• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

OCAK 2023

OCAK 2023


OCAK 2023

9 – 15 OCAK HAFTASI GÖKYÜZÜNDEN MESAJINIZ VAR
Merhabalar ,  yeni bir haftaya Ay Aslan enerjisi ile başlıyor risk almaya yatkın , kendimize güvenen, cesaretli ve açık yürekli , yetkin olmak isteyeceğimiz, organize olmak , kendimizi göstermek isteyeceğimiz zamanlarda olacağız. Saçlarımızı kestirmek, boyatmak için de ideal zamanlar. Kalbimizi ve dolaşım sistemimizi yoracak aktivitelerden uzak durmak lazım, farkında olalım ,canlar. Ayrıca Ay Aslan günlerinde arkadaşlarımızla buluşmak ve aile ziyaretleri için çok uygundur, keyifli geçebilir. Haftanın gezegen hareketlerine baktığımızda uzun süredir devam eden Mars geri hareketi sona eriyor ve bizi harekete geçiren, enerji veren, aksiyon ve inisiyatif almamızı sağlayan Mars artık ileri hareketine başlıyor ve enerjimiz artıyor olacak. Bu hafta ilişkiler gezegeni Venüs bir hayli aktif olacak , Güneş ve Neptün arasındaki uyumlu enerjide sezgilerimiz, hayal gücümüz ,yaratıcılığımız daha aktif olacak , hayallerimizi gerçeğe dönüştürmek için yeni hedefler de belirleyeceğimiz bir süreçte olacağız, etkisini bu hafta boyunca hissedeceğiz.
9 Ocak Pazartesi, Ay Aslan burcunda güne başlıyoruz Merkür ve Uranüs arasında uyumlu etkiler de günün önemli açılarından birisi ve etkisi bir iki gün daha devam edecek, bu süreçte  zihnimiz yeni olasılıklara açık olacağından , düşünce ve iletişim üzerinde uyarıcı etkiler yaratabilir fakat Merkür geri harekette bu yüzden daha dikkatli olmamız gerekebilir.  Bu süreçte web sitenizi, görüşme ve anlaşmalarınızı  tekrar gözden geçirebilir yapılması gereken ama yarım bıraktığınız işlerinizi halledebilirsiniz. Teknolojik aletlerle ilgili sıkıntılar da söz konusu olabilir. Sabah erken saatlerde  Ay Kiron uyumlu etkileri ile etrafımızdaki insanları cesaretlendirebilir, kendi yetkinliklerini kullanmaları için onları cesaretlendirebiliriz. Öğle saatlerinde hoşunuza gitmeyen ani gelişen olumsuz durumlar canınızı sıkabilir ve planlarınızı değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Akşam saatleri Venüs ve Mars arasındaki uyumlu enerji, arzularımızın  peşinden gitmek için güçlü bir etki verebilir, ileriye doğru önemli adımlar atmak için risk almaya istekli olabilirsiniz.  Ayrıca yaratıcılığınızın arttığını hissedebilir, bu da herhangi bir sanatsal, müzikal veya yaratıcı çaba üzerinde ekstra çalışma yapmak için ideal bir zamandır ama Mars henüz geri harekette olduğu için temkinli davranmakta fayda vardır.
10 Ocak Salı, Ay 04:52-18:15 arasında boşlukta olacak ve 18:15’te Başak burcuna geçiş yapacak yani neredeyse tam gün boşlukta olacağından yarım kalan tüm işlerimizi tamamlamak için bu günü değerlendirebilirsiniz. Ay Başak ‘ta  2,5 gün boyunca, hijyen, temizlik, planlı hareket etmek , detay ve titizlik gerektiren işlerle uğraşmak önem kazanacak. İlişkilerde ise daha eleştirel ve mesafeli olabiliriz, fakat eleştiri dozunu ayarlamak gerekir, karşımızdakileri kırkmamak adına buna dikkat etmeliyiz.
