• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

ŞUBAT 2021

ŞUBAT 2021


ŞUBAT 2021

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞALAR ŞUBAT 2021
30 Ocak -20 Şubat arası Merkür Kova Burcunda geri harekette olacak ve 20 Şubat’ ta da Merkür 10. evinizde düz harekete geçecek. 10. evinizde geri giden Merkür, özellikle kariyer alanınızda sorunlara sebep olabilir ve işinizde otorite figürleri ile iletişim sorunları yaşayabilirsiniz. Bazen bu geçişte iş kaybı olabilir, bir yönetici veya takım lideri ile iletişim sorunları olabilir, kariyer değişikliği yapmanın veya yeni bir işe başvurmanın zamanı değildir fakat daha önce alınmadığınız bir iş için yeniden başvurmak iyi olabilir. Bu dönemi, şu ana kadar kariyerinizden memnun olup olmadığınızı ve ne elde etmek istediğinizi düşünmek için kullanın. Yeni bir kariyer araştırmak ve o sektörde çalışan insanlarla bağlantı kurmak, geriye dönük dönemlerin yararlı bir kullanımıdır. Serbest meslek sahibi iseniz, yeni sözleşmelere ve müşterilere dikkat etmek gerekebilir.
VENÜS  1 Şubat’ta Kova Burcuna 10.evinize geçecek,Güneş’te de ayın 18 ine kadar Kova Burcunda ,  Merkür  zaten bu alanda geri harekette ve  Şubat ayı boyunca 10.evinizde bir gezegen bolluğu yaşayacaksınız.
Stelyumun  10.evinizde olması iş ve kariyerinizi, prestij ve saygınlığı, geleceğe yönelik planları, hayatınızda etkin ve yönetici pozisyonunda bulunan kişilerle ilişkiler konularında dikkat etmeniz gerekebilir. İş ve profesyonellikle ilgili konular açısından aslında bu dönem iyi değerlendirilir ama geri harekette olan Merkür’ü unutmamak gerekir, terfi alacaksanız veya maaşınıza zam yapılacaksa gecikebilir. İş bilgisayarınızdaki verileri yedeklerseniz sizin için iyi olur ayrıca iş ile ilgili maillerinizi de iyice kontrol ederek göndermekte fayda vardır.  İşiniz sanatsal konularla ilgiliyse, o zaman Venüs’ün bu alanda olması , artistik yaratıcılığınızın, yeteneklerinizi de anlatır ama Retro sebebi ile bu yeteneklerinizde  sanki azalma varmış gibi hissedebiliriz 10.ev ebeveynlerimizi de anlattığı için onlarla olan ilişkilerinizde de  sıkıntılar yaşayabilirsiniz.
11 Şubat da Kova Burcunun 23 derecesinde bir Kova Yeniayı gerçekleşecek.
10.evinizde gerçekleşecek bu yeniay ile kariyer, iş ve statü konularında  yeni enerjiler ve başlangıçlar yapmak için harekete geçme zamanını anlatır .Yeni bir işe başlayabilirsiniz  , bu alan aynı zamanda statümüzü de anlatıyor. Kimileriniz çocuk sahibi olabilir, kimileriniz evlenmek isteyebilir, bazılarınız ev değiştirmek veya ev almak isteyebilir. Aile büyüklerinin hayatında yeni bir şeyler oluşabilir.  Fakat Mekür retrosunun bitmesini beklerseniz daha iyi olur çünkü yeni başlangıçlarla ilgili motivasyonunuz olsa da Merkür retrosunun  etkisiyle yapacağınız başlangıçların sonunun nereye varacağını bilmeniz mümkün olmayacaktır. Doğru yapıp yapmayacağınızdan pek emin olamayacağınız bu süreçte geçmişi arkanızda bırakmak ve özellikle hayatınızda enerjisini tamamlamış kariyer ve iş konuları , ailevi konular, ev ve yuvaya ait konularda yenilikler yapmak Merkür Retro bitiminden sonraya bırakılırsa daha iyi olur.
