• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

OCAK 2023

OCAK 2023


OCAK 2023

2023  YILI  TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİLER
Sevgili Teraziler,  hepiniz için güzel bir yıl olması dileği ile 2023 gündemlerinizi gözden geçireceğiz . Satürn 7 Mart 2023’e  kadar  5.evinizde 2,5 yıllık döngüsünü tamamlayacak bu süreçte  çocuklar aşk hayatı ,hobiler ve eğlenceli aktiviteler, sahnede olma becerileri gibi alanlarda sorumluluk alınacağını gösterir. Bazılarınız özellikle  çocuk sahibi  olmak isteyenler açısından   sorumluluk almayı, uğraşmayı, çaba sarf etmeyi gerektiren bir dönem olabilir. Çocuk sahibi olanların ise sorumlulukları bu dönemde  daha fazla artabilir , çocuklarınızın  somut ve kalıcı adımlar atması gerekebilir aynı zamanda  sağlıkları konusunda sorunlarla karşılaşılabilir. Bazılarınız bu süreçte aşk ve cinsellikle ilgili konularda problemler, uzaklaşmalar olabilir. Bazılarınız bu dönemde sizden yaşça büyük ya da olgun tavırlı bir kişiyle aşk yaşayabilirsiniz, aşk hayatınızla ilgili konuları daha ciddiye almak, düzene oturtmak gereken bir dönemdir bu. Bazılarınız için hobiler veya sportif aktivitelere odaklanma, bu alanlarda sorumluluk alma ya da bu alanlarda profesyonelleşme, çalışma gibi olasılıklar da gündeme gelebilir.
7 Mart 2023’te Satürn Balık burcuna geçiş yapıyor, Satürn su elementi olan Balık burcunda belli bir amaca yönelememe verir, disiplinsizlik olabilir, alçak gönüllü, geri planda kalmayı seven , içe dönük bir yapı verir. Sezgileri ve hayalleri somut hale getirebilir. Siz sevgili Teraziler için 2,5 yıl boyunca yoğun ve detaylı çalışmalar, hizmetliler, günlük işçiler, kiracılar, stres, hastalıklar ve zayıflıklar, evcil hayvanlar, sorumluluklar ve görevler, çalışarak kazanılan beceriler, angarya işler,  baba tarafından akrabalarla ilişkilendirilen bu alandan Satürn’ün geçişi sürecinde sorumluluklar artar ve günlük yaşantıyı düzenleme gerekliliği vardır. Düzenli beslenmeye ve sağlığa özen göstermek en başta gelir. Yoğun ve detaylı işlerle uğraşmak gereken bir dönem olduğu için, bir çalışma stratejisi geliştirmek ve iyi organize olmak size başarı getirecektir yalnız dikkatli olun çok fazla çalışmak veya detaylarla fazla uğraşmak vücudunuzu ve sağlığınızı zorlayabilir. Bu yüzden yaşam tarzınızı, alışkanlıklarınızı  iyi organize etmeniz gerekir.  Bu dönemde, iş koşulları zorlaşabilir; sorumluluklar artabilir, astlardan, çalışanlardan veya hizmetlilerden beklenen performans ve destek gelmeyebilir. İşten ayrılmalar, uzaklaşmalar görülebilir. İş ortamında uzlaşmazlıklar, engelleyici ve zorlu koşullar görülebilir. Yapmak gereken işler, sorumluluklar sıkıcı hale gelebilir. Kişisel haritalarınızda Satürn iyi bir durumda ise bu dönem daha rahat geçebilir tam aksine bir durum söz konusu ise daha fazla zorlanabilirsiniz.
Satürn transiti sizi bunaltırken gökyüzünün şans ve bereketi Jüpiter Koç burcunda  sizlerin ilişkiler alanınızdan geçecek  ve 16 Mayıs 2023’e kadar olan sürede ortaklık teklifleri, ortaklaşa projeler,evlilik, ortaklık gibi resmi imza gerektiren birliktelikler olabilir. Eğer kişisel haritalarınız vaat ediyorsa, bazılarınız maddi imkânları geniş olan bir ortak veya eş bulabilir. Bazılarınızın hayatına önemli, saygın, kültürlü kişiler özel veya profesyonel anlamda  girebilir, size destek  olabilirler. Bazılarınız bu dönemde yabancı bir eşle evlenebilir  veya yabancılarla ortaklaşa işlere girilebilir. Danışmanlık tarzı iş yapıyorsanız başarı söz konusu olabilir, karşınızdaki kişilerden yardım görebilir, olumlu tavsiyeler alabilir, kendinizden farklı kültürlere ve deneyimlere sahip kişiler hayatınıza girerek ufkunuzu genişletebilir. Bazılarınız bu dönemde taşınabilir, yasal davaları olabilir eğer Jüpiter iyi açılar alıyorsa bu konulardaki olaylar  olumlu gelişebilir.
