• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

OCAK 2023

OCAK 2023


OCAK 2023

2023  YILI BOĞA  VE YÜKSELEN BOĞALAR
Sevgili Boğalar  hepiniz için güzel bir yıl olması dileği ile 2023 gündemlerinizi gözden geçireceğiz . Satürn 7 Mart 2023’e  kadar  10. evinizde seyahatine devam ederek 2,5 yıllık döngüsünü tamamlayacak bu süreçte meslek veya uğraşılar, dış dünya ile iletişim, gelecek hedefleriniz, toplum önündeki pozisyonunuz, yönetim becerileriniz, üst pozisyonunda bulunan veya hedeflerinizi gerçekleştirme yolunda etkin olan kişilerle  testten geçmeye devam edeceksiniz sevgili Boğalar. Kariyerinizde  başarı elde etmek için her zamankinden daha çok çalışmanız gerekebilir eğer Satürn bu alanda seyahat ederken yukarıda bahsettiğimiz konularda yeterince  disiplinli bir şekilde çalışmış ve gücünüzü  ortaya koymuş,  sağlam temeller atmış  iseniz, bu dönemde meyvelerini toplayabilirsiniz. Eğer tersi  bir durum söz konusu ise, bu dönemde tatminsizlikler yaşayabilirsiniz ve bazılarınız  iş değişikliğine gidebilir ya da başarısız bir kariyer habercisi olabilir ama her koşulda bu süreç kararlılık ve sabır göstermek gereken bir zamandır eğer bunu başarabilirseniz  muhtemelen Satürn’ün bu evden çıkmasından sonra ektiklerinizi biçebilirsiniz. Bazılarınız  bu süreç sonuna doğru daha önce hiç tecrübe etmediğiniz, tamamen farklı bir alana yönelebilirsiniz. 7 Mart  2023 tarihine kadar tamamen işe konsantre olma gerekliliğiniz,  sevdiğiniz insanlarla fazla görüşememe ve  yalnız kalmanıza sebep olabilir. Çünkü iş ve kariyerinizi ilgilendiren konular ve sorumluluklarınız, toplumda kendinizi kabul ettirme mücadeleniz, hayatınızın  en önemli odak noktası olabilir bu dönemde.
7 Mart 2023’te Satürn 11.evinize Balık burcuna geçiş yapıyor, Satürn su elementi olan Balık burcunda belli bir amaca yönelememe verir, disiplinsizlik olabilir, alçak gönüllü, geri planda kalmayı seven , içe dönük bir yapı verir ama sezgilerinizi  ve hayallerinizi somut hale getirebilir. Siz sevgili Boğalar Satürn   geçişini  2,5 yıl boyunca  11.evinizde deneyimleyeceksiniz; sosyal çevre ve arkadaşlar, organizasyonlar, grup aktiviteleri, umutlar ve dilekler, kariyerden  elde edilen kazançlarla  ilgili testten geçecek ve  bu konularla ilgili sorumluluklar alacağınız bir dönemde olacaksınız. Ekipçe yapılan işler, organizasyonlar alanında sorumluluklar, mücadeleler verilebilir. Toplumsal organizasyonlar için çalışılabilir. Satürn kişisel haritalarınızla uyumlu açıları varsa  sorumlulukların altından daha rahat kalkabilir  ve başarı elde edebilirsiniz ,sert açılar varsa başarılı olma şansı daha azdır ya da zorlu mücadeleler ve testler vardır. Bazılarınız bu süreçte  yeni arkadaş edinmekte zorlanılabilir, bazılarınız arkadaşlarınızdan ideal ve görüş farklılıkları sebebi ile kopuşlar yaşayabilirsiniz. Bazılarınızın arkadaşlarının  hayat şartlarında kısıtlanmalar, sağlık sorunları, hatta ölümler olabilir. İşle ilgili uzun vadeli yatırımlar konusunda da dikkatli olunmalıdır; iş ve kariyerden  elde ettiğiniz  gelirlerinizde daralma olabilir farkında olun sevgili Boğalar.
