• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

OCAK 2023

OCAK 2023


OCAK 2023

2023  YILI BAŞAK    VE YÜKSELEN BAŞAKLAR
Sevgili Başaklar  , hepiniz için güzel bir yıl olması dileği ile 2023 gündemlerinizi gözden geçireceğiz . Satürn 7 Mart 2023’e  kadar 6. evinizde seyahatine devam ederek 2,5 yıllık döngüsünü tamamlayacak bu süreçte   yoğun ve detaylı çalışmalar, hizmetliler, günlük işçiler, kiracılar, stres, hastalıklar ve zayıflıklar, evcil hayvanlar, sorumluluklar ve görevler, çalışarak kazanılan beceriler, angarya işler,  baba tarafından akrabalarla ilişkilendirilen bu alanda bir hayli zamandır testleriniz devam ediyordu ve 7 Mart’a kadar da devam edecek,  Satürn’ün geçişi sürecinde sorumluluklar artar ve günlük yaşantıyı düzenleme gerekliliği vardır. Yoğun ve detaylı işlerle uğraşmak gereken bir dönem olduğu için, bir çalışma stratejisi geliştirmek ve iyi organize olmak  zorunluluğunuz olabilir. Çok fazla çalışmak veya detaylarla fazla uğraşmak vücudunuzu ve sağlığınızı zorlayabilir. Bu yüzden yaşam tarzınızı, alışkanlıklarınızı  iyi organize etmeniz gerekmektedir. Kişisel disiplininizi  iyi korumalı, diyetinize dikkat etmelisiniz. Bu dönemde, iş koşullarınız zorlaşabilir; sorumluluklarınız artabilir. Astlarınızdan, çalışanlarınızdan veya hizmetlilerinizden beklenen performans ve destek gelmeyebilir. İşten ayrılmalar, uzaklaşmalar görülebilir. İş ortamında uzlaşmazlıklar, engelleyici ve zorlu koşullar görülebilir. Yapmak gereken işler, sorumluluklar sıkıcı hale gelebilir. Satürn’ün kişisel haritalarınıza açıları olumluysa, bu denli sorunlar yaşamazsınız  ve sorunlarla baş etme kabiliyetinizi daha etkin kullanılabilir, günlük hayatınızı ve işlerinizi daha kolay organize edebilirsiniz.
7 Mart 2023’te Satürn 7.evinize Balık burcuna geçiş yapıyor, Satürn su elementi olan Balık burcunda belli bir amaca yönelememe verir, disiplinsizlik olabilir, alçak gönüllü, geri planda kalmayı seven , içe dönük bir yapı verir ama sezgileriniz ve hayalleriniz somut hale getirebilir. 2,5 yıl boyunca  ikili ilişkiler en önemli test alanınız olacaktır bu süreçte  Satürn uzlaşmayı, sonuca gitmeyi zorlaştıran, engelleyen yapısı ile her türlü  ikili ilişkilerinizde zorluklar çıkarabilir. Bazılarınızın eşlerinin ya da ortaklarının  durumlarında zorlanmalar olabilir onlara yardımcı olmanız gerekebilir, onların şartları sıkışmakta, daralmakta, önemli sorumluluklar almakta olabilirler.  Bu dönemde ilişkilerde güven teması ön plandadır eğer ilişkileriniz sağlam temellere dayanıyorsa bu süreçte daha da sağlamlaşır ama pamuk ipliğine bağlı ilişkilerde zorlanmalar, kopmalar söz konusu olabilir, her koşulda ortaklık, evlilik gibi yakın ilişkilerde tutumları gözden geçirme zamanıdır. Ayrıca bu süreçte  birlikte olduğunuz kişiler ya da rakiplerinizden karşıt görüşler, eleştiriler alabilirsiniz ama  ilişkilerden bir şeyler öğrenirsiniz. Bazen Satürn bu alandan geçmekte iken yapılan evlilik, çok fazla gözden geçirilmiş olduğu için sağlamlık göstergesi de olabilir. Satürn’ün  kişisel haritalarınıza  sert açılarında hukuksal davalardan yana sıkıntılar çekme, temsil yetkisi olan kişilerden yana zorlanma yaşanması ihtimali de güçlüdür. Bu, dava açmak açısından pek de isabetli bir dönem değildir.
Satürn transiti sizi bunaltırken gökyüzünün şans ve bereketi Jüpiter Koç burcunda  sizlerin 8.evinize geçiyor ve 16 Mayıs 2023’e kadar olan sürede diğer kişilerden, ortaklaşa işlerden edinilen kazançlarla ilgili şans ve fırsatlar söz k onuşu olabilir. Aynı zamanda ölüm ve miraslar, metafiziksel konularla ilgili olduğu için miras kalması, metafizik konularıyla uğraşmanız da mümkündür. Jüpiter alandan geçişi esnasında kişisel gezegenlerinize   gergin açıları varsa giderlerinizde abartılar görülebilir, boyu aşan kredi ve borç girişimleri yüzünden zarar görülebilirsiniz fakat  olumlu açıları varsa , kredi ve borç girişimi açısından bu transit değerlendirilebilir.  Bazılarınızın eşinin veya ortağının finans konularında genişlemesini , şans ve fırsatlarla karşılaşacağı bir dönem olabilir. Aynı zamanda 8.ev tehlikeler ve ameliyatlar evidir  Jüpiter’in bu alandan geçişi  sizi bu süreçte tehlikelerden koruyabilir, ameliyat durumu varsa  iyileştirici özellik verir. Bazılarınız  bu dönemde alacaklarınızı  tahsil edebilirsiniz.
