• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

OCAK 2023

OCAK 2023


OCAK 2023

2023  YILI OĞLAK  VE YÜKSELEN OĞLAKLAR
Sevgili Oğlaklar hepiniz için güzel bir yıl olması dileği ile 2023 gündemlerinizi gözden geçireceğiz . Satürn 7 Mart 2023’e  kadar  2.evinizde seyahatine devam ederek 2,5 yıllık döngüsünü tamamlayacak Sahip olunan değerler ve parasal  konularda sorumluluk almak ve dikkatli hareket edilmesi gereken zamanlar aynı zamanda kariyer mücadeleniz de devam ediyor . Kimileriniz için finansal kaynaklarınızı geliştirmek için  yeni bir yol bulma, kimileriniz için yeni bir kariyer inşa etme sürecinin son dönemlerindesiniz eğer bu 2,5 yıllık süreci doğru değerlendirdiyseniz ödüllerinizi de alabilir sağlam ve kalıcı, riskten uzak yatırımlar yapılabilirsiniz.
7 Mart 2023’te Satürn  Balık burcuna geçiş yapıyor, Satürn su elementi olan Balık burcunda belli bir amaca yönelememe verir, disiplinsizlik olabilir, alçak gönüllü, geri planda kalmayı seven , içe dönük bir yapı verir. Sezgileri ve hayalleri somut hale getirebilir. Siz sevgili Oğlakların  Balık 3.evi  ve 2,5 yıl boyunca derin bir bilgi arayışına gireceğiniz ve var oluşunuzu iyi bir duruma getirmenin yollarını öğrenmeye çalışacaksınız. Bazılarınız bu dönemde kariyer eğitimine odaklaşabilir. Araştırma, inceleme ve projeler yönetebilir. Bazılarınız  zihinsel ve eğitimsel konulara odaklanabilir, sınavlara veya fikirlerin ortaya konulacağı kitap benzeri uzun süreli hazırlıklara girişilebilir. Öğrenim, okuma ve yazma gibi konulara odaklanabilir. Kişi bu dönemde derin araştırmalar yapabilir, örneğin tez hazırlayabilir. Her koşulda, tüm bu alanlarda her şeyin çok hızlı ve sorunsuz olmayacağı da bir gerçektir. Örneğin eğitimle veya araştırmalarla ilgili zorlanmalar, daha fazla çalışma gerekliliği ortaya çıkabilir. Bazılarınız kardeşleri, akrabaları, komşuları ile ilgili sorumluluklarla ve iletişiminizde  engellerle karşılaşabilir, kendinizi yetersiz hissedebilirsiniz. Bazılarınız ticari faaliyette bulunmaya başlayabilir.
Satürn transiti sizi bunaltırken gökyüzünün şans ve bereketi Jüpiter Koç burcunda  sizlerin 4.evinizden geçiyor ve 16 Mayıs 2023’e kadar olan sürede ailevi konular, yuva ve yerleşim konularıyla ilişkilendirilen 4. evde hareket ediyor olması, bu konularda şans ve fırsatlar elde edeceğinizi, gelişme veya genişleme yakalayabileceğinizi  gösterir. Örneğin ev sahibi olmak veya gayrimenkul alışverişlerine girişmek, taşınmak, yer değiştirmek açısından değerlendirilebilir. Bu transit aile içerisindeki gerginliklerin üstesinden gelmek, kırgınlıkları ortadan kaldırmak açısından olumlu etkiler yaratacağı gibi, ailede genişleme ya da ailevi şartların ve imkanların genişlemesini de getirebilir. Yani, dış dünyaya yönelik olmaktan çok, iç dünyaya yönelik genişleme vardır. Kişi ailesinden destek alabilir, aile içerisinde karşılıklı olarak cömertçe destek alışverişi olabilir. Yuvada huzur ve güvenliği sağlamak daha mümkündür.
