• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

ŞUBAT 2021

ŞUBAT 2021


ŞUBAT 2021

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAKLAR ŞUBAT AYI GÜNDEMLERİ
30 Ocak -20 Şubat arası Merkür Kova Burcunda geri harekette olacak ve 20 Şubat’ ta da Merkür 6. evinizde düz harekete geçecek.  6.evinizde bir gezegen yoğunluğu yaşayacaksınız  bu dönemde bilgi paylaşımları, anlaşmalar artar. Bu transit, iş başvuruları, işe alışlar, sözleşmeler açısından dikkatli olmanız gereken zamanları gösteriyor.  Aynı iş ortamını paylaştığınız kişilerle iletişim sıkıntıları Retro bitimine kadar olabilir daha sonra  iyi kontaklarınız sayesinde başarıya daha kolay uzanabilirsiniz.  Merkür’ün bu alandan geçişi, iş ortamında daha düzenleyici ve organize olmaya yardımcıdır. Günlük rutin işleri derleyip toparlamak, yapılmış işleri gözden geçirmek, eksiklerini ve hatalarınızı tespit etmek Merkür Retro zamanını kullanabilirsiniz , Retro bitiminde ise çalışma koşullarını bağlayıcı anlaşmalar yapmak ,iş koşullarındaki sorunlarınız varsa çözmeye yönelik konuşmalar, planlar yapmak daha iyi olabilir. Sağlığı gözden geçirmek de gerekebilir. Bu dönemdeki yoğun tempo sinirleri gerebilir.
VENÜS  1 Şubat’ta Kova Burcuna 6.evinize geçecek.
Güneş de ayın 18 ine kadar Kova Burcunda seyahat etmeye devam edecek. Bu dönemde  astlarınızla veya genel anlamda size  hizmet eden kişilerle olan ilişkilerinizde sorunlar çıkabilir. Merkür retrosu devam ettiği için iş ilişkilerinde yanlış anlaşılmalar olacağı için başarı daha zor olacaktır. Ortamda huzuru sağlamak, işle ilgili sorunlarda uzlaşma sağlamak Retro bitimine kadar pek mümkün değildir. Eğer iş değiştirmiş iseniz yeni iş yerine kolaylıkla adapte olmanız zor olabilir. İşinizden ayrılmış iseniz yeni bir işe girmek için de retronun bitmesini beklemek gerekir.  Hastalık konuları gündeme gelebilir , kilo yapıcı yiyeceklerden uzak durmak gerekir. 20 Şubat tarihinden sonra tüm saydığımız konularla ilgili olumsuzluklar yerini olumlu koşullara bırakacaktır.
11 Şubat’ta Kova Burcunun 23 derecesinde 6.evinizde bir Kova Yeniayı gerçekleşecek.
Altıncı evdeki Yeni Ay, yeni diyet rejimlerinin, sağlıklı rutinlerin ve tatmin edici çalışma programlarının başarılı bir şekilde başlatılabileceği bir zaman habercisidir. İşinizi halletmenin, ayrıntılarla başa çıkmanın ve yeniden organize ederek ya da sadece işinize yetişmenize yardımcı olacak görevlerde hevesle çalışarak verimliliğinizi artırmanın zamanı gelmiş demektir. Ayrıca, eleştirel düşünme  en üst noktada olduğu için, her türlü analiz için iyi bir zamandır. Bu dönem, her şeyi çözme arzusu, aynı zamanda faydalı olma arzusuyla işaretlenir ama Merkür retrosu geçtikten yani 20 Şubat’tan sonra .17 Şubat tarihinde  Satürn ile Uranüs’ ün kare açısı gerçekleşecek.
Bu iki zorlu gezegenin yapacağı zorlu açı özellikle çalışma hayatı, günlük rutin işler, sağlık konuları ile ilgili zorlukları gündeme getirebilir, uzaklarda yaşayan akrabalarınızla ilgili veya yurt dışı konuları, yabancılarla yapılan işlerle ilgili konularda sıkıntılar ve olumsuz gelişmeler söz konusu olabilir.
18 Şubat da Güneş Balık burcuna  sizlerin 7.evinize geçiş yapacak 
Yaklaşık bir ay boyunca ikili ilişkiler hareketlenmeye, dikkat çekmeye ve önem kazanmaya başlar. Tanınmış, önemli veya insanların dikkatini çeken kişiler  hayatınıza girebilir. Önemli iş bağlantıları gerçekleştirebilir. Her koşulda bu transit süresince ikili ilişkilerde taktik ve strateji geliştirmek, bilinçli davranmak, paslaşmaya açık olmak kazandıracaktır. İşle ilgili konularda, deneyimli kişilere danışılabilir. 7. evin diğer bir anlamı da taşınmak, yer değiştirmektir. Bu transit sürecinde yer değişikliği yapılabilir fakat tüm bunlar ayın 20’sinden sonra yapılmalıdır.
25 Şubat Venüs bu kez Balık burcuna giriyor 7 evinizde
Bu süreçte her türlü ikili ilişkilerinizde uzlaşmacı tavırlar söz konusu olabilir, olumlu gelişmeler yakalanabilir. Bu zamana kadar olumsuz giden şeyleri düzeltme şansı artar. Evlilik için çok ideal bir transittir. Ortaklaşa girişimler açısından da uygun, her türlü ilişkileri güçlendirici bir transittir. Yasal konularda şansın artması, uzlaşma sağlanması gibi olumlu etkiler ortaya çıkartır. İş anlaşmaları yapmak, ortak işlere girmek açısından çok uygun bir dönemdir.
26 Şubat  Jüpiter ve   KAD ile üçgeni  GAD ile sekstil açısı gerçekleşecek.
Gökyüzünün en iyicil gezegeni, şans ve kısmet gezegeni Jüpiter’in ay düğümleri ile yapacağı iyicil açılarda özellikle çalışma hayatı , sağlık, günlük rutinler ,ailevi konular, kariyer ve statü gibi konularda destekleyeceği şartlar oluşabilir. Tüm bu konularda kazançlı çıkabileceğiniz durumlar meydana gelebilir.