• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

OCAK 2023

OCAK 2023


OCAK 2023

2023  YILI YAY  VE YÜKSELEN YAYLAR
Sevgili Yaylar  hepiniz için güzel bir yıl olması dileği ile 2023 gündemlerinizi gözden geçireceğiz . Satürn 7 Mart 2023’e  kadar  3.evinizde seyahatine devam ederek 2,5 yıllık döngüsünü tamamlayacak bu süreçte  kardeşler ve yakın çevre, eğitim, bilgi ve iletişimsel konular, seyahatlerle ilgili konularda sorumluluklarınız devam edecek. Aynı zamanda zihinsel ve eğitimsel konulara odaklanacağınız, sınavlara veya fikirlerin ortaya konulacağı kitap benzeri uzun süreli hazırlıklara girişimleriniz de devam edebilir. Bazılarınız okuma ve yazma gibi konulara odaklanabilir, derin araştırmalar yapabilir, örneğin tez hazırlayabilirsiniz. Her koşulda, tüm bu alanlarda her şeyin çok hızlı ve sorunsuz olmayacağı da bir gerçektir. Örneğin eğitimle veya araştırmalarla ilgili zorlanmalar, daha fazla çalışma gerekliliği ortaya çıkabilir, karamsarlık ve endişe söz konusu olabilir, iletişimsel sorunlar yaşanabilir. Satürn’ün bu alandan geçerken kişisel haritalarınızdaki  gezegenlerine uyumlu açıları varsa, tüm bu konularda realist olmak, sorumluluğunu almak ve temkinli adım atmak kaydıyla, başarı elde edilebilir. Ama Satürn’ün sert açıları varsa, bu konularda sorunlar yaşanabilir. Kardeşlerle ve yakınlarla ilgili sorunlar da buna dahildir. Yanlış anlaşılmalar  , ilişkilerde sorunlar yüzünden veya taşınma gibi temalar yüzünden uzaklaşmalar görülebilir. Bu transit bir kardeşin evden ayrılacağını da gösterebilir .  Aynı zamanda ticari  kontratlar, anlaşmalarla ilgili sorunlar da olabilir.
7 Mart 2023’te Satürn Balık burcuna geçiş yapıyor, Satürn su elementi olan Balık burcunda belli bir amaca yönelememe verir, disiplinsizlik olabilir, alçak gönüllü, geri planda kalmayı seven , içe dönük bir yapı verir. Sezgileri ve hayalleri somut hale getirebilir. Siz sevgili Yayların  Balık 4.evi 2,5 yıl boyunca Satürn’ün bu alandan geçişi ailevi konular, ev ve yerleşimle ilgili konularda sorumluluk  alınacağını, tam bir temel atma döneminde olunduğunu gösterir çünkü geleceğin temelleri, tam da Satürn’ün bu alandan geçişi döneminde atılmaktadır, burası en dip noktadır. Satürn’ün bu dip noktadan geçişi esnasında, dışarıdaki hayatla, gelecek ve kariyer hedefleriyle ilgili mücadeleler söz konusudur.  Satürn’ün burada hareket edeceği dönemde sağlam temeller atılmalı, doğru başlangıçlar yapılmalı, bunu yapabilmek için ise ne istediğinizi net  belirlemelisiniz ve dikkatli olun bu dönemde kariyerinizde sallantı olabilir, ailevi temalar ve ev konularından dolayı kariyerinize ve kişisel hedeflerinize eğilmekte zorlanabilirsiniz. Yer değişiklikleri, taşınmalar da görülebilir bu dönemde.
Satürn transiti sizi bunaltırken gökyüzünün şans ve bereketi Jüpiter Koç burcunda   ve 16 Mayıs 2023’e kadar olan sürede çocuklar, aşk hayatı, yaratıcı fikirler ve sanatsal yaratıcılıklar, eğlenceli aktiviteler ve kaçamak tatillerle ilişkilendirilen 5. evde hareket ediyor olması,  bu konularda pozitif gelişmelerle karşılaşabileceğini gösterir. Çocuk sahibi olmayı denemek açısından değerlendirilebilir. Çocuklar varsa, bu transit onlarla ilişkileri geliştirici rol oynayacaktır. Onlarla gurur duyulacak olumlu gelişmeler yaşanabilir. Çocuklardan destek alınan, onlar için yatırımlar yapılabilecek güzel bir transittir. Sanatsal konularda yeteneğiniz varsa  yaratıcılığınız artabilir; daha fazla şey üretebilirsiniz. Artistik ve sanatsal işlerde kendinizi  gösterme şansı ve potansiyeliniz güçlenir. Kendinizi sanatsal anlamda daha güçlü  ifade edebilir ,daha fazla kazanım elde edebilirsiniz. Hobilerinize, sportif aktivitelere daha çok vakit ayırabilirsiniz. Aşk hayatınızla ilgili olumlu gelişmeler beklenebilir , aşk ve cinsellik deneyimleri  hayatınıza renk katabilir. Sizden farklı kültürden veya daha fazla hayat deneyimine sahip kişilerle aşk yaşayabilirsiniz ya da mevcut beraberliğinizde canlanma olabilir. Eğlence hayatında da renklenme, hareketlenme olabilir. Buna paralel olarak sosyalliğiniz de artabilir.