Satürn transiti sizi bunaltırken gökyüzünün şans ve bereketi Jüpiter Koç burcunda  sizlerin 12. Evinde seyahat edecek  ve 26  Mayıs 2024’e kadar olan sürede  kontrol dışında gelişen faktörler, endişeler, gizli düşmanlıklar, bilinç altı, spritüel çalışmalar ve hastalıklar alanındaki  Jüpiter bu konuları haritanızdaki olumlu veya olumsuz yerleşimine göre  abartılı yönde genişletip, büyütebilir. Gerçi  Jüpiter’in etkisi bu evde diğer evlerde olduğu kadar görünür değildir çünkü burası haritanın performansı en düşük evidir. Bazılarınız bu dönemde kendiniz hakkında daha fazla şey öğrenebilir , kendinizin de henüz keşfetmediğiniz yetenekleriniz  bu dönemde açığa çıkarabilir. Bazılarınız içe çekilerek manevi ve ruhsal çalışmalar yaparak kendini geliştirebilir. Aslında bu ev  bir nevi geleceğe yönelik hazırlanmak için bize sunulmuş bir  zamanı anlatır ,iç bilgeliğinizden en çok istifade edeceğiniz, kendi yaratıcı yönlerinizi  fark edeceğiniz , geleceğe yönelik amaçlarınızı  saptamak, bunlara yönelik kendinizi hazırlamak için kullanabilirsiniz bu süreci. Önemli hastalıklardan şikayetçi olunan bir dönemde, Jüpiter’in burada hareket ediyor olması, sağlık ve şifa kazanmak adına olumlu bir göstergedir eğer evli bir Boğa iseniz eşinizin  sağlık sorunları var ise, şimdi bu dönemde daha rahat aşabilirsiniz. Bu dönemde, eğer sizin de sağlığınız bozulursa  yardım alacağınız kişilerin faydası beklediğinizin  üzerinde olacaktır. Bazılarınız  kendinizde hoşlanmadığınız zararlı alışkanlıklarınızı bırakmak, eski problemlerinizi  kafanızda çözmek için de kullanılabilirsiniz bu dönemi. Bu dönemde başkalarının iyiliği için de bir şeyler yapılabilirsiniz, ihtiyaç sahibi kişilere gizli yardımda bulunulabilirsiniz. 12.evdeki Jüpiter sanki omuzlarınızda koruyucu bir melek varmış gibi size ihtiyacınız olduğu zamanlarda ilahi mucizevi yardımlar almanıza sebep olabilir.
16 Mayıs’tan sonra Jüpiter Boğa burcuna sizlerin 1.evinize yükseleninize geçiş yapıyor olacak, şanslı bir dönem başlıyor sizin için . Yaklaşık 1 yıl boyunca  isteklerinizin  yerine gelmeye başladığı, gerçekten başarmak istediğinize emin olduğunuz şeyleri elde etmeye  yakın olduğunuz, koşulları istediğiniz gibi yönlendirebilme şansınızın  arttığı, kendinize  güveninin geliştiği bir dönem olacak. Bazılarınız  etrafınızdakilerin güvenini kazanabilir,  yakın çevrenizden destek alabilir, başkalarının kaynaklarını üzerine çekebilir ve  avantaj sağlayabilirsiniz.  Yalnız dikkatli olmalısınız bu dönemde aşırı iyimserlik ve fazla cesaret boyunuzu aşan işlere atılım yapmanıza  sebep olabilir. Aynı zamanda Jüpiter’in bu alandan geçişi sürecinde yeni meraklar, yolculuklar, eğitimle ilgili avantajlar , yurt dışı seyahatleri de söz konusu olabilir, öğrenmek ve yeni deneyimler edinmek için çok uygundur. Eğer kişisel haritalarınızda  güçlü yerleşimde ise ve geçişi sırasında  kişisel gezegenlerinize destekleyici açıları varsa, yeni bir iş kurmak, yeni bir şeylere başlamak için kullanılabilirsiniz sevgili Boğalar. Bazılarınız bu dönemde kişisel büyüme, ruhsal gelişim, manevi değerler ve dini temalarla ilgilenebilirsiniz. Bazılarınız evlenebilir , bazılarınız çocuk sahibi olabilir, bazılarınız taşınabilirsiniz. Yalnız dikkatli olun Jüpiter yükseleninizden geçerken bedeniniz de genişleyebilir, kilo alabilirsiniz. Bazılarınız ise bu süreçte lükse kaçma, kendine fazla müsamaha gösterme ve müsriflik yapma modunda olabilir.
24 Mart 2023’te Plüton Kova burcuna sizlerin 10.evinize geçiş yapıyor  11 Haziran 2023’e kadar Plüton’un Kova burcu seyahatinin fragmanını yaşayacaksınız bu çok etkili bir transittir, kariyer ve statü edinme konularında  daha önce olmadığı kadar mücadele ve uğraş içerisine girebilirsiniz ve  kaderinizi  gerçekleştirme  yönünde köklü değişimlere gidebilirsiniz.  Plüton buradan geçerken kişisel haritanızda  önemli gezegenlerinize sert açılar yapıyorsa hayat hedefleriniz, iş ve kariyer ile ilgili konularda büyük mücadeleler, önemli değişimler, otoriteyi temsil eden kişilerle zorlanmalar yaşayabilirsiniz. Bu dönemde kendinizi  gerçekleştirme adına tüm gücünüzü ortaya koymak isteyebilirsiniz , gücünüzü göstermek, iz bırakmak için baskın davranabilirsiniz.