16 Mayıs’tan sonra Jüpiter Boğa burcuna  geçiyor  ortaklaşa işlerden edinilen kazançlarla , miraslar, metafiziksel konularla ilgili durumlarda şans ve fırsatlar  söz konusu olabilir. Fakat Jüpiter  bu alandan geçerken kişisel haritanızdaki  gezegenlere gergin açılar yapıyorsa  giderlerde abartılar görülebilir, boyu aşan kredi ve borç girişimleri yüzünden zarar görebilirsiniz farkında olun fakat Jüpiter’in olumlu açıları varsa ya da en azından olumsuz açıları yoksa, kredi ve borç girişimi açısından bu transit değerlendirilebilir hatta bazılarınız alacaklarını tahsil edebilir. Bazılarınızın eş  veya ortağınızın  finansal olarak  genişlemesi söz konusu olabilir.  Aynı zamanda  Jüpiter’in bu alandan geçişi herhangi bir tehlikeli durum ya da ameliyat söz konusu olduğunda  koruyucu olabilir.
24 Mart 2023’te Plüton Kova burcuna sizlerin 5.evinize geçiş yapıyor  11 Haziran  2023’e kadar Plüton’un Kova burcu seyahatinin fragmanını yaşayacaksınız  bu süreçte çocuklarla ilgili kadersel olaylar, çocuklarla ilişkilerde önemli değişimler, onların hayatlarının yeniden yapılanması, cinsellikle ve aşkla ilgili konularda derin dönüşümler ve krizler, aşk ve tutkuların ön plana çıkması söz konusu olabilir. Plüton bu alandan geçiş yaparken haritanın önemli gezegenlerine sert açılar yapıyorsa,  aşk ve cinsellikle ilgili dönüşüm krizleri yaşamanız  muhtemeldir ya da çocuklarla ilgili problemler veya yapılması kaçınılmaz değişiklikler ön plana çıkabilir. Her koşulda çocuklarla ilişkilerin yeniden tanımlandığı, yapılandırıldığı bir dönemdir bazılarınızın çocuğunun evden ayrılışını da gösterebilir.
17 Temmuz 2023 tarihinde Ay Düğümleri Koç-Terazi aksında sizlerin 1-7 aksınızda olacak yaklaşık 1,5 yıllık süreçte gündeminiz, ilişkileriniz, evliliğiniz ve ortaklıklarınız olacaktır. Bu süreçte bitmesi gereken ilişkiler bitecek ve  kendi ihtiyaçlarınızı  da ön planda tutmak yerine başkalarının ihtiyaçlarına odaklanacaksınız.
2023 yılı gezegen geri hareketlerine baktığımızda ; Merkür bu yıl 4 kez geri harekette olacak  ;
*İlk Retro 29 Aralık 2022 - 20 Ocak 2023 arasında Oğlak burcunda Merkür gerilemesinde eviniz sizin sığınağınız olabilir. Hayatınızda bir sıkışmışlık hissederseniz, belki  de evinizde enerji  'sıkışmış' olabilir. Kendinizi bu sıkışmışlıktan kurtulmak için mobilyalarınızın yerini değiştirmek iyi gelebilir. Evinizin her odasını tekrar ziyaret edin ve bir yabancının gözüyle görmeye çalışın. Bu odalar sizin  hakkınızda ne diyor? Artık sizin için bir anlamı olmayan eşyaları belki bu dönemde ayıklayabilirsiniz. Dördüncü ev aynı zamanda sizin temeliniz, çocukluğunuz, köklerinizdir. Yaşamınız üzerinde önemli bir etkisi olan olumsuz düşünce kalıplarının farkında olabilir bunları da hayatınızdan ayıklayabilirsiniz. Aynı zamanda  aile üyeleri ile ilişkilerinizde yanlış anlaşılmalar olabilir.  Eski aile, çocukluk sorunları yeniden ortaya çıkabilir geçmişinizle barış yapma zamanı olabilir. Bu dönemde ev alım-satımı  veya evde tadilat yapılmaması önerilir. Evdeki elektronik aletleriniz bu dönemde daha kolay bozulabilir bu yüzden özellikle bilgisayarınızı yedeklemeniz önerilir.