16 Mayıs’tan sonra Jüpiter Boğa burcuna geçiyor sağlık, iş ilişkileri ve koşulları, astlar, hizmetliler ve çalışanlardan fayda ve destek bulacağınızı  anlatıyor.  Aynı zamanda iş koşullarıyla ilgili fırsatlar, iş yeteneklerinizi geliştirmek ve iş koşullarını iyileştirmek için güzel bir süreçtir. Bu özellikle de Jüpiter’in bu alandan geçerken yaptığı olumlu  açılarda daha belirgin olur. Kendinizi  iş alanında daha mutlu ve iyimser hissedebilir,  sorumluluklarınızın  altından kalkabildiğiniz oranda da başarılı olabilirsiniz.  Bu süreçte sağlık konularında sorun yaşarsanız tedavi süreciniz iyi gidebilir.  Yine bu dönemde   günlük hayatınızı iyi düzenlemek, spor ve benzeri aktivitelere vakit ayırmak açısından şans  ve fırsatlar yakalayabilirsiniz.
24 Mart 2023’te Plüton Kova burcuna sizlerin 3 .evinize geçiş yapıyor  11 Haziran 2023’e kadar Plüton’un Kova burcu seyahatinin fragmanını yaşayacaksınız kardeşlerle veya yakınlarla ilişkilerin dönüşümü söz konusu olabilir. Eğer stresli açılar varsa bu alanda dertler ortaya çıkabilir. Komşular veya kardeşler arasında anlaşmazlıklar da  bu dönemde ortaya çıkar ve uzun zaman sürer. Diğer yandan eğer dikkatli davranırsanız ilişkileriniz değişime uğrayıp güçlenebilir de. Yakın çevrenizde daha etkin olma ve gücünüzü ortaya koyma arzusu olabilir. Düşünsel ve fikirsel alanda dönüşümler ,zihinsel konulara odaklanma, eğitim ile ilgili konularda mücadele ve yeniden yapılanma, değişik öğretilere eğilme olabilir. Bazılarınızın  kişisel fikir ve düşüncelerini sorgulama, yeniden yapılandırma ,düşüncelerini başkalarına kabul ettirme gayreti ortaya çıkabilir. Bazılarınız seyahatlerle ya da ticari girişimleri ile hayatında radikal değişiklikler yaşayabilir.
17 Temmuz 2023 tarihinde Ay Düğümleri Koç-Terazi aksına sizlerin 5-11  aksınıza geçiyor olacak yaklaşık 1,5 yıllık süreçte gündeminiz, çocuklar, hobileriniz, yaratıcılığınız olacaktır. Aynı zamanda sosyal çevre ve arkadaşlarınız , gelecek beklentileriniz ve hayata dair ümit ve hayalleriniz de 2023 yılının önemli  gündemlerinden olacaktır.
2023 yılı gezegen geri hareketlerine baktığımızda ; Merkür bu yıl 4 kez geri harekette olacak  ;
*İlk Retro 29 Aralık 2022 - 20 Ocak 2023 arasında Oğlak burcunda parasal konularda  gecikmeler, aksaklıklar  olabilir, bu yüzden bu gibi  durumlar için bir kenara para ayırmanız  akıllıca olur. Bazen de beklenmedik para kucağınıza düşebilir. Banka hesabınızı inceleyin; faturalara  dikkat edin hatta bu dönemde alışveriş fişlerinize dikkat edin fazladan para ödemeyin. Bu dönemde hiç fark etmediğiniz gecikmiş faturaları ödemek zorunda kalabilirsiniz. Büyük yeni alımlardan kaçının; harcamalarınızı ve gelirinizi listeleyen bir kayıt tutmaya başlayabilirsiniz çünkü bu dönemde paranızı nereye harcadığınızın farkında olmayabilirsiniz . Bu dönemde  tasarruf hesabı açmak akıllıca olabilir belki bütçe planlaması yapmanız gerekebilir.