16 Mayıs’tan sonra Jüpiter Boğa burcuna sizlerin  9. ev alanınıza geçiş yapıyor  ve 26 Mayıs 2024’ e kadar bu alanda hareket edecek, yaklaşık bir yıl boyunca bu alandan geçiş yapması uzak seyahatler ve yabancılar, eğitim, yayıncılık, dini ve ilahi konular, hayata bakışı genişletecek felsefi konular, uzak akrabalarla ilgili temalarda olumlu gelişmeler beklenebilir. Bu transit, gerek gezi amaçlı, gerekse iş amaçlı seyahatlerde şans ve fırsatlara açık olunacağını, başarı sağlanacağını veya keyif alınacağını , bu konularla ilgili sağlam temeller olacağını ve oluşan olumlu koşulları  uzun vadede elinizde tutacağınızı gösterebilir. Bu dönemde yapacağınız seyahatler ufkunuzu genişletebilir. Aynı zamanda bazılarınız  yabancılarla ticari işler yapabilirsiniz, turizm, uluslararası konular ve dış ticaret konularında şans ve fırsatlar sizinle olabilir. Jüpiter’in bu alandan geçiş yapıyor olması, bu konularda avantajlara ve kazançların artacağını da anlatır tabi kişisel haritalarınızda Jüpiter uyumlu açılar alıyorsa. Bazılarınız  eğitimle ve yayıncılıkla ya da akademik konularda, basın , internetten yapılan işler , tanıtım konularında şanslı olabilir.  Sadece öğrenmek, eğitim almak açısından değil, aynı zamanda seminer düzenlemek, bilgi paylaşmak da Jüpiter’in  olumlu getirileri olabilir. Bazılarınız eğitimle ilgili konularda başarı sağlayabilir, yurtdışından eğitim alabilir.
24 Mart 2023’te Plüton Kova burcuna sizlerin 6. evinize geçiş yapıyor  11 Haziran  2023’e kadar Plüton’un Kova burcu seyahatinin fragmanını yaşayacaksınız ; Plüton bu alandan geçerken kişisel haritanıza özellikle 6.ev yöneticisine  sert açılar yapıyorsa, sağlığı tehdit eden durumlar, özellikle sinirsel gerginlik ve psikolojik zorluklar verebilir . Bazılarınızın bu süreçte yeme içme ve yaşam tarzında köklü değişimler  yapması gerekebilir. Günlük hayatınızda, işlerinizde önemli yapısal değişimlere yönelebilirsiniz iş ve çalışma hayatına bakışınızda radikal değişimler olabilir. İş ortamında güç çekişmeleri yaşayabilirsiniz. Evcimen hayvanlarınız varsa onların sağlık sorunları ile uğraşabilirsiniz   İster fiziksel ister psikolojik olsun, rejeneratif terapiler için iyi bir zamandır. İyi bir fiziksel rejim izlerseniz, son yıllarda buna dikkat etmemiş olsanız bile artık vücudunuzu yenileyebilirsiniz.
17 Temmuz 2023 tarihinde Ay Düğümleri Koç-Terazi aksına sizlerin 2-8 aksınızda olacak yaklaşık 1,5 yıllık süreçte gündeminiz, maddi durumunuz gelir ve giderler konusunda denge sağlamak, miras, nafaka, vergi, kredi, ortaklaşa kazançlarla ilgili  olacaktır.
2023 yılı gezegen geri hareketlerine baktığımızda ; Merkür bu yıl 4 kez geri harekette olacak  ;
*İlk Retro 29 Aralık 2022 - 20 Ocak 2023 arasında Oğlak burcunda yaratıcılığı, hobiler ve çocukları, aşk hayatını , hayattan alınan keyifleri anlatan 5.ev alanında Merkür geri hareket ederken sanki yaratıcı enerjiniz geri çekilmiş gibi olabilir, yeteneklerinizi, yaratıcılığınızı ortaya koyamıyor gibi hissedebilirsiniz.  Kendinizi ifade etme beceriniz hakkında zorlanabilirsiniz.  Yeni ilham  yolları bulmanız gerekebilir ve bunun için sanat galerilerini ziyaret edebilir, roman okuyabilir vb. ilhamınıza taze bir nefes getirebilirsiniz. Ayrıca  çocuklarınızla yeniden bağlantı kurmak için harika bir zaman olabilir , onlarla daha kaliteli vakit geçirerek iletişiminizi düzeltebilirsiniz. Bu dönemde eski aşklar ortaya çıkabilir ama pek rağbet etmezseniz iyi olur. Bu süreçte yeni bir aşk ilişkisi başlatmak , yeni bir hobiye başlamak ve çocuklarınız hakkında önemli kararlar almak için iyi bir zaman değildir.
