• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

ŞUBAT 2021

ŞUBAT 2021


ŞUBAT 2021

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇLER ŞUBAT 2021
30 Ocak -20 Şubat arası Merkür Kova Burcunda geri harekette olacak ve 20 Şubat’ ta da Merkür 8. evinizde düz harekete geçecek. Şubat ayı boyunca 8.evinizde bir gezegen bolluğu bir stelyum olacak. Parasal konuları konuşmak, planlamak başka kişilerle iş konusunda finansal ortaklıklar yapma konuları gündemde olabilir. Ortaklaşa işlerde çıkması muhtemel sorunlara karşı, her şeyi yazıya dökmekte, haklarınızı korumak açısından, imzalanan herhangi bir belgeyi iyice okumakta fayda vardır. Ölüm ve miras konuları da gündemde olabilir. 20 Şubat tarihine kadar Merkür retrosu bu alanda etkili olacağından sigortanızı yenileyin veya sigortanızın bitip bitmediğini kontrol edin, borç almaktan kaçının, borçlarınızı ve vergilerinizi zamanında ödeyin. Ortaklarınızla ilişkilerinizde sıkıntılar olabilir, geçmişten gelen borçlar bu dönemde ortaya çıkabilir.  Bu süre zarfında ortaklaşa kullanılan kaynaklarla ilgili sorunlar veya gecikmeler olabilir. Bir ipotek veya borç almak ya da yeni bir işe yatırım yapmak için hiçbir şekilde iyi bir zaman değildir.
VENÜS  1 Şubat’ta Kova Burcuna 8.evinize geçecek. Güneş’te de ayın 18 ine kadar Kova Burcunda seyahat etmeye devam edecek.
Venüs bu alanda iken başkalarıyla müşterek değerlerin, başkalarından beklentilerin karşılanabileceği bir döneme işaret eder ama Merkür retrosu bittiğinde Venüs’ün desteklerini daha fazla hissedebilirsiniz. 20 Şubat’tan sonra , bu zamana kadar tahsil edemediğiniz alacaklarınızı tahsil etme şansı yakalayabilir veya bu konuda uzlaşma sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda, sekizinci ev partnerinizin finansal durumunu da gösterdiği için, partnerinizin ekonomik durumunda olumlu gelişmeler olabilir. Hisse senedi, tahvil, bono gibi başkalarıyla birlikte sahip olduğunuz maddi değerler artış gösterebilir. Miras beklentisi olduğu bir dönemde, olumlu gelişmeler yakalanabilir. Bu dönem, gerek maddi , gerekse manevi anlamda destek alınacak bir dönemdir. Ortaklaşa işlere girişmek açısından da uygundur.
1 Şubat da Kova Burcunun 23 derecesinde 8.evinizde bir Kova Yeniayı gerçekleşecek.
Ortak para konuları ,sizin başkalarına ya da başkalarının size ödemekle yükümlü olduğu para konuları gündemde olabilir. Miras, vergi ödemeleri ve iadeleri, prim, komisyon, telif, nafaka, ipotek, kredi, borç, yatırım sermayesi ve benzer ödemeler de söz konusu olabilir. Tüm bu konularda yeni başlangıçlar ve girişimler yapmak için 20 Şubat Merkür retrosunun bitmesini beklemekte fayda vardır.
17 Şubat tarihinde  Satürn ile Uranüs’ ün kare açısı gerçekleşecek.
Bu iki zorlu gezegenin yapacağı zorlu açı özellikle  kredi ve borçlar , ortaklıktan gelen kazançlarla ilgili konularda sosyal çevreniz veya arkadaşlarınızla aranızda gerginlikler yaratabilir. Hiç beklemediğiniz borçlar çıkabilir bunları ödemekle ilgili sıkıntılar söz konusu olabilir tüm bunlar sizi depresif olmaya itebilir, kendinizi huzursuz hissedebilirsiniz. Umutlarınız ve hayalleriniz yıkılabilir, kırılmalar yaşayabilirsiniz.
18 Şubat da Güneş Balık burcuna  sizlerin 9.evinize geçiş yapacak ve yaklaşık bir ay boyunca seyahatler, dış ticaret, eğitim, dinsel, ruhsal ve ilahi konuların gündeminizde önemli yer tutacağını gösterir. Bir şeyler öğrenme amaçlı seyahatler için güzel bir süreçtir. İşin büyütülmesi istenen bir dönemde uluslararası piyasalara açılmak için kullanılabilir bu transit fakat ayın 20’sinde Merkür retrosunun bitmesini beklemek gerekir.  20 Şubat’tan sonra hedefleri geniş tutmakta, yeni alanlara doğru yönelmekte, yeni şanslar denemekte fayda vardır. Kitap yazmak, kitap yayımlamak, yeni şeyler öğrenmek, seminer vermek gibi zihinsel faaliyetler açısından da olumlu etkiler taşıyan bir etkidir. Kendinizi bu alanlarda tanıtmanıza, dikkat çekmenize yardımcı olur. Ya da gerek bu saydığımız alanlardan, gerekse yurt dışından, yabancı kültürlerden önemli, karizmatik ve güçlü kişiler  hayatınızda önemli rol oynayabilirler.
25 Şubat tarihinde  Venüs  de Balık burcuna  sizlerin 9.evinizde olacak dış seyahatler yapmak, yabancılarla ortaklaşa işlere girişmek ve eğitimle ilgili konular , yabancı kültürlerden insanlarla bir araya gelmek konuları gündeminizde olacak. Ayrıca yeni şeyler öğrenmekten keyif alınacak bir dönemdir. Alışılmış kalıplar dışına çıkmak, hayatınıza değişiklikler getirmek için güzel bir zaman dilimidir. Bu dönemde bazılarınız yeni ve ilginç, muhtemelen de yabancı kişilerle tanışabilir; hayata karşı olumlu bakış açısı kazanmanıza sebep olacak olaylarla ya da kişilerle karşılaşabilirsiniz.
26 Şubat  Jüpiter ve   KAD ile üçgeni  GAD ile sekstil açısı gerçekleşecek.
Gökyüzünün en iyicil gezegeni, şans ve kısmet gezegeni Jüpiter’in ay düğümleri ile yapacağı iyicil açılarda özellikle çalışma hayatı , sağlık, günlük rutinler ,ortaklıktan gelen kazançlar, kredi ve sigorta, vergi gibi konularda destekleyeceği şartlar oluşabilir. Tüm bu konularda kazançlı çıkabileceğiniz durumlar meydana gelebilir.
27 Şubat da 8 derece Başak burcunda 3.evinizde bir Dolunay gerçekleşecek .
Dolunaylar netleşme ve tamamlanma enerjileri taşır. Bu dolunay zamanı  çevreniz , komşular, kardeşler ,eğitim ve ticaret konuları hakkında daha fazla bilgi sahibi olacağınız ve bu konularda daha önceden farkına varmadığınız şeyler ortaya çıkabilir. Bazılarınız bu dönemde akademik testlere girme,  yeni bir kursa başlama,  telefon görüşmeleri ve ticari faaliyetleri hakkında net sonuçlara ulaşabilirler.