• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

OCAK 2023

OCAK 2023


OCAK 2023

2023  YILI İKİZLER  VE YÜKSELEN İKİZLER
Sevgili İkizler, hepiniz için güzel bir yıl olması dileği ile 2023 gündemlerinizi gözden geçireceğiz . Satürn 7 Mart 2023’e  kadar  9. evinizde seyahatine devam ederek 2,5 yıllık döngüsünü tamamlayacak bu süreçte  yurtdışına yönelik işler, seyahatler, yabancılarla ilişkiler, eğitim ve öğrenim, yayıncılık, hukuksal konular, dini ve ruhsal konular veya akademik konular ve  kişilerle  ilgili testten geçebilir, sorumluluklar alabilirsiniz  ama bu sürecin sonunda tüm bu konularda  bir şeyler yerli yerine oturacak demektir. Bazılarınız  bu dönemde size yabancı, yeni olan konularla uğraşabilir, kariyeriniz için eğitim alabilir, kendinizi yetiştirme gayretinde olabilirsiniz. Bazılarınız eğitime odaklanmak açısından disipline olabileceği bu dönemi iyi değerlendirebilir. Bu, tüm bu konularda  daha fazla çalışmak ve temkinli olmak gereken bir dönemdir.  Satürn bilginin, bilgeleşmenin, bilimin ve felsefenin derin sırrı demektir. Satürn’ün bu alandan transiti esnasında bazılarınız  bilimsel, dinsel veya ruhsal konulara odaklanabilir, bu konularda bilgisini artırabilirsiniz. Tüm bu yukarıda sayılan konularda 7 Mart’a kadar meyvelerini toplayacağınız zamandır tabi  yeterince sorumluluk alıp kendinizi yetiştirmiş iseniz sevgili İkizler o zaman Satürn bu alandan çıkmadan size ödüllerini verecektir.
7 Mart 2023’te Satürn 10.evinize Balık burcuna geçiş yapıyor, Satürn su elementi olan Balık burcunda belli bir amaca yönelememe verir, disiplinsizlik olabilir, alçak gönüllü, geri planda kalmayı seven , içe dönük bir yapı verir ama sezgileriniz ve hayalleriniz somut hale getirebilir. Sevgili İkizler  Balık sizlerin 10.eviniz ve  2,5 yıl boyunca meslek veya uğraşılar, dış dünya ile iletişim, gelecek hedefleri, toplum önündeki pozisyonuz, yönetim becerileriniz, üst pozisyonda bulunan veya hedeflerinizi gerçekleştirme yolunda etkin olan kişilerle ilgili  testlerden  geçecek olduğunuzu  gösterir. Bu süreçte başarı elde etmek için her zamankinden daha çok çalışmanız ve gücünüzü ortaya koymanız gerekecektir her ne kadar Balık burcundaki bir Satürn ile  tüm bunları yapmak zor olsa da geçmişte sağlam temeller atılmış ve iyi çalışılmış ise, bu dönem bitmeden meyvelerini verecektir. Tersine bir durum söz konusu ise, bu dönemde tatminsizlikler yaşanabilir. Bu her koşulda üzerinde uğraşmakta olduğunuz işte kararlılık ve sabır göstermek gereken bir zamandır. Başarı ancak zamanla; muhtemelen Satürn’ün bu evden çıkmasından sonra gelecektir. Daha önce hiç tecrübe etmediğiniz, tamamen farklı bir alana yönelebilirsiniz. Bu, hayatın keyifli yönlerini bir kenara bırakıp, yaptığınız işe odaklanmayı gerektiren bir transittir. Tamamen işe konsantre olma gerekliliği, sevdiğiniz insanları ikinci plana atabilir ve  yalnız kalabilirsiniz çünkü bu dönemde iş ve kariyerinizi ilgilendiren konular, mecburiyet ve sorumluluklar, toplumda kendinizi i kabul ettirme mücadelesi, hayatınızın  en önemli odak noktası olabilir. Satürn’ün kişisel gezegenlerinize  sert açıları döneminde dikkatli olmanız  gerekir çünkü bu dönemlerde toplumsal saygınlığınızı ve kariyerinizi  etkileyecek durumlarla karşılaşabilir, yanlış yapacağınız  davranışlarınız  gözden düşmenize  sebep olabilir, farkında olarak hareket etmelisiniz. Bazılarınız bu dönemde evlenebilir bazılarınız ise iyi gitmeyen evlilikleri varsa boşanabilir.
