• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

OCAK 2023

OCAK 2023


OCAK 2023

2023  YILI ASLAN   VE YÜKSELEN ASLANLAR
Sevgili Aslanlar  , hepiniz için güzel bir yıl olması dileği ile 2023 gündemlerinizi gözden geçireceğiz . Satürn 7 Mart 2023’e  kadar 7 . evinizde seyahatine devam ederek 2,5 yıllık döngüsünü tamamlayacak bu süreçte   ikili ilişkiler en önemli test alanınız olmaya devam edecek.  Satürn uzlaşmayı, sonuca gitmeyi zorlaştıran, engelleyen yapıdadır. Bu alandan transiti esnasında  yaklaşık 2 yıldır ikili ilişkileriniz bu durumdan etkilenmekteydi sevgili Aslanlar. Kişisel haritanızın bu alanında  Satürn etkisini sürdürmeye devam ederken bazılarınızın partnerine  yardımcı olması da gerekebilir, zira onun şartları sıkışmakta, daralmakta, önemli sorumluluklar almaktadır. İlişkilerde güven teması ön plandadır, zorlanmalar, kopmalar söz konusu olabilir ama aynı zamanda sağlam temellere dayalı ise sorun olmaz fakat  uygun olmayan ilişkiler bu sürede bitebilir. Bu her koşulda ortaklık, evlilik gibi yakın ilişkilerde tutumları gözden geçirme zamanlarıdır. Bu, ilişkilerden bir şeyler öğrenme, hayat dersleri alma zamanıdır! Bazen Satürn bu alandan geçmekte iken yapılan evlilik, çok fazla gözden geçirilmiş olduğu için sağlamlık göstergesi de olabilir. Eğer kişisel gezegenlerinize sert açıları varsa  hukuksal davalardan yana sıkıntılar çekme, temsil yetkisi olan kişilerden yana zorluklar yaşama olasılığınız olabilir. Bu, dava açmak açısından pek de isabetli bir dönem değildir farkında olun sevgili Aslanlar.
7 Mart 2023’te Satürn 8.evinize Balık burcuna geçiş yapıyor, Satürn su elementi olan Balık burcunda belli bir amaca yönelememe verir, disiplinsizlik olabilir, alçak gönüllü, geri planda kalmayı seven , içe dönük bir yapı verir ama sezgileriniz ve hayalleriniz somut hale getirebilir. Finansal konular, miraslar, korkular, zorluklar, tehlikeler, ameliyatlar, ortaklıktan elde edilen kazanımlar, başkalarından elde edilen maddi kazanımlar, ortaklaşa kaynaklar, vergiler, harcamalar ve kredilerle ilgili testten geçileceğini, sorumluluklar alınacağım gösterir. Bu dönemde gelirlerle ödemeler arasındaki dengeyi iyi kurmak gerekebilir. Bazı ödemelerin üstesinden gelmekte zorlanılabilir , her türlü yatırım ve harcamayı iyice gözden geçirmeli, ödemelere göre ayarlamalar yapılmalıdır. Başkalarından gelen kaynaklar veya beklentiler, ortaklaşa kazanımlar, geri ödemeler, krediler konusunda kısıtlayıcı, geciktirici durumlar olabilir. Eşin, ortağın veya diğer kişilerin maddi durumundaki zorlanmalar artabilir. Bu dönemde kredi, borç almak çok akıllıca olmayabilir.
Satürn transiti sizi bunaltırken gökyüzünün şans ve bereketi Jüpiter Koç burcunda  sizlerin 9.evinize geçiyor ve 16 Mayıs 2023’e kadar olan sürede uzak seyahatler ve yabancılar, eğitim, yayıncılık, dini ve ilahi konular, hayata bakışı genişletecek felsefi konular, uzak akrabalarla ilgili temalarda olumlu gelişmeler beklenebilir. Bu transit, gerek gezi amaçlı, gerekse iş amaçlı seyahatlerde şans ve fırsatlara açık olunacağını, başarı sağlanacağını veya keyif alınacağını gösterebilir. Bu dönemde yapacağınız seyahatler ufkunuzu genişletebilir. Aynı zamanda bazılarınız  yabancılarla ticari işler yapabilirsiniz, turizm, uluslararası konular ve dış ticaret konularında şans ve fırsatlar sizinle olabilir. Jüpiter’in bu alandan geçiş yapıyor olması, bu konularda avantajlara ve kazançların artacağını da anlatır tabi kişisel haritalarınızda Jüpiter uyumlu açılar alıyorsa. Bazılarınız  eğitimle ve yayıncılıkla ya da akademik konularda, basın , internetten yapılan işler , tanıtım konularında şanslı olabilir.  Sadece öğrenmek, eğitim almak açısından değil, aynı zamanda seminer düzenlemek, bilgi paylaşmak da Jüpiter’in  olumlu getirileri olabilir. Bazılarınız eğitimle ilgili konularda başarı sağlayabilir, yurtdışından eğitim alabilir.
