• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

OCAK 2023

OCAK 2023


OCAK 2023

2023  YILI YENGEÇ  VE YÜKSELEN YENGEÇLER
Sevgili Yengeçler , hepiniz için güzel bir yıl olması dileği ile 2023 gündemlerinizi gözden geçireceğiz . Satürn 7 Mart 2023’e  kadar  8. evinizde seyahatine devam ederek 2,5 yıllık döngüsünü tamamlayacak bu süreçte  finansal konular, miraslar, korkular, zorluklar, tehlikeler, ameliyatlar, ortaklıktan elde edilen kazanımlar, başkalarından elde edilen maddi kazanımlar, ortaklaşa kaynaklar, vergiler, harcamalar ,kredilerle ve krizlerle  ilişkilendirilen bu alanda hareket etmeye devam edecek  ve bu konularda testlere devam, sorumluluklara devam. Bu dönemde gelirlerle ödemeler arasındaki dengeyi iyi kurmak gerekebilir. Bazı ödemelerin üstesinden gelmekte zorlanılabilir. Bu dönemde, her türlü yatırım ve harcamayı iyice gözden geçirmeli, ödemelere göre ayarlamalar yapılmalıdır. Başkalarından gelen kaynaklar veya beklentiler, ortaklaşa kazanımlar, geri ödemeler, krediler konusunda kısıtlayıcı, geciktirici durumlar olabilir. Eşin, ortağın veya diğer kişilerin maddi durumundaki zorlanmalar artabilir. İşten ayrılmanın planlandığı bir dönemde, tazminatı almakta zorlanmayı da hesaba katmak gerekir. Bu dönemde kredi, borç almak çok akıllıca olmayabilir.
7 Mart 2023’te Satürn 9.evinize Balık burcuna geçiş yapıyor, Satürn su elementi olan Balık burcunda belli bir amaca yönelememe verir, disiplinsizlik olabilir, alçak gönüllü, geri planda kalmayı seven , içe dönük bir yapı verir ama sezgileriniz ve hayalleriniz somut hale getirebilir. Hayatı sorgulayacağınız bir sürece giriyorsunuz aynı zamanda yurtdışına yönelik işler, seyahatler, yabancılarla ilişkiler, eğitim ve öğrenim, yayıncılık, hukuksal konular, dini ve ruhsal konularla ilgili testten geçileceğini, sorumluluklar alınacağını; ama bir şeylerin yerli yerine oturtulacağını gösterir. Bazılarınız  bu dönemde kendisine yabancı, yeni olan konularla uğraşabilir. Kariyeri için eğitim alabilir, kendini yetiştirme gayretine girişebilir. Zihinsel anlamda bu döneme kadar öğrendiklerini oturtmak için hayat görüşlerini gerçekçi bir biçimde değerlendirebilir. Eğitime odaklanmak açısından disipline olabileceği bu dönemi iyi değerlendirebilir. Bu, dış ticaretle uğraşan kişiler açısından, daha fazla çalışmak ve temkinli olmak gereken bir dönemdir. Eğitimle ilgili konularda da durum benzerdir bazılarınız almakta olduğu eğitimini bırakabilir bazılarınız da yarım kalan eğitimine devam edebilir.  Bazılarınızın hayatına mahkeme konuları, eşinizin akrabaları ile ilgili konular gündeme gelebilir.
Satürn transiti sizi bunaltırken gökyüzünün şans ve bereketi Jüpiter Koç burcunda  sizlerin 10. evinizden geçiyor ve 16 Mayıs 2023’e kadar olan sürede  meslek veya uğraşılar, amaçlar, dış dünya ile iletişim, talih, üstler, patronlar, güçlü kişiler, gelecek hedefleri konularında pozitif yönde önemli gelişmelere sebep olabilir. Bu dönemde sosyal statüsünü yükseltebilir ,mevki, itibar, saygınlık, şöhret kazanabilirsiniz . Bazılarınız bu dönemde evlenebilir, bazılarınız çocuk sahibi olabilir. Bazılarınızın işle ilgili becerileri ve yönetme kabiliyeti artabilir, üstlerinizden fayda görebilirsiniz. Bazılarınız kariyerinde ilerlemesine sebep olacak şans ve fırsatlarla karşılaşabilir, iş seyahatleri, yurt dışı ile yapılan işler artabilir.