Satürn transiti sizi bunaltırken gökyüzünün şans ve bereketi Jüpiter Koç burcunda  sizlerin 11.evinizden geçiyor ve 16 Mayıs 2023’e kadar olan sürede arkadaşlar, gruplar, sosyal yaşam ,iyi şans ve kazanımlar, umutlar, mutluluk, hedefler konusunda yardımcı olan kişiler ve profesyonel girişimlerinizin  parasal destekleriyle ilişkilendirilen bu evden Jüpiter geçerken bu alanda güzel gelişmelere işaret edebilir, önemli şans ve fırsatlar yakalayabilirsiniz. Grup aktivitelerinde artış ve sosyal çevrede genişleme olur. Bazılarınız bu süreçte  kariyerinizde ilerlemenize yardımcı olacak kişilerle bir araya gelebilir, dostlarınız  aracılığı ile işler alabilir, kazanımlar elde edebilirsiniz. Bazılarınız bu süreçte toplumsal olaylarla ve hayır işleri ile ilgilenebilir.
16 Mayıs’tan sonra Jüpiter Boğa burcuna sizlerin 12. ev alanınıza geçiş yapıyor  ve 26 Mayıs 2024’ e kadar bu alanda hareket edecek, kontrol dışında gelişen faktörler, endişeler, gizli düşmanlıklar, bilinç altı, spritüel çalışmalar ve hastalıklar alanındaki  Jüpiter bu konuları haritanızdaki olumlu veya olumsuz yerleşimine göre  abartılı yönde genişletip, büyütebilir. Gerçi  Jüpiter’in etkisi bu evde diğer evlerde olduğu kadar görünür değildir çünkü burası haritanın performansı en düşük evidir. Bazılarınız bu dönemde kendiniz hakkında daha fazla şey öğrenebilir , kendinizin de henüz keşfetmediğiniz yetenekleriniz  bu dönemde açığa çıkarabilir. Bazılarınız içe çekilerek manevi ve ruhsal çalışmalar yaparak kendini geliştirebilir. Aslında bu ev  bir nevi geleceğe yönelik hazırlanmak için bize sunulmuş bir  zamanı anlatır ,iç bilgeliğinizden en çok istifade edeceğiniz, kendi yaratıcı yönlerinizi  fark edeceğiniz , geleceğe yönelik amaçlarınızı  saptamak, bunlara yönelik kendinizi hazırlamak için kullanabilirsiniz bu süreci. Önemli hastalıklardan şikayetçi olunan bir dönemde, Jüpiter’in burada hareket ediyor olması, sağlık ve şifa kazanmak adına olumlu bir göstergedir eğer evli bir Boğa iseniz eşinizin  sağlık sorunları var ise, şimdi bu dönemde daha rahat aşabilirsiniz. Bu dönemde, eğer sizin de sağlığınız bozulursa  yardım alacağınız kişilerin faydası beklediğinizin  üzerinde olacaktır. Bazılarınız  kendinizde hoşlanmadığınız zararlı alışkanlıklarınızı bırakmak, eski problemlerinizi  kafanızda çözmek için de kullanılabilirsiniz bu dönemi. Bu dönemde başkalarının iyiliği için de bir şeyler yapılabilirsiniz, ihtiyaç sahibi kişilere gizli yardımda bulunulabilirsiniz. Korkularınız ve endişelerinizle yüzleşebilirsiniz.  12.evdeki Jüpiter sanki omuzlarınızda koruyucu bir melek varmış gibi size ihtiyacınız olduğu zamanlarda ilahi mucizevi yardımlar almanıza sebep olabilir.