16 Mayıs’tan sonra Jüpiter Boğa burcuna sizlerin 10. ev alanınıza geçiş yapıyor  ve 26 Mayıs 2024’ e kadar bu alanda hareket edecek, yaklaşık bir yıl boyunca bu alandan geçiş yapması kişisel haritalarınızdaki Jüpiter’in pozisyonuna göre  meslek veya uğraşılar, amaçlar, dış dünya ile iletişim, talih, üstler, patronlar, güçlü kişiler, gelecek hedefleri konularında pozitif yönde önemli gelişmelere sebep olabilir . Bazılarınız  eylemlerini daha iyi ifade edebilir, topluma gösterebilir, sosyal statüsünü yükseltebilir. Mevki, itibar, saygınlık, şöhret kazandırabilir. Bazılarınız bu süreçte  işle ilgili becerilerini  ve yönetme kabiliyetlerini  artırabilir. Bazılarınız evlenebilir, bazılarınız çocuk sahibi olabilir.
24 Mart 2023’te Plüton Kova burcuna sizlerin  7 .evinize geçiş yapıyor  11 Haziran  2023’e kadar Plüton’un Kova burcu seyahatinin fragmanını yaşayacaksınız ; bu dönemde her türlü ilişkileriniz  yeniden tanımlanabilir,  değişim ve dönüşüm kaçınılmazdır. İlişkilerde eskiden olduğundan daha fazla yoğunlaşma derinleşme, bazen de güç çekişmeleri olabilir. Plüton ’nun kişisel haritalarınız  ile açıları gerginse ilişkilerde yıpratıcı ve baskı yaratan durumlar, güç çekişmeleri olabilir. Boşanma, başkalarıyla davalar, duruşmalar yaşanabilir. Plüton’nun natal haritayla açıları destekleyici ise ,  ilişkileriniz  sayesinde güç kazanabilirsiniz. 
17 Temmuz 2023 tarihinde Ay Düğümleri Koç-Terazi aksına sizlerin   3-9  aksınızda olacak yaklaşık 1,5 yıllık süreçte gündeminiz, yakın çevre, ticari faaliyetler, uzaklar, yurt dışı konuları, yabancılarla yapılan işler olacaktır.
2023 yılı gezegen geri hareketlerine baktığımızda ; Merkür bu yıl 4 kez geri harekette olacak  ;
*İlk Retro 29 Aralık 2022 - 20 Ocak 2023 arasında Oğlak burcunda çalışma alanınızı, ofisinizi veya masanızı yeniden düzenleme, çalışma hayatınız, günlük rutinleriniz ve sağlığınız konusunda  bir takvim veya yapılacaklar listesi oluşturma zamanı olabilir. Bu süreçte iş arkadaşlarınızla  iletişim tarzınıza dikkat etmek , onlarla ilişkilerinizi tekrar gözden geçirmek gerekebilir. Bazen bu geçiş iletişimde karışıklıklar olarak ortaya çıkabilir ve ekip çalışması zarar görebilir  herkesten doğru bilgileri edindiğinizden emin olmadan hareket etmemelisiniz aynı zamanda sağlığınıza da  dikkat etmeniz gereken bir dönem olabilir. Nasıl hissettiğinize, enerji dolu olup olmadığınızı   veya ağrılar ve tanımsız hastalıklarınız mı var tüm  sağlık sorunlarınız hakkında araştırma yapmak için mükemmel bir fırsat.