11 Ocak Çarşamba, Ay Mars karesi ile güne başlıyoruz, kendinizi tıkanmış hissedebilir , sinirlenebiliriz, damarımıza basan kişilerle daha fazla çatışmaya yol açacak  etkiler olabilir  farkında olalım arkadaşlar.  Gereksiz çatışma yaratmaktan kaçınmak , enerjimizi  farklı alanlara yönlendirmek hepimize iyi gelebilir. Venüs’ün Ay düğümleri ile gergin açıları ilişkilerde yanlış anlaşılmalar, kendimizi değersiz hissetme gibi duygular verebilir. Parasal konular, yaratıcılık, estetik , ilişkilerle ilgili konularda olumsuz gelişmeler olabilir, farkında olalım. Öğle saatlerinde iletişim, ticari konularla ilgili sıkıntılar da olabilir. Akşam saatlerinde  Ay Merkür uyumlu enerjisi ile aile ve ilişkilerle ilgili konular hakkında konuşmak için iyi bir zamandır, her zamankinden daha duyarlı ve şefkatli hissedebilirsiniz. Arkadaşlar ve komşularla daha fazla  iletişim  söz konusu olsa da Retro Merkür ile  yanlış anlaşılmalar , iletişim bozuklukları  olabilir. Alışveriş, faturalar, teknolojik aletlerle ilgili de sıkıntılar yaşayabilirsiniz.
12 Ocak Perşembe ,sabah saatlerinde beklenmedik sürpriz gelişmeler hayatımıza girebilir, öğleden sonra ise fiziksel, zihinsel ve duygusal olarak  kendimizi daha rahat hissedebiliriz.  Ayrıca  iddialı bir enerjiyle işe odaklanıp  başarılı olabiliriz. Özel, sosyal ve profesyonel yaşamdaki ilişkiler hoş olabilir, diğerleri üzerindeki sakinleştirici bir etki yaratmak ,  sosyalleşmek ve takım çalışması için iyi bir zamandır. Bu etki ile  kendinizi ve hedeflerinizi başkalarına tanıtabilirsiniz. Öğleden sonra  Ay Neptün karşıtlığı ile zayıflık, güvensizlik, karışık duygular olabilir, aşırı şüphecilik ve endişe , yanlış anlaşılmalar  aldanmalar söz konusu olabilir. Gece saatlerinde Venüs Kiron arasındaki uyumlu etki ile ilişkilerde şifalandırıcı bir atmosfer oluşabilir. 23:56’da Mars ileri hareketi başlıyor bizi harekete geçiren enerjiler  tekrar devrede olacak , kendimizi daha enerjik hissedeceğiz.
13 Ocak Cuma, 05:56’da Ay Terazi burcuna geçiş yapıyor, uyum, denge, huzur, adalet konuları gündemimizde olacak ayrıca aşk ve romantik ilişkiler ön planda. Ayrıca bu birkaç gün moda ve giyim konuları, kişisel bakım, ev dekorasyonu konularıyla ilgilenebiliriz. Öğle saatlerinde  Ay ve Jüpiter arasında gergin enerjilerle duygusal abartılar , yeme içme konularında da abartılar söz konusu olabilir. Öğleden sonra Merkür Ay düğümleri ile uyumlu bir kontakta olacak fakat Merkür geri harekette olduğu için iletişimde sıkıntılar, yanlış anlaşılmalar olabilir, gelecek ile ilgili konularda planlamalar yapılabilir, genç insanlarla çıkılacak yollar olabilir ama dikkatli olmakta fayda vardır. Akşam saatlerinde Güneş ve Neptün uyumlu açısı kesinleşiyor , oldukça empatik başkalarının söylediklerine oldukça açık, sevdiklerimize karşı anlayışlı olabiliriz. Ruhsallığımız yüksek olabilir, meditatif çalışmalar yapabilir kendimizi daha rahat hissedebiliriz. Yaratıcılığımız ve psişik yönlerimizde artış olabilir aynı zamanda   hayallerimizi gerçeğe dönüştürmek için yeni hedefler de belirleyeceğimiz bir süreçte olacağız. Gece saatlerinde enerjimiz daha yüksek olacak yapmak istediğimiz şeylerle ilgili kendimizi daha  motive hissedeceğiz.
14 Ocak Cumartesi, Ay Terazi burcunda ilerlemeye devam ediyor, bugün ilişkilerle  ilgili  güzel etkiler söz konusu aynı zamanda alışveriş, giyim-kuşam, takı alışverişi yapmak , kişisel bakım uygulamaları yapmak, sanatsal aktivitelere katılmak için de iyi bir süreçte olacağız.
15 Ocak Pazar, bugün Venüs ve Uranüs arasındaki gergin açı kesinleşiyor, her türlü ilişkilerimiz , zevk ve güzellik arzularımız, parasal konular  önceki koşullarımızla ilgili hızlı değişim getiren ani seçimler yapmaya zorlayabilir. Kendimiz üzerinde düşünmeye ve harekete geçirmek istediğimiz değişikliğin yansımalarını düşünmeye zaman ayırmak için elimizden gelenin en iyisini yapalım. Çoğu durumda, ne olursa olsun değişikliği yapmak zorunda hissedeceğiz zaten, sevgiler.