• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

ŞUBAT 2021

ŞUBAT 2021


ŞUBAT 2021

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİLER ŞUBAT 2021
30 Ocak -20 Şubat arası MERKÜR Kova Burcunda Geri Harekette olacak ve 20 Şubatta da MERKÜR 5. evinizde düz harekete geçecek.
Merkür’ün 5. evinize geçmesiyle zihniniz ve düşünceleriniz, çocuklar, aşklar, eğlenceler, hobiler  ve sportif faaliyetlere odaklanacaktır. Ancak Merkür retro harekete geçtiğinde iletişimsel sorunlar yaratır ve bu sorunları sizler büyük bir ihtimalle çocuklarınız ve partnerlerinizle yaşayacaksınız. Diğer taraftan çocuklarınız da kendi hayatlarında iletişimsel sorunlar nedeni ile zorlanabilirler. Retro süresince çocuklarınızla, hobilerinizle, sportif faaliyetlerinizle ve aşk hayatınızla ilgili aldığınız kararları iyi ve çok yönlü düşünerek ele almanızda fayda olacaktır. Özellikle bu konularda bir sözleşme imzalamanız gerekirse, örneğin çocuğunuzun eğitimi ile ilgili bir sözleşme imzalamanız gerekirse, sözleşmenin tüm şartlarını defalarca okuyarak ve tüm şartların lehinize olduğundan emin olarak imzalamanız en doğrusu olacaktır. 5.evdeki Merkür etkisi ile , çocuk sahibi olmak konularının da konuşulabileceği bir süreçtir  ancak bu konuda adım atmak için Retro süresinin bitmesini beklemek en doğrusu olacaktır.Diğer taraftan Merkür retrosu eski aşklarınızın kapınızı çalabileceği, tekrar hayatlarınıza girmek isteyeceği bir dönem de olacaktır. Ancak Merkür retrosunun geri getirdiklerinin retro bitiminde hayatınızdan çıkması büyük bir ihtimaldir.
VENÜS 1 Şubat’ta Kova burcuna sizlerin 5.evinize geçecek. Güneş de ayın 18’ine kadar Kova Burcunda seyahat etmeye devam edecek.
Venüs’ün de 5.eve giriş yapmasıyla ve Güneş’in de zaten 5.evinizde olması, Merkür retrosuna rağmen aşk ve çocuklara ilişkin konularda olumlu etkiler söz konusu olacaktır. Çocuklarınızla ilgili olumlu gelişmeler olabileceği gibi hayattan keyif alabileceğiniz, eğlenceli aktivitelere zaman ayırabileceğiniz bir dönem olacaktır. Merkür retrosunun bitimi olan 20 Şubat’tan sonra çocuk sahibi olma konusunda girişimlerde bulunabilirsiniz, bu konuda destekleniyor olacaksınız. Ay boyunca aşk ve flört konuları da son derece aktif olacağından biraz çapkın olabilirsiniz. Ama özellikle ayın 20 sinden önce Merkür retrosunu etkisiyle çapkınlıklarınız konusunda açık verebilirsiniz. Venüs’ün bu evden geçişi ile sanatsal yönlerinizi daha iyi ortaya çıkarabilirsiniz. Güneş’in buradaki varlığı ile kendinizi sanatsal alanlarda gösterebilir, tanıtabilirsiniz.
11 Şubat da Kova Burcunun 23° 17’ bir Kova Yeniayı gerçekleşecek. 5.evinizde
Merkür retrosu eşliğindeki bu yeniayda çocuklar, aşklar, eğlenceler, hobisel ve sportif faaliyetlerle ilgili yeni başlangıçlar yapma motivasyonunuz olsa da atacağınız adımların sonunun nereye varacağını bilememeniz söz konusu olacaktır. Bu nedenle ayın 20 sinden sonrasına bırakacağınız yeni başlangıçların adımlarını planlamak için bu yeniayı kullanmalısınız.
17 Şubat’ ta 5. evinizde Kova burcunda bulunan Satürn ile 8.evinizde Boğa burcunda bulunan Uranüs’ ün kare açısı gerçekleşecek.
Ayın en zorlu günlerinden biri olan 17 Şubat’ta gökyüzünün en kötücül gezegeni Satürn ile misyonu değiştirmek ve dönüştürmek olan Uranüs’ün bu zorlu açısında,  özellikle çocuklar, aşklar, eğlenceler, hobisel ve sportif faaliyetlerle ve mali tablonuzla, başkasından beklentileriniz ve ödemelerinizle ilgili konularda isteğiniz ve kontrolünüz dışında gerçekleşecek değişim ve dönüşümler söz konusu olacaktır. Şartlarını korumayı ilk görevi sayan Satürn ile dönüştürmeyi görev edinen Uranüs’ün bu etkileşimi bu konularda zorlu bir sürecin habercisi olacaktır.
 
18 Şubat da Güneş  Balık Burcuna geçecek. 25 Şubat da VENÜS de Balık burcuna sizlerin 6. Evinize geçecek.
Güneş’in 6. evinize geçmesi ile birlikte günlük iş ve mecburiyetler daha fazla önem kazanmaya başlayacaktır. Sorunlarınıza, sorumluluklarınıza ve görevlerinize fazlaca eğilmek zorunda kalacağınız yani çok çalışıp çok yorulacağınız bir dönem olacaktır. Başkalarının görevlerini üstlenmek zorunda kalabilirsiniz. Yapılması öncelikli işler yüzünden kendi ihtiyaçlarınızı ihmal edebilirsiniz. Diğer taraftan sağlığınızla ilgili konular da odak noktanız olabilir. Bu dönemde kişisel disiplininizi iyi korumalı, kilo alma riskinize karşın diyetinize dikkat etmelisiniz. Bu dönemde astlarınızdan ve size hizmet edenlerden fayda görebilirsiniz. İş ortamınızdaki uyumlu çalışmanız da daha kolay başarı elde etmenizi sağlayacaktır.
26 Şubat tarihinde Kova burcunda 5. evinizde bulunan Jüpiter’in , 9.evinizde İkizler burcunda bulunan KAD ile üçgeni,  3.evinizde Yay burcunda bulunan GAD ile sekstil açısı gerçekleşecek.
Gökyüzünün en iyicil gezegeni, şans ve kısmet gezegeni Jüpiter’in ay düğümleri ile yapacağı iyicil açılarda özellikle aşk, çocuklar, yakın ve uzak akrabalar ve ilişkiler konularında, eğitim, yazmak, yayıncılık, seyahatler, uluslararası ilişkiler konularında destekleyecektir. Tüm bu konularda kazançlı çıkabileceğiniz durumlar meydana gelebilir.