• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

OCAK 2021

OCAK 2021


OCAK 2021

OĞLAK BURCUNDA YENİ AY “DEĞİŞİM İÇİN BAŞLANGIÇLAR”
13 Ocak 2021 sabah saat 08:00’da yeni yılın ilk  Yeniay’ını yaşayacağız. Yeniay an haritasının 1.evinde  Oğlak burcunda ve  Plüton ile sıkı bir kavuşumda bu yüzden  güçlü bir değişim, dönüşüm, zorlayıcı baskıcı etkisi var. Oğlak burcunda gerçekleşen Yeniay  finansal istikrar ve çalışma ile ilgili hedefler belirlemek için harika bir zaman veriyor , hepimiz geleceğimizi  inşa etmek için sağlam bir plan oluşturma konusunda mücadele, zorlanma var ama dönüşüm ve değişim için daha fazla motive olacağız. Bu Yeniay enerjisini kariyerimiz için atacağımız yeni adımları , başlangıçları planlamak için kullanabiliriz.  Oğlak Yeniay ’ında iş ve toplumsal konular, sorumluluklar, kişiyi kısıtlayan koşullar, görevler, düzen ve sistem kurma daha önemli hale gelir. Yeniay’ın sıkı kavuşumda olduğu gezegen Plüton ise ; değişim ve dönüşümü, kontrol dışında gelişen kadersel etkileri anlatır. Karanlık, kişileri baskılayan , yeniden doğmayı  ama küllerinden doğmayı anlatan bir etkisi de vardır. Kontrol etme ve manipülatif davranışlar  gibi gizli taktiklerle uğraşmamız gerekebilir. Bu Yeniay, dönüşümleri , ruh evrimini ve yeniden doğum sürecini destekler nitelikte. Yeni Aylar her zaman niyet belirlemek için iyi bir zamandır, Yeniay’ın yöneticisi Satürn Kova burcunda  eski yöntemlere geri dönmek yerine, ileriye doğru ilerlemek için niyet etmemizi , düşünmemizi istiyor, geri dönüş yok, sadece ileri doğru hareket etmek için yeni adımlar atmak var diyor.
Yeniay zamanı Mars Satürn ile kare açıda olacak yeni adımlar atarken hayal kırıklığı ve engelleme söz konusu olabilir  arzularımız güçlenebilir, tutkularımızı ifade etmekte ve başarılı olmakta  zorlanabiliriz.
Jüpiter’in  Uranüs’e karesi , kaderimizdeki veya yaşam yönümüzdeki ani bir değişikliğin neden olduğu büyük iç gerilimi gösterir, bu nedenle sadece değişim uğruna değişiklik aramamalı, hangi fırsatları takip edeceğimizi dikkatlice seçmemiz ve risk alırken  tedbirli olmamız gerekiyor.
Merkür’ün  Uranüs’e karesi ise, üzüntülere ve sinir gerginliğine neden olabilecek heyecan ve değişim getirir. Beklenmedik haberler planlarımızın değişmesine sebep olabilir. Bununla birlikte, olaylara farklı bir perspektiften bakma becerimiz artabilir, orijinal fikirlere ve yaratıcılığa yol açabilir.
Venüs’ün Uranüs’e uyumlu açısı ise, duygularımızı harekete geçirir ve aşk hayatımıza heyecan getirir. Beklenmedik yeni bir aşka yelken açabiliriz veya mevcut ilişkimizde farklı heyecanlar yaşamak isteyebiliriz.  Ayrıca finansal anlamda hiç beklemediğimiz yerlerden, kişilerden fırsatlar karşımıza çıkabilir. Bu olumlu etki, Mars kare Satürn'ün neden olduğu hayal kırıklığı seviyesini azaltmak için bir çıkış noktası sağlar. Merkür ve Jüpiter’in Uranüs'e karesinin neden olduğu gerginliği de gidermeye yardımcı olur. Ve umarız değişiklikleri daha az üzücü hale getirir.
YENİAY OLUMLAMASI
“Bu ay döngüsünün getirdiği yeni enerjileri memnuniyetle karşılıyorum, en yüksek hayrımla hizalanmış olan enerjileri memnuniyetle karşılıyorum. Yeniden başlamanın ve geçmişin eskisini serbest bırakmanın zamanı geldi. Vücudumu tepeden tırnağa temizlerken kendimin parladığını hissediyorum. Yaşamımda bana ağır gelen her şeyi arkamda bırakıyorum  ve  uyum, denge ve barış içinde topraklanıyorum. Teşekkür ederim. Teşekkür ederim. Teşekkür ederim." Hepimiz için hayırlara vesile olacak bir süreç olsun, sevgiler.