*2.retro ise 21 Nisan – 16 Mayıs arasında Boğa burcunda çalışma alanınızı, ofisinizi veya masanızı yeniden düzenleme, çalışma hayatınız, günlük rutinleriniz ve sağlığınız konusunda  bir takvim veya yapılacaklar listesi oluşturmanız gerekebilir. İş arkadaşlarınızla tekrar iletişim kurun  veya onlarla ilişkilerinizi düşünün ve dikkat edin  iletişimde karışıklıklar olarak ortaya çıkabilir ve ekip çalışması zarar görebilir aynı zamanda işlerin sağlıklı yürümesi için işyerindeki  herkesten doğru bilgileri edindiğinizi  kontrol edin.  Sağlık konularında da kişisel bir envanter yapma zamanı. Nasıl hissediyorsunuz? Enerji dolu musunuz?  Ağrılar ve tanımsız hastalıklarınız mı var?  Bu, kendi sağlık sorunlarınız hakkında araştırma yapmak için mükemmel bir fırsat. Ertelemenin ciddi sonuçları olmadıkça, bir hastalık ya da problem için bir tedavi sürecine başlamadan önce Merkür doğrudan olana kadar harekete geçmemeniz tavsiye edilir.  Yeni bir diyete başlamaktan kaçının,  yiyeceğiniz yiyecekleri araştırmak, yemek tarifleri ve besin bilgilerini toplamak için zaman harcanması  diyete başlamaktan daha iyi olabilir.
*3.retro 24 Ağustos- 17 Eylül arasında Başak burcunda olacak  eski işlerle ilgilenmek, başladığınız  işleri  bitirmek bu geri hareket zamanında iyidir. Bazılarınız  bu süreçte  işini  kaybedebilir, bir yönetici veya takım lideri ile iletişim sorunları yaşayabilir. Yanlış anlamalar hayal kırıklığına neden olabilir. Sabır ve temkinli bir yaklaşım gereklidir. Bu, kariyer değişikliği yapmanın veya yeni bir işe başvurmanın zamanı değildir.  Daha önce alınmadığınız bir iş için yeniden başvurmak iyi olabilir. Bu dönemi, şu ana kadar kariyerinizden memnun olup olmadığınızı ve ne elde etmek istediğinizi düşünmek için kullanın. Yeni bir kariyer araştırmak ve o sektörde çalışan insanlarla bağlantı kurmak, geriye dönük dönemlerin yararlı bir kullanımıdır. Serbest meslek sahibi iseniz, yeni sözleşmelere ve müşterilere dikkat edin. Bu, kendinizi ve birlikte çalışmak istediğiniz müşterileri nasıl pazarladığınızı yeniden düşünmenin zamanı olabilir. Herkese açık imajınızı yeniden canlandırmanız gerekebilir.
*4.retro 13 Aralık – 3 Ocak 2024 arasında Oğlak burcunda yine yıl başında olduğu gibi parasal konularla ilgili sıkıntılar olabilir, maddi kazanımlarınızı tekrar gözden geçirmelisiniz  Merkür’ün Oğlak burcunda başlayan geri hareketi  23 Aralık 2023’te  Yay burcunda  devam edecek bu sürede ise her türlü iletişim, ulaşım ve ticari konular aklınızı çok meşgul edebilir bu da  endişe ve sinir semptomlarınızı artırabilir, düşüncelerinizde netlik kazanmak için kendinize sessiz bir zaman yaratmak isteyebilirsiniz  çünkü düşüncelerinizde karışıklık olabilir, toparlanmaya gereksinim duyabilirsiniz. Ayrıca arabanızı bu dönemde  bakım için servise  götürün; fazla hız yapmamaya dikkat edin, telefonunuzun bataryanızı düzenli olarak şarj edin. Herhangi bir iletişiminizde doğru anlayıp anlamadığınızı kontrol etmek için sorular sorun; mesajlarınızı kontrol edin; randevu zamanlarını kontrol et; mesaj göndermeden önce yazım denetimi yapın. Bilgisayarınızı yedekleyin, virüs ve kötü amaçlı yazılım denetleyicinizi düzenli olarak çalıştırın;  e-postaları, çifte kontrol edin. Tutamayacağın sözleri vermeyin; yakın çevrenizle, kardeşlerle olan ilişkilerinize dikkat ederseniz iyi olur.
Venüs geri hareketi
24 Temmuz – 5 Eylül arasında Aslan burcunda geri harekette olacak aslında gezegenlerin gerilemeleri  hayatlarımızı mahvetmek için değildir , bazı kafa karışıklıklarına ve duraksamalara neden olabilecekleri doğru olsa da, bunların hepsi bizi yavaşlatmak ve hayatın neresinde olduğumuzu değerlendirmek adına gerekli ayarlamaları yapabilmemiz adına iyi zamanlardır, geriye giden gezegenin hayatımızda neyi temsil ettiğine bakarak  durmak , analiz ve biraz iç gözlem yapmak aslında hepimiz için iyi olabilir çünkü her şeyi yeniden gözden geçirme, eksik yönlerimizi fark etme ilerlememiz için iyidir  sizler de bu dönemde din, inançlar, diğer ülkeler ve kültürlerle ilgili tutumlarımızı ve değer sistemlerinizi yeniden değerlendiriyor olabilirsiniz. Yüksek öğrenim veya hukuksal  konularda ve hayat vizyonunuz, amacınız hakkın  tekrar bazı şeyleri gözden geçirip sorguluyor olabilirsiniz. Sevgili Yaylar 2023 yılının hepinize Jüpiter’in güzel fırsatlarını , bereketini getirmesi dileği ile iyi yıllar, sevgiler.