16 Mayıs’tan sonra Jüpiter Boğa burcuna sizlerin  aşk, ilişkiler , romantizm, yaratıcılık ve çocuklar alanınıza geçiş yapıyor  yaklaşık bir yıl boyunca bu konularda pozitif gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Çocuk sahibi olmayı denemek açısından değerlendirilebilir. Çocuklarınız varsa, bu transit onlarla ilişkileri geliştirici rol oynayacaktır. Onlarla gurur duyulacak olumlu gelişmeler yaşanabilir. Çocuklardan destek alınan, onlar için yatırımlar yapılabilecek güzel bir dönemdir. Bazılarınızın çocukları bu dönemde aşık olabilir, bazılarınız spekülatif konulardan kazançlar elde edebilirsiniz.
24 Mart 2023’te Plüton Kova burcuna sizlerin2. evinize geçiş yapıyor  11 Haziran 2023’e kadar Plüton’un Kova burcu seyahatinin fragmanını yaşayacaksınız ; kendi değerinizin ve kaynaklarınızın büyük bir dönüşümünü deneyimleyebilir, daha fazla zengin olmak isteyebilirsiniz . Maddi konularda yeniden yapılandırma, önemli değişimler, mücadeleler, daha fazla kazanma ve güçlü olma arzusu bencillik ve aç gözlülük ortaya çıkabilir. Paranın gücünü etkin kullanma , sahip olduklarını daha güçlü idare etme, maddi konularda kontrolü ele geçirme arzusu olabilir. Eğer kişisel gezegenlere  sert açıları varsa risk, spekülasyon, para kayıplarına sebep olabilir. Tam tersine kişisel gezegenlere uyumlu açıları varsa parasal anlamda güçlendirebilir.  Bazılarınız bu süreçte metafizik ve ruhsal konulardan kazanç sağlayabilirsiniz.
17 Temmuz 2023 tarihinde Ay Düğümleri Koç-Terazi aksına sizlerin 4-10 aksınızda olacak yaklaşık 1,5 yıllık süreçte gündeminiz, ev ve aile ,  ebeveynler, kariyer konuları olacaktır. Kariyerinizde yeni gelişmeler, fırsatlar dönüşümler olabilir.  Aile büyüklerinin sağlık sorunları olabilir. Bazılarınız ev almak  yuva kurmak ya da çocuk sahibi olmak isteyebilir.
2023 yılı gezegen geri hareketlerine baktığımızda ; Merkür bu yıl 4 kez geri harekette olacak  ;
*İlk Retro 29 Aralık 2022 - 20 Ocak 2023 arasında Oğlak burcunda  yükseleninizde geri harekette kendinizi sorgulama zamanı, sizi ne mutlu ediyor, hayatta istediğiniz şeyler gerçekte neler tüm bunları içinize dönerek kendinizi tanıma ,aslında ne istediğinizi anlama zamanı. Aynı zamanda kendinizi bu dönemde istediğiniz gibi ifade edemeyebilirsiniz, ilişkide olduğunuz kişilerle iletişim sorunu yaşayabilirsiniz. Sağlığınıza da dikkat etmeniz gereken bir dönem olabilir.
*2.retro ise 21 Nisan – 16 Mayıs arasında Boğa burcunda yaratıcılığı, hobiler ve çocukları, aşk hayatını , hayattan alınan keyifleri anlatan bu alanda Merkür geri hareket ederken sanki yaratıcı enerjiniz geri çekilmiş gibi olabilir, yeteneklerinizi, yaratıcılığınızı ortaya koyamıyor gibi hissedebilirsiniz.  Kendinizi ifade etme beceriniz hakkında zorlanabilirsiniz.  Yeni ilham  yolları bulmanız gerekebilir ve bunun için sanat galerilerini ziyaret edebilir, roman okuyabilir vb. ilhamınıza taze bir nefes getirebilirsiniz. Ayrıca  çocuklarınızla yeniden bağlantı kurmak için harika bir zaman olabilir , onlarla daha kaliteli vakit geçirerek iletişiminizi düzeltebilirsiniz. Bu dönemde eski aşklar ortaya çıkabilir ama pek rağbet etmezseniz iyi olur. Bu süreçte yeni bir aşk ilişkisi başlatmak , yeni bir hobiye başlamak ve çocuklarınız hakkında önemli kararlar almak için iyi bir zaman değildir.