OĞLAK YENİAYI  YÜKSELEN BURÇLARA ETKİSİ
YÜKSELEN KOÇ
Kariyerinizle ilgili doğru adımlarınız uzun vadeli  başarı için şans verebilir, bu yeni ay size statünüzün güçlü yönleri hakkında fikir veriyor. Yeni bir kariyer yoluna girmek veya  daha uyumlu yeni bir projeye başlamak istiyorsanız, şimdi harekete geçme zamanı.
YÜKSELEN BOĞA
İleriye bakmaya ve hedeflerinize doğru koşmaya alışkınsınız,  bu yeni ay sizden görüş alanınızı genişletmenizi istiyor. Fikrinizi genişleten, macera için ruhunuzu besleyen ve hayal gücünüzü uzatan yeni projeler veya aktiviteler başlatmak için çaba gösterme zamanı.
YÜKSELEN İKİZLER
Ruhunuzun iç işleyişini incelemek için hayatınızın ve ilişkilerinizin yüzeyinin altına dalmanızı ister. Bu,  sezgisel yönünüzü somut hedeflerinizle birleştirmek için başlangıçlar yapma zamanı. Ayrıca finansal plan yapılandırması için çaba göstermeniz gerekebilir.
YÜKSELEN YENGEÇ
Bir ilişkiniz olsun olmasın , bir partnerde aradığınız şeyleri ciddiye almak için şimdi harika bir zaman. Her türlü ilişkilerinizi yeniden tanımlama için harekete geçme zamanı. İlişkilerde eskiden olduğundan daha fazla yoğunlaşma derinleşme, bazen de güç çekişmeleri olabilir.
YÜKSELEN ASLAN
Günlük rutinlerinizi, çalışma düzeninizi ,sağlık konularını yeniden yapılandırmak için ideal bir andır - yeni bir egzersiz rejimine başlamak, yeme alışkanlıklarınızı değiştirmek veya iş ve çalışma hayatına bakışınızda radikal değişimlere kucak açma zamanı.
YÜKSELEN BAŞAK
Aşk hayatınız, yaratıcılığınız, çocuklarla ilişkilerde önemli değişimler, onların hayatlarının yeniden yapılanması söz konusu olabilir. Cinsellikle ve aşkla ilgili konularda derin dönüşümler ve krizler, aşk ve tutkuların ön plana çıkması gündemde olacak.
YÜKSELEN TERAZİ
Ev, yerleşim ve aile ile ilgili konularda radikal ve köklü değişimler, altyapınızı yeniden yapılandırdığınız, köklü temeller attığınız, geleceğe yönelik mücadele ettiğiniz zamanlara yeni başlangıçlar yapacağınız süreçtir.  Bu dönemde özel hayatınızda yaşadığınız olaylardan derinden etkilenir; kişisel ve içsel altyapınızda radikal değişimler olabilir.
YÜKSELEN AKREP
Bu yeni ay hayatınızdaki küçük ayrıntılara daha yakından bakmanız için size ilham verecek. Sahip olduklarınızla çalışın ve daha büyük hedeflerinizi bir dizi küçük hedefe bölün. Çevreniz hakkında daha fazla bilgi sahibi olacağınız bir süreçtir. Testlere girmek, formları doldurmak, yeni bir eğitime başlamak, ve iletişimin çok olacağı zamanlar.
YÜKSELEN YAY
Gerçekçi finansal hedeflerinizi belirlemek, gelirinizi artırmak için  önemli değişimler, mücadeleler,  ortaya çıkabilir. Paranın gücünü etkin kullanma ,sahip olduklarını daha güçlü idare etme, maddi konularda kontrolü ele geçirmek için başlangıçlar yapma zamanı.
YÜKSELEN OĞLAK
Kendinizi  kişisel bir şekilde yeniden keşfetme zamanıdır. Enerjik ve hevesli hissedebilirsiniz, kişisel olarak yoğun bir zaman, kişisel alışkanlıklarınızı kendinize olan güveninizi artıracak şekilde değiştirmeye odaklanın ve en iyi  yönünüzü öne çıkarmaya odaklanın, hayallerinizi gerçekleştirecek güce sahipsiniz, bu yüzden istediğiniz şeye doğru ilerleyin ve değerinizin ne olduğunu sormaktan korkmayın.
YÜKSELEN KOVA
Bu yeni ay  sizlere  ruhsal  anlamda  yenilenme getiriyor. Şimdi yavaşlamak ve hayallerinizle iletişime geçmek, hedeflerinizdeki pilleri yeniden şarj etmenize yardımcı olacaktır. En büyük gücü kendi içinizde arayacağınız, izolasyon, içe çekilme ihtiyacının artacağı, kapanıp kendinizi dönüştürmek üzere hazırlık yapma zamanı.
YÜKSELEN BALIK
Sosyal hayatınızda yeni başlangıçlar var, bu yüzden kalbinizi geleceğinizin gidişatını değiştirebilecek yeni arkadaşlıklara ve ağ oluşturma fırsatlarına açın. Başkalarıyla bağlantı kurma, bir grup projesinde veya faaliyetinde yer alma  zamanı.