• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

OCAK 2023

OCAK 2023


OCAK 2023

2023  YILI KOVA  VE YÜKSELEN KOVALAR
Sevgili Kovalar,  hepiniz için güzel bir yıl olması dileği ile 2023 gündemlerinizi gözden geçireceğiz . Satürn 7 Mart 2023’e  kadar  1.evinizde seyahatine devam ederek 2,5 yıllık döngüsünü tamamlayacak bazılarınız ilişkilerinizde, bazılarınız kariyerinizle ilgili mücadeleler verdiniz, kendinizi kısıtlanmış hissettiniz, bazılarınız kilo verdi artık Satürn ‘ün yükseleninizden ayrılıyor sevgili Kovalar.
7 Mart 2023’te Satürn  Balık burcuna geçiş yapıyor, Satürn su elementi olan Balık burcunda belli bir amaca yönelememe verir, disiplinsizlik olabilir, alçak gönüllü, geri planda kalmayı seven , içe dönük bir yapı verir. Sezgileri ve hayalleri somut hale getirebilir. Siz sevgili Kovaların Balık 2.evi  ve 2,5 yıl boyunca parasal konularınızı artırmak için bir takım yeni döngüler içine girmeniz gerekiyor. Bu dönemde bazılarınız yeni bir iş kurabilir ki  bunu yaparsanız kalıcı kazanç sağlayabilirsiniz çünkü Satürn size bu alanda iken zengin olmak, mülk edinmek ve kişisel değerlerinize odaklanmanız gerekliliğini hatırlatır. Para kazanmaya, masraflarınızı karşılamaya odaklanırsınız, kendinizi maddi açıdan güvenceye almak istersiniz. Parasal kazançlarınızı doğru idare etmeniz konusunda disipline edecek bazılarınız bu süreçte maddi sıkıntılar da çekebilirsiniz.
Satürn transiti sizi bunaltırken gökyüzünün şans ve bereketi Jüpiter Koç burcunda  sizlerin 3.evinizden geçiyor ve 16 Mayıs 2023’e kadar olan sürede zihinsel becerileriniz ve bilişsel yetenekleriniz keskinleşir, bilginiz artar, yeni bilgileri kolayca kavrarsınız. Bir çok konuyla ilgilenmeye başlarsınız bazılarınız yazılar yazmaya başlayabilir, bazılarınız yayım işleri ile uğraşmaya başlayabilirsiniz. Yakın çevre ve kardeşlerinizle olan ilişkilerinizde olumlu gelişmeler olabilir onlarla olan ilişkilerinizden yararlar sağlayabilirsiniz. Kısa yolculuklarınız çok olabilir.
16 Mayıs’tan sonra Jüpiter Boğa burcuna  sizlerin 4.evinize geçecek Jüpiter’in ailevi konular, yuva ve yerleşim konularıyla ilişkilendirilen 4. evde hareket ediyor olması, bu konularda şans ve fırsatlar elde edeceğinizi, gelişme veya genişleme yakalayabileceğinizi  gösterir. Örneğin ev sahibi olmak veya gayrimenkul alışverişlerine girişmek, taşınmak, yer değiştirmek açısından değerlendirilebilir. Bu süreçte daha büyük bir eve taşınabilirsiniz. Bu transit aile içerisindeki gerginliklerin üstesinden gelmek, kırgınlıkları ortadan kaldırmak açısından olumlu etkiler yaratacağı gibi, ailede genişleme ya da ailevi şartların ve imkanların genişlemesini de getirebilir. Yani, dış dünyaya yönelik olmaktan çok, iç dünyaya yönelik genişleme vardır. Kişi ailesinden destek alabilir, aile içerisinde karşılıklı olarak cömertçe destek alışverişi olabilir. Yuvada huzur ve güvenliği sağlamak daha mümkündür. Bazılarınız internetten çalışmaya başlayabilir.
24 Mart 2023’te Plüton Kova burcuna sizlerin yükseleninize geçiş yapıyor  11 Haziran  2023’e kadar Plüton’un Kova burcu seyahatinin fragmanını yaşayacaksınız ; kişiliğiniz, hayatınız değişebilir , sizi güçlendirecek bir etki almaya başlayacağınız bir süreç başlayacak.
17 Temmuz 2023 tarihinde Ay Düğümleri Koç-Terazi aksına sizlerin 3-9 aksınızda olacak yaklaşık 1,5 yıllık süreçte gündeminiz, iletişim, eğitim, öğrenim, yurt dışı konularında fırsatlar, ticari girişimler söz konusu olabilir.
2023 yılı gezegen geri hareketlerine baktığımızda ; Merkür bu yıl 4 kez geri harekette olacak  ;