24 Mart 2023’te Plüton Kova burcuna sizlerin 9 .evinize geçiş yapıyor  11 Haziran  2023’e kadar Plüton’un Kova burcu seyahatinin fragmanını yaşayacaksınız ; dünyasal olayları daha derin algılayabilme, ruhsal ve dini konularda derinleşme etkisi taşıyan bir enerjidir. Hayat görüşünüz, inançlarınız ve fikirlerinizde radikal değişimler olabilir ve bütün bunları etkileyecek , dönüştürecek karizmatik ve etkin kişilerle karşılaşabilirsiniz bu dönemde.  Plüton haritanızdaki kişisel  gezegenlerinize ,  gergin açıları varsa,  bu alanda krizler deneyimleyebilir, uzun seyahatlerde, hukukla ilgili konularda, sorunlar yaşayabilirsiniz Bazılarınız Astroloji ve benzeri konularda derinleşebilir, bazılarınız yurt dışında çalışmak ya da eğitim için bulunmakta iseniz  zorlu deneyimler yaşayabilirsiniz.
17 Temmuz 2023 tarihinde Ay Düğümleri Koç-Terazi aksına sizlerin 11-5 aksınızda olacak yaklaşık 1,5 yıllık süreçte gündeminiz, çocuklarla , sosyal çevre ve arkadaşlarınızla olan ilişkilerinizde olacaktır. Aşk, çocuklar ve kariyerden gelen kazançlar temalarını vurgulayacak , kariyerinizden gelen fırsatlar söz konusu olabilir, yeni bir kariyer de olabilir. Bazılarınızın sosyal çevresi ve arkadaş çevresi genişleyebilir. Aşık olabilirsiniz, eğer evli iseniz çocuk haberi alabilirsiniz.
2023 yılı gezegen geri hareketlerine baktığımızda ; Merkür bu yıl 4 kez geri harekette olacak  ;
*İlk Retro 29 Aralık 2022 - 20 Ocak 2023 arasında Oğlak burcunda kredi, sigorta, vergi, miras konularında gecikmeler, aksilikler söz konusu olabilir. Bu süreçte eski borçlar ödemesi ortaya çıkabilir, kredi çekmekte sıkıntı yaşayabilirsiniz, eşinizin geliri ile ilgili gecikmeler yaşanabilir. Ortaklaşa yapılan işlerle ilgili sıkıntılar olabilir. Sigortanızı yenileyin, sigortanızın bitip bitmediğini kontrol edin, borç almaktan kaçının, borçlarınızı ve vergilerinizi ödeyin. Bu süre zarfında ortaklaşa kullanılan kaynaklarla ilgili sorunlar veya gecikmeler olabilir. Bir ipotek veya borç almak ya da yeni bir işe yatırım yapmak için en iyi zaman değil. Bu süre zarfında sırlar ve gizli şeyler de ortaya çıkabilir.
*2.retro ise 21 Nisan – 16 Mayıs arasında Boğa burcunda sizlerin 12.evinizde geri harekette olacak, bu süreç fiziksel pillerinizi şarj etme zamanıdır,  geri çekilme ve sessizliğe duyulan ihtiyaç çok güçlü olabilir. Bazılarınız için bu kendi iç psikolojinize doğru güçlü bir çekiş olarak kendini gösterebilir. Merkür size derin bilinçdışı aklınızdan gelen rüyalar yoluyla mesajlar getirebilir. Geriye dönük dönemde, farkında olmanız gereken bilgileri sağlayabileceğiniz bir rüya defteri  tutabilirsiniz.  Geçmiş yaşamlardan gelen olaylar yüzeye çıkabilir. Bazen güvenebileceğiniz kimsenin olmadığını yalnız kaldığınızı hissedebilirsiniz. Doğru kararı kendinizin vereceğinize ve ilerlemeye devam edeceğinize güvenin. Bu dönemde manevi  anlamda bir yenilenme yaşayabilirsiniz. Meditasyon yapın, zihinsel zincirlerinizi çıkarın,  dünya ruhuyla iletişim kurun, dua edin.
