• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

OCAK 2021

OCAK 2021


OCAK 2021

MERKÜR GERİ HAREKETTE
Adını tanrılara elçilik yapan Roma tanrısından alan Merkür, iletişimi, yolculuğu ve teknolojiyi yöneten ve hızlı hareket eden bir gezegendir. 3o Ocak  saat 18:51 ‘de başlayan Merkür geri hareketi 20 Şubat'a kadar devam edecek. Hepimiz artık çok iyi biliyoruz ki , Merkür retrosu  kafa karışıklığına, sinirlenmeye, öfkeye ve daha fazlasına yol açabilen, iletişimi yüksek gerilimler yaratarak engelleyebilen göksel bir olaydır.
 Geriye dönük bir gezegen, yaşamın bazı alanlarında önceden belirlenmiş olayları, geçmişten çözülmemiş sorunları, yanlış eylemleri, öngörülemeyen değişiklikleri, her türlü tıkanıklığı, hayal kırıklığını vurgulayabilir. Unutmayalım ki Merkür “manevi rehber” dir ve gerileme dönemi bize ruhumuza giden yolu gösterebilir.
Merkür , hava elementinden olan , ilerici , teknolojik, bilimsel , arkadaşlıklar ve  işbirliklerini anlatan Kova burcunda  geriye gidecek . Arkadaşlarımız  veya parçası olduğumuz diğer sosyal gruplar arasındaki anlaşmazlıklar ve yanlış anlamalar konusunda ekstra dikkatli olmalıyız. Bu aynı zamanda, teknolojik cihazlarımızın da bozulacağı bir süreçtir. Dijital dosyalarınızı yedekleyin, "gönder" tuşuna basmadan önce tüm sanal iletişim biçimlerini üç kez kontrol edin ve uzun bir  toplantıya girmeden  önce dizüstü bilgisayar şarj cihazınızın çalıştığından  emin olun. Her metni, e-postayı ve DM'yi üç kez kontrol edin çünkü yazım hatalarının olması kaçınılmazdır ayrıca  arkadaşlarınızla mesajlaşırken doğru kişiye mesaj attığınızdan emin olun, seyahat edecekseniz arabanızın bakımını yaptırmayı unutmayın. Eğer kendi arabanızla seyahat etmiyorsanız bilet rezervasyonlarınızı veya kalacağınız otel rezervasyonlarını birkaç kez kontrol edin, seyahatlerde bavulunuza dikkat edin, kaybolabilir. Ulaşımda tıkanmalar ve gecikmeler meydana gelebilir bu yüzden randevularınıza yetişmek için daha erken yola çıkın. Bu dönemde yanlış yargılara veya kararlara daha yatkın olabiliriz o yüzden  çok önemli kararlarınızı vermeden önce çok iyi analiz etmekte fayda vardır. Merkür gerilemesi sırasında her zaman eski sevgililer  de dahil olmak üzere geçmişteki arkadaşlıkların  yeniden ortaya çıkmasını söz konusu olabilir ama bu kişiler geri hareket bittiğinde ortadan kaybolabilir. Hepimizin bu dönemi daha dikkatli davranarak geçirmesi dileği ile sevgiler.