• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

OCAK 2023

OCAK 2023


26 ARALIK 2022 -1 0CAK 2023 HAFTASI GÖKYÜZÜNDEN MESAJINIZ VAR
Merhabalar , 2022 yılının son haftasına giriyoruz, majör gezegenlerin yer değiştireceği çok değişik ve ilginç bir yıla girmeden önceki haftadayız ve haftaya Ay Kova enerjisi ile giriyoruz, Ay Kova’da  olduğunda sınırlarımızın dışına çıkıp yeni fikirler, inançlar ve kültürler keşfetmek isteriz. Duygularımız normlardan bıkmış bir şekildedir, Ay Kova sanki isyankar yanımızı ortaya çıkarır gibi duygular verir ancak dikkat etmeli davranışlarımız isyankarca  değil de amaçlarımız doğrultusunda  olmalıdır. Kova enerjisi, daha önce hiç düşünemeyeceğimiz şeyleri yapmamızı ve bu nedenle ilerlememizi sağlar. Bu süreç arkadaşlarınızla birlikte olmak ,hobilerinizle ilgilenmek için idealdir. .Görüntünüzde ufak tefek çılgın değişiklikler yapabilirsiniz. Bu değişiklikler; yeni bir saç stili , makyaj tarzı olabilir ya da kıyafetlerinize farklı kombinler yapabilirsiniz. Perşembe Merkür retrosu başlıyor, ilişkilerin ve aşkın gezegeni Venüs bu hafta baş aktör  Çarşamba günü kesinleşen Venüs Neptün arasındaki uyumlu enerji ile sanatsal yaratıcılığın, empati ve işbirliği duygularının önemli olacağını anlatıyor . Venüs’ün Merkür ile kavuşumu tam da Merkür retrosunun başladığı güne denk geliyor ilişkilerimiz ile ilgili konuları tekrar gözden geçirmek ve çözümler yaratmak gündemimizde olacak. Yılın ilk günü ise  Venüs ve Plüton ile kavuşumu var  ilişkiler çok farklı bir alana çekilebilir, derinleşme ve dönüşüm söz konusudur. Bu süreçte tutkular artabilir bazen  bir kişiye takılma ve o kişide ısrar etme eğilimi olabilir, derin bir ilişkiye ihtiyacımız olabilir. Bazen baskı hissedebilir, duygularımızı açıkça ifade etmek isteyebiliriz. İlişkide baskıcı ve zorlayıcı davranabiliriz.
26 Aralık Pazartesi
Sabah saatlerinde sürpriz beklenmedik gelişmeler planlarımızda bir takım değişiklikler yapmamıza sebep olabilir. Gece saatlerinde Ay Satürn kavuşumu bize sorumluluklarımızı bir kez daha hatırlatacak, hedeflerimizle ilgili sağlam adımlar atmak için harekete geçebiliriz. Aynı zamanda duygular üzerinde baskı yaratan durumlar kendimizi duygusal olarak yalnız hissetmemize sebep olabilir. 21:19-10:33 Ay boşluğa giriyor bir sonraki güne boşlukta başlayacak.
27 Aralık Salı
Sabah 10:33’te Ay Balık burcu seyahati başlıyor, Balık değişken bir burç olduğundan Ay burada duygusal anlamda istikrarlı olmayacağımızı anlatıyor. Başkalarını ve kendimizi gözetme gereksinimi  doğal olarak öngörüsel yeteneğimiz artması söz konusudur. Balık burcundaki ay, ayakların hassasiyetini, cildin savunmasızlığını, alerji ve bulaşıcı hastalık riskini arttırır. Belki de sıvılardan  zehirlenme söz konusu olabilir. Bu gün aldığınız her şey-alkol ve nikotinden kahveye dikkat edin canlar, etkilerini daha yoğun hissedebilirsiniz. Ay Balık  günlerinde her şeyin dozunu kaçırabilirsiniz dikkatli olun. Ayrıca  Ay Balık’ta iken saçlarınızı  kestirmemelisiniz , istediğiniz şekilde olmayabilir fakat cilt bakımı yaptırabilir veya kendiniz doğal cilt maskeleri kullanarak cildinize bakım yapabilirsiniz. Aynı zamanda fazla yürümek ayaklarınızı yorabilir bugünlerde daha yumuşak ve ayaklarınızı rahat ettirici ayakkabılar giymeniz tavsiye edilir.
28 Aralık Çarşamba
Bugün Venüs ve Neptün arasındaki uyumlu enerjinin kesinleştiği ve etkilerini birkaç gün daha yaşayacağımız güzel bir enerji var. Aşk hayatınızda bir peri masalı modu olabilir çünkü romantizm bu süreçte artabilir  ve ilham perilerinin etrafınızda olması ile çok güzel yaratıcı çalışmalar  yapabilirsiniz. Karşımızdaki kişilere yardımcı olmak daha empatik davranmak ve işbirliği içinde olmak da önemli olacak. Öğle saatlerinde alacağınız beklenmedik  sürprizlerle de  keyiflenebilirsiniz.
 