*2.retro ise 21 Nisan – 16 Mayıs arasında Boğa burcunda hayata bakış açınızı , felsefe, din, inançlarınız ile ilgili inandıklarınızı yeniden inceleyin. Geleceği düşünmenin zamanı geldi. Genel hayat felsefeniz nedir? Bu geçiş sırasında gerçeğin gerçekte ne anlama geldiğini yeniden değerlendirme isteği duyabilirsiniz. Bu, daha önce başarısız olmuş öğrenciler için sınavlara tekrar girmek veya yarım kalmış eğitime geri dönmek için iyi bir zamandır. Çalışmanızı gözden geçirmek, düzenlemek, yeniden yazmak ve  okumak için bu zamanı kullanmalısınız.  Bu geri hareket zamanında seyahat planlarınızın çok iyi  kontrol edilmesi gerekir. Gecikmeler, iptal edilen uçuşlar ve yanlış rezervasyonlar için  hazırlıklı olun.  9. ev aynı zamanda inanç kavramıyla da ilişkilendirilmiştir, kendinize veya daha yüksek bir varlığa olan inancınızı sorgulayabilirsiniz.
*3.retro 24 Ağustos- 17 Eylül arasında Başak burcunda  geri harekette olacak hayatınıza nasıl yaklaştığınızı yeniden düşünmeniz gerekebilir. Görüntünüzde bir  değişiklik düşünüyorsanız bu dönemi araştırmalar yaparak geçirebilirsiniz. Belki bu süreçte sizin için en önemli şey ne? Sizi mutlu eden şeyler neler ? Belki  bunları sorgulayabilirsiniz aynı zamanda kendinizi sık sık kelimeler üzerinde tetiklenmiş olarak bulabilir veya kendinizi istediğiniz gibi ifade edemeyebilirsiniz. İlişkilerinizde de yanlış anlaşılmalar söz konusu olabilir farkında olup ona göre konuşma tarzınıza ve söylediklerinize dikkat etmelisiniz.
*4.retro 13 Aralık – 3 Ocak 2024 arasında Oğlak burcunda başlayan geri hareketi Yay burcunda devam edecek , yılın ilk girişinde olduğu gibi yıl sonuna doğru yine Merkür retrosu Oğlak burcunda sizlerin hobiler, çocuklar ve aşk ilişkileriniz, hayattan keyif alma alanınızda olacak eski aşklar gündeme gelebilir, çocuklarla anlaşmazlıklar yaşanabilir bu dönemi onlarla ilişkilerinizi düzeltmek için kullanabilirsiniz. Daha sonra Yay burcunda gerilemeye devam eden Merkür bu kez  günlük rutinler, çalışma hayatınız, iş arkadaşlarınızla olan ilişkilerinizde daha dikkatli olmak ve yanlış anlaşılmalara karşı daha dikkatli konuşmanız gerekliliğini hatırlatacak. Yanınızda çalışanlarla olan ilişkilerinizde sıkıntılar, çalışma koşullarında aksaklıklar, yanlış giden mailler, mesajlar söz konusu olabilir bazılarınız bu dönemde işten ayrılabilir ya da iş arkadaşları ile anlaşmazlıklar yaşayabilir. Sağlık konusunda da dikkat edilmesi gereken bir dönemdir.
Venüs geri hareketi
24 Temmuz – 5 Eylül arasında Aslan burcunda 12.evde geri harekette olacak aslında gezegenlerin gerilemeleri  hayatlarımızı mahvetmek için değildir , bazı kafa karışıklıklarına ve duraksamalara neden olabilecekleri doğru olsa da, bunların hepsi bizi yavaşlatmak ve hayatın neresinde olduğumuzu değerlendirmek adına gerekli ayarlamaları yapabilmemiz adına iyi zamanlardır, geriye giden gezegenin hayatımızda neyi temsil ettiğine bakarak  durmak , analiz ve biraz iç gözlem yapmak aslında hepimiz için iyi olabilir çünkü her şeyi yeniden gözden geçirme, eksik yönlerimizi fark etme ilerlememiz için iyidir. 12. ev hayatımızdaki gizli ve daha özel meselelerle ilişkilidir. Burası aynı zamanda mahvolmamızın, hapsedilme yerlerimizin ve zihinsel sağlık sorunları gibi görünmeyen rahatsızlıklarımızın evidir.  12. evden geçiş yapan Venüs retrosu, hayatımızda yalnızlık ve inziva için ne kadar zamana ihtiyacımız olduğunu yeniden değerlendirmemize neden olabilir. Başkalarından gizlenen veya saklanan konuları da değerlendiriyor olabilirsiniz. Bazılarınızın bu dönemde aşk ilişkilerinde skandallar olabilir, dikkatli olmanızda fayda vardır. Jüpiter'in tüm şans ve fırsatlarından yararlanacağınız güzel bir yıl olması dileği ile sevgiler.