• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

OCAK 2023

OCAK 2023


OCAK 2023

2023  YILI AKREP  VE YÜKSELEN AKREPLER 
Sevgili Akrepler ,hepiniz için güzel bir yıl olması dileği ile 2023 gündemlerinizi gözden geçireceğiz . Satürn 7 Mart 2023’e  kadar  seyahatine devam ederek 2,5 yıllık döngüsünü tamamlayacak bu süreçte  ailevi konular, ev ve yerleşimle ilgili konularda sorumluluklarınız artacaktır tam bir temel atma döneminde olacaksınız. Zira geleceğin temelleri, tam da Satürn’ün bu alandan geçişi döneminde atılmaktadır. Burası en dip noktadır. Satürn’ün bu dip noktadan geçişi esnasında, dışarıdaki hayatla, gelecek ve kariyer hedefleriyle ilgili mücadeleler söz konusudur. Burası sağlam temel atılması gereken bir alandır; Satürn’ün burada hareket edeceği dönemde sağlam temeller atılmalı, doğru başlangıçlar yapılmalı, bunu yapabilmek için kişi ne istediğini belirlemelidir. Bazılarınızın  kariyerinde sallantı olabilir,  ailevi temalar ve ev konularından dolayı kariyerine ve kişisel hedeflerine eğilmekte zorlanabilirsiniz. Ailevi konularda, ebeveynlerle ilgili konularda stresler  de yaşanabilir. Yer değişiklikleri, taşınmalar da görülebilir bu dönemde.
 7 Mart 2023’te Satürn Balık burcuna geçiş yapıyor, Satürn su elementi olan Balık burcunda belli bir amaca yönelememe verir, disiplinsizlik olabilir, alçak gönüllü, geri planda kalmayı seven , içe dönük bir yapı verir. Sezgileri ve hayalleri somut hale getirebilir. Siz sevgili Akreplerin  Balık . 5 evi 2,5 yıl boyunca çocuklar aşk hayatı ,hobiler ve eğlenceli aktiviteler, sahnede olma becerileri gibi alanlarda sorumluluk alınacağını gösterir. Bazılarınız özellikle  çocuk sahibi  olmak isteyenler açısından   sorumluluk almayı, uğraşmayı, çaba sarf etmeyi gerektiren bir dönem olabilir. Çocuk sahibi olanların ise sorumlulukları bu dönemde  daha fazla artabilir , çocuklarınızın  somut ve kalıcı adımlar atması gerekebilir aynı zamanda  sağlıkları konusunda sorunlarla karşılaşılabilir. Bazılarınız bu süreçte aşk ve cinsellikle ilgili konularda problemler, uzaklaşmalar olabilir. Bazılarınız bu dönemde sizden yaşça büyük ya da olgun tavırlı bir kişiyle aşk yaşayabilirsiniz, aşk hayatınızla ilgili konuları daha ciddiye almak, düzene oturtmak gereken bir dönemdir bu. Bazılarınız için hobiler veya sportif aktivitelere odaklanma, bu alanlarda sorumluluk alma ya da bu alanlarda profesyonelleşme, çalışma gibi olasılıklar da gündeme gelebilir.
Satürn transiti sizi bunaltırken gökyüzünün şans ve bereketi Jüpiter Koç burcunda   16 Mayıs 2023’e kadar olan sürede kendinizi sağlık, iş ilişkileri ve koşulları, astlar, hizmetliler ve çalışanlardan fayda ve destek bulacağınızı gösterir. Jüpiter 6. evden geçerken, iş koşullarıyla ilgili fırsatlar getirebilir. İş yeteneklerini geliştirmek ve iş koşullarını iyileştirmek için ideal bir transittir. Olumlu açılarda  iş alanında kendinizi daha mutlu ve iyimser hissedebilirsiniz. Amaç duygusunun güçlülüğü ve sorumluluğun altından kalkabildiği oranda başarınız da artacaktır. Fakat çok büyük başarılardan söz edemeyiz bu alan aynı zamanda  hastalıklar ve zayıflıkları da anlattığı için  Jüpiter burada  koruyucu ve iyileştirici özellikler getirir.  Eğer bazılarınız tedavi sürecinde ise, Jüpiter’in burada hareket ediyor olması, tedavi sürecinin iyiye gideceğini gösterecektir. Kötü alışkanlıklardan kurtulmak açısından da Jüpiter’in buradan geçiş yapıyor olması olumludur. Kimileriniz de  günlük hayatını iyi düzenlemek, spor ve benzeri aktivitelere vakit ayırmak ile uğraşabilir bu süreçte yalnız dikkatli olmalısınız çok kilo alabilirsiniz.
