• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

OCAK 2021

OCAK 2021


OCAK 2021

ASLAN DOLUNAYI  “ STRES ETKİSİ  ÇOK ”
28 Ocak 22:17 ‘de Aslan b burcunda  9° Dolunay yaşayacağız. Astrolojik olarak Dolunay, zirveye ulaşma , tamamlanma, aydınlatma, salıverme ve çözülme zamanını temsil eder . Dolunay sırasında, kendinize veya üzerinize ağırlık veren bir durum hakkında daha derin bir farkındalık yaşayabilirsiniz.
Aslan burcundaki bu Dolunay, bireysel  egomuzu ben ve biz  ile ne kadar iyi dengelediğimize bakmamızı , kendimiz için yaratmak istediğimiz şeylerin,  herkes için de iyi mi sorusunu sormamıza neden olabilir. Aslan Ay’ı bir yandan zevk, yaratıcılık ve romantizm aramak için bize ilham verirken, Kova Güneşi bizden daha hümanist, insancıl düşünüp objektif kalmamızı isteyecektir. Aslında buradaki amaç, her ikisini de dengede deneyimleyebilmektir.
Bu Dolunay Jüpiter, Satürn, Güneş, Mars ve Uranüs ile bir T karenin parçası olduğu için son derece stresli bir  etki yansıtıyor. Satürn ve iyicil gezegen Jüpiter Ay’a karşıt durumda ve bu zorda kalmak kısıtlanmak hissini abartıyor aynı zamanda Güneş ile kavuşumda olduğu için objektif düşünme konusunda büyüteç görevi  görüyor. Ay’ın Mars’tan aldığı kare de Ay’ı iyice zorda, bırakıyor. Kişisel anlamda duygusal olarak kendimizi kısıtlanmış ve zor durumda kalmış hissedebiliriz. Ay Dünya astrolojisinde halkı anlattığı için halkın da zorlu, stresli dönemlerinin devam edeceğine işaret ediyor.
Ancak açık fikirli, sabırlı ve esnek kalırsak zorluklar, kendi yaşamımızdaki olumsuz, kısıtlayıcı ve sınırlayıcı şeylerden kurtaracak fırsatlara dönüştürülebilir .En iyisi, istediğimiz değişikliği zorlamak değil, değişen koşullara uyum sağlamaktır. İyi düşünülmüş, metodik, sabırlı ve adım adım yaklaşım en iyisidir. Aslan'daki Ay, kalplerimizi açmak ve ona güvenerek hareket etmenin bu 15 günlük süreçte zorlukları aşmak için önemli olduğunu sembolize ediyor.
Muhtemelen hava şartlarında da  daha fazla aşırılık göreceğiz: fırtınalar, rüzgarlar, seller, depremler hepsi harekete geçecek olabilir. Bu dönemde kalp ve sırt ağrılarına , dolaşım sisteminize dikkat etmenizde fayda vardır. Sevgiler.