayabilirsiniz. Ancak Jüpiter retrosunun olumlu etkisi keşfedilmemiş yaratıcı yönlerinizi ortaya çıkarmak ve yaratıcılığınızı kullanmak konusunda olabilir.
Satürn’ün Uranüs ile yapacağı zorlu açılar da ise Uranüs’ün değişim ve yenilik isteyen yapısı ile Satürn’ün şartları koruma enerjisinin çatışması söz konusu olacaktır. Hayatınıza giren yenilikleri kabullenme ve hayatınıza kolaylıkla dahil etmek de zorluklar yaşayabilirsiniz. Korkularınız ve endişeleriniz tetiklenebilir. Bazılarınızın ise sizin ya da yakınlarınızın sağlık konularında beklenmedik pek de iyi olmayan gelişmeler olabilir. Olayları ve oluş hızlarını kontrol edememek sizi daha çok endişeye sürükleyebilir. Depresyon tetiklenebilir. Dikkatli ve farkında olmanız iyi olacaktır.
Jüpiter 14 Mayıs da Balık burcuna sizlerin 1.evinize yani yükseleninize geçiş yapacak ve 21 Haziran da Balık burcunda geri hareketine başlayacak.  28 Temmuzda geri hareketteyken kova burcuna sizlerin 12.evinize geri dönecek ve 18 Ekim de kova burcunda geri hareketini sonlandıracak ve yılsonuna kadar Kova burcunda seyahatine devam edecek.
Jüpiter’in Balık burcuna yani yükseleninize geçmesiyle, şanslı bir döneme de girmiş olacaksınız. 12. Evin verdiği sıkıntılardan kısa bir süre de olsa kurtulmuş, rahatlamış hissedebilirsiniz. İsteklerinizin yerine gelmeye başladığı ve başarmak istediklerinizi başarmaya çok yakın olduğunuz, kendinize olan güveninizin de artacağı bir süreç olacaktır. Etrafınızdaki insanların güvenini kazanarak, yakın çevrenizin desteklerini alabilir, başkalarının kaynaklarını kullanma imkanı bulabilirsiniz.
Ancak 21 Haziranda Jüpiter’in balık burcunda bu defa geri harekete geçmesiyle ise Jüpiter’in desteğini tam olarak alamayabilirsiniz, şans ve fırsatları göremeyebilirsiniz, elinizden kaçırabilirsiniz ancak geçmişte kaçırdığınız fırsatlar da tekrar önünüze gelebilir.
14 Ocak da Uranüs Boğa burcunda 3. Evinizde düz hareketine başlayacak;
Uranüs’ün direk harekete geçmesiyle yakın çevrenizde beklenmedik değişimler, sıra dışı olayla gerçekleşebilir. Çevre değiştirebilir veya çevrenizdeki kişileri değiştirebilirsiniz. İletişim ve olaylara yaklaşım tarzınız farklı olabilir. Zihinsel olarak yeniliğe açık olur, yeni şeyler öğrenmek ve aydınlanmak açısından ideal bir dönem olacaktır.
2021 yılında KAD ikizler burcunda GAD ise Yay burcunda sizlerin 4-10 hattınızda olacaklar ve tutulmaları tetikleyecekler. (KAD 4 GAD 10)
KAD’ ın 4. Evinizde olması ailevi ilişkiler açısından olumlu etkiler yaratacaktır. Başarıya ulaşmak için kendi amaçlarınızı belirleyebilir, eve ve ailenize zaman ayırabilirsiniz. Kişisel sezgilerinize güvenerek yaşamınızın tüm alanlarında mutluluğu, denge ve başarıyı yakalayabilirsiniz.
GAD’ ın 10.evinizde seyahat ediyor olması ise iş ve kariyer alanında şansızlıklara kayıplara sebebiyet verebilir.
2021 yılında 3 kez Merkür retrosu yaşayacağız.
İlk Merkür gerilemenizi 30 Ocak  –  21 Şubat arasında Kova burcunda yaşayacağız. Sizlerin 12.evinizde;
12.evinizdeki Merkür gerilemesinde ruhsal çalışmalar yapmak, kendi iç dünyanıza dönmek ve kendinizle ilgili farkındalık yaratmak için çok uygun bir zaman dilimi olacaktır.
Ancak Merkür gerilemesinde hastanelerde teşhis ya da tedavilerinizde bir takım yanlışlıklar olabileceğinden, tahlil yaptırmak, teşhis ve tedavi süreçlerini Retro sonrasına bırakmak en doğrusu olacaktı. Tahlilleriniz hatalı çıkabilir doğru doktoru ya da tedaviyi bulamayabilirsiniz. Diğer taraftan hakkınızda çıkan eski söylentiler ve dedikodular yeniden gündeminize gelebilir.
30 Mayıs – 22 Haziran arasında İkizler burcunda 4.evinizde;
Merkür 4. Evinizde geri harekete geçmesiyle evinizde kullandığınız elektronik aletlerle ilgili sorunlar yaşamaya başlayabilirsiniz. Ailenizle ve ebeveynlerinizle iletişim kurmakta zorluklar yaşayabilirsiniz. Yanlış anlaşılmalar, kırgınlıklar söz konusu olabilir. Merkür Retroları gayrimenkul alıp satmak konusunda doğru zamanlar değildir, aldığınız evden sonrasında memnun kalmayabilir ya da kredisini ödemekte zorluk çekebilirsiniz. Bu dönemi geleceğe yönelik planlarınızı yapmak ve atacağınız adımları hesaplamak için kullanabilirsiniz.
27 Eylül – 19 Ekim arasında Terazi Burcunda sizlerin 8.evinizde;
Merkür’ün 8.evinizde geri harekete geçmesiyle parasal konularda iletişim kopukluklarından kaynaklı sorunlar yaşanabilir. Kredi almak ya da nafaka, tazminat gibi ödemelerinizi almakta zorluklar yaşayabilirsiniz. Müşterek sahip olunan değerlerle ilgili konularda sözleşme ya da anlaşma yapmak için uygun zaman dilimi olmayacaktır. Parasal sorunlarınıza çözüm bulmakta zorlanabilirsiniz.
23 Mayıs -10 Ekim arası Satürn 12.evinizde geri harekette olacak
Satürn’ün 12. Evde geri harekete geçmesiyle sağlığınızla ilgili konular olumsuz anlamda tetiklenebilir. İstemediğiniz alışkanlıkları bırakmak adına zorluklar yaşayabilirsiniz. Endişe ve korkularınızdaki artışlar, özgüveninizin sarsılmasına neden olabilir. Geleceğe yönelik endişeleriniz artabilir.
25 Haziran-1 Aralık Neptün Balık burcunda sizlerin yükseleninizde geri harekete başlayacak.
Bu süreç de kendinizi belirgin bir şekilde ifade etmekte zorluk yaşayabilirsiniz. Ne istediğinizi tespit etmekte zorlanabilirsiniz. Sezgilerinizde artış olurken onları kullanmak konusunda zorlanabilirsiniz. Sezgilerinize olan güveninizde azalma olabilir. Kendinizi dağılmış ve hayal kırıklığına uğramış hissedebilirsiniz. Diğer taraftan yaratıcılık ve hayal gücünüz her zamankinden çok daha aktif olacaktır.