16 Mayıs’tan sonra Jüpiter Boğa burcuna sizlerin 11. ev alanınıza geçiş yapıyor  ve 26 Mayıs 2024’ e kadar bu alanda hareket edecek, arkadaşlar, gruplar, sosyal yaşam ,iyi şans ve kazanımlar ,umutlar, mutluluk, hedefler konusunda yardımcı olan kişiler ve profesyonel girişimlerin parasal destekleriyle ilişkilendirilen bu evden Jüpiter geçerken bu alanda güzel gelişmelere işaret edebilir, önemli şans ve fırsatlar yakalayabilirsiniz. Grup aktivitelerinde artış ve sosyal çevrede genişleme olur, yeni arkadaşlar, yeni çevreler edinebilirsiniz hatta   kariyerinizde ilerlemenize  yardımcı olacak kişilerle bir araya gelebilir, dostlarınız  aracılığı ile işler alabilir, kazanımlar elde edebilirsiniz. Bazılarınız toplumsal olaylarla ve hayır işleri ile ilgilenebilir.
24 Mart 2023’te Plüton Kova burcuna sizlerin 8 .evinize geçiş yapıyor  11 Haziran 2023’e kadar Plüton’un Kova burcu seyahatinin fragmanını yaşayacaksınız ; başkalarının kaynakları ,başkalarından kalanlar, ölüm ve miras temaları ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bazılarınız bu süreçte  eş ve ortağın parası ile mücadele gerektiren durumlar ,kredi ve borç gibi konularda uğraşabilir ve yenilenme  söz konusu olabilir. Eğer Plüton’un kişisel haritalarınızda  uyumlu açıları  varsa başkalarından finansal destekler alınabilir, maddi durum güçlenebilir. Okült ve ezoterik meselelere ilgi artabilir, psikolojik değişimler, yenilenmeler yaşanabilir. Bu, egonun ölümü ve yenilenmesi anlamına gelirken, hayatınızın modası geçmiş yönleri, ancak bu şekilde ortaya çıkabilecek yenilerini ortaya çıkarmak için kaybolur. Bazılarınızın  ortak mülklerini ve kaynaklarını etkileyebilir, borca girmemeye çalışın, çünkü kendinizi başka birinin kontrolü altında bulabilirsiniz.
17 Temmuz 2023 tarihinde Ay Düğümleri Koç-Terazi aksına sizlerin  10-4 ev aksınızda olacak yaklaşık 1,5 yıllık süreçte gündeminiz, ev ve yuvaya ait konular, kariyeriniz, sosyal statü olabilir. Kariyerinizde fırsatlarla karşılaşabilirsiniz, statünüz değişebilir, bazılarınız bu dönemde evlenebilir, yeni bir kariyer edinebilir.
2023 yılı gezegen geri hareketlerine baktığımızda ; Merkür bu yıl 4 kez geri harekette olacak  ;
*İlk Retro 29 Aralık 2022 - 20 Ocak 2023 arasında Oğlak burcunda evlilik ya da iş ortaklarınız olsun, buradaki Merkür'ün geçişi şartların yeniden müzakere edilmesini gerektirebilir. İlişkilerinizde  “Konuşulmamış” olarak kalan konular muhtemelen bu geçiş sırasında ortaya çıkabilir ve belki de ilişkilerdeki yolunuzu temizlemeniz için bu gereklidir. 7. evde bulunan Merkür ger hareketi, fikir farklılıklarıyla sizi bir araya getirmeye yardımcı olabilir. Bu geçiş sona erdiğinde, her iki taraf ta  birbirini çok daha iyi anladığını hissedebilir. Geleneksel olarak, Merkür geri hareketinde  evlenmek ortaklık kurmak ,taşınmak , yer değiştirmek veya bir düğün tarihi ayarlamak önerilmemektedir. Bir sözleşme imzalamanız gerekiyorsa, en ufak detayları o küçük yazıları okuyun! Mümkünse, Merkür doğrudan gidene kadar erteleyin.