*3.retro 24 Ağustos- 17 Eylül arasında Başak burcunda sizlerin 4.evinizde olacak bu süreçte  gerilemesinde eviniz sizin sığınağınız olabilir. Hayatınızda bir sıkışmışlık hissederseniz, belki  de evinizde enerji  'sıkışmış' olabilir. Kendinizi bu sıkışmışlıktan kurtulmak için mobilyalarınızın yerini  değiştirmek iyi gelebilir. Evinizin her odasını tekrar ziyaret edin ve bir yabancının gözüyle görmeye çalışın. Bu odalar sizin  hakkınızda ne diyor? Artık sizin için bir anlamı olmayan eşyaları da belki bu dönemde ayıklayabilirsiniz. Dördüncü ev aynı zamanda sizin temeliniz, çocukluğunuz, köklerinizdir. Yaşamınız üzerinde önemli bir etkisi olan olumsuz düşünce kalıplarının farkında olabilir bunları da hayatınızdan ayıklayabilirsiniz. Aile üyeleri ile ilişkilerinizde yanlış anlaşılmalar olabilir.  Eski aile veya çocukluk sorunları yeniden ortaya çıkabilir geçmişinizle barış yapma zamanı olabilir. Aynı zamanda evinizde kullandığınız elektronik aletler bozulabilir daha dikkatli kullanmanızda fayda vardır.
*4.retro 13 Aralık – 3 Ocak 2024 arasında Oğlak burcunda başlayan geri hareketi Yay burcunda devam edecek , eski borçlar ödemesi ortaya çıkabilir, kredi çekmekte sıkıntı yaşayabilirsiniz, eşinizin geliri ile ilgili gecikmeler yaşanabilir. Ortaklaşa yapılan işlerle ilgili sıkıntılar olabilir. Sigortanızı yenileyin, sigortanızın bitip bitmediğini kontrol edin, borç almaktan kaçının, borçlarınızı ve vergilerinizi ödeyin. Bu süre zarfında ortaklaşa kullanılan kaynaklarla ilgili sorunlar veya gecikmeler olabilir. Bir ipotek veya borç almak ya da yeni bir işe yatırım yapmak için en iyi zaman değil. Bu süre zarfında sırlar ve gizli şeyler de ortaya çıkabilir. Sizlerin 7.eviniz olduğu için Yay burcuna geçtiğinde ilişkilerinizde sıkıntılar olabilir farkında olalım.
Venüs geri hareketi
24 Temmuz – 5 Eylül arasında Aslan burcunda geri harekette olacak aslında gezegenlerin gerilemeleri  hayatlarımızı mahvetmek için değildir , bazı kafa karışıklıklarına ve duraksamalara neden olabilecekleri doğru olsa da, bunların hepsi bizi yavaşlatmak ve hayatın neresinde olduğumuzu değerlendirmek adına gerekli ayarlamaları yapabilmemiz adına iyi zamanlardır, geriye giden gezegenin hayatımızda neyi temsil ettiğine bakarak  durmak , analiz ve biraz iç gözlem yapmak aslında hepimiz için iyi olabilir çünkü her şeyi yeniden gözden geçirme, eksik yönlerimizi fark etme ilerlememiz için iyidir. Sizler de bu süreçte, kardeşlerinizle olan ilişkinize farklı bir şekilde yaklaşabilirsiniz, ayrıca, kısa mesafeli seyahat veya genel olarak iletişim ile ilgili olarak, yakın çevrenizdeki diğer kişileri görme ve onlarla etkileşim kurma şeklinizde de değişiklikler olduğunu fark edebilirsiniz, kardeşler, yakın çevre ilişkilerinizde yanlış anlaşılmalar olabilir. Ticaret ile uğraşanlarınız varsa  kazançlarınızda azalmalar olabilir. Kısa seyahatlerde sorunlar yaşayabilirsiniz.