• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

ŞUBAT 2021

ŞUBAT 2021


ŞUBAT 2021

AKREP VE YÜKSELEN AKREPLER ŞUBAT AYI YORUMLARI
30 Ocak -20 Şubat arası Merkür Kova Burcunda geri harekette olacak ve 20 Şubat’ ta da Merkür 4. evinizde düz harekete geçecek.
Şubat ayında 4.evinizde gezegen bolluğu yaşayacaksınız  ve Merkür gerilemesi de 4.evinizde olacak bu süreçte  eviniz  sığınağınız olabilir. Hayatınızda bir sıkışmışlık hissederseniz, belki  de evinizde enerji  'sıkışmış' olabilir. Kendinizi bu sıkışmışlıktan kurtulmak için mobilyalarınızın yerini değiştirmek iyi gelebilir. Artık sizin için bir anlamı olmayan eşyaları belki bu dönemde ayıklayabilirsiniz. Dördüncü ev aynı zamanda sizin temeliniz, çocukluğunuz, köklerinizdir. Yaşamınız üzerinde önemli bir etkisi olan olumsuz düşünce kalıplarının farkında olabilir bunları da hayatınızdan ayıklayabilirsiniz. Aile üyeleri ile ilişkilerinizde yanlış anlaşılmalar olabilir. Evinizde elektronik eşyalar bozulabilir yeni elektronik eşya almamakta, ev alıp satmamakta , eve kiralamamakta  fayda vardır. Eski aile, çocukluk sorunları yeniden ortaya çıkabilir geçmişinizle barış yapma zamanı olabilir. 20 Şubat’tan sonra ise Merkür bu alanda düz hareketine geçecek  buradaki stelyumun da etkisi ile ev hayatınızı yakın plana alma, evle ilgili planlar yapma, aile arasında önemli konuların konuşulması, geçmişte yaşanmış olayların tekrar gündeme gelip konuşulması, ev değiştirme veya evde yapılacak değişikliklerin konuşulması ve planlanması gibi durumlar söz konusu olabilir. Bu dönemde özel hayatınızı yeniden organize etmeniz yerinde olacaktır. Bu, kendinizi yeniden yapılandırmak için gerekli kararları alma zamanıdır.  
VENÜS  1 Şubat’ta Kova Burcuna 4.evinize geçecek.
Güneş’te de ayın 18 ine kadar Kova Burcunda seyahat etmeye devam edecek, ailevi ilişkiler, yuva, yerleşim, atalardan gelen maddi ve genetik miraslarla alakalıdır. Venüs’ün yaklaşık bir ay boyunca bu evde hareket edecek olması ev hayatınız ve ailevi ilişkilerle ilgili konularda olumlu etkiler yaratacaktır. Bu dönemde kişi yuvasında veya ailesinin yanındayken kendini güvende ve huzurlu hissedecektir. Venüs estetik ve güzellikle ilişkilidir.20 Şubat’tan sonra Venüs’ün olumlu etkilerini daha fazla hissedebilirsiniz.
11 Şubat da Kova Burcunun 23° 4.evinizde bir Kova Yeniayı gerçekleşecek,
Ev ve aile  odak noktası olabilir. İç güvenlik hissini keşfetme ve geliştirme zamanı. Bu, gelecek için uzun vadeli planlar yapmak, her türlü yeniden düzenleme yapmak ve hatta ev veya ev ortamını yeniden modellemek ve aile ile ilgili faaliyetler için iyi bir zamandır. Tüm bu konularda yeni başlangıçlar yapmadan önce yine Merkür retrosunun  bitimini  beklemeniz gerekir.
17 Şubat tarihinde  Satürn ile Uranüs’ ün kare açısı gerçekleşecek.
Bu iki zorlu gezegenin yapacağı zorlu açı özellikle aile ve ev konuları, ortaklık veya evlilikle ilgili konular, kariyerinizle ilgili konularda sıkıntılar ve olumsuz gelişmeler söz konusu olabilir.
18 Şubat tarihinde Güneş Balık burcuna 5.evinize giriş yapacak
Yaklaşık bir ay boyunca odak noktanız aşk ilişkileri, çocuklar, hayattan aldığınız keyif ve hobileriniz olacaktır. Bu dönemde yeni bir aşk ilişkisi başlayabilir. Kimileriniz süregelen aşk ilişkisini daha dolu dolu yaşayabilir ama retrodan dolayı ilişkilerinize daha özen göstermelisiniz. 20’sinden sonra yaratıcılığınızı daha güzel ortaya çıkarabilir bu süreçten sonra yapacağınız hobisel faaliyetlerinizde yaratıcılığınızı daha rahat kullanabilirsiniz. Çocuklarla ilişkilerinizin daha rahat akacağı bir süreç olacaktır onlarla güzel vakit geçirebilirsiniz.
 
 
25 Şubat tarihinde Venüs de Balık burcuna sizlerin 5.evinize giriş yapacak
Güneş ile birlikte aynı alanda olacak, aşk ve ilişkilerde olumlu etkiler söz konusu olabilir, çocuk sahibi olmak adına iyi bir transittir. Ayrıca çocukları olan ebeveynler ile ilgili ilişkiler keyif vericidir. Hobilere daha fazla vakit ayırılabilir, sanatsal faaliyetler için uygun dönemdir, kısa tatillere çıkmak, sosyalleşmek, arkadaşlarla eğlenmek açısından da uygun zamanlardır. Tabi bu süreçte kısıtlamalar biterse.
26 Şubat  Jüpiter ve   KAD ile üçgeni  GAD ile sekstil açısı gerçekleşecek.
 Gökyüzünün en iyicil gezegeni, şans ve kısmet gezegeni Jüpiter’in ay düğümleri ile yapacağı iyicil açılarda özellikle ev ve aileye ait mal , mülk , parasal konular ve miras, ortaklıktan gelen kazanımlar, vergi, miras , sigorta ve primlerle ilgili  konularda destekleyeceği şartlar oluşabilir. Tüm bu konularda kazançlı çıkabileceğiniz durumlar meydana gelebilir.
27 Şubat da 8 derece Başak burcunda 11. evinizde bir Dolunay gerçekleşecek.
Sosyal çevreniz ve arkadaşlarınızla ilgili daha önce fark etmediğiniz durumlar ortaya çıkabilir bu süreçte bazı arkadaşlıklarınız bitebilir. Kariyerinizden gelen kazanımlarla ilgili net sonuçlar elde edersiniz. İş ve kariyer hayatınızda netleşmeler söz konusu olabilir. Hayalleriniz de netleştirmek söz konusu olabilir, hayal ettiğiniz bir konuda da net sonuçlar alabilirsiniz.