*2.retro ise 21 Nisan – 16 Mayıs arasında Boğa burcunda eski dostlarla buluşma zamanı,  beklenmedik şekilde eski dostlarınız veya arkadaşlarınızla karşılaşabilirsiniz. Öte yandan, bu geçiş, bir süre için sosyal çevrenizden geri çekilmeyi de gösterebilir, arkadaşlarınızla  aranızda yanlış anlamalar olabilir, dedikodu ve söylentiler  iyi ilişkilerinize  zarar verebilir.  Bununla birlikte, artık size hizmet etmeyen bağlantıları da aslında ayıklamanın zamanı gelmiş olabilir size hitap etmeyen sosyal gruplar veya arkadaşlarınızdan kopabilirsiniz. 11. Evdeki Merkür geri hareketi gerçek arkadaşlarınızın kim olduğunu  keşfetmenize de yardımcı olabilir.  11. ev, hedeflerinize ve hayallerinize de anlatır, eksik ve yarım kalan hayallerinizi de bu dönemde gerçekleştirmek için çalışmalar yapabilirsiniz.
*3.retro 24 Ağustos- 17 Eylül arasında Başak burcunda  her türlü iletişim, eğitim, kısa seyahatler gündeminizde aklınız fikriniz bu konularda olacağından  endişe ve sinir semptomlarınınız artabilir, aynı zamanda düşüncelerinizde netlik kazanmak için kendinize sessiz bir zaman yaratmak isteyebilirsiniz  çünkü düşüncelerinizde karışıklık olabilir. Arabanızı bu dönemde  bakım için servise  götürün; fazla hız yapmamaya dikkat edin, telefonunuzun bataryanızı düzenli olarak şarj edin. Herhangi bir iletişiminizde doğru anlayıp anlamadığınızı kontrol etmek için sorular sorun; mesajlarınızı kontrol edin; randevu zamanlarını kontrol ederek mesaj göndermeden önce yazım denetimi yapın. Bilgisayarınızı yedekleyin, virüs ve kötü amaçlı yazılım denetleyicinizi düzenli olarak çalıştırın;  e-postalarınızı iki kez  kontrol edin. Tutamayacağınız sözleri vermeyin; yakın çevrenizle, kardeşlerinizle olan ilişkilerinize dikkat edin, ağzınızdan çıkanı kulağınız duysun sevgili Yengeçler aman dikkat edin.
*4.retro 13 Aralık – 3 Ocak 2024 arasında Oğlak burcunda başlayan geri hareketi Yay burcunda devam edecek , yılın ilk girişinde olduğu gibi yıl sonuna doğru yine Merkür retrosu ilişkiler, ortaklıklar, davalar alanınızda gerçekleşecek, her türlü ilişkilerinizde daha dikkatli olma zamanı yukarıda da belirtmiştim fakat bu kez Retro hareketi 8.evinizde devam ediyor olacak, paylaşılan kaynakların evinde, Merkür burada bir ilişki içinde adil payınızı alıp almadığınızı  öğrenme şansı sunuyor. Sigortanızı yenileyin, sigortanızın bitip bitmediğini kontrol edin, borç almaktan kaçının, borçlarınızı ve vergilerinizi ödeyin. Bu süre zarfında ortaklaşa kullanılan kaynaklarla ilgili sorunlar veya gecikmeler olabilir. Bir ipotek veya borç almak ya da yeni bir işe yatırım yapmak için en iyi zaman değil. Bu süre zarfında sırlar ve gizli şeyler  de ortaya çıkabilir farkında olun.
Venüs geri hareketi
24 Temmuz – 5 Eylül arasında Aslan burcunda geri harekette olacak aslında gezegenlerin gerilemeleri  hayatlarımızı mahvetmek için değildir , bazı kafa karışıklıklarına ve duraksamalara neden olabilecekleri doğru olsa da, bunların hepsi bizi yavaşlatmak ve hayatın neresinde olduğumuzu değerlendirmek adına gerekli ayarlamaları yapabilmemiz adına iyi zamanlardır, geriye giden gezegenin hayatımızda neyi temsil ettiğine bakarak  durmak , analiz ve biraz iç gözlem yapmak aslında hepimiz için iyi olabilir çünkü her şeyi yeniden gözden geçirme, eksik yönlerimizi fark etme ilerlememiz için iyidir. Sizler de   finansal kaynaklarınızdan istediğinizi yeterince alamadığınızı fark edebileceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Parasal kazanımlarınızda daha dikkatli olmanız, harcamalarınıza dikkat etmeniz gerekebilir. Bu dönemi daha iyi parayı nasıl kazanabileceğinizi planlayarak, organize ederek geçirmeniz sizin için daha iyi olabilir. Jüpiter'in tüm şans ve fırsatlarından yaralanacağınız güzel bir yıl olması dileği ile sevgiler.