• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

Oğlak Burcu

Oğlak Burcu


Oğlak Burcu

21 ARALIK -21 OCAK

Oğlak burcu toprak elementinden öncü bir burçtur yöneticisi Satürn gezegenidir. Oğlak burçları işkolik olurlar ve geleceği ayrıntılı biçimde planlamaya çalışan özellikleri nedeniyle sık sık kuruntulara kapılarak, depresyona girerler. Kendi fikirleri çok önemlidir, ciddi, tutucu ve güçlü iradeleri vardır ayrıca çok çalışkan olmaları saygı kazanmalarına sebep olur. Güvenilir ve dürüst kişilerdir. Asla kurallarının dışına çıkmayı sevmezler ve inatçı tavırları ile insanlara kök söktürebilirler. Oğlaklar gelenek ve göreneklere çok bağlıdırlar, toplum kurallarının dışına çıkmak en son isteyecekleri şeydir.Aynı zamanda sabırlı ve dikkatli insanlardır,güvenlik duygusu da kendileri için çok önemlidir. Para kazanmak konusunda başarılıdırlar ve gereksiz yere para harcamayı sevmezler, tutumludurlar. Kendisinin ve ailesinin geleceğini garanti altına almak ve bunun için yatırım yapmak isterler. Hiç bir ayrıntıyı kaçırmayan güçlü hafızaları vardır. Yaptıkları işlerle tarihe geçmek ve başka kuşaklara yararlı olmak isterler yukarıda da belirttiğimiz gibi işkolik bir ruhları vardır. Tıpkı bir dağ keçisi gibi olabildiğince yükseklere tırmanmaya çalışırlar,bu yüzden çok çalışır ama amaçlarına ulaşmak için acele etmezler onların planları uzun vadelidir. Hayatlarının da düzenli ve iyi organize olmalarını isterler,son derece sistemli ve disiplinlidirler.

Fazla arkadaşları yoktur aslında çok duygusaldırlar fakat kendilerinden bahsetmeyi pek sevmezler bu yüzden de arkadaşlıkları yüzeyseldir ve yönetici gezegenleri Satürn gibi soğuk bir yapıları vardır ama içleri bir mangal kadar sıcaktır .Kendileri başkalarından yardım almayı sevmezler ama gerçekten ihtiyacı olan kişilere yardım etmeyi severler.

AŞK VE EVLİLİK

Duygularını kontrol altında tutmaya çalışan Oğlaklar’ın partnerlerine alışmaları ve romantik olmaları zaman alır. Aşkı zamanla içinde olgunlaşır.Bir Oğlak burcunun aslında sevgi dolu bir kalbi vardır ama kalbine girmek o kadar kolay değildir. Oğlak’lar çıtalarını yüksek tutarlar ve zor beğenirler.Bir Oğlak’ın kalbini kazanmak için öncelikle olgun olmak gerekiyor. Ayrıca güvene dayalı bir ilişkileri olsun isterler eğer güvenlerini kazanırsanız ihtiraslı ve dünya tatlısı bir sevgili olurlar.

GİYİM STİLLERİ

Giyimleriyle karizmatik görünmeyi severler,kendilerine has bir stilleri vardır.Kendi stilleri dışında farklı giyinmeyi sevmezler ,kaliteli giyimden hoşlanırlar. Koyu renk, iddialı ve ilginç kesimlerden hoşlanırlar.Hakiki deri kemerler, şık bir el çantası, önem verdikleridir. Neo-klasik veya post-modern tarzı yansıtan giysileri giymeyi tercih ederler. Yünlü dokuma doğal kumaşlar veya pamuklu kumaşları, renk olarak koyu yeşil veya uçuk griyi tercih ederler.En vazgeçemedikleri ise klasik parfümlerdir.