17 Temmuz 2023 tarihinde Ay Düğümleri Koç-Terazi aksına sizlerin 12 - 6  aksına geçiş yapıyor  olacak yaklaşık 1,5 yıllık süreçte gündeminiz, sağlık ve iş hayatınız olacak. Bazılarınız eski işinden ayrılabilir ve yeni bir iş fırsatı yakalayabilir, bazılarınız sağlık sorunları nedeniyle yeme-içme alışkanlıklarını değiştirebilir. Bazılarınız ise  bilinçaltı çalışmaları, meditasyon , spritüel konularla ilgilenebilir.
2023 yılı gezegen geri hareketlerine baktığımızda ; Merkür bu yıl 4 kez geri harekette olacak  ;
*İlk Retro 29 Aralık 2022 - 20 Ocak 2023 arasında Oğlak burcunda sizlerin 9.evinizde geri gidecek bu süreçte geçmişte tamamlayamadığınız bir eğitim alabilirsiniz, bu  kariyer için almak isteyip te alamadığınız bir eğitim ya da üniversite eğitimi olabilir. Bazılarınızın yurt dışı seyahat planlarında aksaklıklar olabilir , bagaj, otel rezervasyonları ve biletleriniz konusunda daha dikkatli olmalısınız.
*2.retro ise 21 Nisan – 16 Mayıs arasında Boğa burcunda sizlerin yükseleninizde  bu süreçte alacağınız kararlarda , girişimlerinizde gecikmeler olabilir, eşle olan ilişkilerde yanlış anlaşılmalar , kendinizi ifade etmek konularında da sıkıntılar olabilir. Bu dönemde kendi tarzınız veya fiziksel görünümünüzle ilgili değişiklikler yapmanız pek tavsiye edilmez.
*3.retro 24 Ağustos- 17 Eylül arasında Başak burcunda olacak bu dönemde çocuklarla olan iletişimde sıkıntılar , aşk ilişkilerinde yanlış anlaşılmalar , iletişim sorunları olabilir. Yaratıcı çalışmalar gerektiren işler yapıyorsanız bu süreçte yaratıcılığınızın azaldığını görebilirsiniz bu yüzden daha önce başlayıp ta bitiremediğiniz çalışmalarınıza odaklanmakta fayda vardır.
 *4.retro 13 Aralık – 3 Ocak 2024 arasında Oğlak burcunda başlayan geri hareketi Yay burcunda devam edecek bu süreyi eksik kalmış eğitimlerinizi tamamlayarak , sosyal medya ve internet ya da blog çalışmalarınız varsa yeni girişimler yapmak yerine araştırmalar yaparak değerlendirebilirsiniz. Aynı zamanda geri hareketine 8.evinizde devam edeceği için kredi, sigorta, vergi, miras konularında gecikmeler, aksilikler söz konusu olabilir. Bu süreçte eski borçlar ödemesi ortaya çıkabilir, kredi çekmekte sıkıntı yaşayabilirsiniz, eşinizin geliri ile ilgili gecikmeler yaşanabilir. Ortaklaşa yapılan işlerle ilgili sıkıntılar olabilir.
Venüs geri hareketi
 24 Temmuz – 5 Eylül arasında Aslan burcunda geri harekette olacak aslında gezegenlerin gerilemeleri  hayatlarımızı mahvetmek için değildir , bazı kafa karışıklıklarına ve duraksamalara neden olabilecekleri doğru olsa da, bunların hepsi bizi yavaşlatmak ve hayatın neresinde olduğumuzu değerlendirmek adına gerekli ayarlamaları yapabilmemiz adına iyi zamanlardır, geriye giden gezegenin hayatımızda neyi temsil ettiğine bakarak  durmak , analiz ve biraz iç gözlem yapmak aslında hepimiz için iyi olabilir çünkü her şeyi yeniden gözden geçirme, eksik yönlerimizi fark etme ilerlememiz için iyidir  sizler de bu dönem  ev ve yuvaya ait konular, ebeveynlerle olan konularda kendinizi sorgulayacağınız , ebeveynlerle olan ilişkilerinizi tekrar gözden geçireceğiniz bir süreçte olacaksınız. Dikkat edin ilişkilerde  huzursuzluk yaşanabilir Venüs’ün arzu ettiği uzlaşma, güzel ve dingin bir aile ortamı sağlamakta sorun yaşayabilirsiniz. Bu süreçte evinizi dekore etmeyi düşünüyorsanız , ev alım-satımı söz konusu ise ertelemelisiniz gecikmeler yaşayabilirsiniz farkında olun. Jüpiter'in şans ve fırsatlarından yararlanacağınız güzel bir yıl geçirmeniz dileği ile sevgiler.