16 Mayıs’tan sonra Jüpiter Boğa burcuna sizlerin 7.evinizde ortaklık teklifleri, ortaklaşa projeler konularında hareketlenmeler, evlilik, ortaklık gibi resmi imza gerektiren birliktelikler söz konusu olabilir. Eğer kişisel haritanız  vaat ediyorsa,  maddi imkânları geniş olan bir partner veya eş bulabilir evlenebilirsiniz.  Önemli, saygın, kültürlü kişiler özel veya profesyonel anlamda hayatınıza girebilir, size yardımcı olabilirler .Jüpiter yabancı kişileri ifade ettiğinden ,bu dönemde yabancı bir eşle evlenebilir  veya yabancılarla ortaklaşa işlere girilebilirsiniz. Danışmanlık tarzı ilişkilerde başarı vardır. Bazılarınız karşısındaki kişilerden yardım görebilir, olumlu tavsiyeler alabilir, kendisinden farklı kültürlere ve deneyimlere sahip kişiler ufkunu genişletebilir.7.ev yasal davalarla da ilişkilidir bu yüzden hukuksal sorunlarınız varsa  lehinize işleyebilir fakat eğer  gergin açılar varsa boş vaatler, yüksek beklentiler riski belirgin olabilir.
24 Mart 2023’te Plüton Kova burcuna giriyor , 11 haziran 2023’e kadar Plüton’un Kova burcu seyahatinin fragmanını yaşayacaksınız . Bu transit ile ev ve aile ile ilgili konularda radikal ve köklü değişimler yaşayabilirsiniz. Kendi alt yapınızı  yeniden yapılandırdığınız, köklü temeller attığınız, geleceğe yönelik trendleri belirlemek için mücadele ettiğiniz zamanlardan geçebilirsiniz. Bu dönemde özel hayatınızda yaşadığınız olaylar sizi derinden etkileyebilir; kişisel ve içsel alt yapınızda radikal değişimlere sebep olabilir. Mücadelesi verilen bazı işlerin sonu, bazı yeni işlerin başlangıcı, taşınma, köklü yer değişiklikleri görülebilir. Plüton’un bu alanda iken sert açıları  varsa aile içerisinde zorlanmalara, güç çekişmelerine, kopuşlara, ölümlere işaret edebilir.
17 Temmuz 2023 tarihinde Ay Düğümleri Koç-Terazi aksına sizlerin 6-12 aksınızda olacak yaklaşık 1,5 yıllık süreçte gündeminiz, sağlık konularına dikkat etmeniz gerekebilir, spor yapmanız , doğru beslenmeniz gerekecektir. Çalışma hayatınıza daha fazla önem verdiğiniz ve  günlük koşuşturmalarınızın  arttığı bir dönem olacaktır.
2023 yılı gezegen geri hareketlerine baktığımızda ; Merkür bu yıl 4 kez geri harekette olacak  ;
*İlk Retro 29 Aralık 2022 - 20 Ocak 2023 arasında  Oğlak burcundaki gerileme, profesyonel yaşamınıza dönüp bakmak ve nerede nasıl değişiklik yapılması gerektiğini değerlendirmek için harika bir zamandır. Gittiğiniz yönden memnun değilseniz, daha anlamlı olup olmadıklarını görmek için geçmişte denediğiniz planları veya yolları yeniden gözden geçirmenin zamanı gelmiş demektir. Her türlü iletişim, seyahat , yakın çevre ve kardeşlerle ilgili konularda  çok meşgul olabilirsiniz. Bazen tüm bu konulardaki endişe ve sinir semptomlarınızı artırabilir, düşüncelerinizde netlik kazanmak için kendinize sessiz bir zaman yaratmak isteyebilirsiniz çünkü düşüncelerinizde karışıklık olabilir. Arabanızı bu dönemde  bakım için servise  götürün; fazla hız yapmamaya dikkat edin, telefonunuzun bataryanızı düzenli olarak şarj edin. Herhangi bir iletişiminizde doğru anlayıp anlamadığınızı kontrol etmek için sorular sorun; mesajlarınızı kontrol edin; randevu zamanlarını kontrol edin; mesaj göndermeden önce yazım denetimi yapın. Bilgisayarınızı yedekleyin, virüs ve kötü amaçlı yazılım denetleyicinizi düzenli olarak çalıştırın;  e-postaları, çifte kontrol edin. Tutamayacağın sözleri vermeyin; yakın çevrenizle, kardeşlerle olan ilişkilerinize dikkat edin, ağzınızdan çıkanı kulağınız duysun.