OĞLAK’LARIN EVİ

Eskiye bağlı oldukları için tradisyonel ya da post-modern tarzda dekore edilmiş bir evde yaşamayı severler.Gereksiz yere çok para harcamayı sevmeseler de evleri için hoşlandıkları bir parça eşyaya büyük harcama yapmaktan hoşlanırlar.Evleri her zaman şık ve zariftir,antikacı ve eskicileri dolaşarak oralardan alışveriş yapmak en sevdikleri hobileridir.Duvarlarını içinde aile fotoğraflarının olduğu güzel çerçevelerle donatırlar.Genelde perdeler ve döşemeler özenle seçilmiş,pahalı ve değerli saf ipek kumaşlardandır.

OĞLAK KADINLARI

Kader Oğlak kadınlarının sırtlarına ne kadar yük verirse,o kadar kaldırabilecek potansiyeli de vermiştir.Hayatlarında istikrar sağlamak için ölesiye çalışabilecek güçtedirler.Sorumluluk duyguları içgüdsel olarak çok güçldür.Güçlü ve gurulu yapıları vardır,karar verip rotalarını çizdiklerinde er ya da geç hedeflerine ulaşırlar. Ciddi,mağrur yapıları ile buzlar kraliçeleri olabilirler.Sevgiye çok önem verirler ama en önem verdikleri sadakattir. Kariyerlerine çok önem verdikleri için geç evlenebirler. Gençliklerinde ciddi görünümleri olan Oğlak kadınları yıllar geçtikçe daha yumuşayacaklardır.Zaman içinde büyük savaşlar verdiği yaşamın zannettiği kadar ciddi olmadığını görecek ve sakinleşecektir.

OĞLAK ERKEKLERİ

Oğlak erkeleri erken olgunlaştıkları için yaşıtlarıyla aralarında uçurum olabilir.Ciddi ve ketum tavırları ile tanınsalar da sevgi dolu yumuşacık kalpleri vardır.Sakin ve sade kişilerdir ve aile kavramı çok önemlidir tradisyonel anlayışları vardır , soğuk bir yaklaşım tarzları olduğu için de daima çocukları ile aralarında belli bir mesafe vardır. Evlerinde huzur, güven ve düzen isterler. Duygularında ketum oldukları için ser verip sır vermezler. Farkında olmadan etrafındaki kişilere çok otoriter davranarak onları yönetmeye çalışabilirler. Çok çalışabilirler,ilerleme ve yönetici olma potansiyelleri vardır.Çok ihtiyatlı ve düşünmeden hareket etmeyen kişilerdir.

OĞLAK ÇOCUKLARI

Genelde sessiz,sakin,akıllı çocuklardır fakat bir oğlak çocuğuna sıradan bir çocuk muamelesi yapamazsınız.Rutinlere çabuk alışır.Oğlak çocuğu ebeveynlerinin sözünden çıkmamaya çalışır. Arkadaşlık konusunda herkese sevecen değildirler,sadece sevdikleri kişye karşı güler yüzlüdürler genelde kendisinden büyük çocuklarla arkadaşlık etmeyi severler. İnanılmaz hırslıdırlar ve daha küçücük yaşta gelecek ve kariyer planları yapmaya başlarlar.Bu çocuklar biraz içine kapanıktırlar ve bazen de çok ciddi olabilirler bu çocuklar; oynamaya,eğlenmeye ,paylaşmaya teşvik edilirse daha sosyal olurlar.

OĞLAK VE SAĞLIK

İlerleyen yaşlarınızda eklemlerle,kemiklerle ilgili sorunlar yaşamaları muhtemeldir çünkü fazla hareketli olmayan bir yaşam tarzları vardır. Dişleri sağlam olduğun kadar hassastır,çok fazla dişlerle ilgili sorun yaşayabilirler.Çok fazla iş odaklı çalıştıkları ve mayalarında melankolik bir yapı olduğu için strese bağlı hastalıklara yakalanma olasılıkları fazladır. Yüksek tansiyon ve uykusuzluk da fazla çalışmalardan kaynaklanan belli başlı Oğlak rahatsızlıklarıdır. Spora zaman ayırmayı ihmal etmemeliller.