 
29 Aralık Perşembe
Ay 09:20-13:36 arası boşlukta olacağından önemli başlangıç ve girişimlerden kaçınmakta fayda var sonuç alamayabilirsiniz. 12:31 de Merkür Oğlak burcunda  geri hareketine başlıyor ve  Oğlak burcunun yönettiği yaşam alanlarını Merkür’ün hedefinde olacak demektir yani  Oğlak burcundaki bir gerileme, profesyonel yaşamınıza dönüp bakmak ve nerede değişiklik yapılması gerektiğini değerlendirmek için harika bir zamandır. Gittiğiniz yönden memnun değilseniz, daha anlamlı olup olmadıklarını görmek için geçmişte denediğiniz planları veya yolları yeniden gözden geçirmenin zamanı gelmiş demektir. Aynı zamanda konuşma, müzakere, alım satım, dinleme, resmi sözleşmeler, belge imzalama, seyahat, nakliye ve teslim alma, teknolojik aletler  ile ilgili sorunlar gündemimizde olabilir. 13:36’da Ay Koç burcuna geçiş yapıyor, daha dürtüsel , hareketli ve enerjik davranacağımız zamanlarda olacağız. Öğleden sonra ise geri hareketteki Merkür Venüs ile kavuşacak ve ilişkilerimizi, geçmişte yaşadığımız ilişki sorunlarını tekrar bir gözden geçirme , çözüm bulmaya çalışma söz konusu olabilir.
30 Aralık Cuma
Ay Koç burcunda ilerlemeye devam ediyor,sabah saatlerinde Ay Mars arasındaki uyumlu etkisi  duygularınız ve eylemleriniz arasında ince, canlandırıcı bir etki veriyor olacak.  Bugün, eğlenceli bir yere günübirlik gezi yapmak veya başkalarıyla etkileşim kurarken veya rekabet ederken fiziksel olarak aktif olabileceğiniz bir yürüyüş veya spor etkinliği planlamak söz konusu olabilir fakat Mars geri harekette olduğu için dikkatli olmakta fayda vardır.
31 Aralık Cumartesi
Bugün yılın son günü hepimiz için hayırlara vesile olacak güzel bir  yıl olsun inşallah. Sabah saatlerinde Ay Merkür gergin enerjisi ile tartışmalar, anlaşmazlıklar, teknolojik sorunlar olabilir. Öğle saatlerinde bu kez Ay Venüs ile gergin açıda olacak ilişkilerde tatsızlık , anlaşmazlık, zorlu etkiler olabilir, yeni yıla gireceğimiz bu günde fazla olayları büyütmemeye çalışın, canlar. Öğleden sonra bu kez Ay Plüton ile yine gergin bir enerji veriyor olacak, ego çekişmeleri, manipülatif davranışlara sebebiyet verebilir, farkında olalım. Ay 15:43-20:08 arasında boşlukta olacak ve ardından 20:08 de Ay Boğa burcuna geçiyor. Ay Boğa’yı çok sever bu burçta yücelir kraliçeler gibi ağırlanır Zodyak’ın en sevdiği evinde bir bakıma 2,5 gün sarayında ikamet  edecek diyebiliriz. Ay buradaki konumu ile bizi daha muhafazakar, inatçı ve sevgi dolu hale getirecek. Finansal konular, mülkiyet veya sanatsal çabalar ile ilgili konular  önemli hale gelecektir. Bir Boğa Ayı ile , her konuda rahatlık, konfor güzellik ve estetik isteriz. Boğa Ay’ı ile  kendiniz için özel bir şey yapabilir, şarkı söyleyebilirsiniz, ormanda yürüyüş yapabilirsiniz, sevgilinize veya eşinize özel bir akşam yemeği hazırlayabilirsiniz tam da yılbaşı gecesi enerjisine uygun bir  zaman dilimi.
1 Ocak Pazar 2023
Sabah saatlerinde Venüs Plüton kavuşumu kesinleşiyor , sevgi ve şefkat ihtiyacımız artabilir, sevgiyi, aşkı, romantizmi ilişkileri  daha derin, daha yoğun bir seviyede yaşamak isteyebiliriz. . İlişkilerimizde daha sahiplenici ve kıskanç olabiliriz , aynı zamanda Venüs-Plüton kavuşumu cinsel etkileşimi destekler. Bir kaç gün daha devam edecek  bu etki  sırasında başlayan bir ilişki  kader niteliğine sahiptir ve ilişki, kontrol edilmesi zor olan duygusal taşkınlığa sebep olabilir. Yeterince bilinçliyseniz, ilişkilerinizi çok olumlu bir şekilde dönüştürebilirsiniz.
Öğleden sonra Ay ve Güneş arasındaki uyumlu etki duygularımız ve mantığımız arasında denge olacağından yaşamınızda daha büyük bir akış hissi fark edebilirsiniz. Bu, akıntıya karşı mücadele etmeye çalışmak yerine, değişimin akıntılarına ayak uydurma adına kendinize izin vermek için harika bir gün. Ancak, fırsatları değerlendirmek ve size sunulan potansiyelden en iyi şekilde yararlanmak için harekete geçmeniz gerekecek. Hepinize iyi bir hafta , iyi sağlıklı mutlu bir  yıl dileklerimizle sevgiler.