*2.retro ise 21 Nisan – 16 Mayıs arasında Boğa burcunda ,evlilik  ilişkileriniz ya da iş ortağınız olsun, buradaki Merkür'ün geri hareketi  şartların yeniden müzakere edilmesini gerektirebilir. İlişkilerinizde  “Konuşulmamış” olarak kalan konular muhtemelen bu geçiş sırasında ortaya çıkabilir ve belki de ilişkilerdeki yolunuzu temizlemeniz için bu gereklidir. 7. evde bulunan Merkür ger hareketi, fikir farklılıklarıyla sizi bir araya getirmeye yardımcı olabilir. Bu geçiş sona erdiğinde, her iki taraf da  birbirini çok daha iyi anladığını hissedebilir. Geleneksel olarak, Merkür geri hareketinde  evlenme veya bir düğün tarihi ayarlama önerilmemektedir. Bir sözleşme imzalamanız gerekiyorsa, en ufak detayları o küçük yazıları okuyun! Mümkünse, Merkür doğrudan gidene kadar erteleyin.
*3.retro 24 Ağustos- 17 Eylül arasında Başak burcunda eski dostlarla buluşma zamanı. Beklenmedik şekilde birbirinizle karşılaşabilirsiniz. Öte yandan, bu geçiş, bir süre için sosyal çevrenizden geri çekilmeyi de gösterebilir, arkadaşlarınızla  aranızda yanlış anlamalar olabilir, dedikodu ve söylentiler  iyi ilişkilerinize  zarar verebilir.  Bununla birlikte, artık size hizmet etmeyen arkadaşlık bağlarını  ayıklamanın zamanı gelmiş olabilir. 11. Evdeki Merkür geri hareketi gerçek arkadaşlarınızın kim olduğunu  keşfetmenize yardımcı olabilir.  11. ev, hedeflerinize ve hayallerinize de anlatır, eksik ve yarım kalan hayallerinizi de bu dönemde gerçekleştirmek için çalışmalar yapabilirsiniz.
*4.retro 13 Aralık – 3 Ocak 2024 arasında Oğlak burcunda başlayan geri hareketi Yay burcunda devam edecek yine yılın ilk süresinde olduğu gibi  yakın çevre ilişkileriniz, eğitim, ticaret  konularında yanılgılar yanlış anlamalarla geçirebilirsiniz 23 Aralık 2023’te ise Yay burcunda geri hareketi devam edecek bu sürede ise hayatınızda bir sıkışmışlık hissederseniz, belki  de evinizde enerji  'sıkışmış' olabilir. Kendinizi bu sıkışmışlıktan kurtulmak için mobilyalarınızın yerini  değiştirmek iyi gelebilir. Evinizin her odasını tekrar ziyaret edin ve bir yabancının gözüyle görmeye çalışın. Bu odalar sizin  hakkınızda ne diyor? Artık sizin için bir anlamı olmayan eşyaları belki bu dönemde ayıklayabilirsiniz. Dördüncü ev aynı zamanda sizin temeliniz, çocukluğunuz, köklerinizdir. Yaşamınız üzerinde önemli bir etkisi olan olumsuz düşünce kalıplarının farkında olabilir bunları da hayatınızdan ayıklayabilirsiniz. Aynı zamanda aile üyeleri ile ilişkilerinizde yanlış anlaşılmalar olabilir.  Eski aile veya çocukluk sorunları yeniden ortaya çıkabilir bu konularda geçmişinizle barış yapma zamanı olabilir.
Venüs geri hareketi
24 Temmuz – 5 Eylül arasında Aslan burcunda geri harekette olacak aslında gezegenlerin gerilemeleri  hayatlarımızı mahvetmek için değildir , bazı kafa karışıklıklarına ve duraksamalara neden olabilecekleri doğru olsa da, bunların hepsi bizi yavaşlatmak ve hayatın neresinde olduğumuzu değerlendirmek adına gerekli ayarlamaları yapabilmemiz adına iyi zamanlardır, geriye giden gezegenin hayatımızda neyi temsil ettiğine bakarak  durmak , analiz ve biraz iç gözlem yapmak aslında hepimiz için iyi olabilir çünkü her şeyi yeniden gözden geçirme, eksik yönlerimizi fark etme ilerlememiz için iyidir  sizler de bu dönem   kariyeriniz  veya kamusal itibarımızla ilişkili konularda değerlendirmeler yapabilirsiniz, yaşamak için ne yaptığınızı ve değerlerinize uyup uymadığını yeniden değerlendirmenize neden olabilir. Bu süre zarfında kamusal imajınızı da yeniden değerlendirilebilirsiniz.  Ayrıca bu dönemde üstlerinizle ilişkilerinizde sorunlar yaşayabilirsiniz. Sevgili Akrepler, Jüpiter’in güzel bereketinden ve fırsatlarından faydalanacağız güzel bir yıl olsun, sevgiler.