• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

ŞUBAT 2021

ŞUBAT 2021


ŞUBAT 2021

ASLAN VE YÜKSELEN ASLANLAR ŞUBAT 2021
30 Ocak -20 Şubat arası MERKÜR Kova Burcunda Geri Harekette olacak ve 20 Şubat’ta da MERKÜR 7. evinizde düz harekete geçecek.
Merkür’ün 7.evinizdeki seyahati ile iletişim becerilerinizi, aklınızı, fikrinizi, zihninizi ikili ilişkiler ve ortaklıklar ile ilgili konulara kanalize edeceğiniz bir dönem olacaktır. Merkür’ün 7. evden transiti ile birlikte önemli anlaşmalar gündeme gelebilir. Ancak iletişim gezegeni Merkür’ün geri harekete geçmesiyle özellikle ikili ilişkilerde iletişim sorunları yaşanmaya başlayacaktır. Karşılıklı yanlış anlaşılmalar, iletişim kopuklukları gerginliklere, kopuşlara sebebiyet verebilir. Her türlü iletişim gerek yazılı gerek sözlü gerekse elektronik iletişim sorunları gündeme gelebilir. Yanlış kişiye atılan mailler, yanlış içerikli mesajlar sizi zor durumda bırakabilir. Ayrıca aşk ilişkileri, evlilik gibi kararlar için de Merkür’ün Retro yaptığı günler risk içerir, sorunlarla başlayan bir evlilik olabilir. Diğer taraftan eski aşkınız, eski eşiniz de tekrar kapınızı çalabilir. Ancak Retro döneminde geri dönen eski partnerler büyük bir olasılıkla Retro bitiminde geri gidecektir. Merkür anlaşmaları ve sözleşmeleri de yönettiğinden retro süresince anlaşma ve sözleşme yapmak, yeni ortaklıklara girişmek de son derece risk içerecektir. Yapacağınız anlaşma ve sözleşmelerin her maddesini tek tek değerlendirip doğruluğundan emin olmadan imza atmamanız gerekmekte, aksi takdirde anlaşma şartları sonrasında sizi zorda bırakabilir.
VENÜS 1 Şubat’ta Kova burcuna sizlerin 7.evinize geçecek. GÜNEŞ de Ayın 18’ ine kadar Kova Burcunda seyahat etmeye devam edecek.
Merkür retrosu eşliğinde Venüs’ün de aynı alana geçmesi Güneş’inde zaten 7. evinizde olması ile ikili ilişkiler açısından bu zamana kadar olumsuz giden şeyleri düzeltme şansı elde edebilirsiniz. Ancak Merkür retrosunun etkileri ile iletişim sorunlarını da dikkate alarak bu şanslarınızı  değerlendirmelisiniz.  Venüs’ün 7. evdeki transitinin riskli tarafı, fazla uzlaşmacı ve kabullenici olmanız ve karşı tarafa dayalı hareket etme eğiliminde olmanızdır. Diğer taraftan da yasal konularda da şansınız artacaktır. Güneş’in 7.evinizdeki varlığı ile de tanınmış, önemli kişilerden destekler alabileceğinizi ve böyle kişilerin hayatınıza girebileceğini ve güçlü iş bağlantıları gerçekleştirebileceğinizi gösterir. Diğer taraftan bazılarınız için de hayatınızı bire bir paylaştığınız , sizin için önem taşıyan insanların ihtiyaçlarına eğilmeniz, onlarla ilgilenmeniz gerekebilir.
11 Şubat da Kova Burcunun 23° 17’ bir Kova Yeniayı gerçekleşecek. 7.evinizde
Merkür retrosu eşliğindeki bu yeniayda ikili ilişkiler, ortaklıklar, yasal işlerle ilgili yeni başlangıçlar yapma motivasyonunuz olsa da atacağınız adımların sonunun nereye varacağını bilememeniz söz konusu olacaktır. Bu nedenle ortaklık, evlilik gibi ikili ilişkiler anlatan konularda atacağınız adımlarda kontrollü ve dikkatli bir ilerleme sağlamalısınız.
17 Şubat da 7. evinizde KOVA Burcunda bulunan SATÜRN ile 10.evinizde Boğa burcunda bulunan URANÜS’ ün kare açısı gerçekleşecek.
Ayın en zorlu günlerinden biri olan 17 Şubat’ta gökyüzünün en kötücül gezegeni Satürn ile misyonu değiştirmek ve dönüştürmek olan Uranüs’ün bu zorlu açısında,  özellikle ilişkileriniz, ortaklıklarınız, evliliğiniz ve kariyerinizle ilgili konularda isteğiniz ve kontrolünüz dışında gerçekleşecek değişim ve dönüşümler söz konusu olacaktır. Şartlarını korumayı ilk görevi sayan Satürn ile dönüştürmeyi görev edinen Uranüs’ün bu güç çekişmesi sancılı günlere delalet edecektir.
 
18 Şubat da GÜNEŞ Balık Burcuna geçecek. 25 Şubat da VENÜS de Balık burcuna sizlerin 8. Evinize geçecek.
18 Şubat’tan sonra Güneş’in Balık burcuna sizlerin 8. Evinize geçmesiyle ortaklaşa kazanımlar, müşterek değerler, eş veya ortağın gelirleri, alacak ve borçlar, krediler, vergiler, ödemelerle ilgili konular öncelik kazanmaya başlayacaktır. Bu süreç başkalarına bağımlı olmak durumunda kaldığınız ve mali tablonuzu dengelemeye çalışacağınız bir süreç olacaktır. Tehlikeli ve risk taşıyan durumlar, ameliyatlar söz konusu olabilir.
 25 Şubat tarihinde  Venüs’ ün de aynı eve geçmesiyle, başkalarından beklentilerinizin karşılayabilir, tahsil edemediğiniz alacaklarınızı tahsil edebilirsiniz. Diğer taraftan partnerinizin ekonomik durumunda olumlu gelişmeler yaşanabilir. Eğer bir miras beklentiniz varsa bu mirası da alabilirsiniz, miras konularında olumlu gelişmeler yaşanabilir.
26 Şubat’ta Kova burcunda 7. evinizde bulunan JÜPİTER’İN, 11.evinizde İkizler burcunda bulunan KAD ile üçgeni,  5.evinizde Yay burcunda bulunan GAD ile sekstil açısı gerçekleşecek.
Gökyüzünün en iyicil gezegeni, şans ve kısmet gezegeni Jüpiter’in ay düğümleri ile yapacağı iyicil açılarda özellikle aşk ve ilişkiler konularında, kariyer getirileriniz konularında, ortaklıklarınız, çocuklarınız ve arkadaşlarınız konularında destekleyecektir. Tüm bu konularda kazançlı çıkabileceğiniz durumlar meydana gelebilir.