*2.retro ise 21 Nisan – 16 Mayıs  2023 arasında Boğa burcunda eski işlerle ilgilenmek, başladığınız  işleri  bitirmek bu geri hareket zamanında iyidir, aynı zamanda  bazen bu süreçte  iş kaybı olabilir, bir yönetici veya takım lideri ile iletişim sorunları olabilir. Yanlış anlamalar hayal kırıklığına neden olabilir. Sabır ve temkinli bir yaklaşım gereklidir. Bu, kariyer değişikliği yapmanın veya yeni bir işe başvurmanın zamanı değildir.  Daha önce alınmadığınız bir iş için yeniden başvurmak iyi olabilir. Bu dönemi, şu ana kadar kariyerinizden memnun olup olmadığınızı ve ne elde etmek istediğinizi düşünmek için kullanın. Yeni bir kariyer araştırmak ve o sektörde çalışan insanlarla bağlantı kurmak, geriye dönük dönemlerin yararlı bir kullanımıdır. Serbest meslek sahibi iseniz, yeni sözleşmelere ve müşterilere dikkat edin. Bu, kendinizi ve birlikte çalışmak istediğiniz müşterileri nasıl pazarladığınızı yeniden düşünmenin zamanı olabilir. Herkese açık imajınızı yeniden canlandırmanız gerekebilir.  
*3.retro 24 Ağustos- 17 Eylül  2023 arasında Başak burcunda  geri harekette olacak parasal konularda  gecikmeler, aksaklıklar  olabilir, bu yüzden bu gibi  durumlar için bir kenara para ayırmanız  akıllıca olur. Bazen de beklenmedik para kucağınıza düşebilir. Banka hesabınızı incelemek; faturalarınıza  dikkat etmek , alışveriş fişlerinize dikkat etmek extra para harcamanıza engel olabilir dikkatli olmalısınız. Ayı zamanda bu dönemde hiç fark etmediğiniz gecikmiş faturaları ödemek zorunda kalabilirsiniz. Büyük yeni alımlardan kaçının; harcamalarınızı ve gelirinizi listeleyen bir kayıt tutmaya başlayabilirsiniz çünkü bu dönemde paranızı nereye harcadığınızın farkında olmayabilirsiniz . Bu dönemde  tasarruf hesabı açmak da akıllıca olabilir.
*4.retro 13 Aralık – 3 Ocak 2023 arasında Oğlak burcunda başlayan geri hareketi Yay burcunda devam edecek , yılın ilk girişinde olduğu gibi yıl sonuna doğru yine Merkür retrosu çalışma ve sağlık alanlarınızla ilgili konularda düzenlemeler yapmak zorunda kalacağınız bir süreci anlatıyor yalnız bu kez geri hareketi sizlerin ortaklıklar, davalar ve evliliklerle ilişkilendirilen alanınızdan geçecek bu süreçte eşiniz ve ortaklarınızla olan ilişkilerde yanlış anlaşılmalar, huzursuzluklar, fikir ayrılıkları olabilir, bu dönemde evlenmek, ortaklık kurmak önerilmez ayrıca bu dönemde davalarınız varsa sonuçlanmasında sıkıntılar olabilir.
Venüs geri hareketi
24 Temmuz – 5 Eylül  2023 arasında
Aslan burcunda geri harekette olacak aslında gezegenlerin gerilemeleri  hayatlarımızı mahvetmek için değildir , bazı kafa karışıklıklarına ve duraksamalara neden olabilecekleri doğru olsa da, bunların hepsi bizi yavaşlatmak ve hayatın neresinde olduğumuzu değerlendirmek adına gerekli ayarlamaları yapabilmemiz adına iyi zamanlardır, geriye giden gezegenin hayatımızda neyi temsil ettiğine bakarak  durmak , analiz ve biraz iç gözlem yapmak aslında hepimiz için iyi olabilir çünkü her şeyi yeniden gözden geçirme, eksik yönlerimizi fark etme ilerlememiz için iyidir. Sizlerin yükseleninizde gerçekleşeceği için bu süreçte  yeni kararlar almak , kariyerinizle ilgili yeni fikirlerinizi hayata geçirmek, imaj değişikliği , tarzınızda değişikliklere gidilmemesi tavsiye edilir aynı zamanda ilişkilerinize de dikkat etmeniz gereken bir dönem olabilir bu süreçte ortaklıklarınıza da dikkat etmelisiniz, eğer estetik yaptırmayı düşünüyorsanız bu süreci araştırma yaparak geçirmeniz tavsiye edilir Retro bittikten sonra gereken değişiklikleri yaptırabilirsiniz. Jüpiter'in tüm şans ve fırsatlarından yararlanmanız dileği ile iyi yıllar, sevgiler.