2.retro ise 21 Nisan – 16 Mayıs arasında Boğa burcunda ortaklaşa kazançlarla ilgili  adil payınızı alıp almadığınızı  öğrenebilirsiniz. Bu dönemde  sigortanızın bitip bitmediğini kontrol edin, borç almaktan kaçının, borçlarınızı ve vergilerinizi ödeyin. Bu süre zarfında ortaklaşa kullanılan kaynaklarla ilgili sorunlar veya gecikmeler olabilir. Bir ipotek veya borç almak ya da yeni bir işe yatırım yapmak için en iyi zaman değildir. Bu süre zarfında sırlar ve gizli şeyler ortaya çıkabilir.
*3.retro 24 Ağustos- 17 Eylül arasında Başak burcunda  geri çekilme ve sessizliğe duyulan ihtiyaç çok güçlü olabilir. Bazılarınız için bu kendi iç psikolojinize doğru güçlü bir çekilme dönemi  olabilir. Merkür size derin bilinçdışı aklınızdan gelen rüyalar yoluyla mesajlar getirebilir. Geriye dönük dönemde, farkında olmanız gereken bilgileri sağlayabileceğiniz bir  rüya defteri  tutabilirsiniz.  Geçmiş yaşamlardan gelen olaylar yüzeye çıkabilir. Bazen güvenebileceğiniz kimsenin olmadığını yalnız kaldığınızı hissedebilirsiniz. Doğru kararı kendinizin vereceğinize ve ilerlemeye devam edeceğinize güvenin. Bu dönemde manevi  anlamda bir yenilenme yaşayabilirsiniz. Meditasyon yapın, zihinsel zincirlerinizi çıkarın,  dünya ruhuyla iletişim kurun, dua edin.
*4.retro 13 Aralık – 3 Ocak 2024 arasında Oğlak burcunda başlayan geri hareketi Yay burcunda devam edecek aynı yılın başında olduğu gibi ailevi konular ve evle ilgili konularda yanlış anlaşılmalar söz konusu olabilir . 23 Aralık 2023’te ise Yay burcunda geri hareketi devam edecek bu sürede her türlü iletişim, ulaşım ve düşünme, yazma, çizme, mail ve telefon trafiği  aklınızı çok meşgul  edeceğinden  endişe ve sinir semptomlarınızı artırabilir, düşüncelerinizde netlik kazanmak için kendinize sessiz bir zaman yaratmak isteyebilirsiniz ,düşüncelerinizde karışıklık olabilir. Arabanızı bu dönemde  bakım için servise  götürün; fazla hız yapmamaya dikkat edin, telefonunuzun bataryanızı düzenli olarak şarj edin. Herhangi bir iletişiminizde doğru anlayıp anlamadığınızı kontrol etmek için sorular sorun; mesajlarınızı kontrol edin; randevu zamanlarını kontrol edin ; mesaj göndermeden önce yazım denetimi yapın. Bilgisayarınızı yedekleyin, virüs ve kötü amaçlı yazılım denetleyicinizi düzenli olarak çalıştırın;  e-postaları, çifte kontrol edin. Tutamayacağın sözleri vermeyin; yakın çevrenizle, kardeşlerle olan ilişkilerinize dikkat edin sevgili Teraziler.
Venüs geri hareketi
24 Temmuz – 5 Eylül arasında Aslan burcunda geri harekette olacak aslında gezegenlerin gerilemeleri  hayatlarımızı mahvetmek için değildir , bazı kafa karışıklıklarına ve duraksamalara neden olabilecekleri doğru olsa da, bunların hepsi bizi yavaşlatmak ve hayatın neresinde olduğumuzu değerlendirmek adına gerekli ayarlamaları yapabilmemiz adına iyi zamanlardır, geriye giden gezegenin hayatımızda neyi temsil ettiğine bakarak  durmak , analiz ve biraz iç gözlem yapmak aslında hepimiz için iyi olabilir çünkü her şeyi yeniden gözden geçirme, eksik yönlerimizi fark etme ilerlememiz için iyidir  sizler de bu dönemde gruplar, arkadaşlar ve organizasyonlarla ilişkilidir,  aynı zamanda umutlarımızın ve hayallerimizin evidir bu yüzden hayatımızda neyi başarmak istediğimizi, bizim için neyin önemli olduğunu yeniden değerlendirmemize neden olabilir. Ayrıca arkadaşlıklarımızı ve grup bağlantılarımızı ve bunların değerlerimizle uyumlu olup olmadığını değerlendirmemize neden olabilir. Bu dönemde eski dostlarınızla birlikte olabilirsiniz. Bazılarınız bu dönemde sevdiğiniz arkadaşlarınızdan uzaklaşabilir. Jüpiter’in güzel bereketinden ve fırsatlarından faydalanacağız güzel bir yıl olsun, sevgiler.