*3.retro 24 Ağustos- 17 Eylül arasında Başak burcunda olacak bu hayata bakış açınızı , felsefe, din, inançlarınız ile ilgili inandıklarınızı yeniden incelemenin, geleceği düşünmenin zamanı olabilir. Genel hayat felsefeniz nedir? Bu geçiş sırasında gerçeğin gerçekte ne anlama geldiğini yeniden değerlendirme isteği duyabilirsiniz. Bu, daha önce başarısız olmuş öğrenciler için sınavlara tekrar girmek veya yarım kalmış eğitime geri dönmek için iyi bir zamandır. Çalışmanızı gözden geçirmek, düzenlemek, yeniden yazmak ve  okumak için bu zamanı kullanmalısınız.  Bu geri hareket zamanında seyahat planlarınızın çok iyi  kontrol edilmesi gerekir. Gecikmeler, iptal edilen uçuşlar ve yanlış rezervasyonlar için  hazırlıklı olun.  9. ev aynı zamanda inanç kavramıyla da ilişkilendirilmiştir, kendinize veya daha yüksek bir varlığa olan inancınız sorgulanabilir.
*4.retro 13 Aralık – 3 Ocak 2024 arasında Oğlak burcunda başlayan geri hareketi  yine 2023 yılına girişte olduğu gibi kendinizi sorgulamanıza, hayatınıza tekrar bakmanıza sebep olacaktır.  23 Aralık 2023’te ise Yay burcunda geri hareketi devam edecek bu sürede ise geri çekilme ve sessizliğe duyulan ihtiyacınız çok güçlü olabilir. Bazılarınız için bu kendi iç psikolojinize doğru güçlü bir çekiş olarak kendini gösterebilir. Merkür size derin bilinçdışı aklınızdan gelen rüyalar yoluyla mesajlar getirebilir. Geriye dönük dönemde, farkında olmanız gereken bilgileri sağlayabileceğiniz bir  rüya defteri  tutabilirsiniz.  Geçmiş yaşamlardan gelen olaylar yüzeye çıkabilir. Bazen güvenebileceğiniz kimsenin olmadığını yalnız kaldığınızı hissedebilirsiniz. Doğru kararı kendinizin vereceğinize ve ilerlemeye devam edeceğinize güvenin. Bu dönemde manevi  anlamda bir yenilenme yaşayabilirsiniz. Meditasyon yapın, zihinsel zincirlerinizi çıkarın,  dünya ruhuyla iletişim kurun, dua edin.
Venüs geri hareketi
24 Temmuz – 5 Eylül arasında Aslan burcunda geri harekette olacak aslında gezegenlerin gerilemeleri  hayatlarımızı mahvetmek için değildir , bazı kafa karışıklıklarına ve duraksamalara neden olabilecekleri doğru olsa da, bunların hepsi bizi yavaşlatmak ve hayatın neresinde olduğumuzu değerlendirmek adına gerekli ayarlamaları yapabilmemiz adına iyi zamanlardır, geriye giden gezegenin hayatımızda neyi temsil ettiğine bakarak  durmak , analiz ve biraz iç gözlem yapmak aslında hepimiz için iyi olabilir çünkü her şeyi yeniden gözden geçirme, eksik yönlerimizi fark etme ilerlememiz için iyidir  sizler de bu dönem  başkalarından gelen kazançlar ve ortaklaşa kazanımlarla ilgili aksamalar, gecikmeler , ilişkilerde özellikle ortaklaşa iş yaptığınız kişilerle olan ilişkilerde yanlış anlaşılmalara dikkat etmeli birlikte iş yaptığınız kişileri gözden geçirmelisiniz. Bu dönemde vergi ve sigorta primlerinizi , kredi borçlarınızı aksatmamalı başkalarına borç vermekten çekinmelisiniz.  Sevgili Oğlaklar, Jüpiter’in şans ve fırsatlarından faydalanacağız güzel , sağlıklı bir yıl olsun, sevgiler.