*İlk Retro 29 Aralık 2022 - 20 Ocak 2023 arasında Oğlak burcunda  bu dönemde geri çekilme ve sessizliğe duyulan ihtiyaç çok güçlü olabilir. Bazılarınız için bu kendi iç psikolojinize doğru güçlü bir çekiş olarak kendini gösterebilir. Merkür size derin bilinçdışı aklınızdan gelen rüyalar yoluyla mesajlar getirebilir. Geriye dönük dönemde, farkında olmanız gereken bilgileri sağlayabileceğiniz bir  rüya defteri  tutabilirsiniz.  Geçmiş yaşamlardan gelen olaylar yüzeye çıkabilir. Bazen güvenebileceğiniz kimsenin olmadığını yalnız kaldığınızı hissedebilirsiniz. Doğru kararı kendinizin vereceğinize ve ilerlemeye devam edeceğinize güvenin. Bu dönemde manevi  anlamda bir yenilenme yaşayabilirsiniz. Meditasyon yapın, zihinsel zincirlerinizi çıkarın,  dünya ruhuyla iletişim kurun, dua edin.
*2.retro ise 21 Nisan – 16 Mayıs arasında Boğa burcunda Merkür gerilemesinde eviniz sizin sığınağınız olabilir. Hayatınızda bir sıkışmışlık hissederseniz, belki  de evinizde enerji  'sıkışmış' olabilir. Kendinizi bu sıkışmışlıktan kurtulmak için mobilyalarınızın yerini  değiştirmek iyi gelebilir. Evinizin her odasını tekrar ziyaret edin ve bir yabancının gözüyle görmeye çalışın. Bu odalar sizin  hakkınızda ne diyor? Artık sizin için bir anlamı olmayan eşyaları belki bu dönemde ayıklayabilirsiniz. Dördüncü ev aynı zamanda sizin temeliniz, çocukluğunuz, köklerinizdir. Yaşamınız üzerinde önemli bir etkisi olan olumsuz düşünce kalıplarının farkında olabilir bunları da hayatınızdan ayıklayabilirsiniz. Aile üyeleri ile ilişkilerinizde yanlış anlaşılmalar olabilir.  Eski aile veya çocukluk sorunları yeniden ortaya çıkabilir geçmişinizle barış yapma zamanı olabilir.
*3.retro 24 Ağustos- 17 Eylül arasında Başak burcunda  Merkür burada ortaklıklardan, eşten  ve aileden elde edilen gelirlerden  adil payınızı alıp almadığınızı öğrenme şansı sunuyor. Sigortanızı yenileyin, sigortanızın bitip bitmediğini kontrol edin, borç almaktan kaçının, borçlarınızı ve vergilerinizi ödeyin. Bu süre zarfında ortaklaşa kullanılan kaynaklarla ilgili sorunlar veya gecikmeler olabilir. Bir ipotek veya borç almak ya da yeni bir işe yatırım yapmak için en iyi zaman değil. Bu süre zarfında sırlar ve gizli şeyler ortaya çıkabilir.
*4.retro 13 Aralık – 3 Ocak 2024 arasında Oğlak burcunda yine yıla girerken olduğu gibi bu süreçte de içe çekilebilir yalız kalmak isteyebilir, medidatif çalışmalar  yapmak isteyebilirsiniz.  23 Aralık 2023’te ise Yay burcunda geri hareketi devam edecek bu sürede ise  eski dostlarla buluşma zamanı. Beklenmedik şekilde birbirinizle karşılaşabilirsiniz. Öte yandan, bu geçiş, bir süre için sosyal çevrenizden geri çekilmeyi de gösterebilir, arkadaşlarınızla  aranızda yanlış anlamalar olabilir, dedikodu ve söylentiler  iyi ilişkilerinize  zarar verebilir.  Bununla birlikte, artık size hizmet etmeyen eş, dost bağlantıları ayıklamanın zamanı gelmiş olabilir , 11. Evdeki Merkür geri hareketi gerçek arkadaşlarınızın kim olduğunu  keşfetmenize yardımcı olabilir.  11. ev, hedeflerinize ve hayallerinize de anlatır, eksik ve yarım kalan hayallerinizi de bu dönemde gerçekleştirmek için çalışmalar yapabilirsiniz.
Venüs geri hareketi
24 Temmuz – 5 Eylül arasında Aslan burcunda geri harekette olacak aslında gezegenlerin gerilemeleri  hayatlarımızı mahvetmek için değildir , bazı kafa karışıklıklarına ve duraksamalara neden olabilecekleri doğru olsa da, bunların hepsi bizi yavaşlatmak ve hayatın neresinde olduğumuzu değerlendirmek adına gerekli ayarlamaları yapabilmemiz adına iyi zamanlardır, geriye giden gezegenin hayatımızda neyi temsil ettiğine bakarak  durmak , analiz ve biraz iç gözlem yapmak aslında hepimiz için iyi olabilir çünkü her şeyi yeniden gözden geçirme, eksik yönlerimizi fark etme ilerlememiz için iyidir  sizler de bu dönem   yakın ilişkileriniz, iş  ortaklarınız veya evlilik ilişkilerinizi yeniden değerlendirmemize ve herhangi bir değişiklik yapmamız gerekip gerekmediğini görmenize neden olabilir aynı zamanda bu süreçte evlilik kararı almamak, taşınmamak gerekir. Sevgili Kovalar, Jüpiter’in şans ve fırsatlarından faydalanacağız güzel , sağlıklı bir yıl olsun, sevgiler.