17 Şubat tarihinde  Satürn ile Uranüs’ ün kare açısı gerçekleşecek.
Bu iki zorlu gezegenin yapacağı zorlu açı özellikle  işiniz, kariyeriniz ve aileniz, ev yuva ve ebeveynlerinizle  ilgili konularda, isteğiniz dışında ani ve beklenmedik durumlar ve zorlanmalar getirebilir. Bu kare açının yarattığı etki ile değişim istem dışı bir şekilde geldiği için, dış faktörler zorlanmakta ve işler kendi kontrolünüz  dışında gelişmektedir. Güvence ve garantilerin zorlandığı kınlım noktaları görülebilir, olmazsa olmazlarınız, değişmez gördüğünüz ve güvendiğiniz şeyler sarsılabilir. Finansal açıdan , kariyer ve iş konuları ve gayrimenkullerle ilgili zorlanmalar görülebilir. Uranüs özgürlük arzusunu anlattır ve Satürn de değiştirmekte zorlandığımız şartları gösterir, bu stresli açı tüm bu konularla ilgili  zorlanacağınızı  ve depresyon benzeri sağlık sorunları olabileceğini gösteriyor.
18 Şubat da Güneş Balık burcuna  sizlerin 11. evinize geçecek ve sosyal alanda hareketlilik devrede olacak.
Etrafınızda güçlü ve etkin kimseler , destek veren kişiler olabilir, bu süreçte tanışacağınız kişilerden fayda görebilirsiniz aynı zamanda  gelecekle ilgili planlarınıza hiç ummadığınız destekler gelebilir.
25 Şubat tarihinde  Venüs  de Balık burcuna  11. evinize geçecek,  geleceğe ve ideallere yönelik ümitleriniz artar ,grup aktiviteleri ve arkadaşlarla birlikte olmak için çok uygun bir süreçtir. Venüs’ün bu alandan geçişi, iş yatırımları, iş eğitimleri  ve kazanımlarında da olumlu gelişmelere işaret eder. Çalışma hayatınız yoksa, arkadaşlarla, sosyal çevreden insanlarla güzel vakitler geçirmeye yöneliktir. Belki bu tarihlerde kısıtlamalar azalacağı için daha fazla sosyalleşme görülebilir. Aynı zamanda çevrenizde artistik ve sanatsal yönü gelişkin kişiler oluşabilir .
26 Şubat  Jüpiter ve   KAD ile üçgeni  GAD ile sekstil açısı gerçekleşecek.
Gökyüzünün en iyicil gezegeni, şans ve kısmet gezegeni Jüpiter’in ay düğümleri ile yapacağı iyicil açılarda özellikle kariyer  ve ailevi  konularda, ortaklıklardan gelen kazanımlarda , para kazanma , kredi, bütçe, sigorta vb. konularda   destekleyeceği şartlar oluşabilir. Tüm bu konularda kazançlı çıkabileceğiniz durumlar meydana gelebilir.
27 Şubat da 8 derece Başak burcunda 5.evinizde bir Dolunay gerçekleşecek .
Dolunaylar netleşme ve tamamlanma enerjileri taşır. Bu dolunay zamanı
çocuklar, aşk, hobiler, yaratıcılık konuları ile ilgili  tamamlanmalar, sosyal çevre ilişkileri, arkadaşlarla ilgili konularda farkındalık ve netleşmeler söz konusu  olabilir.  Bazılarınız bebek sahibi olabilir, bazılarınız güzel giden beraberliklerini taçlandırabilir.  Aşk ile ilgili tatsız giden olaylar varsa da bir ayrılık söz konusu olabilir. Bazılarınız hobilerini meslek haline getirebilir. Bazılarınızın çocuklarının hayatında oluşan belirsizlikler netleşebilir ve bir sonuca ulaşabilir.